Ogródek Przemka - cz.3

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6908
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: Ogródek Przemka - cz.3

Post »

No i przyszalałem i zamówiłem w szkółce 6 ciemierników. Zaczynają pojawiać się pierwsze kiełki z nasion pietruszki naciowej Gigante d'Italia wyłożonej na waciki 22 lutego (jak na pietruszkę to nieźle). Do kiełkowania poszły nasiona pietruszki korzeniowej Arat. Mają trafić do ziemi 12 marca na grządkę we Wrocławiu. Nie spodziewałem się tego ale nasiona są zaprawione. Powstała w końcu lista odmian pomidorów. Część z nich wyląduje we Wrocławiu a reszta pozostanie w Lubartowie (folia i grunt). Brutus, Celesteen F1, Corazon F1, Cornabel F1, Giulietta F1, HTP 11 F1, Jenna F1, Kwintella F1, Malinowa Śliwka, Marissa F1, Marmande (typ RAF), Saint Pierre, San Marzano 2, Stara Babcina Malinówka MORANGO, Venus, Voluptuoso F1, VP 1 F1, White Beefsteak, Żółta Sakiewka.
gloff
1000p
1000p
Posty: 1130
Od: 2 gru 2011, o 10:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Polska

Re: Ogródek Przemka - cz.3

Post »

Witam,bardzo ciekawy i edukacyjny watek.przeczytałem cały i oby więcej takich ;:333
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6908
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: Ogródek Przemka - cz.3

Post »

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pierwsza rozsada bobu chyba miała jednak za ciepło bo troszeczkę wybiegła. Od dziś stoi w tunelu i czeka na decyzję co dalej wysadzić w tunelu czy przetrzymać do połowy marca i wysadzić do gruntu. Chyba jednak wygra druga opcja. Nie wyrobiłem się dzisiaj z wysadzeniem reszty rozsady rzodkiewki ale miejsce zostało przygotowane. Do gruntu trafiły za to nasiona 3 odmian bobu: Witkiem Manita, Figaro i Top Bob. Po wysiewie grządkę nakryłem starą siatką ochronną.
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6908
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: Ogródek Przemka - cz.3

Post »

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

W tym roku rosnące pod agrestami zostaną wykopane i przesadzone. Ciemierniki nie dość, że chorują to jeszcze jakieś ptaszyska ścinają ich kwiaty. Namoczony 28 lutego bób Figaro zaczyna wypuszczać kiełki więc ponad połowa nasion trafiła do pierścieni (w tunelu). Kolejna paleta rozsady rzodkiewki wysadzona. Jutro posadzę sadzonki szpinaku.

Obrazek
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6908
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: Ogródek Przemka - cz.3

Post »

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Kiełkuje pietruszka naciowa Gigante D'Italia wyłożona na waciku 22 lutego. Ostatnia partia sadzonek rzodkiewek trafiła do gruntu w tunelu. Zapomniałem o kalarepkach i zostały na noc w tunelu ale jutro wrócą do domu. Buraczki czekają na popikowanie. Pojawiają się nowe ranniki. Nadwyżki sadzonek czosnku niedźwiedziego posadzone do doniczek wytworzyły piękne cebulki ale nie przetrwały zimy. Czosnek rosnący na grządce ma się bardzo dobrze. Ziemia już rozmarzła i dało się wykopać trochę skorzonery.
Awatar użytkownika
Anah
100p
100p
Posty: 169
Od: 26 maja 2016, o 20:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ogródek Przemka - cz.3

Post »

Chyba zaczarowałeś wiosnę, Przemku, że z taką obfitością zajrzała na Twoją działkę! Twoje zdjęcia aż cieszą oczy. Gratuluję zdrowych rozsad i zazdroszczę widoku tak urokliwych ranników! :)
Zapraszam na Anusiny balkonik :)
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6908
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: Ogródek Przemka - cz.3

Post »

