Ogród 100 róż

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
AnaAn
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1963
Od: 10 gru 2012, o 17:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogród 100 róż

Post »

Ewa, dzięki, raczej się skuszę :;230 .
Keetee, na Tchaykovski'ego też mam ochotę, ale to już pewnie nie z LM - jak napisał Jurek.
Jurku, dzięki, to już mamy zupełną jasność (tylko źródła zakupów nie mamy) :D .
Pozdrawiam, Ania
Ogród 100 róż cz. IV
Awatar użytkownika
Deirde
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7368
Od: 18 cze 2007, o 10:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ogród 100 róż

Post »

Nie ma z tym problemów - Acropolis widziałam w Agel Rosen.
Awatar użytkownika
AnaAn
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1963
Od: 10 gru 2012, o 17:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogród 100 róż

Post »

Tak, tak Gosiu, ale miałam na myśli to tańsze, krajowe źródło.
Pozdrawiam, Ania
Ogród 100 róż cz. IV
Awatar użytkownika
majka411
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13235
Od: 12 sie 2009, o 18:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, ogród k/Wyszkowa

Re: Ogród 100 róż

Post »

AnaAn pisze: Obrazek
:wit Aniu pozwoliłam sobie powtórzyć to zdjęcie. ;:180
Co to jest za róża, ta najwyższa ma ciemnoróżowe pąki. 8-)
Czy ta kremowa róża, to Lions Rose :D
Awatar użytkownika
anasstasia
500p
500p
Posty: 502
Od: 27 sty 2013, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romania 6b

Re: Ogród 100 róż

Post »

:wit Wonderful garden, wonderful roses. My garden is young too, but yours look better. ;:196


:wit Wspaniały ogród, wspaniałe róże. Mój ogród jest młody też, ale twoje wyglądają lepiej. ;:196
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=59&t=62905" onclick="window.open(this.href);return false;
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 29&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
AnaAn
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1963
Od: 10 gru 2012, o 17:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogród 100 róż

Post »

Maju, ta różowa to Novalis, a kremowa to Petticoat. W tej części rabaty - na dole po prawej stronie rośnie też Herkules, ale w ubiegłym roku nie popisał się wzrostem :D .
Pokażę zdjęcie tej rabatki z drugiej strony. Niestety zdjęcie marnej jakości, niezbyt ostre. Od lewej widoczny częściowo Harlow Car, z tyłu Andre le Notre, 2 Pettikoat i 3 Novaliski oraz zamykający - Herkules (oczywiście w ukryciu).

Anasstasia, dziękuję. Ogród ma 4 lata, ale większość róż pochodzi z 2011 roku :D .

Obrazek

A tu fragment rabaty, która przejdzie najwięcej zmian. Zdjęcie pochodzi z września, ale już jest nieaktualne. Widoczna jest tylko Bonica 82. Na rabatę jesienią dokoptowały: 2 Lions Rose, 2 Baronesse i Bremer Stadtmusikanten. Wiosną czeka ją kolejna ewolucja; dojdą kolejne różyczki, o czym będę informować na bieżąco ... ;:108 .
Obrazek

A to Marie Antoinette - z grupy tzw. ulubienic :D .

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam, Ania
Ogród 100 róż cz. IV
Awatar użytkownika
justi177
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3224
Od: 22 wrz 2011, o 17:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze, 6a/6b

Re: Ogród 100 róż

Post »

Ania :wit
A co możesz powiedzieć już o angieleczce Harlow Car?
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11704
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Ogród 100 róż

Post »

Aniu ale masz ładne rabatki ;:108 Zauważyłam,że na płocie masz maty wiklinowe.Czy one zdają egzamin i jak je montowałaś?
Muszę w tym roku takie zakupić... ;:224
Awatar użytkownika
AnaAn
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1963
Od: 10 gru 2012, o 17:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogród 100 róż

Post »

Justi, Harlow Car nie chorowała. Zbyt wielka jeszcze nie urosła (jak to austinka), ale ma zadatki na fajną różę; myślę że te swoje 1,2m albo więcej osiągnie. Czekam, żeby się zagęściła. Kwiaty mnie nie rozczarowały - wyglądają jak na stronie hodowcy. Kwitła chyba cały sezon :roll: .

