Aprilkowy las cz.6

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
ilona2715
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3411
Od: 7 wrz 2010, o 11:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gortatowo

Re: Aprilkowy las cz.6

Post »

Jolka, normalnie padłam z wrażenia, po prostu cudownie, te murki, donice i ekstra nasadzenia, wszystko przemyślane i pięknie zaaranżowane, po prostu ślicznie, naprawdę trudno mi jest cokolwiek doradzać, ponieważ u mnie dużo pomysłów rodziło się na bazie tego czym akurat dysponowaliśmy, starając się jednocześnie jak najmniej inwestować, ale widząc całokształt, na Twoim miejscu poszłabym pewnie tym razem w nieregularne kamienne płyty, aby uniknąć monotonii, ale to wszystko rzecz gustu ;:108
Awatar użytkownika
asma
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7810
Od: 19 wrz 2011, o 12:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Aprilkowy las cz.6

Post »

Ja bym dała jednokolorową hostę np ziel-białą
podoba mi się kompozycja str 1 zdj 10
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=63&t=88699
:wit
April
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7793
Od: 8 lut 2012, o 12:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowsze

Re: Aprilkowy las cz.6

Post »

Cholercia wysłałam wszystko w kosmos...

Jeszcze raz, gdyby nie fakt że piąteczek to bym się wściekła

Ok, już wyluzowana

Marysiu kochana, masz świętą rację z tymi rozchodnikami. Ale skąd tu wiedzieć które mi się po zakupie będą pokładać. Mam na koncie jedną wpadkę z pięknym bordowym rozchodnikiem Jose Aubergine. Miał być mały a jest 70 cm w poziomie :twisted:
Śliczny jest Stardust biały. Pierwszego dostałam od Wandy, tak mi się spodobał że sobie kilka dokupiłam. W porządku są też Meteor. Inne mam NN.
Jeżeli masz jakieś sprawdzone odmiany to podaj nazwy. Chętnie sobie zanotuję.
Asię nawiedzimy, nawet się tego nie spodziewa ;:306

Margo, szykuje się więc wycieczka na zwiedzanie murków u Asi :;230 Ja mogę robić za szofera ;:333
Za rozchodnikami rozejrzę się jutro u Szmita. Będziesz?
Na kamieniach leżałam. Super prostowanie pleców po posadzeniu 11 cisów ;:333

Madzia, santolinę zostawię w takim razie w gruncie. Zapowiada się że zimy nie będzie więc zaufam twojemu cennemu doświadczeniu w tym zakresie.

Sonia, szpaler hortensji cudny, to fakt. Szpaler traw też wspaniały, szpaler host, żurawek....no wszystko co uporządkowane bardzo mi się podoba. Czemu więc u siebie nie robię tak jak mi się podoba ;:223 ;:223 Bo mam dwoistą naturę i chcę wszystkiego ;:306 Ale będzie szpaler klonów :wink: Już kupiłam

Ilona wielkie dzięki za twój miły wpis. Dodał mi energii na weekendowe prace ;:196 A zapowiada się naprawdę pracowicie
A z kamieniami nie wiem. Bardzo mi się podobają takie nieregularne. Te twoje ścieżki są super. Muszę chyba dojrzeć przez zimę do decyzji. Nic na łapu capu.

Asia, obejrzałam zdjęcia. Super wycieczka i super szpalerki. Pomysł z hostami jak najbardziej do wykorzystania w lesie :uszy

Dobra, udało się. Ciąg dalszy ze zdjęciami za moment.

Zuza ;:124 No strasznie zabawne, ja tu rzucam panienkami po ścianach...


Koleżanka Zuza próbowała mnie wyprowadzić z równowagi ale się nie udało ;:196

To teraz pokażę co kupiłam, jeżeli wypatrzycie czuprynki na dłuuuuugaśnych kijach...
Trzy klony Royal Red, szczepione na wysokości 220 cm. Nie widać? Urosną....

Obrazek

Posadzę co 4 metry, metr od kostki. Prawej, na końcu będzie kolumnowy Crimson Sentry. W ten sposób stworzę ramy rabaty, która od teraz nazywa się Rabatą Klonową ;:173
I teraz już PIKUŚ czyli co pomiędzy, tak, żeby nie zasłaniało tyłów ;:306

Obrazek

Obrazek


Obrazek Po lewej stronie jest pięć sosen i to one zaczynają rabatę. A jeszcze bardziej po lewej jest brama i przedogród, na którym jest jeszcze jeden klon Crimson Sentry i on tworzy oś widokową i zamyka szpaler klonów.
Dobrze to sobie wymyśliłam?

