Moje spełnione marzenie tu.ja cz.3

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8926
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Post »

Widziałam u Ciebie Agness, że lubisz tawułki :wink: Sporo kolorów i odmian już nazbierałaś. Ja mam dopiero 4 kolory, więc wiele poszukiwań i zakupów przede mną :lol: Delosperma potrzebuje dużo słońca by wyglądać pięknie. To dopiero początek jej kwitnienia.
Jolu - witaj w klubie :D Gdybyś nie znalazła w tym roku tej ciemnej to wiosną mogę Ci podesłać kawałek.
Ado-Krysiu - miło mi, że jesteś moim stałym gościem. O tawułki się nie martw - na pewno się rozrosną. Do szczęścia potrzebują sporo cienia i dużo wody. Ja powojnik tangucki siałam w zeszłym roku. Posiałam go dość rzadko w doniczce. Gdy miał ok. 15-20cm delikatnie ( przynajmniej starałam się) wysadziłam go na działce przy siatce. Na początek dałam mu takie patyczki do szaszłyków - by pomóc dojść do siatki. W zeszłym roku rósł dość słabo. Wyglądał mizernie. Przezimował praktycznie bez okrycia. A w tym roku zaczyna szaleć( przerósł już siatkę wzwyż ) i pokazał kwiatki. Nie przejmuj się jeżeli złamiesz gdzieś siewkę - bardziej się rozkrzewi :wink:
Ewuniu - dzięki! Nie poświęcam działce tyle czasu co bym chciała. Gratulacje dla syna! My jeszcze nie znamy wyników :( .
Agape. Jak ten czas leci! To zaraz rok minie?! Aż się wierzyć nie chce...Miło, że pamiętasz...No cóż...Moje "bieganie" ( tym bardziej, że dłuuugie) pozostanie na zawsze w mej pamięci. Ten skalniak nie jest tak do końca skończony. Okazało się, że za mało kamieni zgromadziłam :( i teraz brakuje. Powstał na "bunkrze" tak jak miałam to w planach choć wygląda trochę inaczej niż w mojej wyobraźni. Zdjęcia oczywiście wstawię by pokazać metamorfozę. Muszę jednak poszukać jakichś z zeszłego roku, a nie mam ich za wiele. Ten bunkier to był koszmar i nie chciałam tego uwieczniać. Za dzień lub dwa wszystko pokażę. A potem jak coś już tam posadzę...
Iduś kochana - obiecuję nie obrywać już koktajlówek :oops: Moja biała tawułka ( dostałam od Ani-Raczek)jeszcze nie kwitnie. Ta jasna jest raczej taka kremowa. Wiosną mogę Ci dać po kawałku. Ja za to poszukuję w odcieniach fioletu, bo mam tylko jasny lila.
Dzięki Jacku! Przyda się trochę maluszków na skalniak. Tawułki koniecznie przywieź od rodziców - są urocze i prawie ze wszystkimi roślinami fajnie wyglądają.
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8926
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Post »

Dzisiaj od rana było gorąco i duszo. Po południu rozszalała się burza. Przed obiadem udało mi się jednak wypielić spory kawał rabaty po prawej stronie. Mało brakowało a "wykończylibyśmy" własnego psa :oops: Ja poszłam na działkę bez niego ( właśnie ze względu na pogodę, temp. oscylowała w granicach 30st), ale po godzinie przyszedł mój M z psem. Każde z nas zajęło się swoją "robotą", a pies się męczył chodząc z kąta w kąt. Po przyjściu do domu ok.14.30 wyglądał kiepsko. Nie chciał jeść, a nawet pić. Nie mógł sobie znaleźć miejsca. Dopiero po kilku godzinach doszedł do siebie ( jak zaczęło padać i temp. spadła).
W końcu "zniknęły" obskurne beczki sprzed altanki. Stały tam chyba kilkanaście lat. Trochę "głupio" i pusto teraz bez nich.
Na dobranoc kilka słonecznych fotek:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Po żółtych liliowcach zostało tylko wspomnienie, ale zaczynają kwitnąć kolejne:
Obrazek Obrazek

