Rabatki Konstantego część 3

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
EwkaEs
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9776
Od: 9 lip 2008, o 20:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południe kraju

Re: Rabatki Konstantego część 3

Post »

Danusiu,u mnie było prawie tak samo,zostało kilka płatków z pierwszej mojej własnej Podwórkowej po dwu dniach,ale druga się trzyma na razie.Pewne nadzieje na wykonanie skrzynek mam,powaliło drzewa w pewnym prywatnym lesie,zobaczymy,może się uda.
Foggio-walizkowa,która dotarła drogą powietrzną z Wysp chyba zaczyna kwitnąć!
Empuzo-mieczyki nagrodowe zimowego konkursu fotograficznego bardzo ładnie wystartowały,deszcz ustał,woda mi stoi na ścieżkach i części depresyjnej rabatki.jednak idę posadzić niską nasturcję,może będzie i później.
Frido-bardzo dziękuję,książka o nalewkach nadeszła wczoraj już zdążyłam przed spaniem przeczytać kilkanaście stron.Bardzo przystępnie wszystko objaśnione.
Raczku-niestety roślinki chyba w drodze,dobrze byłoby gdyby w piątek dotarły,bo weekend ma być ciepły a nawet upalny.
Ewo-Ogis-przybiegłam do domu,bo miałam nadzieję natrafić na awizo do odebrania żywych roślin po 18.00(a przed 19.00,bo wtedy pocztę zamykają),niestety był tylko rachunek za gaz,wyższy....
Obrazek
Awatar użytkownika
EwkaEs
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9776
Od: 9 lip 2008, o 20:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południe kraju

Re: Rabatki Konstantego część 3

Post »

Podlewałam i okazało się,że mam pierwsze zbiory:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Za oknem mam truskawki Pink Panda i F1 ananasowe o kwiatach jeszcze żywszych rózowo-czerwonawo-fioletowych.
evluk
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3675
Od: 16 lis 2008, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Rabatki Konstantego część 3

Post »

Ewka- ale dorodne te truskawki :shock:
Bardzo podoba mi się ten różowy kolor płatków kwitnącej truskawki- taki intensywny ;:108
Awatar użytkownika
amba19
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7946
Od: 11 kwie 2007, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk/Chrztowo

Re: Rabatki Konstantego część 3

Post »

Wow jakie ogromne truskawki :shock:
Gratuluję! ;:138
Awatar użytkownika
ElzbietaaG
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2902
Od: 16 sie 2008, o 14:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Elbąga

Re: Rabatki Konstantego część 3

Post »

Ewo ależ ty masz powera do pracy ! Może to za przyczyną jakiegoś ziela
uprawianego gdzieś w ciemnym kącie podwórkowego ogródka ... :roll:
Ja chyba za dużo mam hektarów do pielenia, bo co skończę to znów muszę zaczynać ;:14
Zero czasu na uzupełnianie wiedzy ogrodniczej, zostanę takim starym matołem
co będzie się przyglądać perzowi z nadzieją, że to jakiś irysek... ;:24 masakra
Awatar użytkownika
amba19
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7946
Od: 11 kwie 2007, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk/Chrztowo

Re: Rabatki Konstantego część 3

Post »

Sekretne ziele! I super-kot! I ogród stworzony z niczego!
Nasunęło mi się pewne skojarzenie. Ewa Janeczka - to ogrodowa czarodziejka :;230
Awatar użytkownika
tara
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12972
Od: 16 mar 2008, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koszalin

Re: Rabatki Konstantego część 3

Post »

Ewuniu truskawki? jakie olbrzymy mila niespodzianka.
Prognozy nas nie rozpieszczają to fakt, trudno musimy to przyjąć za fakt dokonany i cieszyć się każdą niespodzianka w naszym ogrodzie.

Pelargonie super
Spis moich wątków. Wątek aktualny.
Up­ra­wiam swój ogród marzeń
Awatar użytkownika
EwkaEs
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9776
Od: 9 lip 2008, o 20:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południe kraju

Re: Rabatki Konstantego część 3

Post »