To chyba na razie tyle bo coś się strasznie krzaczy i mam problemy z wgrywaniem zdjęć, a ciągle jeszcze robię je telefonem...
Awatar użytkownika
sweetdaisy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3531
Od: 15 sty 2015, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Aprilkowy las cz.6

Post »

To ja sobie tam podlecę, bom ciekawa co pisałaś... ;:306
Pozdrawiam, Zuza
----------------------------
Słoneczny kawałek mojego miejsca na ziemi I, II, III
Awatar użytkownika
Sosenki4
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6846
Od: 8 lut 2012, o 12:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Aprilkowy las cz.6

Post »

Jolu, właściwie to co mieli położyć to położyli, zostało tylko ocementować brzegi, żeby się nie rozjechały. Telefonu raczej nie odbierają, chyba, że przez pomyłkę ;-). Zaprawę ostatecznie sama mogę rozmieszać wiertarką i sobie powylewać.
Wczoraj na pocieszenie kupiłam sobie 3 magnolie na mega wyprzedaży w Casto..., po 20zł sztuka. Wziełam też 3 kloniki palmowe (umarlaki, ale bynajmniej jak zmarnuję to nie żal wielkich pieniędzy będzie). A od jutra robię reanimację rabaty przy furtce wejściowej. Teraz mam tam rozkopane i na dodatek mój piesio zrobił sobie wielki dół do spania pod tuja kulką. Nie wspomnę o ścieżce psiej wydeptanej przez rabatę.
Nie będę jednak smucić o sobie. Pięknie wymyśliłaś sobie tą rabatę przy podjeździe ;:138 . U mnie sadzenie drzew jeszcze marnie wychodzi, bo boję się ich przesadzania jakby mi się coś poprzestawiało w glowie lub otoczeniu ;:223
Usiądę więc na kamiennej ławeczce i popodziwiam Twoje rabaty. Musi to pięknie w realu wyglądać ;:224
Filemon24
1000p
1000p
Posty: 1457
Od: 1 sie 2014, o 14:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: północne mazowsze

Re: Aprilkowy las cz.6

Post »

piękne kloniki właśnie takich mi potrzeba na rabacie ale hortensjowej :D zazdraszczam jutro będziesz u Szmitów pisałam ci już że mają piękne rozchodniki i w ogrodzie i na sprzedaż ta sama odmiana i widać że się nie pokłada :D
Awatar użytkownika
sweetdaisy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3531
Od: 15 sty 2015, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Aprilkowy las cz.6

Post »

Oj tam oj tam, zaraz wyprowadzić z równowagi ;:306 W piąteczek ;:oj ... niemożliwe ;:224 :;230
Ej no, ale Royal Red szczepione na wysokości 220 superowe ;:215
Jakie duże "czupryny" im później urosną? Może to jakaś alternatywa dla mnie na moje słoneczno-patelniane rabaty jako trochę cienia dla roślin... Obrazek
Pozdrawiam, Zuza
----------------------------
Słoneczny kawałek mojego miejsca na ziemi I, II, III
April
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7793
Od: 8 lut 2012, o 12:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowsze

Re: Aprilkowy las cz.6

Post »

Jestem w Pęchcinie. Wow, ale tu teraz pięknie

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11784
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Aprilkowy las cz.6

Post »

Jolu wycieczka w pięknym miejscu. ;:215 Klony będą piękne. ;:oj Ja bym mimo leśnego charakteru rabaty, dała kilka kulek w nawiązaniu do tej na pniu. Między nimi trawy lub byliny, które tobie się najbardziej podobają. A może niską, jednolitą obwódkę między dwoma klonami, a dalej w stronę sosen, byliny. :?: Mój klon czerwone liście ma mocno przypalone. ;:145
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16115
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Aprilkowy las cz.6

Post »

Jolu, ja tam byłam w zeszłą sobotę i wróciłam z czterema hortensjami. Pięknie jak zwykle, ale oznaki suszy także u nich widać niestety. Szczególnie w towarze. Na przykład wysokie hortensje na pniu były wręcz tragiczne. Nie zmienia to jednak faktu, że spacer po tym ogrodzie pozostaje zawsze miłym wspomnieniem. Ciekawe, z czym przyjechałaś do domku :D
Czytałam, że hortensjowych patyczków ode mnie zostały ci tylko cztery żywe. Nie martw się, na wiosnę znowu sobie weźmiesz ;:108
Awatar użytkownika
nifredil
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4371
Od: 26 mar 2012, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Aprilkowy las cz.6

Post »

Jola, takie rabaty są dla mnie totalną zagadką i nie bardzo potrafię coś wkomponować, ale mogę zasugerować zaraz za kostką/krawężnikiem obwódkę z żurawek o liściach w kolorze liści klonów. Będą fajnie nawiązywały pierwszym piętrem do parteru.. a zaraz za tymi żurawkami rządek cebuli wiosennych.. no może bardziej szerszy pas niż rządek ;:224 Możesz też wsadzić kilka jeżówek. One mają nisko liście i nie zasłonią tyłów.. czy tam są jakieś jeżówki?
Nie wiem czy coś pomogłam, ale tak jak mówiłam leśne rabaty są dla mnie zagadką :lol:
Filemon24
1000p
1000p
Posty: 1457
Od: 1 sie 2014, o 14:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: północne mazowsze

