Ogródkowe rozmaitości cz.6

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
artam
1000p
1000p
Posty: 3795
Od: 26 paź 2008, o 00:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Ogródkowe rozmaitości cz.6

Post »

Nelu, problemów z cięciem nie będzie, pod nóż pójdą wiosną zarówno róże, jak i powojniki...Bo one będą przy różach, które przemarzają do kopczyka, więc żądnego bolesnego odplątywania pędów z pędów nie przewiduję... Natomiast pogooglałam sobie w królestwie powojników, no i dużo jest takich w odpowiednim kolorze, od niebieskiego po granat...No to wiosną coś przesadzę, coś dokupię, obowiązkowo Rooguchi i będzie pięknie! :)
Awatar użytkownika
Alionuszka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5765
Od: 16 cze 2009, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: z zielonych płuc Śląska

Re: Ogródkowe rozmaitości cz.6

Post »

Grażka dzięki za link,w zimne ciemne wieczory przyda się jak nic... ;:196
Eluś na to jest jeden przepis ...zająć każdy cm ziemi... :lol: Busz murowany...
Chciałaś zdjęcia Eden rose ...proszę bardzo...z każdej strony :wink:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Marysiu posiadłyśmy wspólnie tę tajemnicę sadzenia ,że się jeszcze mieści... :;230
Ale kiedyś następuje kres ...i co dalej...? :cry:
Dzięki za miłe spotkanie i za róże ,które znalazły już miejsce w ogrodzie... ;:196 Zakopane ,okopczykowane ,teraz tylko czekać co z nich wyrośnie... :D
Majka rutewka i powojnik jak zwykle przypadkiem dały niezły efekt...przede wszystkim sadzę tam gdzie mam miejsce ,a że i ten duet się zgrał,to zacieram ręce...udało się... :;230 Ten duet to rzut obiektywu akurat na te dwie rośliny...a naokoło sporo innych zestawień,które w całości dają jak zwykle...gęstwinę... :wink:
Zielona Aniu w najbliższej okolicy też widze balkonowe całoroczne kwiaty na balkonach...Prosta sprawa ,wystarczy odkurzyć ,i jak nowe ...Mało roboty ,tylko jeden mankament nie pachną ,ale i to można załatwić jakąś ulubioną perfumą... :;230
Danka wystarczy mnie wpuścić i dać szpadel.. :;230 Ale przynajmniej przez ulubioną przestrzeń można bez problemu się obrócić nie narażając sie na krwawiące rany... :wink:
Rutewka ma i trochę błękitu,który to widoczny w zbliżeniu ,na odległość mniej ...

Obrazek
Pozdrawiam Nela
Ogródkowe rozmaitości
Awatar użytkownika
majka411
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13235
Od: 12 sie 2009, o 18:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, ogród k/Wyszkowa

Re: Ogródkowe rozmaitości cz.6

Post »

Nala, :D ,a co widać za rutewką , co tam pięknie kwitnie. O Edenie nie będę pisać, bo zauroczę, :;230
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36511
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Ogródkowe rozmaitości cz.6

Post »

Eden jest piękną różą, tylko u mnie odpada bo nie pachnie.
Szkoda, bo to ją trochę deklasuje.
Grażyna.
kogro-linki
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Ogródkowe rozmaitości cz.6

Post »

Edenka z kazdej strony pięknista ,ale jakoś na nią nie choruję choć lubię ją podziwiać . Nelka mogę tylko do niej wzdychać chociaż była w sferze moich marzeń
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Alionuszka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5765
Od: 16 cze 2009, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: z zielonych płuc Śląska

Re: Ogródkowe rozmaitości cz.6

Post »

