Pomidorki koktajlowe - 5 cz.

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Pomidorki koktajlowe - 5 cz.

Post »

Sungold dojrzał u mnie w gruncie w połowie lipca, pierwszy był Malinowy Smaczek 1 albo 2 lipca.
Aga megagron jest pyszny, fajny pomidorek ;:173
Malinowy Smaczek do malinowa koktajlówka, równie pyszna, ale pęka.
Awatar użytkownika
besia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1787
Od: 28 maja 2014, o 18:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: granica Warm?i i Mazur

Re: Pomidorki koktajlowe - 5 cz.

Post »

Agnieszko :wit

Wysadź z każdego po jednym nasionku i przekonaj się sama. :D

Zrobiłam kiedyś eksperyment i jednego sezonu miałam około trzydziestu odmian koktailiowych. Świetna sprawa, łatwo je ze sobą było porównać i wybrać smakujące nam najbardziej.
Malinowy Kapturek według mnie jest słodszy i smaczniejszy od Malinowego Smaczka. Megagron bardzo dekoracyjny, warto go posadzić przynajmniej raz, ja po konfrontacji wolę Winogronka.
Ze słodkich czerwonych koktailowych polecam Ellfin.

:D
Pozdrawiam, Beata.
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Pomidorki koktajlowe - 5 cz.

Post »

Beatko gdybym tak miała na wszystkie miejsce, to z radością posiałabym wszystko, co mam :D No ale niestety muszę wybrać, i tak mam w planach jakieś 75 krzaków, ale w tym tylko kilka koktajlowych.
Dzięki Wam bardzo za opinie ;:180
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
Awatar użytkownika
besia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1787
Od: 28 maja 2014, o 18:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: granica Warm?i i Mazur

Re: Pomidorki koktajlowe - 5 cz.

Post »

Agnieszko

Znam ten ból, dlatego mam już swój ulubiony duecik koktailowy, do którgo czasami dołączam, któregoś z wymienionej czwórki. :D

Które z żółtych i zielonych masz już ,,przyklepane" ?
Pozdrawiam, Beata.
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Pomidorki koktajlowe - 5 cz.

Post »

Żółty Ildi i Cytrynek, zielony Cherokee Green Pear i Green Grape Cherry, białe Snow White i Currant White. I czarny Dancing with Smurfs- tu już zadecydowała estetyka.
Czerwonych mam za dużo żeby szybko wybrać, widzę że mam też Winogornka więc już go zaznaczam a ten drugi chyba z wyliczanki będzie :wink:
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
Awatar użytkownika
besia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1787
Od: 28 maja 2014, o 18:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: granica Warm?i i Mazur

Re: Pomidorki koktajlowe - 5 cz.

Post »

Agnieszka

Według mnie to świetny dobór odmian, nie tylko pod względem estetcznym, ale również smakowym. ;:333
Pozdrawiam, Beata.
docentandrzej
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 839
Od: 6 sty 2013, o 00:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Przystajń koło Częstochowy

Re: Pomidorki koktajlowe - 5 cz.

Post »

:wit W tym roku z moim ulubionym koktajlowcem odmianą Idyll konkurować będą: Perun, Indygo blue, Daktylowy, Megagron, Winogronek, Cytrynek groniasty, Korale Morango, Violet Jasper, a więc kolorowo. Do tego niezawodna pod względem plenności i wczesności Maskotka.
Do tej pory przetestowałem tylko 4 odmiany koktajlowych: Maskotkę, Idylla, Olę Polkę, Bajaję. Z dwoma ostatnimi definitywnie zrywam.
Idyll jest wprawdzie późny i owoce mocno dojrzałe pękają, najlepiej smakuje jak jest jeszcze pomarańczowy nie do końca wybarwiony. Wtedy też nie pęka. Słodka koktajlówka, mocno pomidorowa. Niesamowicie plenny, mocno się rozrasta, trzeba przygotować dla niego wysokie podpory. Tworzy istny busz, ale na liściach nie poprzestaje.
Nie chcę mieszać w planach pomidorowych, ale szczerze polecam ;:173 .
Polska moją Ojczyzną. Andrzej
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3748
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Pomidorki koktajlowe - 5 cz.

Post »

Agnieszko nie rób wyliczanki ;:306 wysiej Megagrona,nie pożałujesz a wręcz przeciwnie. ;:215 Ja z niego na pewno nie zrezygnuję a sieję go już trochę czasu,także polecam ci jego walory smakowe. ;:108
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
pouder
200p
200p
Posty: 351
Od: 21 sty 2013, o 20:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorze

Re: Pomidorki koktajlowe - 5 cz.

Post »

Beatko dzięki wiele dobrego o nim czytałam więc będzie, u mnie tylko 4 koktajlówki, jak już są duże pomidory to małe idą w odstawkę.
pozdrawiam Karina
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9624
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Pomidorki koktajlowe - 5 cz.

Post »

Megagron też nie jedno ma imię .U mnie wypadł po jednym sezonie .Grona owszem miał duże ,ale
większość kwiatów opadała nie zapylona. Na nic się zdały moje działania by temu zaradzić .Owocować
zaczął póżno kiedy już byłam pomidorkami przejedzona .Trochę do przechowywania zebrałam .Ja wolę
koktajlowe z normalnymi gronami a nie takimi pierzastymi .Bo łatwiejsze do zbioru a plon wcale
nie gorszy .Owoce smaczne ale żadna tam rewelacja .Oczywiście to tylko moja opinia , może
słabe nasiona miałam ?
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3748
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Pomidorki koktajlowe - 5 cz.

Post »

A gdzie u Ciebie rósł?W gruncie czy w tunelu?Znaczenie ma również gdzie sadzony w tunelu(tak jak u mnie) rośnie.O wiele lepsze wiązanie owoców ma sadzony u mnie jako pierwsze rośliny od wejścia do tunelu.Dodatkowo bezpośrednio padające promienie słoneczne sprawiają że jest bardziej słodki i aromatyczny niż te owoce z roślin rosnących głębiej w tunelu.Rosnąc na przewiewie ma lepsze wiązanie a jak przychodzą letnie upały jest u mnie dodatkowo zapylany Betoksonem co znacznie poprawia wiązanie.Także po pierwszym razie nie rezygnuj z niego.Ja odmianie daję zawsze dwie szanse na wykazanie się.Zdjęcia nie oddają w pełni ile było owoców,ale był moment że były nie do przejedzenia.

Obrazek

Obrazek
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
Awatar użytkownika
mymysteryy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2363
Od: 6 sie 2014, o 07:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Pomidorki koktajlowe - 5 cz.

Post »

U mnie Megagron nie był aż tak super plenny, jak u innych forumowiczów, ale i tak było co jeść przez cały sezon. Za wyjątkowo dobry smak u mnie zostaje na zawsze. ;:108
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9624
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Pomidorki koktajlowe - 5 cz.

Post »

Faworyt ,ale cudo . ;:333 U mnie to była tego namiastka . ;:145 Rósł w tunelu , może go szara
dopadła .Ło matko ja go już spisałam na straty ,a teraz mam pokusę by jeszcze raz spróbować .
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”