Esteci i łakomczuchy.

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
mamba9991
1000p
1000p
Posty: 1530
Od: 13 paź 2008, o 19:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Esteci i łakomczuchy.

Post »

ankha - o, właśnie, dobre określenie. Ogródek wolności trochę dostał. Ty wiesz, że to naprawdę na dobre wychodzi. To, co było posadzone, rośnie, a nawet "bujnieje". Może dlatego, że ciągłym odchwaszczaniem korzeni nie naruszam. No i w końcu mi się rozrosło to, co posadziłam, bo nie dokładałam obok nowego zakupu, więc miało miejsce.

Tak, zdecydowanie polecam wszystkim "rok wolności dla ogrodu".

A może one (ogrody) wcale nie lubią corocznych chciejstw, a może one chcą parę lat pobyć, jakie są? Kto wie, przecież nie mówią.
Nigdy nie można powiedzieć o ogrodzie - uff, gotowe. I to mnie właśnie zachwyca!!!!!!!!!!
Esteci i łakomczuchy
Esteci i łakomczuchy cz.2- aktualna
mamba9991
1000p
1000p
Posty: 1530
Od: 13 paź 2008, o 19:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Esteci i łakomczuchy.

Post »

narajama - ja też tego słodziaka omotywacza dokonania już widzę :wink: Pewnie wyciągnie każdą sadzonkę, bo można zjeść, albo pomachać, albo wrzucić przez płot do sąsiada (najlepsze:)).
Dobrze, ze jesteś, fajnie piszesz.
Nigdy nie można powiedzieć o ogrodzie - uff, gotowe. I to mnie właśnie zachwyca!!!!!!!!!!
Esteci i łakomczuchy
Esteci i łakomczuchy cz.2- aktualna
mamba9991
1000p
1000p
Posty: 1530
Od: 13 paź 2008, o 19:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Esteci i łakomczuchy.

Post »

Witam Ambę.
Strasznie długo teraz trwa, zanim wszystkim odpiszę. Bo jak pogodzić oglądanie z pisaniem?

Byłam tego roku na wakacjach w Sulęczynie. Ach, Kaszuby najlepsze na lato.
I jazz nad jeziorem był i spotkania akordeonistów i dzidzia w jeziorze pływała i wyleźć nie chciała. Ja to Sulęczyno kocham po prostu. I na pewno Kaszuby zawsze w wakacje będą.
Nigdy nie można powiedzieć o ogrodzie - uff, gotowe. I to mnie właśnie zachwyca!!!!!!!!!!
Esteci i łakomczuchy
Esteci i łakomczuchy cz.2- aktualna
mamba9991
1000p
1000p
Posty: 1530
Od: 13 paź 2008, o 19:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Esteci i łakomczuchy.

Post »

Margo - no z tym dużym i małym kłopotem to jasne. Hehe, pewnie długą niefrasobliwością i brakiem własnej rodziny do niedawna ja stanowiłam dla moich rodziców taki "duży kłopot" :D :D :D
Początek drogi - ładnie powiedziane. Czasem tak trudno z niewyspania i lęku, czy dobrze się opiekuję, ale jednocześnie mała jest jedyną osobą na świecie, która nie potrafi mnie zdenerwować, choćby 3 tygodnie ząbkowała i wszystko było be, a kaszka na mojej kreacji (oczywiście mam na myśli legginsy i koszulkę):):):)
Nigdy nie można powiedzieć o ogrodzie - uff, gotowe. I to mnie właśnie zachwyca!!!!!!!!!!
Esteci i łakomczuchy
Esteci i łakomczuchy cz.2- aktualna
mamba9991
1000p
1000p
Posty: 1530
Od: 13 paź 2008, o 19:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Esteci i łakomczuchy.

Post »

mieciak49 pisze:Mamba-witam powtórnie na zielonym forum,gratuluję córuni :wit
Wydawało mi się kiedyś,że lubisz Szczecin a tu takie coś... :( a on jest taki piękny,przynajmniej dla mnie :)
Wracaj do nas szybko,stęskniłam się za Twoimi tekstami :wink:
Mieciak, nie takie coś, tylko ja tu nie mam do kogo polecieć na chwilę, choćby.....


A dobra, to ja wyjaśniam, skąd mi się to nielubienie Szczecina wzięło.

Co by nie gadać, ludzie się różnią. Z Kaszub nam przywieźli domek drewniany do składania w maju i od razu były tematy - o Kaszubach właśnie, o Gdańsku, nie do wiary, ale i znajomi się znaleźli wspólni, choć pierwszy raz dostawcę na oczy widziałam. W Szczecinie normalnie się boję zagadać do człowieka, bo albo nie słyszy, albo ma mnie gdzieś, albo się spieszy.
Chyba bardziej na luzie w Gdańsku jesteśmy:)

Gdy myślę o Szczecinie, przypomina mi się książka S. Piaseckiego "Kochanek Wielkiej Niedźwiedzicy".

