Ogródek Przemka - cz.3

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6908
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: Ogródek Przemka - cz.3

Post »

Obrazek

Miałem pod ogórki wkopywać kostki słomy ale skoro za darmo mam dostęp do świeżego obornika spod królików dlaczego nie skorzystać? Redlina z pietruszką została wydłużona i w dalszej części obsiana marchewką (Laguna F1). Do tunelu trafiło 26 sałat Omega (wysadzone z pierścieniami). W domu przepikowałem 50 skiełkowanych nasion szałwii Czardasz, 50 nasionek selera Cesar F1, 30 nasionek selera Zagłoba i 16 nasion selera Maxim.
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6908
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: Ogródek Przemka - cz.3

Post »

Obrazek

Obrazek

Kwitną pierwsze śnieżyce wiosenne i irysy. Dzisiaj wysiałem 8 odmian pomidorów i 1 papryki. Ładnie wzeszły nasiona cebuli Exhibition w multiplacie. Szałwie i selerki pojawiają się na powierzchni.
ewa-s
500p
500p
Posty: 766
Od: 19 sty 2013, o 10:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Ogródek Przemka - cz.3

Post »

Przemku u mnie iryski jeszcze nie zakwitły,jesienią je rozsadzałam,może dlatego się zbuntowały ;:131
Ładne Ciemierniki kupiłeś,duże piękne sadzonki.
Jakie pomidory wysiałeś?
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6908
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: Ogródek Przemka - cz.3

Post »

Witaj Ewo! Jakoś ciągle nie mogę się do Ciebie wybrać. U mnie rozsadzane iryski też jeszcze nie kwitną ale to kwestia już tylko kilku dni. Ciemierniki kupowałem przez internet w szkółce i muszę przyznać, że faktycznie i duże i ładne. Wczoraj wyłożyłem na wacikach Marmande (RAF)-34n, Cornabel-51n, Voluptuoso-36n, Celesteen-23, Żółta Sakiewka-18,Corazon-20, White Beefsteak-30 oraz Venus-28 a dzisiaj HTP11-6, Marissa-4, Giuliette-8, Kwintella-2, Jenna-16, Stara Babcina Malinówka MORANGO-22 i San Marzano 2-16 nasion.


Obrazek

Obrazek

Pojawia się coraz więcej kwiatów-na zdjęciu zimowity. Skorzonery został jeszcze jeden rządek 4 metrowej długości.
ewa-s
500p
500p
Posty: 766
Od: 19 sty 2013, o 10:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Ogródek Przemka - cz.3

Post »

Chyba jakoś Ci nie po drodze do mnie.
Większości tych pomidorów nie znam,a ja znowu wysiałam ze 30 odmian,z tego tylko kilka sprawdzonych.Muszę w przyszłości się ograniczyć z odmianami,bo później trzeba chodzić z zeszytem i robić zapiski.
Awatar użytkownika
Bufo-bufo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4652
Od: 26 lip 2009, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pomorze Gdańskie

Re: Ogródek Przemka - cz.3

Post »

Dziękuję za opis kiełkownicy :)
Czosnek niedźwiedzi jest dość trudny w utrzymaniu, a może to roślina jednoroczna? Dwukrtonie go miałam. Czy można prosić na pw informację gdzie sprzedają takie ciemierniki ;:204 nasadziłam kilka kłączy w minionych latach, a efektu sadzenia brak.

