Sałata -odmiany,uprawa,wymagania,problemy cz.1-

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Kasienkar
500p
500p
Posty: 729
Od: 18 cze 2013, o 14:38
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Grecja, Ateny

Re: Sałata -odmiany

Post »

Bioy ja siałam królową majowych i bardzo ładnie powschodziła, wiec to wina nasion.
Posiałam normalnie do gruntu bez żadnych specjalnych udziwnień i wszystkie powschodziły.
Później w gruncie to już była katastrofa z moimi sałatami ale to już moja wina.
Pozdrawiam,
Kasia
Awatar użytkownika
Gleba
100p
100p
Posty: 170
Od: 14 lut 2013, o 10:40
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Sałata: łatwo czy trudno?

Post »

Sałata w środku lata :D
Obrazek
Słoneczko, wyjdź! :)
Awatar użytkownika
DorkaS-66
500p
500p
Posty: 628
Od: 27 maja 2011, o 08:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: WARMIA

Re: Sałata: łatwo czy trudno?

Post »

Królowa majowych już zjedzona, piękne miała główki, teraz zaczynamy lodową kruchą - jest pyszna!
Obrazek
Obrazek
DorkaS.

"Barbam video, sed philosophum non video."
x-ja
---
Posty: 4936
Od: 11 wrz 2008, o 19:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Sałata: łatwo czy trudno?

Post »

To może i ja pokażę swoją ...ciągle ta sama bez dosiewania , nie sposób jej przejeść .
Najlepsze wzięcie ma kozulowa , krucha chrupiąca chodź na inne też nie narzekam , listki mają bardzo delikatne i są delikatne w smaku .
Sałata kozuli i sałata Agusi /sadzonki dostałam w ubiegłym roku od forumowej agusi i tak nazwałam sałatę/

Obrazek Obrazek

Pierwsza od lewej to czerwona sałata Flame , dwa rządki amerykańskiej a pomiędzy nią Lollo Roso
Obrazek
x-xm-a
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 4107
Od: 9 cze 2006, o 21:28

Re: Sałata: łatwo czy trudno?

Post »

tija Twoja sałata bardzo się różni od tego co wyrosło Kozuli
Obrazek
zdjęcie Kozuli z linka http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 1#p3438221

Ja wysiałam oryginalną 'Sambę' i jest właśnie taka fryzowana. Zdjęcie wcześniej zrobione, teraz zostało mi kilka, pięknie zawiązały główki i dalej są bardzo kruche i smaczne, żadne takie grubaśne, kapuściane
Obrazek

Czy ta Twoja amerykańska to 'Australische Gele'? Jedna z lepszych sałat jakie jadłam. Liście wielgachne i bardzo delikatne
x-ja
---
Posty: 4936
Od: 11 wrz 2008, o 19:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Sałata: łatwo czy trudno?

Post »

Monika , nasiona sałaty mam z ubiegłorocznej jesiennej akcji forumowej 2012-13, opisana jako kozulowa F7 . Pod tym linkiem na samiutkim dole Kasencja pokazała swoją kozulową i i jest taka sama jak moja , czemu się różnią z tą pokazaną przez kozulę nie mam pojęcia , może nadal ustala się odmiana i przeważył któryś gen / zielona jestem tak sobie rozmyślam :wink: / http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... &start=238
Amerykańską dostałam podpisaną jako amerykańska wysoka i to wsio :roll: ale to na pewno jest ta o której piszesz , wysoka liście bardzo duże i bardzo bardzo delikatne no i smaczna .
Awatar użytkownika
bioy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2372
Od: 7 maja 2012, o 12:04
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie 356 m.n.p.m.

Re: Sałata: łatwo czy trudno?

Post »

Ja również mam sałatę kozulowa F4 z akcji wymiany nasion i wygląda identycznie jak kasencji.
Liście zaokrąglone, nie postrzępione, krucha, delikatna i pyszna. :wit
Pozdrawiam, Jacek
x-xm-a
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 4107
Od: 9 cze 2006, o 21:28

Re: Sałata: łatwo czy trudno?

Post »

Widziałam sałatę Kasi. Na moje oko mogą pójść/poszły w twardą i późną 'kapustę pekińską', Kozula o tym pisała w linku.
Oryginalna 'Samba' jest krucha i przepyszna do końca, nawet jak główki ma wielgachne.
Awatar użytkownika
bioy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2372
Od: 7 maja 2012, o 12:04
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie 356 m.n.p.m.

Re: Sałata: łatwo czy trudno?

Post »

Moniko zapewne masz rację, dziwi mnie jednak że, jak pisze Kozula: "W pokoleniu F3 większość sałat wyrosła taka jak na zdjęciu...", a z moich wysianych około 50 sztuk, ani jedna nie jest podobna :roll:
Pozdrawiam, Jacek
aria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4351
Od: 20 sty 2011, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Sałata: łatwo czy trudno?

Post »

Moja sałata też wygląda jak Kasencji i jest pyszna, lepsza od lodowej.

Sałata od Kozuli jeszcze nie jest ustalona i to normalne, że kształt liści trochę się zmienia.
x-ja
---
Posty: 4936
Od: 11 wrz 2008, o 19:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Sałata: łatwo czy trudno?

Post »

Sprawdziłam na rabacie i ... sadzonek posadzonych sztuk 10 wszystkie są takie same jak na moim zdjęciu , żadnego fryzowania . Liście wielkie , sałata krucha , smaczna , do tej pory żadna nie zawiązała kwiatostanu . U mnie na rabacie zostały same główki bo sałata obskubana do granicy możliwości :lol: według domowników najsmaczniejsza , ja zwijam i zajadam całe liście .
x-xm-a
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 4107
Od: 9 cze 2006, o 21:28

Re: Sałata: łatwo czy trudno?

Post »

Ja nie wiem czy mam rację, na zdjęciach Kozuli i w jej opisie widać co powinno wyjść. Najważniejsze, że to co urosło jest smaczne.
Wiadomo, żeby można było porównać smakowo trzeba by mieć i oryginalną 'Sambę' i Kozulową i trochę im pozwolić urosnąć. Krucha kruchej nie równa. Ja mam tylko 'Sambę', i do tej pory lepszej kruchej nie jadłam. Aria Ty zapewne masz tą i tą, tak? Możesz pokazać swoją?
aria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4351
Od: 20 sty 2011, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Sałata: łatwo czy trudno?

Post »

Sambę uprawiałam kilka razy, więc wiem jak wygląda i smakuje. W tym roku uprawiam tylko Kozulową bo chcę pozyskać nasiona.
Moniko, masz wiele do powiedzenia na temat sałaty Kozulowej ale jej nie uprawiasz? A sałatę po raz drugi w karierze warzywniczej?
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”