Jakby każdy był tu na chwilę.
Nigdy nie można powiedzieć o ogrodzie - uff, gotowe. I to mnie właśnie zachwyca!!!!!!!!!!
Esteci i łakomczuchy
Esteci i łakomczuchy cz.2- aktualna
Awatar użytkownika
krzysztofkhn
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2021
Od: 15 wrz 2008, o 09:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Esteci i łakomczuchy.

Post »

Mamba, bo to jest tak.
Z zachodu przejęliśmy ich specyficzne załatwianie wszystkiego na cito - takie śpieszenie się, a ni diabła ich luziku. To ostatnie nie leży chyba w naszej naturze, a na dodatek Szczecinianie mieszkają blisko Niemiec...
Serdecznie Pozdrawiam.

Krzysztof Khn.
Awatar użytkownika
narajama
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 44
Od: 29 sty 2011, o 00:12
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: miasto świętej wieży

Re: Esteci i łakomczuchy.

Post »

Mambo, ja również kocham Gdańsk, mam do niego dosyć daleko, ale właśnie w Gdańsku spędzałam najwspanialsze wakacje przez kilkanaście lat pod rząd,zawsze najmniej miesiąc, bywało że i dwa. Jak nie jestem w Gdańsku przez rok to zaczynam mocno tęsknić.
Moim marzeniem które nigdy, niestety, nie spełni się, jest mieszkać w jednej z kamienic na ul.Mariackiej.
mamba9991
1000p
1000p
Posty: 1530
Od: 13 paź 2008, o 19:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Esteci i łakomczuchy.

Post »

Ale dobra tam, mi tu zawsze blog wychodzi, a nie forum ogrodnicze, mniej prywatności, więcej konkretów. Przeglądałam fotki z lata i szczerze mówiąc mało dziłakowych jest. Zaczęłam sadzić trawy ozdobne i tak już będzie, gąszcze traw i byliny pomiędzy. Nic to, ze zanikają, w zimie na działce nie siedzimy, więc iglaki ozdobne zimą nie muszą być. Obrazek

Od lewej miskant kwiecisty, strictus i miskant africa. W jeden sezon strzeliły.

Proszę nie zwracać uwagi na chwasty, bo nie odchwaszczałam.
Nigdy nie można powiedzieć o ogrodzie - uff, gotowe. I to mnie właśnie zachwyca!!!!!!!!!!
Esteci i łakomczuchy
Esteci i łakomczuchy cz.2- aktualna
mamba9991
1000p
1000p
Posty: 1530
Od: 13 paź 2008, o 19:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Esteci i łakomczuchy.

Post »

Jezu, napisałam posty, foto dodałam i zjadło.

No nie wiem, o co chodzi.

-- Cz 06 gru 2012 13:58 --

A na tej fotce to same chwasty widać:) Bo kiepska, telefonem, aparat nam dzidzia do fontanny w Sierakowicach wrzuciła i on chyba się obraził:)
Nigdy nie można powiedzieć o ogrodzie - uff, gotowe. I to mnie właśnie zachwyca!!!!!!!!!!
Esteci i łakomczuchy
Esteci i łakomczuchy cz.2- aktualna
mamba9991
1000p
1000p
Posty: 1530
Od: 13 paź 2008, o 19:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Esteci i łakomczuchy.

Post »

No i takich kiepskich fotek mam jeszcze z 10. To ja sobie przycupnę gdzieś na pieńku po choince, z której stroisz zabrałam ścięty przez drwala i pooglądam, bo co mi pozostało?
Nigdy nie można powiedzieć o ogrodzie - uff, gotowe. I to mnie właśnie zachwyca!!!!!!!!!!
Esteci i łakomczuchy
Esteci i łakomczuchy cz.2- aktualna
mamba9991
1000p
1000p
Posty: 1530
Od: 13 paź 2008, o 19:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Esteci i łakomczuchy.

Post »

Z motywów kwiatowych to mam jeszcze foto z 1 urodzin Laury. Tak przyozdobiłam. Obrazek

-- Cz 06 gru 2012 14:33 --

a to pierwsza z fotek letnich: Obrazek

Ja wiem, że jak ktoś zaniedba psa do można nasłać TOZ. A jak ktoś zaniedba ogród?
Nigdy nie można powiedzieć o ogrodzie - uff, gotowe. I to mnie właśnie zachwyca!!!!!!!!!!
Esteci i łakomczuchy
Esteci i łakomczuchy cz.2- aktualna
EwaM
500p
500p
Posty: 587
Od: 1 gru 2007, o 13:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Góry Sowie

Re: Esteci i łakomczuchy.

Post »

Nie przesadzaj, bodiakami jeszcze nie zarosło, a z resztą poradzisz sobie po trochę, skoro Młoda lubi wyrywać to Ci pomoże :D
Nie będę kupować nowych roślin. Nie będę kupować nowych roślin. Nie będę kupować... akurat
10 minut
Awatar użytkownika
Józef
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2330
Od: 26 mar 2006, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Chrzanów
Kontakt:

Re: Esteci i łakomczuchy.

Post »

..no to posyłam Ci nusia Jasia
Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”