A tak kwitną zawilce wieńcowate ( anemony):
Obrazek Obrazek Obrazek

I kilka innych kwiatuchów:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Wkrótce rozkwitnie mój patyczek różany - wsadzony do gruntu w październiku zeszłego roku:
Obrazek
Awatar użytkownika
agape
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2127
Od: 23 lip 2008, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Post »

Cześć Izo!
Widzę, że ciężko pracujecie...upały, sklaniak, beczki...Ależ Ci zazdroszczę nasturcji...piękne ujęcie. Moja jeszcze nie chce kwitnąć...
Anemony sa piękne. Kupiłam 10 cebulek, ale zagubiłam je podczas sadzenia i do dziś nie znalazłam siateczki z nimi...zatem z przyjemnością oglądam u Ciebie.
Awatar użytkownika
jolami
500p
500p
Posty: 995
Od: 12 lip 2008, o 23:53
Lokalizacja: opolskie

Post »

Mnie też udało się wczoraj wyplewić trochę skarpy...Dzisiaj muszę zabrać się za warzywnik bo zarósł strasznie...Cosik moje ogórki nic nie chcą rosnąć :(
Mam takie fioletowe anemonki, one dziwnie kwitną :? nie wszystkie naraz tylko po jednym w odstępach 2-3 tygodni...Teraz zakwitł trzeci raz..
ida74 pisze:Tylko nie obrywaj już koktajlowych. :!:
A o co chodzi dokładnie z tymi koktajlowymi? Czy obrywałaś Iza te gałązki między pędem główny a bocznym???To ich nie obrywać???
Ja te obrywałam, chociaż nie wszystkie..
Awatar użytkownika
agnieszka72
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 3847
Od: 22 lip 2008, o 20:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Mnie też kręcą zawilce :lol: .
Niestety na 10 kwitnie jeden-ale jaki piękny :D .
Dam im jeszcze szansę bo ślicznie u ciebie wyglądają :D .
I z chęcią zobaczę bunkier po liftingu :lol: .
Awatar użytkownika
bishop
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5152
Od: 4 cze 2008, o 22:54
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: ze wsi/prawie środek Polski
Kontakt:

Post »

To doczekałaś się pierwszej, całkowicie WŁASNEJ róży :roll:
Gratulacje :lol:
Pozdrawiam - Krzysiek
Mój czasopożeracz
Awatar użytkownika
JacekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11151
Od: 5 mar 2007, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa-Zachód

Post »

Witaj Iza! Poszedłem sprawdzić do ogrodu lilię, ale już niestety przekwitła. Ze zdjęć porównuję i myślę, że to ta sama 'Staccato'.
Przy okazji z ciekawości rozgrzebałem moje dziwidło, bo coś za długo siedzi w ziemi. No i rośnie sobie spokojnie - ale pod ziemią :? Mam nadzieję, że jak już wyjdzie, to migiem wyrośnie :)
Anemony - super i w kilku kolorach :shock: Tak jak pisze Agnieszka, one trochę dziwne, myślałem, że już nie zakwitną, bo były same liście, a teraz po jednym zaczynają wyłazić pąki. Moje wszystkie granatowe :)
Piękne liliowce :!:
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8926
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Post »

