Taras,z czego?

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
lukas_ana
100p
100p
Posty: 171
Od: 14 cze 2012, o 10:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Taras z deski ryflowanej

Post »

Witaj Zywik, są różne systemy do mocowania desek tak aby nie było widać wkrętów i nie niszczyć samy desek nimi,
np. http://www.drewnianetarasy.pl/grafika/klipsy/6.jpg to przykład jednego z nich
albo
http://www.uchwyt-system.yoyo.pl/images/p005_1_02.jpg

Ale to też kwestia budżetu. Przy czym jeżeli spaxy są za drogie a masz dostęp do innych i np jakiś blaszek to prezentowany drugi sposób można próbować wykonać metodą chałupniczą:)
http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... =2&t=57083" onclick="window.open(this.href);return false; - nasz mały ROD - zapraszamy na spacer:)
Lukas & Ana
Awatar użytkownika
zywik
100p
100p
Posty: 101
Od: 21 kwie 2011, o 11:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mrozy
Kontakt:

Re: Taras z deski ryflowanej

Post »

Dzięki za podpowiedź, ale jednak szukam wkrętów.
Ministerstwo Książki
Awatar użytkownika
zywik
100p
100p
Posty: 101
Od: 21 kwie 2011, o 11:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mrozy
Kontakt:

Re: Taras z deski ryflowanej

Post »

Prace posuwają się do przodu. Deski podwójnie ryflowane i zaimpregnowane ciśnieniowo oraz legary impregnowane zanurzeniowo zakupione i przyjadą w poniedziałek. Na ziemi rozłożyłem agrowłókninę i przysypałem kamieniami. Z drobiazgów to kupione wkręty (ocynk), impregnat i olej (kolor palisander), kątowniki to zamocowania legarów. W następnym tygodniu ruszam z robotą na otro :tan


Obrazek

pozdrawiam
Żywik
Ministerstwo Książki
Awatar użytkownika
zywik
100p
100p
Posty: 101
Od: 21 kwie 2011, o 11:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mrozy
Kontakt:

Re: Taras z deski ryflowanej

Post »

Wczoraj przyjechały deski i legary. Jutro malowanie, ale ciągle pada, więc temat pod znakiem zapytania :?:

Obrazek


Ps.: muszę tą "piękną" antenę przerzucić na inną ścianę/dach, szkoda by nad tarasem wisiał talerz ;:oj
Ministerstwo Książki
Awatar użytkownika
zywik
100p
100p
Posty: 101
Od: 21 kwie 2011, o 11:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mrozy
Kontakt:

Re: Taras z deski ryflowanej

Post »

Taras skręcony, zaimpregnowany i zaolejowany. Co prawda zostały detale tj: ułożenie kostki dzielącej kamienie pod tarasem od trawy, zrobienie skrzyń na kwiaty i krzewy oraz obsadzenie roślinami całego tarasu czy też szerokie schody.. ale już można użytkować i cieszyć się tarasem ;:138
Na następny rok zostawiam sobie zrobienie nad tarasem Pergotendy ;:224

Obrazek
Ministerstwo Książki
Awatar użytkownika
lukas_ana
100p
100p
Posty: 171
Od: 14 cze 2012, o 10:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Taras z deski ryflowanej

Post »

no widzę że tarasik powstał szybko i sprawnie:) a i efekt rewelacyjny. Będziesz robił jakieś barierki czy samymi roślinami chcesz stworzyć barierę?

a mam pytanie o plan pergotendy, bo ogółem od zwyczajnej pergoli czy jakiejś formy zadaszenia tarasu wyróżnią ją zwijana połać/przekrycie samego tarasu, masz już na to jakiś pomysł? A dokładniej z jakiego materiału chcesz to wykonać? [ chodzi mi tu o element zwijanej tkaniny ]
http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... =2&t=57083" onclick="window.open(this.href);return false; - nasz mały ROD - zapraszamy na spacer:)
Lukas & Ana
Awatar użytkownika
zywik
100p
100p
Posty: 101
Od: 21 kwie 2011, o 11:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mrozy
Kontakt:

Re: Taras z deski ryflowanej

Post »

Hej lukas_ana

Balustrady nie przewiduję, chciałbym zamiast tego wstawić z jednej strony pergolę i tam grill gazowy a pozostałe części obsadzić roślinami. Będą rosły w skrzyniach oraz prosto z podłoża.

Ws. pergotendy to mam taki szkic:

Obrazek

Materiał to wielka niewiadoma, ale z tym się nie spieszę bo montaż przewiduję na następny rok, więc cała zima pomysłów przed nami ;:333 Generalnie będzie to konstrukcja przypominająca maszt na łodzi czyli: bloczki, knagi, fały itp.. Żadnej automatyki ;:172


link do tematu "Pergotenda" na forum muratora :arrow: http://forum.muratordom.pl/showthread.p ... %C5%82u%29
pozdrawiam
Żywik
Ministerstwo Książki
szaher
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 13
Od: 11 sie 2012, o 09:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Suwałki
Kontakt:

Re: Taras z deski ryflowanej

Post »

Szacun ;:114 za tarasik , plany też niczego sobie na przyszłość , Będę robił taras podobnie dzięki za pomysły :)
Awatar użytkownika
gosiakmala
500p
500p
Posty: 687
Od: 9 sty 2011, o 14:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dziki "wschut"

Re: Taras z deski ryflowanej

Post »

fajny tarasik wam wyszedł ;:138
Moja Milowa
Pozdrawiam Gosia
Małżeństwo jest to związek, w którym jedna osoba ma zawsze rację, a druga to mąż ;)
x-M-2
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 26 mar 2013, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

taras ogrodowy i do dalej?

Post »

witam, przymierzam się do zrobienia tarsu ogrodowego, ale ilość materiałow do jego wykonania jest ogromna i nie wiem na co się zdecydować. Może napiszecie o swoich przygodach w tej dziecinie? jakie plusy jaikego materialu i czego absolutnie nie robić. Ma być tanio i gustownie, czekam na Wasze opinie i sugestie!
Hosta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 998
Od: 16 mar 2013, o 15:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: taras ogrodowy i do dalej?

Post »

jak tanio i gustownie, to chyba jakiś kamień. czy będzie gustownie, bardziej będzie zależeć od dodatków; pergole, donice, schodki
Led-Lux
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 24
Od: 7 kwie 2013, o 10:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: taras ogrodowy i do dalej?

Post »

Może na początek podaj jaki budżet posiadasz na ten cel i dopiero wtedy doradzimy coś konkretnego w kwestii tarasu ogrodowego. Ważny jest również sam materiał z jakiego chcesz go wykonać,nie tylko roślinki.
Awatar użytkownika
zywik
100p
100p
Posty: 101
Od: 21 kwie 2011, o 11:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mrozy
Kontakt:

Re: taras ogrodowy i do dalej?

Post »

Ministerstwo Książki
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”