Rdestowiec ostrokończysty ( Reynoutria japonica )

Drzewa ozdobne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
sawczenko
200p
200p
Posty: 234
Od: 12 lip 2013, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rdestowiec ostrokonczysty( Reynoutria japonica)

Post »

Litości, w tym artykule nie ma odwołań do żadnej fachowej literatury i jakichkolwiek badań. Proszę, nie polecajmy czegoś, co może zaszkodzić. Wiele osób faszeruje się takimi suplementami na własną rękę i nawet nie informuje o tym lekarza.
mmonika81
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 19 lut 2016, o 14:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rdestowiec ostrokończysty ( Reynoutria japonica )

Post »

Cześć,

czy mogę odnowić jeszcze ten wątek?

2 czy 3 lata temu nieopatrznie pozwoliłam teściowi wsadzić krzaczek w ogródku. Mial za zadanie trochę sie rozrosnąć i stworzyć barierę na granicy działek.

Okazało się że to rdestowiec.
Tzn niby od początku było wiadomo co to, ale nie wiedziałam co to za cholerstwo, po tych 2czy 3 latach zajmuje przestrzeń 10 razy większą niż jak był wsadzony, i wciąż wychodzą nowe łodyżki. Boje sie co bedzie, jak chwast przejdzie pod tym murkiem do sąsiadów, a niektórzy pisali że nawet na głebokości metra są jego korzenie.

Teraz zastanawiam się jak się pozbyc dziada.

Pomyślałam, że jesienią i tak trzeba ściąć, wtedy wleje rundapa do środka, ale czytałam że to niekoniecznie pomaga. Wykopywanie na pewno nic nie da, bo teren jest t rudny, jednej strony murek ogrodzeniowy, z drugiej brukowany wjazd, a po środku rura odpływowa od rynny :) w niektórych miejscach nawet nie ma jak łopaty wbić.

W zeszłym roku próbowałam zresztą ograniczyć rozrost wykopując korzenie, i to była masakra. zresztą nic nie dała.

Może wleje tego rundapa do środka łodyg, zrównam wszystko z ziemią i przykryje podwójną warstwą agrowłókniny (bo ktoś pisał, że warstwa nic nie dała)
Bedzie wyglądało kiepsko, ale postawie na tym jakieś duże donice, z czymś w środku, jeszcze nie wiem czym :)

Myślicie, że to pomoże?
haxo
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 28 mar 2016, o 19:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rdestowiec ostrokończysty ( Reynoutria japonica )

Post »

Witam, jakiej foli uzyc do przykrycia rdestowca, czarnej agrotkaniny czy lepiej foli budowlanej? I jeśli teraz przykryje na ile to zostawic?
kenaj5389
200p
200p
Posty: 215
Od: 11 cze 2018, o 14:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podlaskie Białystok

Re: Rdestowiec ostrokończysty ( Reynoutria japonica )

Post »

Rurki z rdestowca dla dzikich zapylaczy.Strasznie inwazyjny sadziłem go w metalowych beczkach ze stali nierdzewnej, bez żadnych otworów odprowadzających nadmiar wody.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”