Jesienno-zimowe pogawędki ..... z widokiem :-)

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
FRAGOLA
1000p
1000p
Posty: 3377
Od: 4 cze 2010, o 09:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Jesienno-zimowe pogawędki ..... z widokiem :-)

Post »

Jolu ja z doniczkowcami też zdążyłam...już je wcześniej pownosiłam,z koleusów też szczepeczki pobrane...Tylko ten widok sflaczałej miny i kilku innych roślinek mnie smuci ale co mogłam na to poradzic :?
Chyba jeszcze nie widziałam u Ciebie tej części ogrodu z małym czarnym płotkiem...czy to nowy twór :?:
Klon Shirasawy...cudeńko...siedzi u mnie na liście tych do zdobycia :)
FRAGO-linki
w 'powężowym'
Pozdrawiam-Grazia
Awatar użytkownika
pamelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7281
Od: 30 gru 2009, o 00:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Jesienno-zimowe pogawędki ..... z widokiem :-)

Post »

Aga to prawda, żurawki bardzo ładnie się trzymają i pierwsze, często i zimowe trudy im nie straszne. Obwódka powstała w ubiegłym sezonie, wiec to jej kolejny. Na tej małej rabatce sadzialm w tym roku, a też ładnie się rozrosły. Trzeba przyznac, że niektóre odmiany mają do tego predyspozycje ;:108
Mam tylko jedną taką azalię, bo niestety u mnie nie bardzo lubią rosnąć. Za to japońskie Marushki jeszcze zieloniutkie. Miałam nawet zamiar dokupić w tym roku, nawet wybrałam się do szkółki produkującej takie cuda, ale jakoś się nie złożyło. Odlożyłam przy kasie ;:14
Miruś niestety zmierzamy ;:65 cóż począć, trzeba myśleć, że w ten sposób zbliżamy się do wiosny :lol:
Śmiej, się śmiej :D różyczek mam chyba już około 80-ciu ;:224 niezłe przedsięwzięcie kopczykowe 8-)
Do tego jeszcze niektóre krzewy, hortensje, hibki, klony palmowe, niektóre iglaste ..... chyba wystarczy :;230
Graziu wczoraj zbierałam nieliczne nasiona z dziwaczków, dzisiaj nadają się chyba tylko do wykopania. Więc oprócz cannowych wykopków jeszcze te mnie czekają. Nie spojrzałam na kobeę, ale myślę, że kaput ;:14 Koleusy już do wyrzucenia niestety.
Trzymają się dzielnie żurawki, hostki, jeżówki, żurawki że nie wspomnę o trawach i moich iglastych pięknościach :uszy O i kwitną jeszcze clemki i trójsklepki.
Z jednorocznych dobrze wyglądają nachyłki i stokrotki afrykańskie, aksamitki w większości jednak zważone.
Pokazywałam już tę część, może niezbyt często. To jest kawałek przy parkingu.
Tu właśnie rośnie mój prezentowy wiąz Camperdownii, a kiedyś rósł słynny hipek Wipcord :D
Awatar użytkownika
an-ka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6978
Od: 12 sty 2009, o 21:10
Lokalizacja: Śląsk

Re: Jesienno-zimowe pogawędki ..... z widokiem :-)

Post »

Witaj Jolu.
Gdy pokazujesz różne zakątki ogrodu to wydaje się być on ogromny.Sliczne nasadzenia roślin i i takie przemyślane.
80 róż -to już jest co kopczykować(ja nie wszystkie tak dobrze traktuję :lol: )Piszesz o zebraniu nasionek z afrykańskiej stokrotki.Wiesz Gagawi się tym zajmowała ale niestety rezultat był fatalny.Trudne są do odzyskania( a potem wyhodowania) ale może Tobie się uda.Ja kupuję je co roku w różnych kolorkach bo świetnie nadają się na obwódki-tak pięknie przewieszają sie za rabatkę.
A tutaj informacja jak zadbać o fuksje W naszym klimacie fuksja nie jest rośliną zimotrwałą i wymaga przechowywania w cieplejszych pomieszczeniach. Przed nastaniem zimy i pierwszych przymrozków skracamy pędy rośliny, pozostawiając jedną lub dwie pary liści. Zimą przechowujemy ją w ciemnym pomieszczeniu zapewniając 2?3°C (wyższa temperatura pobudzić może roślinę do przedwczesnego wypuszczania pędów). Podlewamy rzadko i oszczędnie. W ciągu kilku tygodni roślina straci wszystkie liście, ale nie zrażajmy się tym, bowiem pod koniec zimy na pewno wypuści młode pędy. W III przenosimy fuksję do cieplejszego i dobrze oświetlonego pomieszczenia, przycinamy i przesadzamy.
Awatar użytkownika
Jatra
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3244
Od: 18 sie 2011, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie-wlkp
Kontakt:

Re: Jesienno-zimowe pogawędki ..... z widokiem :-)

Post »

:wit
Pamelko wpadam z rewizytą .Piękna u Ciebie jesień ,żurawki pięknie się prezentują a przymrozek faktycznie dokuczliwy dla roslin . :(
Podobno idzie ocieplenie więc jeszcze trochę czasu spędzimy w naszych ogródkach ;:138
A poza tym to nie wiem jak to się stało ,że faktycznie nie masz ani jednej chryzantemy to królowe jesieni i królowa pięknego zakątka z murkiem powinna mieć ;:65 ;:65
Awatar użytkownika
AGNESS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 24808
Od: 5 wrz 2008, o 16:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Jesienno-zimowe pogawędki ..... z widokiem :-)

Post »

