Hortensje - ogrodowa , bukietowa , drzewkowata cz.IV

Nie wiesz gdzie rozpocząć przygodę z Naszym Forum ? Zacznij właśnie od tej sekcji !
Zablokowany
Awatar użytkownika
Agneska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1624
Od: 1 lis 2015, o 09:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Hortensje - ogrodowa , bukietowa , drzewkowata cz.IV

Post »

BabajAGA, Ania - dzięki za rady w sprawie przesadzania hortensji bukietowej.
Iwona - niesamowite te Twoje zdjęcia hortensji. Trudno uwierzyć, że takie cuda rosną sobie po prostu przy drodze lub na nieużytkach.
A propos barwinków - zgadzam się, że lepiej ich rzeczywiście nie sadzić pod hortensjami ze względu na płytki system korzeniowy hortensji. U mnie jednak nie mam w ogóle kłopotów z ekspansją barwinków, trzymam je w ryzach w określonym dla nich miejscu. Przycinam po prostu długie pędy, które wypuszczają po kwitnieniu aby się nie zakorzeniły w miejscach, gdzie nie chcę aby rosły. Tym sposobem rozrastają się tylko główne kępki i mam barwinki tylko tam, gdzie chcę. Barwinki świetnie znoszą przycinanie. Ale pod hortensjami też bym ich nie posadziła.
Pozdrawiam
Agneska
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8006
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Hortensje - ogrodowa , bukietowa , drzewkowata cz.IV

Post »

Bukietowych nie trzeba sadzić w ziemi do hortensji, a torfiasta, przesychająca im wręcz szkodzi, bo więdną i przysychają liście. U mnie rosną na gliniasto piaszczystej i dobrze się mają.Od małego ściółkuję je skoszoną trawą, na zimę zostawiam liście pod krzewami.Jeżeli bardzo przeszkadza goła ziemia na rabacie można tam sypnąć smagliczkę jednoroczną(część można posadzić z sadzonek), będzie sama się wysiewać, albo posiać macierzankę.
Barwinek odradzam, bo on na już też nie zadarni, zanim się 'rozkręci' i zadarni, to krzewy będą już spore, a on potem będzie utrapieniem, nie dopuści wody do korzeni i tylko utrudni sprzątanie liści.
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Hortensje - ogrodowa , bukietowa , drzewkowata cz.IV

Post »

Witam. Dzięki wielkie za przemówienie mi do rozumu. Chciałam na siłę coś posadzić ale jednak postawię na samą korę. Jak hortensje się rozrosną to będzie dobrze. Pozdrawiam :wit .
Awatar użytkownika
magduska81
500p
500p
Posty: 562
Od: 11 wrz 2012, o 22:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Nad Wisła-Ach Lubelskie :)

Re: Hortensje - ogrodowa , bukietowa , drzewkowata cz.IV

Post »

I tym sposobem hortensje będą i podkwaszone i udekorowane...;) i zobaczysz że już na najbliższa wiosnę zakwitną szczególnie te ode mnie :D :wink:
Przez mo­j ogród prze­wineło się wiele osób... po każdym zos­tała ja­kaś pa­miątka. Naj­droższe są te, które po­zos­tały w sercu.
Sprzedam/wymienię:Byliny Krzewy Kwiaty rustykalne
Moje małe co nieco
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Hortensje - ogrodowa , bukietowa , drzewkowata cz.IV

Post »

Mam nadzieję, że zakwitną . Liczę też na to, że zima nie będzie ostra i że nie załatwią ich majowe przymrozki. Będę bacznie ich pilnowała ;:170 . Wynikami z pewnością się pochwalę . Buziaki :wit
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Hortensje - ogrodowa , bukietowa , drzewkowata cz.IV

Post »

Witajcie ponownie. W styczniu wstawiałam fotkę mojej marketowej hortensji , zakupionej w 2014 r. Mogła nie przeżyć zimy. Jak widać na poniższych zdjęciach, Dzięki łagodnej zimie przeżyła i zakwitła. Utworzyła całkiem ładny krzaczek i liczę , że co roku będzie coraz lepiej. Kwiatów oczywiście nie miała tak wiele i takich dużych jak podczas zakupu, no ale marketówka była pędzona . Dla przypomnienia fotka z tamtego roku i tego lata jak zaczynała kwitnienie.

