Ogródek ? najpierw balkonowy, potem pełnowartościowy.

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
julka_
1000p
1000p
Posty: 1111
Od: 2 lip 2008, o 21:41
Lokalizacja: rybnik

Re: Mini ogród - czyli balkon Lokiego

Post »

Loki....głowa do góry ;:cm jutro będzie lepszy dzień:)

Atak w ogóle....to ja się zastanawiam jaki duży ten twój balkon?toż Ty tam roslinek masz jak 2 co najmniej ogrody ;:oj
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36511
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Mini ogród - czyli balkon Lokiego

Post »

Powiem dokładnie to co Julka.
Symboliczny koniec balkonowej uprawy i nowe życie na własnych włościach.
Czyż może być lepsza wiadomość ? ;:87
Ja już też przebieram nóżętami ;:65 z niecierpliwości co do pierwszych fotek z twojej nowej posesji.
Życzyłabym wszystkim miłośnikom natury, aby znależli chociaż taki azyl na ziemi jaki będzie twój.
No i nie wiem dlaczego, ale strasznie się cieszę, że wreszcie wam się udało. ;:4
Pogody ducha. ;:cm

http://www.youtube.com/watch?v=Skpd5VRYTZM
Grażyna.
kogro-linki
Awatar użytkownika
iwciach
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1475
Od: 18 sty 2009, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Głogów
Kontakt:

Re: Mini ogród - czyli balkon Lokiego

Post »

Loki, ale dasz czadu jak już się przeprowadzisz :wink: ! Na balkonie stworzyłeś taki busz, to co dopiero w ogrodzie ;:oj . Chyba będzie trzeba stworzyć nowy wątek :wink: !
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12423
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Mini ogród - czyli balkon Lokiego

Post »

@ E-Genia ? może jeszcze nie wszystko stracone? Postaram się zebrać dla Ciebie nasiona, jeśli tylko moim biedakom uda się je zawiązać, aczkolwiek niczego nie jestem w stanie obiecać. W najgorszym wypadku będziesz musiała albo poczekać jeszcze rok (na moje przyszłoroczne ? już ogrodowe ? chabry), albo niestety sama kupić nasiona (?czarne? są z Thompson & Morgan, pozostałe częściowo z Plantico, częściowo od Legutki ? w każdym razie bogate w barwy mieszanki można dostać u każdego polskiego producenta nasion).

@ Julka ? dzięki. Balkony mam dwa, sumaryczna powierzchnia to 10m? (nie wiem, kto wymyślił, żeby do kawalerki dorzucić dwa wielkie balkony, ale jestem tej osobie niezmiernie wdzięczny).

@ Kogra ? nie chwalmy dnia przed zachodem Słońca, bo jeszcze zapeszymy. :-P Zawsze jeszcze osoba, od której kupujemy dom, może umrzeć w międzyczasie (niestety zmaga się ona z rakiem i w zbyt dobrym stanie zdrowia nie jest), osobę, której sprzedajemy nasze mieszkanie może ciężarówka przejechać, ja mogę wpaść pod pociąg, czy coś w tym stylu... Wiem, wiem, jest wysokie prawdopodobieństwo sukcesu, wszystko już ustalone i zaklepane, ale jakoś tak osobiście wolę się cieszyć dopiero jak już coś mi się definitywnie udało (w czasie przeszłym), bo doświadczenie nauczyło mnie, że czasami zwroty akcji bywają niespodziewane i coś, co zapowiadało się jako najpiękniejszy sukces w życiu potrafi bardzo szybko zmienić się w najczarniejszą porażkę. Życie jest brutalne czasami... No nie dalej jak w niedzielę, gdy wróciłem z Castoramy z łopatą, nowym opryskiwaczem, trzema łukami dla roślin pnących i innymi akcesoriami kupionymi już z myślą o nowym domu i ogrodzie, szczęśliwy jakby mi kto w kieszeń nas**ł, w momencie gdy usiłowałem odpalić komputer, listwa przeciwprzepięciowa buchnęła mi żywym ogniem, wywalając trzy bezpieczniki... Szczęśliwie skończyło się tylko na tym, ale mogło być o wiele gorzej... A co do fotek z mojej posesji (jak już będzie moja) ? obiecuję Ci piękne fotki czarnej folii zalegającej na ziemi przez dwa czy trzy miesiące zgodnie z Twoją poradą. :;230 A tak już zupełnie poważnie, to mam wrażenie, że przed wiosną 2013 niewiele będę miał do pokazania...

