Priam - odległy cebulkowy świat.

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
oliwka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5839
Od: 24 mar 2008, o 13:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj. śląskie

Re: PRIAM - odległy cebulkowy świat.

Post »

O jaka szkoda Twoich cebulek :(
Co kret ma a z nich za pożytek?
Pozdrawiam Walentyna
aktualny
spis treści
Awatar użytkownika
Priam
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5220
Od: 18 kwie 2007, o 15:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: PRIAM - odległy cebulkowy świat.

Post »

Grażynko - ciemiernik został zakupiony w portalu CEBULE.pl z który mogę każdemu polecić ;) Roślina potrzebowała roku na zaaklimatyzowanie się. Rok temu były 3 kwiaty. W tym jest ich znacznie więcej. Mój komunikat pod zdjęciami wynikł z faktu, że podczas ostatniego pobytu na wsi zauważyłem, że to ciemiernik i irysy żyłkowane mogą stać się dominującymi roślinami w przedwiośniu. Zdaję sobie sprawę z tego, że teraz Forumowicze nie mogą mi pomóc, ale mimo to chciałem aby wiedzieli na przyszłość, że szukam ;)

Walentyno - kret nie ma żadnego interesu z krokusami. Po prostu trafił na żyzną glebę w której musiało być dużo dżdżownic lub po prostu szukał miejsca do usunięcia ziemi z korytarza. Padło na pandę - niestety. Najwyraźniej cofając się do korytarza wciągnął część cebulek ze sobą. Te nie mając odpowiednich warunków i możliwości przebicia się na powierzchnię zapewne zgniły.

Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
reniuniek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4611
Od: 30 sie 2010, o 08:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Czerwionka koło Rybnika

Re: PRIAM - odległy cebulkowy świat.

Post »

Ciemierniki masz piękne :D krokusy i irysy też, wiosna na całego!!!
Mój zielony kwadrat cz.5-aktualna
Zapraszam :-) Renata
Awatar użytkownika
Priam
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5220
Od: 18 kwie 2007, o 15:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: PRIAM - odległy cebulkowy świat.

Post »

reniuniek - ciemiernik to tylko jedna sztuka, ale jestem z niego zadowolony. W tym roku krokusy trochę mnie zawiodły bo mało kwitnie i najwyraźniej późne przymrozki je zniszczyły.


ps. Czy wiecie jak się nazywa miejscowość lub miejsce, gdzie pod drzewami ułożone są rzeźby ich owoców. Kiedyś natknąłem się na takie zdjęcie że pod sosną leżała olbrzymia rzeźbiona szyszka a nie mogę tego znaleźć ;) :?: :?: :?:
Awatar użytkownika
Priam
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5220
Od: 18 kwie 2007, o 15:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: PRIAM - odległy cebulkowy świat.

Post »

Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
oliwka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5839
Od: 24 mar 2008, o 13:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj. śląskie

Re: PRIAM - odległy cebulkowy świat.

Post »

A jak Ci się sprawują te iryski żyłkowane? Nie marzną? Kwitną porządnie?
Pozdrawiam Walentyna
aktualny
spis treści
Awatar użytkownika
Priam
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5220
Od: 18 kwie 2007, o 15:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: PRIAM - odległy cebulkowy świat.

Post »

Oliwko - do tej pory myślałem, że to krokusy (spośród wiosennych roślin cebulowych) najlepiej radzą sobie w moim ogrodzie. Niestety ten rok zweryfikował moje przeświadczenia. Teraz to irysy wyszły na prowadzenie. Z krokusów mogę polecić odmiany Fuscocintus, Ard schenk i Ceram of Beauty. Natomiast niebieskie Irysy żyłkowane (jak do tej pory) są niezawodne. Co prawda nie zauważyłem, aby ich ilość się zwiększyła, ale najważniejsze, że się nie zmniejszyła. Dodatkowo zauważyłem że puszkinia libańska radzi sobie całkiem nieźle. Szczególnie że rośnie na skalniaku w półcieniu.

A oto wymienione rośliny:
irysy żyłkowane
Obrazek Obrazek
krokus Fuscocintus
Obrazek Obrazek
krokus Cream of Beauty
Obrazek Obrazek
krokus Ard schenk
Obrazek Obrazek
puszkinia libańska
Obrazek Obrazek


film Igrzyska Śmierci
http://www.youtube.com/watch?feature=en ... _nSMjNlOLQ
Gorąco polecam zobaczenie tego filmu. Świetna fabuła, która do końca trzyma w napięciu.
Kto nie widział niech wybierze się do kina!
Awatar użytkownika
Priam
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5220
Od: 18 kwie 2007, o 15:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: PRIAM - odległy cebulkowy świat.

Post »

Dla zainteresowanych wystawa kwiatów w Chorzowie:
Piękne kwiaty, rzadkie okazy krzewów i drzew, najnowsze koncepcje aranżacji ogrodu, największy kiermasz ogrodniczy w regionie ? to tylko kilka spośród atrakcji, które przewidziano na wiosenną edycję Międzynarodowej Wystawy Kwiatów. Na cztery majowe dni Hala Wystaw ?Kapelusz? zamieni się w potężny ogród, pełny ciekawych egzemplarzy flory i modnych rozwiązań aranżacyjnych.