Joluś przepięknie rozrośnięte żurawki, świetnie wygląda obwódka z nich :D Teraz to one będą główną ozdobą ogrodów, bo większość roślinek zważy mróz....oczywiście pomijając iglaczki :wink: :lol:
Bardzo się cieszę, że wcześniej zebrałam kilka sadzoneczek z koleusków od Ciebie, bo dziś po pierwszym przymrozku zostały brązowe badyle......a tak chciałam przechować :roll:
Awatar użytkownika
marzena06
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3066
Od: 4 cze 2008, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Jesienno-zimowe pogawędki ..... z widokiem :-)

Post »

Jolu przepiękne rabatki w jesiennej szacie :wit
Kwiat jest uśmiechem rośliny Pozdrawiam Marzena
Moje wątki
Marzenkowo cz.1
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9827
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Jesienno-zimowe pogawędki ..... z widokiem :-)

Post »

Bardzo oryginalne są donice-beczułki na jasnym grysiku! Wyglada to bardzo miło i ciekawie. Co tam w nich trzymasz? Oleandry? tak z lekka orientalnie ;:3
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
Awatar użytkownika
pamelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7281
Od: 30 gru 2009, o 00:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Jesienno-zimowe pogawędki ..... z widokiem :-)

Post »

Miałam już dzisiaj nie pisać ... miałam poogladać wątki i do snu ;:41 ale jakże bym mogła nie odnieść się do dzisiejszej porannej i wieczornej pogody ;:14

Aniu widziałam porady w temacie fuksji, czytałam niejednokrotnie jednak jakoś tak czuję się niepewnie w tym temacie :oops:
Mój ogródek nie jest duży, sporącześć działki zajmuje dom z podjazdami, zaś rabatki wokół.
Jatro widziałam dzsiaj długoterminową prognozę :tan złota polska jesień jeszcze nie powiedziała ostatniego słowa. Może kiedyś skuszę się na chryzantemki ;:224
Aga u mnie koleusy już też tylko na kompostownik się nadają, też mam sadzonki. Reszta roślnek w domu ... no może nie wszystkie :roll: pelargonie w zaciszu okryte pledami, wczoraj im się udało :uszy
Zapowiadają jeszcze trochę pogody,m więc niech coś zdobi tarasy.
Marzenko zapraszam częściej, miło mi, że się podoba.
Miłko w drewnianych donicach Yusk'owych oleandry oczywiście, orientalnie :D Największą ich zaletą są uchwyty po bokach, które znacznie ułatwiają transport.

A teraz nieco ogrodowej dokumentacji, nie z poranka co prawda :oops: zimno było :;230
Moje próbniki pogodowe dla porównania

Paulinka wczoraj :D i dziś :cry:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

i oczywiście canny już do wykopania
Obrazek

Obrazek

Dla Mireczki ;:196 tak wyglądała dzisiaj krzewuszka
Obrazek

Obrazek

katalpa
Obrazek

aksamitka
Obrazek

a wieczorem zapłonęło niebo, czego nie omieszkałam uwiecznić :D
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
zjawka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1029
Od: 28 paź 2010, o 20:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Jesienno-zimowe pogawędki ..... z widokiem :-)

Post »

Jolu coś cicho się zrobiło w poprzednim wątku i postanowiłam sprawdzić i ja nieświadoma ...a tutaj już 8 strona i takie cuda... :shock:
Powiedz proszę czy klony u Ciebie przemarzają?
Masz naprawdę przepiękny ogród a te widoki u Ciebie to dech zapierają
Pochwal się proszę zdjęciami kwiatuszka ;:138
Awatar użytkownika
Jagodka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5402
Od: 24 sty 2011, o 22:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Jesienno-zimowe pogawędki ..... z widokiem :-)

Post »

Faktycznie , mróz ściął Twoje przepiękne kanny , paulę , jak i wiele innych roślin . To nieuniknione , a teraz Joluś czeka Cię wykopywanie , czego prawde mówiąc Ci nie zazdroszczę ;:108 .
Nieboskłon wskazuje na zimno i wiatr , takie niebo w czerwonościach ...aż żal , by nie sfocić , prawda ?
x-p-k
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 3297
Od: 3 sie 2008, o 00:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jesienno-zimowe pogawędki ..... z widokiem :-)

Post »

Płonące niebo niesamowite! A co do przymrozków, to roślin szkoda - jak co roku... Ale niestety tak to już musi być. Niedługo to pozostanie nam jedynie czekanie na pierwsze wiosenne kwiaty, ale i to ma w sobie dużo dobrego. Wszystko znowu będzie takie "nowe", piękne i świeże :)
Awatar użytkownika
mirdem
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3033
Od: 26 sty 2010, o 11:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bielsk Podlaski

Re: Jesienno-zimowe pogawędki ..... z widokiem :-)

Post »

Jolu dzięki :lol: na uzasadnienie nazwy tej pięknej krzewuszki trzeba czekać do przymrozków :;230 :;230 Dalie wygladają podobnie jak canny , a begonie jeszcze gorzej :cry: :cry: ale Piotrek ma rację przyjdzie wiosna i wszystko odmieni :lol: :lol:

Widoki nieba zachwycające
rm27
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1927
Od: 30 paź 2008, o 11:52
Lokalizacja: Kraków

Re: Jesienno-zimowe pogawędki ..... z widokiem :-)

Post »

Wskoczyłem na chwilkę do wątku rozpędzonego jak szalona lokomotywa. Fantastyczne fotki płonącego nieba. Szkoda, że nocki nie są choć w części takie gorące.
Jola, chwytaj za łopatę i wykopuj, wykopuj, wykopuj.... kanny, dalie itp.
Pozdrawiam. Romek.
Lata wcześniejsze
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”