Ogródkowe rozmaitości cz.6

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
edulkot
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9885
Od: 4 lut 2011, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Ogródkowe rozmaitości cz.6

Post »

A to ja czytam bez zrozumienia ;:131 wszystkich przepraszam za wprowadzenie w błąd ;:180
Rzeczywiście Podraj to prawie rzut kamieniem od domku i piękna okolica.
Czekamy na pierwsze efekty Twojej działalności, na pewno nas powalą na kolana :wink:
Awatar użytkownika
Alionuszka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5765
Od: 16 cze 2009, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: z zielonych płuc Śląska

Re: Ogródkowe rozmaitości cz.6

Post »

Tośka ,Jadźka ...już tak mnie molestowałyście o kontynuowanie wątku ,że nie miałam wyjścia...Musiałam coś w końcu napisać... :lol:
Renata (renzal) ...witam w moim królestwie ogrodowym ,mam nadzieje ,że Ci się spodoba :D
Ania DS ...Ciekawe jak Twoje różyce...czy się coś zmieniło?.. :wit
Majka ...Pracy dużo ,ale wciąż sobie wpajam ,że wszystko po kolei ,nie wszystko na raz... A w wyrwidęba się nie bawię ,profesjonalny ogrodnik z równie profesjonalną maszyną dał sobie rade z wyrwaniem drzewa...,miałam sporo dzikiego wina ,który zarósł sporą część działki ,ale już się go pozbyłam...może nie całkowicie ,ale nawet dobrze ,kawalątek mógł zostać...
Tak właśnie czytam sobie...,co to za Poraj... :;230 Jedna niewinna literka ,a takie zamieszanie... :roll:
Andrzej (Any) rozeznał się trafnie w sytuacji...rejony Czechowic nie są mu obce...Przychodź częściej Andrzeju ,jakby co będziesz prostował pewne nieścisłości w odczytywaniu nazw...,jako jedyny mężczyzna ,który mnie tutaj nawiedza... :;230
Krysiu(Krysad) Podraj ,to piękne miejsce ,z południa widoczne zarysy gór ,z zachodu stawy ...,jeżeli będziesz miała ochotę ,to zapraszam :D
Asia (daffodil) z tym doświadczeniem i wiedzą ,to trochę przesada... :oops: Teraz ,gdy mam do dyspozycji 7 takich działek co dotychczas ,rodzi się pytanie,jak długo potrwa zrealizowanie swoich planów...nieraz mi ręce opadają...z nawału pracy,ale przecież to ma być przyjemność,więc powolutku... :wink: (czy to możliwe? ;:oj )
Jadzia posiedziałam nieco dłużej ... ;:224 w nocy wszystkie koty czarne...,ale aut niewiele ,to czułam się jak król szos... ;:215
Grażyna dzięki za kciuki...za niedługo się zobaczymy...róże prawie w drodze... ;:333
Małgosia (Margo) będzie dobrze...,w rodzinie jeszcze parę rąk do pracy się znajdzie... :wink: Praca pracą ,ale ile przyjemności ,mogę kolejne rośliny przygarniać ,nie myśląc ,czy się coś zmieści ,czy nie...co za komfort ;:173
Iwona (Iva) też się cieszę ,że miałyśmy okazję się spotkać ,a z zaproszenia na pewno skorzystam (dziewczyny pewnie też się skuszą ), na wystawy ,czy kiermasze kwiatowe ... ;:196

Powrót do lata ,stary ogród

Obrazek

Obrazek

Obrazek Comte de Chambord

Obrazek Angela

Obrazek Angela

Obrazek Alchymist

Obrazek Colette

Obrazek Mozart

Obrazek ogólnie busz...

Obrazek i jeszcze oczy ,czyli Eyes for You
Pozdrawiam Nela
Ogródkowe rozmaitości
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36511
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Ogródkowe rozmaitości cz.6

Post »

I taki busz jest cudowny. ;:215
No to już się cieszę...... :heja
Walerianka wschodzi. :uszy
Grażyna.
kogro-linki
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Ogródkowe rozmaitości cz.6

Post »

Ach te Oczy ;:167 kto je widział w realu zaraz sie w nich zakochuje tak samo jak w Twoim kolorowym buszu ;:196 .Miałam sie zapytać jak ciąć Angelę ,żeby ją za bardzo nie opitolić :wink: Wiem ,że jak na razie tylko kosmetyka wymagana :wink: Wolałabym ,żeby się trochę zagęściła .piszę sie na patyczek Comte
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11715
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Ogródkowe rozmaitości cz.6

Post »

Nelu super,że jesteś:)
Oczy zamówiłam :uszy Uwielbiam stary ogród ;:167
edulkot
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9885
Od: 4 lut 2011, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Ogródkowe rozmaitości cz.6

Post »

Jestem ciekawa jaką roślinność zabierzesz ze starego ogrodu i czy rzeczywiście ten busz troszkę się przerzedzi ;:oj bo ja też kocham takie gąszcze ;:306
Awatar użytkownika
Alionuszka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5765
Od: 16 cze 2009, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: z zielonych płuc Śląska

Re: Ogródkowe rozmaitości cz.6

Post »

