Sępolia - fiołek afrykański cz.3

Rośliny doniczkowe
Zablokowany
Awatar użytkownika
Violka33
200p
200p
Posty: 336
Od: 18 lut 2013, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Wymagania i kaprysy Fiołków afrykańskich.

Post »

a ja zbieram wszelkiego rodzaju kubeczki"użytku domowego" typu danonki, jogurty,śemiatny ,serki etc
Awatar użytkownika
Violka33
200p
200p
Posty: 336
Od: 18 lut 2013, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Sępolia - fiołek afrykański cz.3

Post »

Co to oznacza, ze fiołek robi się taki hmm mocnooo owłosiony jasnymi włoskami,szczególnie rozetka, co mu jest?to nie jest pleśń tylko baardzo duzo włosków. :?
Awatar użytkownika
Violka33
200p
200p
Posty: 336
Od: 18 lut 2013, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Sępolia - fiołek afrykański cz.3

Post »

Obrazek

to jest właśnie ten owłosiony fiołek,co mu dolega:(, listki ma twarde jędrne ale coś z nim nie haloo:(
Grazia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3396
Od: 7 kwie 2009, o 11:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gdynia/Chrztowo

Re: Sępolia - fiołek afrykański cz.3

Post »

Może atakuje go mączniak tak jakby początek, musisz opryskać na wszelki wypadek.
Awatar użytkownika
georginja
500p
500p
Posty: 892
Od: 4 paź 2012, o 01:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Południowy wschód

Re: Wymagania i kaprysy Fiołków afrykańskich.

Post »

:wit Witam znawców i wielbicieli fiołków. Niestety sama nie mogę się zaliczać do takowych . ;:185 W związku z czym mam pytanie : jaka jest optymalna temperatura dla tych kwiatów? Okna mam na wschód i południowy wschód, a temperatura na parapetach w granicach 17-19 (i to chyba dla nich zbyt zimno?) I co może być przyczyną tego że liście fiołka robią się takie drobne, grube i zbite w środku rozetki, a przy tym oczywiście brak kwitnienia.Bardzo podobają mi się te kwiaty, lecz próby z ich adopcją się nie powiodły. Chciała bym jednak móc stworzyć odpowiednie warunki dla tych uroczych maluchów. Aż żal mnie bierze gdy widzę pięknie kwitnące okazy ( tak bardzo chciałabym je mieć), ale zawsze powstrzymuje się przed ich nabyciem, gdy wspomnę swoje roczne zmagania i w końcu niepowodzenie z ich uprawą. ;:145
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 26&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Moje nadwyżki- http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... &start=154" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Violka33
200p
200p
Posty: 336
Od: 18 lut 2013, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Sępolia - fiołek afrykański cz.3

Post »

wracając do rozetki mojego fiołeczka to obejrzała go osóbka która "wydała na świat" juz multum fiołeczków i mi powiedziała,że owłochacił się on tak bo było mu za zimno ;:202 czy to możliwe? jestem w szoku troche,faktycznie stoi na mocno zimnym parapecie przy oknie o średniej szczelności.Mówiła, że nie ma roztocza ani pleśni,mączniaka itd ale jakoś pośrednio mi to pasuje bo on ma poskręcane listki trochę ;:145
Awatar użytkownika
gardeniaa
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 712
Od: 25 maja 2008, o 14:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Sępolia - fiołek afrykański cz.3

Post »

Skręcanie liści u młodych sadzonek, może powodować nadmiar światła, zwłaszcza po przesadzeniu do świeżej ziemi.
Awatar użytkownika
agnieszka_
1000p
1000p
Posty: 1510
Od: 21 gru 2012, o 18:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Sępolia - fiołek afrykański cz.3

Post »

Nie znam się to śię wypowiem co nieco ;:131

A czy nadmiar nawozu nie ma czasem takiego skutku -skręcania :?:
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Sępolia - fiołek afrykański cz.3

Post »

Za zimno i za mokro ma ten fiołek. Dobrze ci ktos powiedział.
Awatar użytkownika
JustaS
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 36
Od: 8 mar 2012, o 03:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: k/Krakowa

Re: Sępolia - fiołek afrykański cz.3

Post »

Obrazek


Witam wszystkich "pozytywnie zakreconych" kocham i mam od lat fiolki ale rozne odmiany jakos z powodu oswiettlenia rosly roznie ale ukochalam z wzajemnoscia ;:215 kolor LAWENDOWY podobaja mu sie moje warunki i wiosenna szkolka zaowocowala nowymi malenstwami. Ale nie znam nazwy odmiany jak u kolezanki na fotce,czy ktos pomoze?
będę wdzieczna
Pozdrawiam Justa
Pozdrawiam Justyna
Awatar użytkownika
Violka33
200p
200p
Posty: 336
Od: 18 lut 2013, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Sępolia - fiołek afrykański cz.3

Post »

Jak rozpoznajecie po liściach czy ma za mokro czy za sucho bo z tego co się orientuję to w jednym i w drugim przypadku liście się przewieszają a łodyżki robią się miekkie?
Awatar użytkownika
georginja
500p
500p
Posty: 892
Od: 4 paź 2012, o 01:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Południowy wschód

Re: Sępolia - fiołek afrykański cz.3

Post »

Miałam podobne objawy na swoich fiołkach i pewna osoba powiedziała że to mogą być roztocza. Dla tego roślinki lepiej kupować z pewnych źródeł. Radziła opryskać Actellic-em.
Niestety wtedy o tym nie wiedziałam i zniechęcona rocznym niepowodzeniem w uprawie zrezygnowałam z tych pięknych kwiatów. Teraz chcę spróbować jeszcze raz , ale chyba zacznę od kundelków , bo szkoda było by zakatrupić takie śliczności jakie tu pokazujecie. Przy okazji chciałam zapytać się jakie temperatury są odpowiednie dla fiołeczków, bo tez obawiam się czy moje parapety nie są zbyt zimne dla nich (16-18).
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 26&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Moje nadwyżki- http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... &start=154" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
onectica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7899
Od: 16 sie 2012, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/skraj zachodni

Re: Sępolia - fiołek afrykański cz.3

Post »

Moje listki odmianowe juz trzeci miesiąc siedzą w ziemi i się lenią... :/
Z 24 padły 2 jak dotąd, reszta trzyma się nieźle. Ile to jeszcze może potrwać?
Blues w kaktusach cz.aktualna Do części 1-2-3 trafisz tędy,
Zielona bonanza - różne zielone.
Zablokowany

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”