Papryka do gruntu. Część 5

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Awatar użytkownika
beyaros
100p
100p
Posty: 114
Od: 24 lut 2013, o 23:50
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Papryka do gruntu. Część 5

Post »

Oczywiście masz rację. Pokręciłem wszystko z tym zapyleniem krzyżowym. :oops:
Pozdrawiam, Jarek
gicor
50p
50p
Posty: 78
Od: 21 lut 2015, o 00:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: kraków\zabierzów bocheński

Re: Papryka do gruntu. Część 5

Post »

Jestem własnie na urlopie w Bułgari.Udało mi sie zdobyc od gospodarzy dwie odmiany papryk ;:138
Obrazek


Nasionka oczywiscie zebrane ;:138
Ta podłuzna w smaku rewelacyjna nawet mój synek 18 miesieczny zjada ja ze smakiem. :D
Obrazek
Amanita
---
Posty: 2043
Od: 22 lis 2010, o 18:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Papryka do gruntu. Część 5

Post »

Ta okrągła żebrowana to bułgarski Ratund, pyszna, słodka papryka. Mam ją w tym roku z nasion od MORANGO. Jutro będę na działce, to zrobię zdjęcie :)

http://geosemselect-ro.weebly.com/ardei.html
Amanita
---
Posty: 2043
Od: 22 lis 2010, o 18:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Papryka do gruntu. Część 5

Post »

Moje bułgarskie odmiany z nasion od MORANGO . Mnie w ogóle bardzo smakują bułgarskie papryki jak i węgierskie :)

Ratund, słodka, smaczna, chrupiąca

Obrazek

Obrazek

Sofijska Kapija

Obrazek

Tu ostra Chorbadjiyski

Obrazek

---------------------------

Jedną też ze smaczniejszych w tym roku jest papryka z AWN Minka od forumki Minia821. Papryka jest duża, słodka, chrupiąca, aż mam ochotę zjeść wszystkie od razu :D

Obrazek

Mam w tym roku też fajnie wyglądającą odmianę, której nasiona kupiłam na allegro., Deli Python. Nie pamiętam nawet czy to słodka czy ostra, bo jeszcze nie próbowałam, ale jej strąki są cienkie i długie, bardzo fajnie to wygląda :)

Obrazek

Smaczna jest też Aji White Fantasy, niby lekko ostra, ale nie poczułam ostrości przy degustacji. Owoce słodkie i jakby owocowe. Z nimi tylko taki mam problem, bo chciałabym zebrać nasiona i czekam aż będą w pełni dojrzałe, a one wtedy mają ponoć być jasno żółte, teraz są kremowe :roll: No i nie wiem, chodzę, zaglądam, porównuję kolory, boję się, ze zerwę za wcześnie - no cóż, najwyżej powiszą dopóki pogoda pozwoli :wink:

Obrazek
Awatar użytkownika
kama_80
1000p
1000p
Posty: 1363
Od: 30 wrz 2013, o 09:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kórnik k/Poznania

Re: Papryka do gruntu. Część 5

Post »

Dominika bułgarskie czy też węgierskie papryki u nas mają szansę dojrzeć? Tak sobie patrzę na tą Rotund. Stracha mam bo rok temu miałam masę papryki i nie zdążyła dojrzeć. Co zebrałam do pudła to mi złapała choróbsko jakieś. Bardzo lubię paprykę i szukam odmian owocujących tak od połowy sierpnia, do gruntu odmian oczywiście.
Pozdrawiam Jola
Amanita
---
Posty: 2043
Od: 22 lis 2010, o 18:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Papryka do gruntu. Część 5

Post »

Bułgarskie mam pierwszy raz, w tym miesiącu na pewno dojrzeją, ale raczej wcześniej nie dałyby rady, pomimo tych upałów. Nasiona słodkich siałam na początku marca.


Wg. opisów z bułgarskiej strony z nasionami, Ratund ma dosyć długi okres wegetacji, bo aż 140-150 dni do pełnej dojrzałości. Oczywiście taką można zjadać na każdym etapie, ale nasiona zebrać można tylko z takiej dojrzałej ;:131

http://geosemselect.weebly.com/peppers.html


Węgierskie, z takich dłubanych owoców tam kupionych mam już 3 rok i dojrzewają od połowy sierpnia, ale są to dwie ostre odmiany, słodkiej węgierskiej nie mam :(
MalgolinkaZ
50p
50p
Posty: 50
Od: 16 sty 2014, o 00:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Papryka do gruntu. Część 5

Post »

Amanita pisze: A wracając do Rokity, to pamiętam jak kiedyś jedna forumowiczka napisała, ze jej Rokita jest również dosyć ostra. Może to zależy od centrali nasiennej, z której są nasiona? Bo kilka firm ma tę odmianę w swojej ofercie. Może się więc czymś różnią? Ewentualnie może w jakiś sposób zależy to od warunków uprawy.
To u mnie Rokita była taka ostra - dostałam nasiona z akcji. Baaardzo plenna papryka ale na pewno nie była półostra.
Pozdrawiam
Małgosia
Awatar użytkownika
Jolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2810
Od: 12 maja 2013, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Papryka do gruntu. Część 5

Post »

W zeszłym roku miałam też ROKITĘ. Fakt- jest plenne. Wg mnie bardziej była ostra w fazie zielonej a w miarę dojrzewania jej ostrość słabła. Ja miałam nasiona z PNOS.
orlik755
200p
200p
Posty: 340
Od: 30 paź 2012, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Papryka do gruntu. Część 5

Post »

Dziś zobaczyłam w Stokrotce Ramiro w wersji żółtej, wygląda jak czerwona, smakowicie, ale cena...(!)... 7,99/kg (czerwona była po 4.99).Nabyłam 2 strąki z myślą o wydłubaniu nasion, na razie położyłam na słonecznym parapecie aby "doszły". Zobaczę w przyszłym roku jak wyjdzie w gruncie. Czerwona dojrzewa, więc myślę, że żółta też będzie OK.
Awatar użytkownika
minia821
500p
500p
Posty: 660
Od: 20 wrz 2010, o 13:48
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Papryka do gruntu. Część 5

Post »

Zimno się zrobiło i papryki kiepsko dojrzewają.
W większości są nadal zielone, co niektóre mają smugę koloru.
Myślicie, że można im na całą dobę zrobić taki mini tunel z fizeliny?
Nie będą miały za ciemno?
Pozdrawiam Kaśka
Awatar użytkownika
Ika2008
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2203
Od: 24 maja 2013, o 08:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie-prawie Rzeszów

Re: Papryka do gruntu. Część 5

Post »

Minia, za ciemno to chyba nie... włóknina przecież przepuszcza światło, no chyba, że czarną chcesz okryć :;230

To moje wczorajsze zbiory:

Obrazek
Pozdrawiam, Marta.
Awatar użytkownika
kama_80
1000p
1000p
Posty: 1363
Od: 30 wrz 2013, o 09:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kórnik k/Poznania

Re: Papryka do gruntu. Część 5

Post »

Ika ta duża czerwona papryka dojrzewała w gruncie?
Pozdrawiam Jola
Awatar użytkownika
Ika2008
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2203
Od: 24 maja 2013, o 08:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie-prawie Rzeszów

Re: Papryka do gruntu. Część 5

Post »

Wszystkie są z gruntu oprócz tej największej (żółtej).
Pozdrawiam, Marta.
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”