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ostatni wiosenny szpinak Mississippi powędrował na działkę. Na balkonie czeka szpinak Asta. Nasiona były z 2013 r więc wysiałem więcej i teraz muszę go troszeczkę przerzedzić bo wschody są rewelacyjne. Ostatecznie w tunelu będą rosły 3 odmiany szpinaku. Wysadzona też rzodkiewka XXL od MORANGO a buraczki czekają w kolejce. Wysiałem 1 opakowanie (16 nasion) pomidora VP 1 F1 oraz 3 odmiany selera (na kiełkowniku) w cieplarce.
Ewao4
500p
500p
Posty: 842
Od: 2 mar 2014, o 13:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Ogródek Przemka - cz.3

Post »

A czy można wysiać szpinak na polu?Czy się uda? Słyszałam ,że jest odmiana ,że zrywa się listki a one odrastają..
Pozdrawiam Ewa
Awatar użytkownika
Bufo-bufo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4652
Od: 26 lip 2009, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pomorze Gdańskie

Re: Ogródek Przemka - cz.3

Post »

Czy pietruszka kiełkuje na wacie i jest przykrywana elementem przezroczystym? Jak często jest podlewana i czy z góry? Tunel to fajna sprawa o tej porze :) Czym posypujesz Przemku rozsady warzyw - posypka na rzodkiewce i szpinaku?
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6908
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: Ogródek Przemka - cz.3

Post »

Ewao4 Aktualnie można już szpinak wysiewać do gruntu. Z każdej odmiany można obrywać zewnętrzne liście a od środka będą wyrastać nowe. Szpinak trzeba wysiewać jak najwcześniej najlepiej w marcu by mógł dorosnąć. Pod koniec maja już jest długi dzień a to wystarcza szpinakowi by zakwitł więc późniejszy wysiew wiosną nie jest zalecany.

Bufo-bufo Olu większość nasion kiełkuję na wacikach kosmetycznych trzymanych w szalkach Petriego- moje są szklane ale widziałem też z plastyku. Do dolnego naczynka wkładam wacik, zalewam wodą i nadmiar wody odlewam. Następnie sypię lub rozkładam pensetą nasionka i całość nakrywam drugą, wierzchnią szalką. Nie podlewam wcale. Nasiona umieszczone w podłożu by nie przesychały (nasiona sieję bardzo płytko lub tylko wciskam w podłoże) posypuję perlitem (w tym roku również wermikulitem). Muszę go następnie nawilżyć opryskiwaczem.
Buraczki wysadzone, kalarepka przepikowana do pierścieni. wysiana paleta cebuli Exhibition a do kiełkowania powędrowały przeterminowane nasiona bakłażana. Zaczynają kiełkować nasiona pietruszki a redlina jeszcze nie gotowa (myślałem, że wykiełkują tydzień później-miały jechać do Wrocławia).
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6908
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: Ogródek Przemka - cz.3

Post »

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Przebiśniegi i ranniki kwitną w najlepsze. Jest szansa, że w tym roku doczekam się swojego czosnku niedźwiedziego. Na redlinie wysiałem dzisiaj ok. 100 nasionek podkiełkowanej pietruszki. Przesadziłem też szczypiorek czosnkowy.
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6908
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: Ogródek Przemka - cz.3

Post »

Na 16 nasionek VP 1 F1 wyłożonych 5 marca na wacikach skiełkowało 14. Nie ma co dłużej czekać nasionka powędrowały do doniczki z ziemią. Z powodu brzydkiej pogody kolejne kiełkujące nasionka pietruszki korzeniowej czekają do jutra na wysadzenie. Nasiona szałwii pokryły się śluzem ale na razie jeszcze nie kiełkują. Z selerami też jeszcze nic się nie dzieje. Z nasionami cebul wysianych 26 lutego szału nie ma. Kiełkują pojedyncze sztuki. Wczoraj domowe rozsady zostały po raz pierwszy podlane Bio algeen S90.
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6908
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: Ogródek Przemka - cz.3

Post »

Zaczynają kiełkować nasiona szałwii. Udało mi się dzisiaj dokończyć wysiew podkiełkowanych nasion pietruszki. Dzisiaj nadeszła przesyłka z ciemiernikami. Nie przypuszczałem, że będą w takim dobrym stanie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”