Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie?

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
Zablokowany
Awatar użytkownika
rozmalinka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1520
Od: 7 sty 2013, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie?

Post »

To bardzo fajny pomysł :uszy Rozumiem, że nie będą to doniczki, w których kupisz roślinki, tylko przesadzisz do większych. Zawsze będzie można coś dołożyć, przemieścić roślinki. Trzymam za Ciebie kciuki i życzę wytrwałości ;:167
Pozdrawiam. Ania
Awatar użytkownika
Malagenia
100p
100p
Posty: 160
Od: 1 lut 2011, o 22:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań, czyli enklawa ciepła - USDA 7a :)

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie?

Post »

Tak, bardzo trafnie to ujęłaś ;:3 . To takie mobilne rozwiązanie, będzie można je przestawiać, zmieniać ich miejsce względem słońca czy zestawienia kolorystyczne, rozsuwać trochę jeśli się będą mocno rozpychały, odizolować ewnt. chore itd, itp. Roślinki w większości już przyjechały i czekają na przesadzenie do większych, tylko ja czekam na te doniczki, już tak późno, wstyd ... :oops:
Pozdrawiam serdecznie, Iza
Najmilsza kołysanka - kocia mruczanka
atkaxxx
100p
100p
Posty: 135
Od: 25 cze 2012, o 21:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie?

Post »

Żaden wstyd:) Myślę, że teraz jest najlepsza pora. Ja sadziłam dzisiaj.. i cieszę się, że nie zrobiłam tego wcześniej, bo w sobotę przeszedł u nas taki deszcz z gradem, że gdybym posadziła wcześniej, to zniszczyłoby mi to wątłe jeszcze kwiaty..
Pozdrawiam, Anna
Awatar użytkownika
rozmalinka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1520
Od: 7 sty 2013, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie?

Post »

Malagenia pisze:Tak, bardzo trafnie to ujęłaś ;:3 . To takie mobilne rozwiązanie, będzie można je przestawiać, zmieniać ich miejsce względem słońca czy zestawienia kolorystyczne, rozsuwać trochę jeśli się będą mocno rozpychały, odizolować ewnt. chore itd, itp. Roślinki w większości już przyjechały i czekają na przesadzenie do większych, tylko ja czekam na te doniczki, już tak późno, wstyd ... :oops:
Dlaczego wstyd? Do dzisiaj maj był tak brzydki, że nie chciało się nawet myśleć o balkonach. Ja w tym roku ukorzeniam na balkonie sadzonki golterii ale w przyszłym chyba zgapię od Ciebie. :lol:
Pozdrawiam. Ania
Awatar użytkownika
kubus2015
200p
200p
Posty: 411
Od: 26 sty 2009, o 00:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachodnie Mazowsze

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie?

Post »

U mnie dość ciasno w skrzynkach, nie wiem czy trochę nie przerzedzić tych nasadzeń, może coś wyjąć ze skrzynki i przenieść do innej donicy, albo wywieźć na wieś do gruntu ... póki co skrzynki wyglądają tak:
1) z tyłu złocień trójbarwny, pośrodku felicja i szałwia trójbarwna, z przodu nolana;
2) podobnie, tylko z tyłu lak pachnący (siany w lutym, więc powinien zakwitnąć latem?) + więcej felicji.
3) po drugiej stronie parapetu stoi donica z kobeą, którą zobaczyć można w wątku o tym gatunku :wink:

Co o tym myślicie, przy odpowiednim nawożeniu i podlewaniu dadzą radę, czy będzie im za mało miejsca? ;:173 Dodam tylko od siebie że to eksperyment, bo zdaję sobie sprawę że te rośliny nie są typowo balkonowo-skrzynkowe, a raczej gruntowe ... tym bardziej mam ochotę je przetestować w tej roli :twisted:

Obrazek
Obrazek
Kuba
Awatar użytkownika
Agrestowa
500p
500p
Posty: 643
Od: 13 cze 2012, o 10:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kujawy

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie?

Post »

Kupiłam na teraz bliżej niezidentyfikowany dzwonek. Muszę znaleźć nazwę. Sadzonka jest duża, zastanawiam się, czy wytrzyma w pojemniku.
Obrazek
Awatar użytkownika
Malagenia
100p
100p
Posty: 160
Od: 1 lut 2011, o 22:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań, czyli enklawa ciepła - USDA 7a :)

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie?