Ewka proszę przypomnieć mi wiosną ,zdaje się ,że ktoś jeszcze chciał...ale umknęło... :?
Zima ma ta dobrą jedną cechę ,że w tym okresie możemy dokładnie przemyśleć co i ile do naszych ogrodów sie zmieści...Ten szczęśliwy co może jeszcze planować... ;:108
Wanda podobnie dzieje się z z orlikami szlachetnymi,czyli odmianami wyraźnie różniącymi się od zwykłych wysokich...siewki nie są już odmianami...
U mnie wielosiły nie mają się gdzie rozsiać ,także na razie mam tylko te sadzonki co sadziłam i żadnych więcej... :wink: Może i lepiej ,bo i te co już rosną potrafią się rozrosnąć w kępie i wystarczy
Dzięki za kwiatuszek ;:196
Marta to rzeczywiście problem rozplątywania masz z głowy...A chęci posiadania powojników różnej maści jest tak wielka ,że można ją porównać do różanej choroby :wink: ,na szczęście clematisów nie ma tak wiele co odmian różanych i w zasadzie dużo jest do siebie podobnych kolorystycznie,ale pasjonat zawsze znajdzie różnice... :lol:
Majka za rutewką rośnie Ghislaine de Feligonde ,ale już w ostatniej fazie kwitnienia ...przybiera już wtedy jaśniejsze barwy i bardziej jednolite
A Eden ...jak to on ...to jego pierwsze i ostatnie kwitnienie...
Grażka długo by Ci nie pachniała,gdyby nawet takie aromaty wysyłała... :wink: Ona drugi raz w ciągu trzech sezonów nie zakwitła...niewdzięcznica...
Jadzia szczerze mówiąc ,to drugi raz bym jej nie kupowała...owszem kwiaty ma naprawdę piękne,ale te przemarzania i jednorazowe kwitnienie nie idzie w parze z moimi oczekiwaniami...w takim małym ogrodzie... ;:108


Clematis Viticella Carmencita...osiąga 3 m i więcej,kwitnie od lipca do września,preferuje słońce

Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam Nela
Ogródkowe rozmaitości
edulkot
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9885
Od: 4 lut 2011, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Ogródkowe rozmaitości cz.6

Post »

A ja się w końcu zdecydowałam na Edenkę i mam aż dwie sadzoneczki ale czy przeżyją zimę tego nie byłabym taka pewna. Są tak przykryte że nie widać czy żyją. I powiem szczerze że nie wiem czemu się na nią zdecydowałam, to chyba był odruch. :roll:
Awatar użytkownika
Alionuszka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5765
Od: 16 cze 2009, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: z zielonych płuc Śląska

Re: Ogródkowe rozmaitości cz.6

Post »

Majka nagłe odruchy i możliwość natychmiastowego zakupu ,to nieraz nieprzemyślane zakupy... :roll: Ale bądź dobrej myśli,przynajmniej napawać się nią będziesz na wysokości oczu ,a nie na wysokościach... :wink:
Pozdrawiam Nela
Ogródkowe rozmaitości
edulkot
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9885
Od: 4 lut 2011, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Ogródkowe rozmaitości cz.6

Post »

Ona nie może rosnąć na wysokości bo jest w takim miejscu że może być tylko niska, nie ma innej opcji. ;:108
Awatar użytkownika
HalinaK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9423
Od: 12 paź 2008, o 11:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Ogródkowe rozmaitości cz.6

Post »

Nelu ;:167 ogród popodziwiałam i trzymam kciuki za Twoja wygraną w

Konkurs AF - grudzień 2011
Cieplutko pozdrawiam, Halina ;:194
W moim ogródeczku :wink: HalinaK-linki :D
Awatar użytkownika
Alionuszka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5765
Od: 16 cze 2009, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: z zielonych płuc Śląska

Re: Ogródkowe rozmaitości cz.6

Post »

Majka podejrzewam ,że spełni te wymogi... ;:108
Halinko o...dziękuję ;:196 ,nawet świadoma nie byłam ,że w jakimś konkursie uczestniczę...O trzeba będzie bardziej wgłębić się w lekturę forumową... :D
Pozdrawiam Nela
Ogródkowe rozmaitości
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Ogródkowe rozmaitości cz.6

Post »

No żeby tak na wszystko był czas . Szkoda ,ze to tylko 24 h ma doba . Tez trzymam kciuki Nela
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Tosia1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12603
Od: 13 mar 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Chorzów

Re: Ogródkowe rozmaitości cz.6

Post »

;:138 Polecam forumowe zaległości!!!! ;:196 ;:196
Jak mogłaś!!! Otworzyć wątek i mnie tam nie ma!!!!? Toć to siok!!!! :;230 A ja myślałam,że otwierasz wiosną i cicho siedziałam!!!Sirota ze mnie. Teraz musze tyle stronek przeczytać ;:99
Co zasiejesz, to zbierzesz
Malutki ogródeczek Tosi - cz.14. Zapraszam serdecznie!
Wcześniejsze wątki.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”