Aniu, dzięki. Mata bardzo dobrze się sprawdza. Po 4 latach jest cała; nabrała tylko "patyny" . Trzeba ją tylko dobrze przymocować, bo wiejące wiatry mogą z nią poszaleć. My używaliśmy miedzianych drutów - niezbyt cienkich, ale jednocześnie nie sprawiających kłopotu ze skręceniem. Mocowaliśmy ją na 3 wysokościach, co 60-70 cm - trudno mi teraz powiedzieć, ale gdzieś tak. Oczywiście nie jest całkiem szczelna, ale jakąś intymność daje :D .

To zdjęcie z wczoraj: róża na tarasie :tan .
Obrazek
Pozdrawiam, Ania
Ogród 100 róż cz. IV
edulkot
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9885
Od: 4 lut 2011, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Ogród 100 róż

Post »

Aniu przyszłam z rewizytą i zakochałam się w Twoim ogrodzie, mimo że pokazałaś tylko jedno zdjęcie z dalszą perspektywą ;:167
Róże masz śliczne i sporo ich choć nie te tytułowe 100 ;:306
Mnie wpadł w oko ten fragment z brzozą i zielonymi kulami - co to są za kule i w jaki sposób mają wodę pod żarłoczną brzozą :?:
Obrazek
Awatar użytkownika
danutab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5172
Od: 25 gru 2008, o 23:02
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Ogród 100 róż

Post »

Aniu masz ładny ogród chociaż nie widać w nim za wiele róż jednak przypuszczam że rosną w innym miejscu i w tym sezonie pokażesz nam więcej takich pięknych zakątków który ponownie wkleiła Maja. Mówiłaś z Mają411 o Andre Le Notre i Maja ma pewne wątpliwości ale on rzeczywiście zmienia swój odcień w zależności od nasłonecznienie. I oczywiście nie lubi deszczu. Jednak jego zapach i uroda urzeka. Wklejam u Ciebie mojego byś porównała i możesz usunąć zdjęcia.
Obrazek

i ścięty jesienią do wazonu

Obrazek
Pozdrawiam Danuta aktualne
Moje linki
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11704
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Ogród 100 róż

Post »

Róża na tarasie ale zieloniutka,już niedługo i będzie pięknie kwitła:)
Awatar użytkownika
AnaAn
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1963
Od: 10 gru 2012, o 17:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogród 100 róż

Post »

Maju, miło mi. Mam w tej chwili 82 róże; dwóch się nie doliczyłam opisując ogród na początku wątku. Na wiosnę dołączą jeszcze 32 . Tak czy siak, moje pupilki to w większości maluchy, w dodatku czasami - tak jak np. Herkules - bardzo wstydliwe, chowające się za plecami innych ... :;230
Te kule to thuja - w większości danica. Zakładając ogród chciałam mieć kulki, ale nie chciałam mieć roboty z ich strzyżeniem; stąd ten wybór. W związku z tym, żeby oszczędzić sobie pewnych prac, jesienią dosadziłam kilka bukszpanów, które wymagają cięcia "na okrągło" oraz nieustannie pozbywam się iglaków, aby zapewnić miejscówki zupełnie niekłopotliwym RÓŻOM ... ;:306
W ogrodzie mam system automatycznego nawadniania, który jednak pomija rabatę z brzozą i kulkami. Radzą są całkiem dobrze, ponieważ u nas pada dużo deszczy, a jak jest bardzo sucho - to konewka ... :D
Danusiu, Andre rzeczywiście może urzec i przy tym jest niekłopotliwy. Liczę na to, że tego lata mój ogród się lepiej zaprezentuje i róże będą bardziej wyeksponowane... :heja
Aniu, mam nadzieję, że czas szybko zleci i wkrótce zobaczymy upragnione kwiaty, tym bardziej, że czeka nas pracowity okres :D
Pozdrawiam, Ania
Ogród 100 róż cz. IV
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”