Witam bardzo serdecznie,w kolejnym alarmie powodziowym i przed zapowiedzianą burzą i intensywnymi opadami deszczu.Już pada.Zdążyłam zabrać pod dach wykopane cebule koron cesarskich i pięknego irysa w kolorze czekoladowym,jak go deszcz ma stłuc to wolę go mieć na górze w wazonie.
Taro-w ogrodzie czyli w pojemnikach na murku(północny wschód) truskawki jeszcze zielone,te są z parapetu południowo-zachodniego.
Ewo-Evluk-Może nie są takie bardzo duże,tylko ja mam małe dłonie.
Ambo-hm,a wiesz,że właśnie w Boże Ciało ksiądz odprawiający mszę może sponad hostii rozpoznać czarownicę?Ma ona mieć nad głową widoczny skopek na udój mleka.(informacja od pracowniczki Muzeum Etnograficznego zajmującej się kulturą duchową i obrzędowością).Czarodziejek to chyba nie dotyczy.
Elżbietoo G.-z ziół najbardziej sekretnych to mam lubczyk :;230 .Oprócz tego mam szałwie rozmaite,tymianki,rozmaryn,krwawniki,rutę,oregano variegata i złociste,szereg mięt,szczypiorek,czosnek niedźwiedzi i trawkę żubrówkę.
Olgo(Ogród Azy)-bardzo dobrze rośnie mi ten niebieski groszek pachnący,ostro pnie się w górę.
Takie nasturcje (tropaeolum majus) chcę mieć na rabatce szafirkowej.Jest to mieszanka nasturcji niskich w odcieniu od słoneczno żółtego poprzez pomarańczowy do prawie ceglastego,nasturcja karłowa Night and Day czyli jasno kremowe i mahoniowe,a przy siatce nasturcja wysoka Jewel of Africa o liściach w białe i żółte smużki,a kwiatach od jasno żółtych do karminowych. Wszystkie nasiona z krakowskiego "Polanu"
Są pewne szanse,że z nasion zrobię jesienią fałszywe kapary,smaczniejsze od prawdziwych.
Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
chatte
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 15075
Od: 19 paź 2006, o 08:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Rabatki Konstantego część 3

Post »

Pięknych truskawek się juz dohodowałaś! Gratuluję, Ewo :D I orliki cudne widziałam.
A czy Podwórkowy nie został podtopiony? Teraz już chyba będzie coraz lepiej, bo od soboty zapowiadają słońce, ale po takich opadach, to chyba zaden ogród nie obszedł się bez szwanku :(
Mam nadzieję, ze te niesamowite nasturcje zakwitną w Podwórkowym i dane nam będzie je zobaczyć :D
Awatar użytkownika
Aza
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3346
Od: 10 lut 2008, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zakopane

Re: Rabatki Konstantego część 3

Post »

Myślę że nasturcje wyjdą Ci jeszcze, u mnie zaczęly kielkowac i to i siane pod ścianą i w różnych innych miejscach samosiejki, które całą zimę były w ziemi. Nic nie da sie przyspieszyc pewnych procesów w ogrodzie. Wczoraj na procesję bylo ładnie, ale już po południu zaczęło padać w nocy potworne burze , a teraz leje okropnie sprzątając w domu chciałam wejść do piwnicy a tam woda do progu. Po za tym jest miżle bo przedwczoraj jakos zmieniono decyzję i wycięto moją ukochaną brzozę o której zachowanie walczyłam 4 lata, Ponieważ juz położyli chodnik więc nie usuną pniaka i nic nie posadzą , dopiero jak dęda zmieniać wszystko za jakieś 10-20 lat. Ty masz jej ostatnie chyba zdjęcia.
OLGA od malamutów
Wątki Azy
Awatar użytkownika
EwkaEs
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9776
Od: 9 lip 2008, o 20:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południe kraju

Re: Rabatki Konstantego część 3

Post »

Chatte -po wczorajszej ulewie i nocnej burzy z obfitymi opadami Podwórkowy naturalnie miejscami pływa.Jutro ma być ciepło,powinien podeschnąć.Komary jak zajączki i jeszcze meszki.Pożartam cała.
Olgo(Ogród Azy)-miałam nadzieję,że brzoza jednak się ostanie.W śródmieściu procesja była od 9.00,pogoda się utrzymała. Do 17.00 było duszno ale jeszcze nie padało. Kostek odbył długi spacer.
Piwonia nr 2 ocalała,ale gdyby nie padało cieszyłabym się kwiatem jeszcze dłużej.Budleja dla zachęty dostała motyla.A czekoladowy irys jest w kuchni.Dosadziłam trzy kosmosy,ładnie pachną.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Bogumilka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3579
Od: 10 lut 2008, o 17:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rabatki Konstantego część 3

Post »

Samolot wylądował prawie w błotku...
Kostek wymęczony......
Podwórkowy zalany....
Irysek cieszy oczka ;:138 dobrze,że dzisiaj jest słonko to podwórkowy obeschnie :tan
Awatar użytkownika
EwkaEs
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9776
Od: 9 lip 2008, o 20:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południe kraju

Re: Rabatki Konstantego część 3

Post »

Bogusiu-można powiedzieć wodował....
Obrazek Obrazek Obrazek
Aszko-idę na pocztę z płytką o powojnikach i wiciokrzewach.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”