Jaki smak ma skorzonera?
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6908
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: Ogródek Przemka - cz.3

Post »

Czosnek niedźwiedzi lubi wilgoć i zasadową glebę. W czerwcu zanika ale nie może przeschnąć. Skorzonera ma smak coś pomiędzy kalafiorem, fasolką szparagową a szparagiem. Ciemierniki patrz pw. Kiełkują pierwsze pomidory i heliotropy.
Awatar użytkownika
TerDob
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9593
Od: 13 sty 2008, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małogoszcz k.Kielc

Re: Ogródek Przemka - cz.3

Post »

Witaj Przemku :wit
Podglądam Twój wątek tak po cichutku - ale bardzo lubię tu bywać i uczyć się ;:333
Mam pytanie - kiedy wysiać jarmuż i musztardowiec ?? mam nasionka i chciałabym popróbować swoich sił .
Pozdrawiam
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6908
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: Ogródek Przemka - cz.3

Post »

Witaj Tereso! Termin wysiewu jarmużu zależy przede wszystkim od tego kiedy masz zamiar go konsumować. Przeważnie wysiewa się nasiona od maja do połowy lipca a wysadza rozsadę po 6-8 tygodniach. Można również uprawiać z siewu bezpośredniego bez produkowania rozsady. Napisz jaką masz odmianę bo przeważnie odmiany niskie rosną znacznie szybciej od odmian wysokich. Musztardowiec jest warzywem o krótkim okresie wegetacji (3-4 tyg.). Nasiona można wysiewać jako plon główny, poplon lub prowadzić uprawę całoroczną w tunelach foliowych. Roślina pochodzi z klimatu chłodnego, a niższe temperatury poprawiają jakość smakową liści. Możesz już go wysiać i co np. 2 tygodnie wysiewać kolejną partię.
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6908
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: Ogródek Przemka - cz.3

Post »

Wysiane 14.03 pomidory po wykiełkowaniu trafiają do doniczek P9. Stan na dzisiejszy poranek Marmande (RAF)-34n/21, Cornabel-51n/19, Voluptuoso-36n/30, Celesteen-23/18, Żółta Sakiewka-18/10,Corazon-20/18, White Beefsteak-30/0 oraz Venus-28/25. Wysiane 15.03 HTP11-6/2, Marissa-4/1, Giuliette-8/7, Kwintella-2/2, Jenna-16/1, Stara Babcina Malinówka MORANGO-22/17 i San Marzano 2-16/wykiełkowało 11 nasion. Przeniesione też do doniczek nasionka szałwii i kolejne nasionka heliotropów. Wysiana lobelia Blue Carpet, żeniszek Lazur oraz b. stare nasiona starca. Wysiane nasiona kolejnych 6 odmian papryki.
Awatar użytkownika
TerDob
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9593
Od: 13 sty 2008, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małogoszcz k.Kielc

Re: Ogródek Przemka - cz.3

Post »

Przemku bardzo Ci dziękuję :)
Nasionka jarmużu mam na działce , jak będę to zapiszę nazwę bo nie pamiętam .
Musztardowca mam trzy odmiany po parę nasionek i będę próbować , zobaczę co mi wyjdzie z tego . Wysieję teraz do gruntu parę nasionek i zobaczę .
Dziękuję jeszcze raz i pozdrawiam :wit
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6908
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: Ogródek Przemka - cz.3

Post »

Wysiane 14.03 pomidory po wykiełkowaniu trafiają do doniczek P9. Stan na 21.03 Marmande (RAF)-34n/21+4, Cornabel-51n/19+6, Voluptuoso-36n/30, Celesteen-23/18, Żółta Sakiewka-18/10,Corazon-20/18, White Beefsteak-30/0+10 oraz Venus-28/25. Wysiane 15.03 HTP11-6/2+1, Marissa-4/1+2, Giuliette-8/7, Kwintella-2/2, Jenna-16/1+2, Stara Babcina Malinówka MORANGO-22/17+2 i San Marzano 2-16/wykiełkowało 11 nasion+1. Przeniesione też do doniczek kolejne nasionka heliotropów. Kiełkują papryki (Caryca-9, Top Girl-9, NN-4). Jeszcze część kiełkujących nasion bazylii załapała się na przepikowanie a reszta trafi na kompost. Na parapetach robi się ciasno no ale sałatę, część porów i cebuli śmiało mogę przenieść do tunelu.
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6908
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: Ogródek Przemka - cz.3

Post »

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Mam nadzieję, że jutro przepikuję do pierścieni jako pierwsze 14 szt VP1.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”