Tradycyjnie już odbędą się także pokazy formownia chińskich drzewek Bonsai i pokazy florystyczne, a także ?Ogród nocą?, czyli pokaz ogrodów w świetle nocnym, który zyskał już spore grono sympatyków. Odbędzie się on 12 maja, w drugi dzień wystawy, w godzinach od 20. 00 do 22.00.


http://www.parkslaski.pl/impreze-koncer ... iatow.html

Czyli wystawa jest od 11 do 14 maja w Parku Chorzowskim.
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42207
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: PRIAM - odległy cebulkowy świat.

Post »

Witaj Przemku przyszłam z rewizytą, przeglądnęłam tylko aktualny wątek i te 5 lat na FO dało niezły efekt. Piękne rośliny wręcz kolekcje, zadbane rabatki. Będę chętnie tu zaglądać
Obrazek
Awatar użytkownika
Priam
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5220
Od: 18 kwie 2007, o 15:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: PRIAM - odległy cebulkowy świat.

Post »

Posadzone pod koniec marca kany, jukki i kalia. A także widok ogólny.
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Skalniak
Obrazek Obrazek
Kokorycz pusta
Obrazek Obrazek
Hiacynty
Obrazek Obrazek
Pysznogłowka i cebulica syberyjska
Obrazek Obrazek

Kolejne zdjęcia dopiero po majówce....
Awatar użytkownika
EwkaEs
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9776
Od: 9 lip 2008, o 20:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południe kraju

Re: PRIAM - odległy cebulkowy świat.

Post »

Priam-jak zawsze zagłosowałam,z przekonaniem,bo Panda mi się podobała,teraz trzymaj kciuki-bo może wygram konewkę?
Pysznogłówki u siebie szukałam i dobrze,że miałam oznaczoną,czerwona wybija(wielkość podobna),fioletowej jakoś nie widzę,ale kupiłam u ewymon jedną.
Monia68
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11668
Od: 25 wrz 2007, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: PRIAM - odległy cebulkowy świat.

Post »

Przemku, roślina, o którą pytasz, to primula auricula.
Sanguinaria w ocienionych miejscach sprawdza się bardzo dobrze :)
Serdecznie pozdrawiam, Monika
AFRYKA
Mój ogród.
Awatar użytkownika
Priam
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5220
Od: 18 kwie 2007, o 15:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: PRIAM - odległy cebulkowy świat.

Post »

Ewo - na Ciebie zawsze można liczyć ;) Cieszy mnie to, że stworzona przeze mnie PANDA podoba się ludziom. Nawet organizator konkursu docenił moje zdjęcie:
Obrazek
źródło: http://ogrodniktomek.pl/2012/05/poznaj- ... ca-wiosna/

Monia68 - dziękuję za nazwę rośliny Primula auricula. Dzięki temu znalazłem informację, że polski odpowiednik (Pierwiosnek łyszczak) występuje w Tatrach na skałach wapiennych od regli po najwyższe szczyty. Posiadana przez nas odmiana jest jednak ładniejsza ze względu na fioletową obwódkę. Co prawda moja roślina została już posadzona na skalniaku, ale znając nazwę mogę poprawić jej warunki siedliskowe. Postaram się podsypać ja odrobiną wapna i gliny.


W niedzielę wróciłem z majówki. W tym roku miałem ją poszerzoną o wyjazd w Góry Stołowe (w tym do Radkowa, Kudowy Zdroju, Kłodzka, Lewina Kłodzkiego i Nysy). Jednak ze względu na tematykę wątku zamieszczę tylko zdjęcia z mojego ogrodu. Najwyżej za jakiś czas dorzucę kilka zdjęć z ogrodu japońskiego z Lewina Kłodzkiego. Niestety nie maiłem szczęścia bo był w przebudowie i zdjęcia zrobiłem zza ogrodzenia.

Jestem bardzo zadowolony ze skalniaka. W tym roku różowy floks szydlasty, smagliczka i gęsiówka kaukaska pokazały na co je stać. Dodatkowo sasanki fajnie zakwitły. Co prawda fioletowa i czerwona zostały trochę przyćmione przez wspomniane rośliny, ale mimo to pięknie wyglądały. Natomaist biała sasanka najszybciej się rozrasta co powoduje, że stanowi ciekawy punkt.
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Nie da się ukryć, że miałem tez miłą niespodziankę. Otóż pojawił się tulipan Klusjisza, który rok temu nie zaznaczył swojej obecności na skalniaku. Mimo, że nie rzuca się w oczy jak gęsiówka czy smagliczka,to i tak jest fajny.
Obrazek Obrazek
Trafiłem także na końcówkę kwitnienia narcyzów:
Obrazek Obrazek
Ale za to magnolia miała jeszcze kilka pączków kwiatowych wiec było na co popatrzeć.
Obrazek Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”