SEZON 2016 rozpoczęty

Zablokowany
Awatar użytkownika
Rubia
200p
200p
Posty: 382
Od: 19 paź 2015, o 17:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Otwocka

Re: SEZON 2016 rozpoczęty

Post »

Ja postanowiłam, że na razie tylko podleję wszystkie gnojówką z suszonego obornika. Niech się regenerują w spokoju, a za jakiś miesiąc się zobaczy.

A listki już się pojawiają. :)
Danka11
200p
200p
Posty: 424
Od: 8 kwie 2014, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: SEZON 2016 rozpoczęty

Post »

Większość moich róż ma już młode liście.
Największe i najładniejsze angielki i francuskie kartonikowe z marketów, posadziłam je do donic na początku marca i wystawiłam od razu na zewnątrz.
Większość ubiegłorocznych też już mocno wystartowała.
Podlałam w sobotę wszystkie rozpuszczonym obornikiem i czekam na efekty.
Awatar użytkownika
kania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3201
Od: 25 maja 2009, o 10:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk i okolice

Re: SEZON 2016 rozpoczęty

Post »

Przyłączam się do lamentów nad stanem róż po zimie. A tyle zadaję sobie pracy, żeby okryć je na zimę. Chyba poprzestanę na kopcach, niech odbijają po zimie z dolnych partii, bo mam wrażenie, że okrywanie pędów i tak nic nie daje przy tak dużych wahaniach temperatury. A teraz meldunek - może będzie dla kogoś przydatny przy doborze odmian.
Maiden's Blush - bez okrycia, bez kopca, bez strat
Louise Odier - bez okrycia, kopiec, do cięcia tylko nieliczne końcówki.
Bonica - okrycie, kopiec, bez strat.
Heidetraum - bez okrycia, bez kopca, do cięcia 70 %.
Sympathia - bez okrycia, bez kopca, bez strat :shock: .
Westerland (stary i dorodny) - okrycie, kopiec, do cięcia 50 %.
Westerlad (młodziutki) - okrycie, kopiec, bez strat.
Schneewittchen - bez okrycia, bez kopca, bez życia.
Compassion - okrycie, kopiec, bez widocznych objawów życia (ale ona zawsze najpóźniej budziła się do życia). Straciłam cierpliwość i wykopałam.
Abraham D'arby - okrycie, kopiec, do cięcia 30 %.
Charles Austin - okrycie, kopiec, bez strat.
Eden Rose - orycie, kopiec, do cięcia 50 %.
Graham Thomas - okrycie, kopiec, bez życia.
Lustige, Gloria Dei, Fresia - bez okrycia, kopiec, przemarznięte do kopca ale te i tak trzeba wiosną mocno ciąć.
New Dawn - bez kopca, bez okrycia, bez strat.
Raubritter - bez kopca, bez okrycia, bez strat.
The Fairy - bez okrycia, kopiec, do cięcia 70 %.
Tommelise - okrycie, bez kopca, do cięcia 50 %.
Schloss Eutin - miały kopiec, były okryte i z trzech jedną trzeba będzie wykopać a dwie pozostałe przemarzły do kopca.
Sweet Haze - bez kopca, bez okrycia, do cięcia 90 %.
Krzaczki Kani
Krzaczki Kani(2)
Pozdrawiam :) - Kasia
Awatar użytkownika
Ebabka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2887
Od: 25 maja 2006, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podlasie

Re: SEZON 2016 rozpoczęty

Post »

Marnie przezimowały faktycznie, moje też mizernie, ale jedyna do wyrzucenia na 100% to L,aimant /Harzola/. A najbardziej in minus zaskoczyła mnie Schneewitten. Taki solidny stary, wieloletni krzaczor, przeżył niejedną surową zimę, a tej ledwie podołał! Życie się w niej tli, ale nie wiem czy warto trzymać te przemrożone kikuty i czekać na parę kwiatuszków :(
Pozdrawiam Eugenia
Awatar użytkownika
Rubia
200p
200p
Posty: 382
Od: 19 paź 2015, o 17:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Otwocka

Re: SEZON 2016 rozpoczęty

Post »

U mnie całkowicie padły dwie róże pienne, Aquarell i Stadt Rom (obie z hodowli Tantau). Ale pienne, wiadomo, trudniej zimą ochronić. Jednak zupełnie nieźle przetrwała, również szczepiona na pniu, fioletowa Minerva, która uchodzi za dość wrażliwą na mróz. Także Minerva w postaci krzewu miewa się całkiem dobrze. Wszystkie pienne otulałam tego samego dnia i w ten sam sposób. Żadnej logiki w tym nie ma... :roll:
Awatar użytkownika
kania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3201
Od: 25 maja 2009, o 10:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk i okolice

