Różanka Fridy

Zablokowany
Awatar użytkownika
Atka-a1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1357
Od: 28 kwie 2009, o 09:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Raszyn

Post »

Danusiu, też nabyłam Nostalgię i nie mogę się od niej oderwać.
Kwiaty nie dość, że piękne to jeszcze wspaniale pachnące. Myślałam, że jej zdjęcia są podrasowane, a ona jest jeszcze ładniejsza w realu :D
Tegoroczne zakupy różane to po odwiedzinach u Ciebie :wink: Trochę Ci pozazdrościłam (w pozytywnym tego słowa znaczeniu) róż i musiałam jakoś odreagować :wink: Tylko, że teraz kupuję tylko pachnące.
Awatar użytkownika
Frida
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1770
Od: 31 mar 2008, o 13:50
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Asiu, bardzo mi miło, że mi pozazdrościłaś, bo przez to masz nowe rośliny :D
Pachnące róże to cudo do kwadratu. U mnie pachnie w całym ogrodzie i w domu też. To wynagradza pracę przy różach, troskę o nie oraz ich kaprysy. Już mam parę odmian, które muszę mieć, m.in. Astrid Lindgren, podziwiam ją u Bogusi2, chociaż się zarzekałam, że koniec z różowymi.

Zapomniałam się pochwalić, że Hokus-Pokus kupowana w Powsinie okazała się być w kolorze majtkowego różu, o bardzo przeciętnych, półpełnych kwiatach, niemal bez zapachu. Teraz myslę, gdzie ją upchnąć.

D.
nigella
1000p
1000p
Posty: 1016
Od: 1 kwie 2009, o 23:36
Lokalizacja: lubelskie

Post »

Danusiu! To zabawne, ale mamy takie same "historie" różane!!! No, u mnie było 76 krzaczków identycznych róż, które
rozczarowana niepowodzeniami w uprawie usunęłam z ogrodu! Ty miałaś 70?
Też nie miałam pojęcia o chorobach i ochronie. Tylko, że u mnie to była jedyna przeszkoda przed powrotem do różanki...
Twoja determinacja 'poprawiania' gleby budzi respekt. No i jest coś jeszcze, co bardzo mnie do Ciebie przekonuje:
widzisz w różach nie tylko ich powierzchowne piękno. To będzie ujmująca różanka, czuję to!
Nie wiedziałam z kim się zadałam wkraczając w różane rewiry- tych wątków nie da się 'przelecieć', cokolwiek to znaczy!
Zaraz wracam! Na razie :lol: :lol: :lol:
Pozdrawiam, nigella
Awatar użytkownika
maniusika
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5968
Od: 18 mar 2009, o 20:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Post »

Przyszłam pospacerować po twoim pięknym rózanym ogrodzie .. Mnie się wydawało ze u mnie jest dużo róż [najwięcej w mojej oolicy ]ale ty masz cały ogród .. śliczne kolory i pięknie kwitną ..Moje w tym roku kwitną z opóźnieniem , dopiero jest ich pierwsze kwitnienie a to przez wiosenne przymrozki -wszystkie mi przemarzły ..Gdy zaczęłam przycinać brązowe badyle myslałam że już po różach ale odbiły i pięknie kwitną , tylko pnące niektóre i te co kwitną na drugorocznych ładygach pewnie nie zakwitną .. Właśnie zastanawiam się co dosadzić w mojej różanej rabatce co by nie kwitło razem z rózami ,krzewy czy byliny . do tej pory zawsze były aksamitki lub astry ale chciałam wyłożyć agrowłókniną zeby bez przerwy nie pielić a w tym roku zielsko szybko rosnie i trudno się go pozbyć Za oknem upał że trudno oddychać więc odwiedzam ogrody innych ogrodniczek , może coś podpatrze .. Obrazek Obrazek a to jest tylko mała cząstka ogrodu do pielenia ..na pierwszym planie rabata azaliowo-rózana
zapraszam do mego ogrodu..Janka
Moje -marzenia-maniusika -IV
Mój album
Awatar użytkownika
hal1959
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8778
Od: 13 mar 2008, o 19:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Post »