@ Iwciach ? nowy wątek to dopiero w przyszłym roku. W tym to już niewiele zdziałam ? będę karczował chwasty, wyrywał drzewa z korzeniami, jesienią zasadzę cebule wiosenne już na docelowym miejscu, w lecie może jeszcze pokupię kilka sadzonek drzew, krzewów i pnączy... Ale dzięki za wiarę w moje umiejętności. :wink:

A poniżej kilka fotek dalii ? które obecnie obdarowują mnie prawdziwym gąszczem kwiatów. Ta pierwsza naprawdę jest taka ciemna jak na fotce ? jest to odmiana Black Beauty. Oczywiście od Thompsona i Morgana.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Pozdrawiam serdecznie!
LOKI
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36511
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Mini ogród - czyli balkon Lokiego

Post »

Widzisz jedne kwiatki zniszczyła wichura inne zaczynają Ci pięknie kwitnąć.
Zawsze coś wychodzi na dobre.
Ale przestań już z tym czarnowidztwem i myśl pozytywnie.
Finał będzie na pewno dobry. ;:215
Grażyna.
kogro-linki
Awatar użytkownika
e-genia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 32007
Od: 5 wrz 2008, o 19:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Mini ogród - czyli balkon Lokiego

Post »

Loki te jasne kolorki chabrów widziałam u nas , ale takich ciemnych nigdy.
Awatar użytkownika
bananowy_kot
200p
200p
Posty: 380
Od: 22 kwie 2012, o 20:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mini ogród - czyli balkon Lokiego

Post »

Loki, piękne te Twoje dalie, ja moje (karłowa odmiana) wysiałam jakiś czas temu i chucham na nie i dmucham :;230
Już rozwija się im 2 para liści ;:173 A tak chciałam się tylko pochwalić :tan
:wit
Mój wątek - Zapraszam: http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=57077" onclick="window.open(this.href);return false;
Pozdrawiam, Ola
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12423
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Mini ogród - czyli balkon Lokiego

Post »

@ Kogra ? Ja jestem urodzonym pesymistą. ;-)

@ E-Genia ? sprawdzałem wczoraj ? jeszcze nasionek do zbioru nie ma.

@ Bananowy Kot ? dzięki. :-) Ta najciemniejsza (Black Ball) to z tegorocznego marcowego siewu. Pozostałe ? z karp przechowanych przez zimę (a karpy z siewu zeszłorocznego).

Przepraszam za brak fotek... Postaram się nadrobić jutro. Ewentualnie w sobotę (jakbym jutro też czasu nie miał)

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
bananowy_kot
200p
200p
Posty: 380
Od: 22 kwie 2012, o 20:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mini ogród - czyli balkon Lokiego

Post »

Loki czekam niecierpliwie na kolejne zdjęcia ;:65, czyli dalia zakwitnąć powinna za ok. 2,5 miesiąca ;:138
A w którym momencie zacząłeś ją nawozić? Przy której parze listków? :tan
Mój wątek - Zapraszam: http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=57077" onclick="window.open(this.href);return false;
Pozdrawiam, Ola
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12423
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Mini ogród - czyli balkon Lokiego

Post »

@ Bananowy Kot ? Zacząłem nawozić bardzo wcześnie, jak się pierwsze liście właściwe pokazały bodajże. Pełną dawką nawozu, ale dwa razy rzadziej niż zalecano na opakowaniu.

A co do nowych fotek ? mówisz i masz. :-P Strasznie się namęczyłem, żeby je zrobić, bo wichura u mnie koszmarna i tak tarmosi tymi roślinkami, że aż żal patrzeć, no ale są... Biały kosmos (w tle widać jak wiatr szarpał pozostałe kosmosy, których nie przytrzymywałem ręką), fotka poglądowa zmaltretowanych maczków kalifornijskich, poglądowa fotka Lathyrus clymenum, pierwszy groszek pachnący (odmiana King?s Size Navy Blue od Thompsona i Morgana) oraz żółty jaskier azjatycki. Niestety jaskry zaatakował mączniak ? trzeba będzie je opryskać, jak się wiatry skończą. Zakwitła też pierwsza cynia, ale nie udało mi się jej obfocić... Zresztą tak po prawdzie to nie bardzo jest co focić ? pokurcz ma niecały centymetr średnicy...

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
Martika68
200p
200p
Posty: 360
Od: 7 gru 2011, o 09:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mini ogród - czyli balkon Lokiego

Post »

Maczki super ;:63 .
Bardzo lubię te kwiatuszki :) .
Martika
Awatar użytkownika
bananowy_kot
200p
200p
Posty: 380
Od: 22 kwie 2012, o 20:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mini ogród - czyli balkon Lokiego

Post »

Loki, piękne masz kwiaty, szczególnie spodobało mi się drugie zdjęcie ;:oj
Czy mógłbyś dać zdjęcie tego mączniaka, bo nie wiem jak wygląda i z chęcią zobaczę ;:131
:wit
Mój wątek - Zapraszam: http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=57077" onclick="window.open(this.href);return false;
Pozdrawiam, Ola
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36511
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Mini ogród - czyli balkon Lokiego

Post »

No i teraz już wiem co mam.
A maczki będę oglądać u Ciebie. :D
Grażyna.
kogro-linki
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”