Re: SEZON 2016 rozpoczęty

Post »

Jeszcze uzupełnię listę:
Schloss Eutin - miały kopiec, były okryte i z trzech jedną trzeba będzie wykopać a dwie pozostałe przemarzły do kopca.
Sweet Haze - bez kopca, bez okrycia, do cięcia 90 %.
Po ciężkiej próbie zimowej nadchodzi kolejna próba wiosenna. Już tak bywało, że moje róże po zimie ładnie wyglądały a dostawały w kość w kwietniu i w maju.
Krzaczki Kani
Krzaczki Kani(2)
Pozdrawiam :) - Kasia
reglas23
200p
200p
Posty: 479
Od: 4 lis 2015, o 15:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: SEZON 2016 rozpoczęty

Post »

A czy ktoś mi może powiedzieć coś o różach piennych m.in róża bordowa Mr.Lincoln,a także żółta i płacząca czerwona .Nie znam dokładnie odmian ale moźe ktoś miał coś podobnego.
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: SEZON 2016 rozpoczęty

Post »

Kochani, z Substrala 2 w 1 róża mogę zastosować do tegorocznych nasadzeń, do moich maleństw?
Obrazek

Mam wrażenie, że przy młodziutkiej Królowej Elizabeth coś maleńkiego sobie skacze... (skoczek?!?!?!) :evil:
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
DecoY
100p
100p
Posty: 185
Od: 18 sie 2014, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: SEZON 2016 rozpoczęty

Post »

Mr. Lincoln nie mam piennej tylko zwykłą, ale to róża delikatna. Kwiat piękny i zapach, ale na jesień zero liści. Przycięta prawie do ziemi, zobaczymy co będzie dalej.
Nie wdawaj się z głupim w długie rozmowy i nie chodź do tego, kto nie ma rozumu.
Strzeż się go, byś nie miał przykrości i byś się nie splamił przez zetknięcie z nim.
Unikaj go, a znajdziesz wytchnienie i nie doznasz rozgoryczenia z powodu jego nierozumu.
reglas23
200p
200p
Posty: 479
Od: 4 lis 2015, o 15:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: SEZON 2016 rozpoczęty

Post »

A jaka temperatura zaszkodzi różom?Chodzi mi o wiosenne przymrozki.W jakiej fazie rozwoju musi być róża żeby jej coś zaszkodziło?
Awatar użytkownika
anida
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2021
Od: 26 sie 2015, o 21:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Augustów, strefa 5b

Re: SEZON 2016 rozpoczęty

Post »

Posadziłam w piątek kilka róż, ale nie przycięłam im korzeni, wykopać i przyciąć? Korzenie są 3 razy dłuższe od gałązek.
Pozdrawiam Anida

Nie należy mylić prawdy z opinią większości.
Awatar użytkownika
paryska
500p
500p
Posty: 563
Od: 20 lip 2008, o 17:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: SEZON 2016 rozpoczęty

Post »

Witam serdecznie, mam prośbę, czy róże, takie jak, Eden Rose, Askot i Schneewittchen, mogę posadzić w rozstawie co 90-100 cm. Czy te róże, w przyszłości po osiągnięciu, ''dojrzałości'' nie zamęczą się nawzajem.Nie dysponuję, większą ilością miejsca na nie a zależy mi, aby rosły obok siebie. Bardzo proszę o poradę.
Awatar użytkownika
Anetta
1000p
1000p
Posty: 4142
Od: 17 sie 2009, o 16:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Rypin kuj-pomorskie

Re: SEZON 2016 rozpoczęty

Post »

anida pisze:Posadziłam w piątek kilka róż, ale nie przycięłam im korzeni, wykopać i przyciąć? Korzenie są 3 razy dłuższe od gałązek.
Ja bym już nie wykopywała.


Moje ładnie przezimowały tylko te które są osłonięte od wiatru i zimą mąż rzucał na nie śnieg jak odśnieżał taras. Wszędzie już stopniał a na tych różach była taka ogromna sterta że topniała i topniała. A i są to róże rabatowe i jedna pnąca. Reszta, wielkokwiatowe, wyglądają tragicznie, cięłam i płakałam. Były okryte kopczykami.
Co dziwne młoda rhapsody in blue wygląda rewelacyjnie a też była narażona na wiatr.
Zablokowany

Wróć do „Róże”