Obrazek




Obrazek

Mimo wszystko jednak zdecydowanie pewniej kupić hortensje od Forumek albo w Szkółkach. Zimą będę medytować, gdzie posadzić następne. Hortensje to bardzo wdzięczne krzewy. Mimo potrzeby okrywania na zimę nie są specjalnie wymagające jak np. róże. Myślę, że zagości u mnie jeszcze kilka odmian ogrodowych i bukietowych . Za kilka lat chciałabym mieć tak piękne i dorodne krzewy jak u Was. Nie ma nic piękniejszego jak wielka hortensja okryta kwiatami ;:224 ( no może róże ale z nimi dopiero zaczynam i nie wiem jakie będą efekty ;:170 ) . . Jedyny minus to taki, że dość wolno rosną a ja z tych niecierpliwych, młodych ogrodników i muszę uzbroić się w cierpliwość. Pozdrawiam i zyczę powodzenia w uprawie tych roślin :wit
Awatar użytkownika
rozmalinka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1520
Od: 7 sty 2013, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Hortensje - ogrodowa , bukietowa , drzewkowata cz.IV

Post »

Ewelinko, też jestem hortensjowo -różana. I też uważam, że uprawa hortensji jest duuużo łatwiejsza. Ale jestem uparta ;:223
Pozdrawiam. Ania
Awatar użytkownika
magduska81
500p
500p
Posty: 562
Od: 11 wrz 2012, o 22:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Nad Wisła-Ach Lubelskie :)

Re: Hortensje - ogrodowa , bukietowa , drzewkowata cz.IV

Post »

Oj dziewczyny moje ogrodowe na fot mają ok 3-5 lat...z obserwacji wynika że najszybciej i najładniej rosną stare odmiany,mam kilka holenderek tzw NEW i nie jestem zadowolona,z odmian trudniejszych u mnie nie wyszła Hovaria,Avangarde , Magical, You and Me(3 lata bez kwiata) ale np kosmata co roku w kwiatach,bukietówki mam od 2 lat i na razie najładniejsza polar bear,vanille freise,anabelle biała, drzewiasta grandiflora ta ok 7 letnia moja pierwsza ;)ja polecam Nikko Blue, Bouqet rose (ładnie się barwi na niebeiski i fiolet) Otakse, Renate,Rotschwanz, Pinqpinqusion?,Fasan ma duże kwiaty(tzn te pojedyncze płatki;) oj muszę archiwum przekopać:)bo do kolekcji naszej koleżanki to daleka droga (tam jest dopiero inspiracja :) Babopielko szacun ;)Ale uważam że warto bo nic nie cieszy oka jak rabatka z hortensjami,aż do teraz cieszy oko:)
Przez mo­j ogród prze­wineło się wiele osób... po każdym zos­tała ja­kaś pa­miątka. Naj­droższe są te, które po­zos­tały w sercu.
Sprzedam/wymienię:Byliny Krzewy Kwiaty rustykalne
Moje małe co nieco
Awatar użytkownika
raflezja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6839
Od: 25 lip 2009, o 21:51
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków i okolice

Re: Hortensje - ogrodowa , bukietowa , drzewkowata cz.IV

Post »

Zerknijcie proszę na moją bukietową. Jest czysto biała, miała to być Pink Diamond. A co to może być?
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
rozmalinka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1520
Od: 7 sty 2013, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Hortensje - ogrodowa , bukietowa , drzewkowata cz.IV

Post »

Wygląda na Prim'White.

-- 18 lis 2015, o 21:34 --

Wygląda na Prim'White.
Pozdrawiam. Ania
Awatar użytkownika
magduska81
500p
500p
Posty: 562
Od: 11 wrz 2012, o 22:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Nad Wisła-Ach Lubelskie :)

Re: Hortensje - ogrodowa , bukietowa , drzewkowata cz.IV

Post »

W popularnym sklepie ogrodniczym na pocĄztku wyszukiwarki jest fotka tej odmiany i różni się od tej liczbą płatków ma 3 - 4 płatkowe a tutaj powyżej tylko 4 płatkowe więc nie do końca to może być prime...A może Kyushu
Przez mo­j ogród prze­wineło się wiele osób... po każdym zos­tała ja­kaś pa­miątka. Naj­droższe są te, które po­zos­tały w sercu.
Sprzedam/wymienię:Byliny Krzewy Kwiaty rustykalne
Moje małe co nieco
Awatar użytkownika
mewa
1000p
1000p
Posty: 5373
Od: 25 paź 2009, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Hortensje - ogrodowa , bukietowa , drzewkowata cz.IV

Post »

Kyushu ma charakterystyczne liście jakby z połyskiem i gładkie ,tutaj mnie się wydaje ze liście są inne, ale dobrze ich nie widać
Pozdrawiam. Ewa
Awatar użytkownika
raflezja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6839
Od: 25 lip 2009, o 21:51
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków i okolice

Re: Hortensje - ogrodowa , bukietowa , drzewkowata cz.IV

Post »

Tutaj jest z liśćmi. A może to jakiś zwyklaczek nieodmianowy?
Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Supersekcja HOT. Wybrane, najciekawsze tematy Forum - START -”