Witam wszystkich gości!
Anemony są trochę "dziwne". Szkoda, że nie kwitną wszystkie na raz tylko tak na raty. Kwiaty jednak są śliczne i długo się utrzymują. By mieć ładną kwitnącą kępkę trzeba chyba posadzić z 50 bulwek...Już postanowiłam, że co roku będę dosadzała kilka.
Aga - jak tylko znajdziesz swoje anemony to je posadź. To roślina, którą można sadzić i wiosną, i jesienią. Nasturcja to u mnie "sentymentalny" obowiązek. To pierwszy kwiatek na niej. Wczoraj wieczorem ( po burzy) był w opłakanym stanie. Muszę czekać na kolejne :wink:
Jolu - właśnie te boczne gałązki, które wyrastają w kącikach liści obrywałam. Tak się robi z pomidorami. Koktajlowe mam pierwszy raz i nie pomyślałam, że ich to nie dotyczy. Trudno...Moje pomidory rozrosły się niesamowicie. Wygląda na to, że za gęsto je posadziłam :(
Agnieszko - koniecznie daj im szansę. Co jakiś czas zaskoczą Cie pięknym kwiatem. Poza tym bardzo długo stoją w wazonie. Moje w zeszłym roku nawet na przełomie października i listopada próbowały kwitnąć.
Dzięki Bishop! Kilka innych patyczków różanych chyba też zakwitnie :D Sama nie wiem co z nich wyrośnie.
Witaj Jacku! Moje dziwidło zamarzło zimą :oops: Ono ponoć dopiero pod jesień wyłazi z ziemi - jak większość obrazków włoskich...Anemony kupiłam jako mix. Ten biały pierwszy raz kwitnie. W zeszłym roku były tylko granatowe i amarantowe.
Dzisiaj od rana kosza trawę na osiedlu - można oszaleć! W zeszłym tygodniu kosili w parku ( tam trawa i zielsko miało ponad 0,5m ). Przy okazji wypłoszyli chyba wszystkie krety. Niestety niektóre z nich wprowadziły się na moją działkę :twisted: Na początek zryły rabatę z tujami i poszły dalej w ogród :twisted: Rozpoczęłam już działania wojenne.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek - to prymulki kupowane na przedwiośniu w marketach i kwiaciarniach - chyba dziękują za przeprowadzkę do ogrodu :wink:
ida74
---
Posty: 4355
Od: 10 kwie 2008, o 17:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Nad stawem

Post »

Izo do walki ;:125 z kretami kota polecam . :lol: Moje łapią :D Plus .Minus znoszą mi na ogród NIEBOSZCZYKÓW z miłości do mnie ponoć . :lol: Serio.
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8926
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Post »

Witaj Blue! Anemony ponoć po jakimś czasie giną i dlatego warto dosadzać regularnie nowe. Nie zdziwię się wcale jak ten Twój zakwitnie - daj mu tylko trochę czasu. Tak - wiciokrzew to mój niedawny nabytek. Kupiłam dość spory, zapleciony a'la drzewko za jedyne 8 zł.
Iduś - na działkach jest mnóstwo kotów. Co jakoś nie przeszkadza kretom i nornicom buszować...

Po kilku tygodniowym przestoju znów zaczyna się fascynujący okres codziennych odkryć i niespodzianek.
Hura,hura - mam pierwszego swojego pomidorka. To Maskotka. Na razie jest maleńki, ale JEST :D
Obrazek

Rozwinął się pięknie pierwszy liliowiec. Ma duże kwiaty. Ciekawe jak się nazywa...Nie mogłam dziś od niego oczu oderwać choć to żadne cudo w porównaniu do tych pokazywanych na Forum.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Zakwitł również inny, trochę mniejszy ( sadzonka też mniejsza ) - cytrynowy NN:
Obrazek

Obrazek - niebieski anemon w całej okazałości
Awatar użytkownika
agape
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2127
Od: 23 lip 2008, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Post »

Gratuluję Pomidorka!!!!! :D
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8926
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Post »

Dzięki Aga! To jednak w dużej mierze Twoja zasługa. Gdyby nie nasiona od Ciebie to pewnie nie zdecydowałabym się na ten pomidorowy eksperyment. Potem jeszcze nasiona od Idy - zupełnie "zakręconych" odmian i w zasadzie nie miałam wyjścia - musiałam zaryzykować i wysiać. A co z tego wyjdzie...zobaczymy.
Awatar użytkownika
aanula
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2743
Od: 21 cze 2007, o 10:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok

Post »

Izuś :D gratuluję pierwszego pomidorka ;:63 ;:63
U mnie też już zaczynają rosnąć owocki :D nawet te posadzone eksperymentalnie w donicach :D

Liliowce cudniste :D szczególnie ten ciemniejszy :D :D
Piękny! :D
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”