Zdjęcia siewek i rozsad - sezon 2011

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Awatar użytkownika
agaM
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1328
Od: 23 kwie 2008, o 19:29
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Zdjęcia siewek i rozsad - sezon 2011

Post »

Elu ja też z cukiniami (i arbuzem) czekam do kwietnia, po co mają potem się męczyć za duże w za małych kubeczkach ;)
tylko zastanawiam się czy wysiewu dyni na pestki nie przegapiłam :shock: bo ją w marcu się wysiewa, czy też dopiero w kwietniu?
Awatar użytkownika
elik_49
1000p
1000p
Posty: 1442
Od: 15 mar 2009, o 20:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Zdjęcia siewek i rozsad - sezon 2011

Post »

Aga nie wiem jak jest z dynią bo nigdy jej nie miałam, może za rok spróbuję :wink:, jest osobny wątek o dyniach, może tam są jakieś na ten temat informacje.
pozdrawiam Ela * Moje zielone różności
Awatar użytkownika
Rusalka
1000p
1000p
Posty: 1653
Od: 10 sty 2011, o 14:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Siedlce

Re: Zdjęcia siewek i rozsad - sezon 2011

Post »

:wit

Dynia w kwietniu..

Te sadzonki pomidora które były wspomagane biohimusem - o tym pisała Kozula.. nie należy je wspomagać nie wcześniej niż 2 tygodnie po przepikowaniu bo im można kuku zrobić..


a z ciekawostek..
ja już dziś 1 swoje poletko -to na pomidory pięknie przygotowałam..
Ziemia u mnie odmarznięta przynajmniej na głębokość 20cm..

A co do salaty..
moja też zaczerwieniła się trochę ale rośnie.. :)
Dzis zapaliłam jej dla klimatu romantycznego z rzodkiewka 3 znicze :)
u mnie dzis -5.
Liście ładnie rosną -ale jakoś nie wierze że na święta będzie co pojeść :P :P
Coś dziwnie piszę? Tak Ci się zdaje?
To mój T9 i pod jego władzą pozostaję ;-)
Pelasia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6113
Od: 23 wrz 2010, o 14:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Zdjęcia siewek i rozsad - sezon 2011

Post »

:wit Dziewczynki... z dyniowatymi jest tak ,ze mają krótki okres kielowania i wysiewa się miesiąc przed terminem wysadzania/wysiewania do gruntu...rozumiemy się?
Asia
Awatar użytkownika
elik_49
1000p
1000p
Posty: 1442
Od: 15 mar 2009, o 20:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Zdjęcia siewek i rozsad - sezon 2011

Post »

Asieńko, tak jest ;:180 , rozumiemy się.
pozdrawiam Ela * Moje zielone różności
Awatar użytkownika
Zibi_41
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2556
Od: 11 maja 2010, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk - Bytom

Re: Zdjęcia siewek i rozsad - sezon 2011

Post »

PKasia pisze:Witam!
Elu ja sieję cukinię jak ogórki po dwa do trzy nasionka do jednego pojemniczka lub jednej komory wielodoniczki (większy rozmiar) i nigdy nie pikuje ani nie rozdzielam (dyniowate raczej nie lubią przesadzania) mam zapas jak jedno nasionko nie wykiełkuje to zostają jeszcze dwa albo jedno, lecz szczerze to raczej przewagą mam trzy sadzonki w jednym miejscu i tak całość wysadzam do gruntu, oszczędzam miejsce bo na jednym kawałku mam trzy roślinki i potrójne zbiory. Jak mam za duży busz liści to zbędne obcinam.
Kasiu , cukinia jest rośliną , której jeden liść przypisany jest jednemu owocowi. Gdy go usuwasz , ginie również zawiązek owocu . Dużo lepsze efekty uzyskasz gdy posadzisz pojedyncze rośliny , bo będą dobrze oświetlone i dożywione :wit :wit :wit
11krzych

Re: Zdjęcia siewek i rozsad - sezon 2011

Post »