Post »

Wygląda jak campanulla portenschlagiana - dzwonek dalmatyński. Resztę sobie wygooglasz.
Kupiłam go kiedyś późną jesienią (XI), bo był śliczny i dość długo służył mi jako domowy, doniczkowy kwiatek, bardzo obficie kwitł, a wielkość utrzymał mniej więcej taką, jak w chwili kupienia. W końcu wyeksploatował się i zamarł. Jednak to dla niego powinien być już okres odpoczynku. Moim zdaniem w pojemniku na balkonie jak najbardziej, to wdzięczna i wytrzymała roślinka.
Pozdrawiam serdecznie, Iza
Najmilsza kołysanka - kocia mruczanka
Awatar użytkownika
Agrestowa
500p
500p
Posty: 643
Od: 13 cze 2012, o 10:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kujawy

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie?

Post »

Dziękuję!
Żałuję, że sprzedawca na targu miał tylko jeden, chętnie obsadziłabym nim pojemniki na tarasie.
Awatar użytkownika
Malagenia
100p
100p
Posty: 160
Od: 1 lut 2011, o 22:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań, czyli enklawa ciepła - USDA 7a :)

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie?

Post »

Agrestowa :D
Cieszę się, że mogłam pomóc. No to pójdź raz jeszcze i poczaruj sprzedawcę, aby Ci przywiózł więcej. Może kupił jeden egz. na próbę, żeby zobaczyć jakie będzie zainteresowanie ? Kupił zapewne w jakiejś hurtowni, więc z następnymi chyba nie byłoby kłopotu.

Co do obsadzania, to myślę że ładnie wyglądałby w misach. Dzwonki generalnie chyba nie mają dużego systemu korzeniowego, bo to małe roślinki, w naturze rosnące z reguły :?: w trudnych warunkach, w górach i nie należą do wymagających ani kapryśnych, a są urokliwe. Trzeba by więcej poczytać i pooglądać jak inni je prowadzą.Tamten tylko podlewałam, oszczędnie, a kwitł jak szalony, zimą, w domu :!: Lekko przewieszał się z doniczki. Mam fotki, ale jeszcze nie umiem tu wklejać.
Właściwie to dzięki, że mi przypomniałaś, pomyślę o nim, tamten umknął mi z głowy. To był epizod, przypadek, gdy smutną szarą jesienią zobaczyłam w kwiaciarni te jego fiołkowe dzwoneczki i ujął mnie. Sprzedawczyni nawet nie wiedziała jak się nazywa, dzwonek i już, wyszukałam go w necie i poszłam jej powiedzieć co sprzedaje.
Pozdrawiam serdecznie, Iza
Najmilsza kołysanka - kocia mruczanka
Awatar użytkownika
amarylis384
500p
500p
Posty: 740
Od: 5 sty 2014, o 18:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie?

Post »

Agrestowa Twój dzwonek mam na skalniaku od lat, kwitnie w czerwcu b. obficie, potem przycinam nożyczkami bo się rozrasta, na zimę nie przykrywam.
Awatar użytkownika
Agrestowa
500p
500p
Posty: 643
Od: 13 cze 2012, o 10:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kujawy

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie?

Post »

Dziewczyny, dziękuję, jesteście nieocenione! :)
Bardzo lubię dzwonki, a mam na razie tylko dz. Poszarskiego. Gdy przeglądam zdjęcia dostępnych odmian to dostaję niekontrolowanego ślinotoku.
Na rabacie miejsce dla nowicjusza zajmuje na razie werbena, więc pewnie na zimę go gdzieś zadołuję, bo werbena, jak wiadomo jest z gatunku tych długokwitnących.
ivona15
200p
200p
Posty: 221
Od: 12 lut 2012, o 16:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie?

Post »

Obrazek Obrazek
Obrazek
Iwona
welkam
1000p
1000p
Posty: 1491
Od: 24 maja 2009, o 22:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: południe Polski

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie?

Post »

Iglak, petunie i bakopa = bardzo udana kompozycja ;:108
Pozdrawiam i zapraszam
Historia pewnej donicy
Moje storczyki
Zablokowany

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”