Grazyna mamy podobny buszing,to nam się podoba ...u mnie już trochę za ciasno...ale mam teraz gdzie wywozić... :wink:
Jadzia, Oczy nie dość ,że piękne to jeszcze zdrowe i wigorne...dobrze ,że ją mamy.Angele można skrócić o 1/3,i pozbyć się wszystkich cienkich Gałązek ,bo i tak na nich pięknych,dorodnych kiści nie uwidzisz,najlepsze są pędy nowe grube ,zakończone wiechą kwiatów,a taką obfitość uzyskasz tylko po porządnym cięciu wiosennym... :D Comte już masz ;:196
Aniudziękuję za mile słowo, ;:196 z oczu będziesz zadowolona,najlepiej jej zapewnić dosyć słoneczne stanowisko.
Majka z ogrodu starego już poszły róże niektóre egzemplarze,ktore marnie kwitły ,w ogóle się nie rozrastały...nie zdążyłam wszystkich tych co chciałam przenieść ,zostawiłam to na wczesna wiosnę ,Wiciokrzewy tez mi się namnożyły i ida na przeprowadzkę...Wierzyć mi się nie chciało ,ale w nowym ogrodzie posadziłam już 70 róż...w tym 20 wykopałam z ogródka...nie powiedziałabym ,aby miejsce się zrobiło...No cóż ,3 lata temu miałam już nie kup[ować róż...w tedy już stwierdziłam ,że ogród jest już tak napchany ,że nie ma szans na nowe egzemplarze...Ale rozsądek gdzieś się zagubił i zastąpiła go pazerność ... :wink: ,,A wszystko przez dostępność do takich róż ,o których dawniej by nam się nawet nie śniło...No i jak tu nie skorzystać...Choroba postępująca...nie mająca końca.
Byliny które najbardziej uwielbiam ,czyli o wyglądzie kłosowym ,wszelkie werbeny patagońskie ,hastaty,przetaczniki,i przetacznikowce...ostróżki,lawendy,kocimiętki,jarzmianki,i wiele ,wiele innych...O clematisach też nie zapomniałam... Okaże się wiosną ,co wyjdzie , A ostatnio zachwyciłam się trawami ,z tym,że jest ich wiele ,i trzeba si e nauczyć odpowiedniego ich rozmieszczenia.Twoja wątpliwość co do przerzedzenia ogrodu jest w pełni zrozumiała :;230 Czas pokaże...



Obrazek Dainty Bess ...i jak tu nie kochać róż... :roll:

Obrazek Rosarium Uetersen

Obrazek Cafe i Eyes for You
Pozdrawiam Nela
Ogródkowe rozmaitości
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11715
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Ogródkowe rozmaitości cz.6

Post »

Nelu ja tez lubię dosadzać towarzystwo dla róż,przetaczniki,lawenda i ostatnio zachwyciły mnie jarzmianki.
Trawy są wspaniałym dodatkiem to fakt,teraz sobie będziesz mogła zaszaleć różanie:) Cafe z Eyes ;:167
Które róże zostawisz bez żalu?
Keetee
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8553
Od: 15 paź 2010, o 00:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Ogródkowe rozmaitości cz.6

Post »

Ale Fajnie Nela ,że jesteś w końcu...kocham ten Twój busz ;:173
Podobno zachorowało Ci się na róże Lensa .....mnie tez to dopadło, są niesamowite prawda ;:167
Jak ten Podraj co Ciebie pasuje ;:224
Awatar użytkownika
Tosia1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12603
Od: 13 mar 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Chorzów

Re: Ogródkowe rozmaitości cz.6

Post »

;:138 :wit Neluś, jak ja trzymam kciuki, żeby Podraj był piękny!!!
Wyobrażam to sobie. Odsadzę Ci do doniczek moje 3 trawy. Niech czekają ;:65
Co zasiejesz, to zbierzesz
Malutki ogródeczek Tosi - cz.14. Zapraszam serdecznie!
Wcześniejsze wątki.
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4409
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Ogródkowe rozmaitości cz.6

Post »

Alionuszka pisze:...Przychodź częściej Andrzeju ...jako jedyny mężczyzna ,który mnie tutaj nawiedza...
jedyny? ;:oj naprawdę jedyny? .... :heja
no to się mnie nie pozbędziesz :wink: ale w zgodzie z gender nie obrażę się jeśli przeczytam "witam was dziewczyny" "dziękuję wam dziewczyny za odwiedziny" itp :;230
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
edulkot
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9885
Od: 4 lut 2011, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Ogródkowe rozmaitości cz.6

Post »

No to nie zazdroszczę Ci tego wykopywania w tym gąszczu bo to jedno drugie trzyma a trzeba uważać żeby nie uszkodzić jeszcze innym sąsiadom korzeni, no i dbanie o dwa ogrody, podziwiam Cię za takie wyzwanie ;:63
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36511
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Ogródkowe rozmaitości cz.6

Post »

Neluś to faktycznie wielkie wyzwanie.
Dwa ogrody do opielenia i podlewania to już nie harówka ale tyrada.
Rozumiem jednak że przydomowy trochę chociaż się rozlużni. :uszy
Ale i tak na pewno będzie gęsto od róż, które uwielbiasz.
Ciekawa jestem twoich nowych róż, jakie to odmiany i gdzie je posadziłaś.
Dzisiaj jednak przycięłam przedogródek z różami.
Wszystko tak tam buja że szok, cieszynianki są już na wierzchu a to przecież kwiaty z przełomu kwietnia i maja. :roll:
Grażyna.
kogro-linki
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”