PKasia pisze:Witam!
Elu ja sieję cukinię jak ogórki po dwa do trzy nasionka do jednego pojemniczka lub jednej komory wielodoniczki (większy rozmiar) i nigdy nie pikuje ani nie rozdzielam (dyniowate raczej nie lubią przesadzania) mam zapas jak jedno nasionko nie wykiełkuje to zostają jeszcze dwa albo jedno, lecz szczerze to raczej przewagą mam trzy sadzonki w jednym miejscu i tak całość wysadzam do gruntu, oszczędzam miejsce bo na jednym kawałku mam trzy roślinki i potrójne zbiory. Jak mam za duży busz liści to zbędne obcinam.
Ogórki i cukinie sieje się po dwa-trzy nasionka a potem zostawia się jedną najsilniejszą roślinkę. Pozostałe dwie się obcina (paznokciem). Spróbuj tak zrobić w tym roku. Myślę, że nie pożałujesz. Jestem pewien, że plony będą większe niż z trzech gniotących się razem.
W pomidorach jestem noobem, ale ogóry to już trzy lata doświadczenia. Jeszcze z dziesięć lat i będę się na tym znał, ale jednak myślę, że moja powyższa rada nie jest głupia. Tzn. dotyczy to uprawy amatorskiej. Dla przemysłowców skasowanie 2/3 nasion to pewnie klęska. Ale my "kilkusztukowcy" możemy sobie na to pozwolić.

Pozdr:)
kajo
200p
200p
Posty: 297
Od: 29 mar 2010, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Zdjęcia siewek i rozsad - sezon 2011

Post »

A ja i ogórki i cukinię zawsze wrzucam po jednym nasionku we właściwe (docelowe) miejsce. Muszę zaznaczyć, że ogórki mam skiełkowane. Jak mi jakiś wypadnie to uzupełniam z tych nasion co mi zostały (wkładam je w ziemię gdzieś z boczku). A cukinię przesadzam, żeby nie było pustego miejsca. Wyjątkiem był ubiegły rok, gdy w rzędzie wzeszła pierwsza i ostatnia, a cały środek pusty :;230 .
Pozdrawiam serdecznie,
PKasia
200p
200p
Posty: 266
Od: 7 lut 2011, o 18:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Zdjęcia siewek i rozsad - sezon 2011

Post »

Kochani i tu się nie zgodzę, na podstawie moich doświadczeniach u mnie było tak: dwa lata temu sadziłam po trzy ziarenka i było super w tamtym roku po jednym i nie było tyle owoców. Usuwam tylko te liście które mi stanowczo przeszkadzają zasłaniają owoc albo leżą (z jakiegoś powodu), nie masowo może po dwa na takie gniazdko.
Ale zgadzam się że miesiąc przed zamiarem wysadzenia do gruntu siać wcześniej nie za bardzo chyba że do dużych doniczek. Sieję w połowie kwietnia by po zimnych ogrodnikach i zośce wysadzić do gruntu. W tamtym roku siałam w połowie maja wprost do gruntu a miejsce zaznaczałam wbitym patykiem.
elzunia70
100p
100p
Posty: 157
Od: 18 mar 2011, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Zdjęcia siewek i rozsad - sezon 2011

Post »

