Ogród Wendy

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Wendy
200p
200p
Posty: 357
Od: 26 gru 2010, o 19:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Zimowy ogród Wendy

Post »

Olu i Firletko - moje poletko urządzone jest na dużej leśnej polanie. Ogrody rozdzielają pasy leśnych drzew. Wcześniej rosły tu czeremchy, kaliny, czarny bez i inne roślinki zaliczane do leśnych chwastów. Wkoło otula nas las łęgowy z olszą, wiązami, dębami... Przez wiele ostatnich lat w rowie, oddalonym od mego ogródka o ok. 30 m, tylko wczesną wiosną bywało odrobinę wody, tak mało, że martwiłam się o los roślin porastających jego brzegi ze strefy błotnej. Od dwóch lat sytuacja zmieniła się - deszczowo, śnieżne zimy, ziemia namoknięta nie wchłania wody - teraz nie jestem pewna czy brzeg rowu jest za płotem czy już przy mojej furtce - a ogródek w strefie błotnej... Późną wiosną poprzedniego roku wszystko jakby unormowało się, wyschło, rośliny pięknie kwitły, nadzieja wybujała, a teraz znów grząsko...
Ot, taka huśtawka, w której emocje w zadyszce, nadzieja w impasie...
Uchwyciłam się skrzydeł Oliwki... optymizmu Tosi ;:196 - takie złote nici FORUM
Awatar użytkownika
Olusia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11021
Od: 23 gru 2007, o 21:38
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kościan

Re: Zimowy ogród Wendy

Post »

Woda zejdzie i będzie dobrze.
Przed melioracją terenu też miałam wiosną zalewaną działkę.
Straciłam tylko cebulki tulipanów. Inne cebulowe (narcyzy , hiacynty ) przeżyły nawet podwyższenie rabat o 20 cm.
Awatar użytkownika
Wendy
200p
200p
Posty: 357
Od: 26 gru 2010, o 19:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Zimowy ogród Wendy

Post »

Oby, Oleńko
Też myślę, że rabaty trzeba by podnieść, ale zawsze "coś" realizację pozostawia w sferze zamiarów i zamysłów.
Awatar użytkownika
[Iza]
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1847
Od: 26 paź 2009, o 17:47
Lokalizacja: Poznań

Re: Zimowy ogród Wendy

Post »

Wando, znam to drżenie serca, gdy się jakis fajny kamień zobaczy i to podniecenie, gdy się go targa do samochodu i rozgląda niczym złodziej, by sprawdzić czy nikt nie patrzy... bo głupio jakoś :wink:
Awatar użytkownika
Wendy
200p
200p
Posty: 357
Od: 26 gru 2010, o 19:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Zimowy ogród Wendy

Post »

Izo, no nie, tego moje serce by nie wytrzymało! Skamieniałabym raczej.
Niestety, tymczasem to mnie "goście" paskudni nawiedzają. Ostatnio nie mitrężyli zbytnio i rozcięli siatkę okalającą wszystkie ogrody. Całe dwa metry od góry w dół. Trudno było naciągnąć ją by choć przed czteronogami obronić roślinki. A teraz obrzydliwa gorycz w duszy!!! I niepokój - co jeszcze mogą zniszczyć, zabrać... Może niewiele tych "cenności" w sensie materialnym mamy w ogrodowych domkach, ale przecież nie o wartość taką tu chodzi. Mozolimy się, zabiegamy, marzymy..., a przyjdzie gad (nie uwłaczając ani kopalnym, ani naczelnym)...
Pocieszcie mili, rozweselcie...
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16070
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Zimowy ogród Wendy

Post »

Nie wiem, jak by tu ciebie można było pocieszyć :( Nawet jak niczego nie zabiorą i nie zniszczą, to świadomość, że był tu ktoś obcy emanujacy złą energią, jest ogromnie przykra. Można tylko splunąć i postarać się zapomnieć. Bardzo ci współczuję.
Awatar użytkownika
Olusia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11021
Od: 23 gru 2007, o 21:38
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kościan

Re: Zimowy ogród Wendy

Post »

Czy to cię pocieszy , że teraz to już tylko może być lepiej.
Awatar użytkownika
jola1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4630
Od: 4 kwie 2008, o 08:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lublin/okolice

Re: Zimowy ogród Wendy

Post »

Wendy piękny masz ogród, ja jestem miłośniczką róż u innych. Masz pięknie rozrośnięte i obficie kwitnące kępy Liatrii czy nawozisz ją jakimś specjalnym nawozem bo kwiatostany ma ogromne.
A jak pięknie piszesz.
Awatar użytkownika
Wendy
200p
200p
Posty: 357
Od: 26 gru 2010, o 19:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Zimowy ogród Wendy

Post »

Wanduśko, dziękuję za próby bodaj! Przyjdzie mi pewnie w szeptuchę się przysposobić by złą energię odmienić ..., ale miotać złe słowa, nawet szeptem..., więc "miotnę" tylko za Rabelais: "Kto wiele zagarnia, niełacno zdzierży w dłoni".

Oleńko, dziękuję, oby, ale zawsze gorzej być może... dobrze też :)

Jolu, liatrii dostaje się przy okazji nawożenia róż i innych towarzyszących. Witaj serdecznie. Dziękuję za dobre słowa - one pociechą są zawsze.
Awatar użytkownika
Aszka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4040
Od: 16 wrz 2008, o 15:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pólnocna wielkopolska.Strefa 6B

Re: Zimowy ogród Wendy

Post »

Przykro mi z powodu strat. ;:196 A swoją drogą to ...i tu ciśnie się niecenzuralne słowo :oops:
Awatar użytkownika
Wendy
200p
200p
Posty: 357
Od: 26 gru 2010, o 19:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Zimowy ogród Wendy

Post »

Aszko, dzielna jesteś - nie przecisnęło się! ;:196
Przed rokiem, też jakoś na przednówko było, przyszli, na popas zatrzymali się, zabrali wszystkie kable. Zostawili odcięte tylko wtyczki. Łaskawcy. Rowery wcześniej były im potrzebne. I siekiera, i piła też... i ciepły sweter. Gdyby nie potem róże, i wszyscy fruwający goście, i niektórzy pełzający... i radosne ptaki z przychówkiem bezradnym, a muzykalnym - nie zerwałabym się ponownie do lotów i serdecznej krzątaniny wokół kwiatów.
Awatar użytkownika
jola1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4630
Od: 4 kwie 2008, o 08:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lublin/okolice

Re: Zimowy ogród Wendy

Post »

Wendy ten problem dotyka chyba większość z nas. U nas kilka lat temu ukradli dosyć spore krzaki no cóż wzięli to wzięli tylko dla czego wyrwali ,korzenie zostały w ziemi, przecież nikt z tego nie miał pożytku.
Awatar użytkownika
Wendy
200p
200p
Posty: 357
Od: 26 gru 2010, o 19:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Zimowy ogród Wendy

Post »

... więc parafrazując rabina, w imieniu nas wszystkich "odwiedzanych" odpowiem na pytanie czy jest błogosławieństwo dla złodziei? Ależ oczywiście, niech Bóg błogosławi złodziei i trzyma ich z dala od nas!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”