Danusiu policzyłam płatki Monici,ma ich 25.U mnie nadal pięknie kwitnie ,ma sporo kwiatów,praktycznie nie przerwanie na razie kwitnie,paki nowe też ma,sama jestem ciekawa jak długo będzie kwitła :wink: :D .Miłego dzionka życzę :D .
Pozdrawiam.Halina
Hal-Linki
Aktualne
Awatar użytkownika
Frida
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1770
Od: 31 mar 2008, o 13:50
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Halinko, okazuje się, że moje pomarańczowe nie są jednakowe. Poświęciłam i trochę czasu w sobotę, obejrzałam dokładnie budowę kwiatów i kolor oraz wzór na płatkach i policzyłam płatki w kilku kwiatach. Oto wyniki: 36 płatków mają róże z jaśniejszym paskiem na wewnętrznej stronie płatka, a zewnętrzna strona jest matowa, jaśniejsza, jakby posypana białym pudrem na pomarańczowy płatek. Inny krzew ma 25 płatków jednolicie pomarańczowych, kwiaty w pełnym rozkwicie są minimalnie jaśniejsze od tych w półrozkwicie. Chyba sobie odpuszczę, bo obie odmiany są bardzo ładne, zdrowe i niech pozostaną "Ogniste". A to domniewana Mocica
Obrazek
Obrazek
W sobotę ostatecznie pozbyłam się sześciu róż, które nie daly znaku życia po zimie oraz tych, które odbiły z dziczek, poniżej miejsca szczepienia. Pozostałe róże zinwentaryzowałam i oznaczyłam metryczką, mam nadzieję na dłużej niż jeden sezon. Przy okazji udało mi się je policzyć. Nie piszę ile ich jest, bo to szaleństwo, bliskie chorobie, aby tyle róż zgromadzić w niewielkim przecież ogrodzie. Nie liczyłam dzikich, bo one należą do części leśnej ogrodu, chociaż są sadzone, a jest ich kilkadziesiąt.
Okazuje się, że mam więcej róż niż myślałam, więc nie ma się co dziwić, że mi brakuje miejsca. Od teraz zakupy bardzo kontrolowane.
Pozdrawiam, Danuta
Awatar użytkownika
JSZFRED
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2842
Od: 1 lut 2008, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Ząbki

Post »

Witam,
Danusiu wszystkie róże przepiękne, ja też bardzo zachorowałam na pachnące róże, a co bys mi proponowała za Climbing rose bo miałam ja zamiar kupić ,
Pozdrawiam
Pozdrawiam Asiorek

Asiorlinki
Awatar użytkownika
AniaDS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 14304
Od: 23 sie 2008, o 00:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Post »

Obrazek
ja obstawiłabym Rumbę :wink:
ona rośnie do 60 cm :wink:

http://www.websad.ru/pic.php?imgname=fo ... 9/4980.jpg
Awatar użytkownika
Frida
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1770
Od: 31 mar 2008, o 13:50
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

JSZFRED pisze:Witam,
Danusiu wszystkie róże przepiękne, ja też bardzo zachorowałam na pachnące róże, a co bys mi proponowała za Climbing rose bo miałam ja zamiar kupić ,
Pozdrawiam
Joasiu, za mało wiem, żeby Ci coś doradzić, ale na pewno zdecydowanie odradzam Climbing rose. Porównując ją z innymi różami sadzonymi w tym samym czasie, to jest mizerota, jeden badylek z kwiatkiem. Okazuje się, że mam je aż trzy, bo w sobotę robiłam spis wszystkich róż.
Trzy Climbing rose to nadmiar szczęscia.
Może wpadniesz i sobie je obejrzysz?
Pozdrawiam, Danuta
Awatar użytkownika
kania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3201
Od: 25 maja 2009, o 10:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk i okolice

Post »

Jaka malownicza jest Twoja biała pnąca róża!
Śledzę ten wątek już od jakiegoś czasu i jestem pod wrażeniem urody kwiatów i skali Twojej różanki - tyle krzewów! Wielką przyjemność sprawia mi oglądanie ich zdjęć :)
Awatar użytkownika
JSZFRED
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2842
Od: 1 lut 2008, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Ząbki

Post »

Danusiu dzięki za zaproszenie, wpadnę na chwilke jak będę w okolicy choć juz wybrałam i zamówiłam New Dawn i elmshorny i jeszcze kilka, będę je upychać przed domem, Twoje wszystkie są piękne
Pozdrawiam cieplutko
Pozdrawiam Asiorek

Asiorlinki
Awatar użytkownika
chatte
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 15075
Od: 19 paź 2006, o 08:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Post »

To fascynujace, jak szybko z mieszczucha przeobrazilas sie w ogrodnika z prawdziwa pasja! :D
Z Twoich zdjec wyziera piekny, rozany ogrod. Gratuluje, Danusiu!
Widzialam Twojego Victora. Nieduzy, ale pieknie zakwitl. Nie martw sie, urosnie! Najwazniejsze, ze zdrowy. A moj wlasnie zlapal plamistosc :(
Patafix
50p
50p
Posty: 76
Od: 11 lip 2009, o 16:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Piękne róże posiadasz. Ja w tym roku zakochłem się w różach nasadzę sobie teraz na jesień więcej. Bardzo ślicznie masz u siebie.
Zablokowany

Wróć do „Moje róże !”