DZIEKUJE wszystkim ;:167 ;:167 ;:167 ;:167 ;:167
za pomoc ,cenne rady i cierpliwość
ja w tym roku z cukinia przechodzę totalny chrzest bojowy bo nawet nikt z najbliższej rodziny nigdy jej nie sadził
wiec mam zero doświadczenia i te pierwsze nasionka
jak się obawiałam chyba polegną na polu nauki ;:44
i gdyby nie wy to miałabym figę a nie cukinie
;:97
PKasia pisze:Kochani i tu się nie zgodzę, na podstawie moich doświadczeniach u mnie było tak: dwa lata temu sadziłam po trzy ziarenka i było super w tamtym roku po jednym i nie było tyle owoców. Usuwam tylko te liście które mi stanowczo przeszkadzają zasłaniają owoc albo leżą (z jakiegoś powodu), nie masowo może po dwa na takie gniazdko.
Ale zgadzam się że miesiąc przed zamiarem wysadzenia do gruntu siać wcześniej nie za bardzo chyba że do dużych doniczek. Sieję w połowie kwietnia by po zimnych ogrodnikach i zośce wysadzić do gruntu. W tamtym roku siałam w połowie maja wprost do gruntu a miejsce zaznaczałam wbitym patykiem.
Wiec podsumowując
Pelasia pisze::wit Dziewczynki... z dyniowatymi jest tak ,ze mają krótki okres kielowania i wysiewa się miesiąc przed terminem wysadzania/wysiewania do gruntu...rozumiemy się?
Asia

Tak jest Kapitanko !! ;:167 ;:3
siejemy zawsze miesiąc przed sadzeniem do gruntu
-do foli można sadzić pod koniec kwietnia
-do "gołego" gruntu pod koniec maja
każde nasionko oddzielnie do pojemnika z którym będziemy sadzić lub przenosić do większego wraz z całą bryła ziemi
kto chce może spróbować metody Kasi i posadzić po 3 nasionka/roślinki
w tym roku zrobię tak:posadzę pojedyncze i podwójne roślinki i zobaczę które maja się lepiej
a te co już mam to zobaczymy czy przeżyją :roll:
pozdrawiam
elżunia
x-p-o
ZBANOWANY
Posty: 10180
Od: 16 lut 2011, o 19:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Zdjęcia siewek i rozsad - sezon 2011

Post »

PKasia pisze:Sieję w połowie kwietnia by po zimnych ogrodnikach i zośce wysadzić do gruntu.
Siejąc wcześniej do doniczek w domu mamy zawsze ten komfort, że gdy nam te w domu nie skiełkują, zawsze możemy / mamy czas/ powtórzyc siew wprost do gruntu.

Pozdrawiam
elzunia70
100p
100p
Posty: 157
Od: 18 mar 2011, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Zdjęcia siewek i rozsad - sezon 2011

Post »

forumowicz pisze:Eryk-kun najwyrazniej widać na powierzchni ziemi pleśń co świadczy, że podłoże było przelewane. Nie rozumie, po co w tej fazie wzrostu było zmieniac doniczkę ?. Nie należy roślin w fazie siewek podlewać żadnymi wynalazkami. To taka sama sytuacja , jak gdyby niemowlęciu po urodzeniu od razu podać schabowego z kapustą.

Pozdrawiam

PS W liścieniach jest zapas składników pokarmowych pochodzących z nasiona.
gdy były jeszcze w krążkach torfowych, które nie miały nawozów.
Na głodne to one nie wyglądają, sądząc po wyglądzie łodyg i liści.
Z racji tego ze oprócz warzyw hoduje troche dżdżownic kalif. to w tym roku zawsze podlewam rozcieńczoną od nich gnojowką(śmierdzi :twisted: )
jak na razie nic się jeszcze złego nie stało
ale czy to znaczy ze powinnam przestać wciskać tym maluszkom te kotlety :lol:
pozdrawiam
elżunia
Awatar użytkownika
Mag_go
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 31
Od: 14 mar 2011, o 08:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Zdjęcia siewek i rozsad - sezon 2011

Post »

Co do ogórków i cukinii, to ja jako również świeżak w tamtym roku sadziłam do gruntu po 2-3 nasionka w gniazdko, ogórków może aż tak dużo nie było, ale za to cukinia zaszalała.... Dłuuuugo ją jadłam, sporo rozdałam a i tak jeszcze kilka się zmarnowało... A teraz się zastanawiam co robić, czy do gruntu prosto, czy najpierw wykiełkować:/ I zaznaczam, że niczym nie okrywałam, wyrosły same :)
Pozdrawiam,
Magda.
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”