Re: Aprilkowy las cz.6

Post »

ja mam nadzieje że wróciłaś z tego Pęchcina ;:224 nic się nie odzywasz nie chwalisz nabytkami......
April
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7793
Od: 8 lut 2012, o 12:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowsze

Re: Aprilkowy las cz.6

Post »

Marzenko, omal, omal a bym cię odwiedziła w weekend :;230 Miałam podjechać do miejscowości obok, po fotel do masażu, facet sprzedawał w dobrej cenie. No ale nie wyszło...

Filemonku, wróciłam, wróciłam ale rozchodników ładnych u Szmitów nie było ;:222 Generalnie z bylinami było kiepsko. Ale i tak wróciłam z pełnym bagażnikiem. Zaraz postaram się pochwalić, a co..

Zuza, klony będę cięła intensywnie bo chciałabym żeby utworzyły kulki. Owszem mogłam kupić takie co to same się w kulki robią ale były dwa razy droższe. Więc przy trzech klonach.....no robi się już spora kasa ;:306 Klon dobrze znosi cięcie. Jak duże będą miały te czupryny to zależy już ode mnie. Ważne że są szczepione i rabaty mi nie zarosną a będą dodatkowo dawały odrobinę cienia.
Na razie ledwie są widoczne :;230

Soniu, uwielbiam wycieczki do Pęchcina. Za każdym razem coś nowego odkrywam. No i po drodze zaliczyłam jeszcze dwa inne ogrodnicze ;:306 Mogłam jeszcze dwa miejsca zwiedzić ale...M udawał że ich nie zauważył :;230 i nie chciał wracać.
Rabata wzdłuż podjazdu, nazwana Rabatą klonową, będzie jedną z bardziej formalnych, więc proponowane przez ciebie kulki będą jak najbardziej na miejscu ;:180 Zwłaszcza że tam już jest ich chyba siedem, bukszpanowych. Kulki będą rozrzucone pod klonem kolumnowym Crimson Sentry, po prawej stronie Rabaty Klonowej. Pomiędzy dam właśnie trawy i róże. Już tam rośnie Knirps. Muszę go ładnie wkomponować bo mi szkoda przesadzać.Dalej będą właśnie byliny. Kupiłam bylicę i dziś przyjedzie sesleria. Popróbuję też z żurawkami bordo, bo bardzo tam potrzebny ten kolor. Teraz będzie już chłodniej to może dadzą radę.
Właśnie myślałam o takich pasach po 5-7 sadzonej tej samej odmiany, dla uspokojenia bałaganu z tyłu. Tak więc dobrze kombinujesz, trafiasz w to co mi chodzi po głowie. Myśl dalej ;:180 ;:196

Wando wiem że ty często jeździsz do Szmita. Mi tam też bardzo się podoba ale nie zawsze mam czas żeby odwiedzić szkółkę o każdej porze roku. Faktycznie utrzymanie roślin w dobrej kondycji sprawia im trochę kłopotów. Chciałam kupić jeżówki ale nie były ładne. Były cudne zawilce ale cena, 20 zł za sztukę, jednak mnie odstraszyła. W Skierniewicach płaciłam po kilkanaście.
Z patyczkami hortensji od ciebie, trudna sprawa :oops: wyjątkowo mi się nie udały, nie wiem dlaczego. Corocznie ukorzeniam z dużym powodzeniem hortensje, a teraz taka porażka. Będę musiała znów próbować. Dzięki za tą możliwość ;:168

Sabinko, nie tylko ty masz problem z wymyśleniem czegoś sensownego na tą rabatkę :;230 Ja też jeszcze walczę z tematem, choć coś się już zaczęło klarować. Na razie oczyściłam teren z gruzu i chwastów. Wywiozłam pięć taczek kamieni i trzy taczki perzu :twisted: Plecy mam tak obolałe że trudno mi się nawet przeciągnąć ;:306
Z żurawkami spróbuję ;:108 ten kolor tam jest bardzo potrzebny. Jeżówek jest tam kilka i jeszcze kilka dokupiłam, więc będzie tak jak mówisz. No i oczywiście będą tulipany. Dobrze że mi przypomniałaś bo jeszcze za nie nie zapłaciłam :;230
Dzięki za podpowiedzi. Wspólnym wysiłkiem może uda nam się coś ciekawego stworzyć :tan

No i po świetnej wycieczce. Bo przyznaję się że oprócz zakupów, sam spacer po ogrodzie wystawowym Szmitów sprawia mi bardzo dużo frajdy, ładuje baterie i rodzi miliard pomysłów w głowie ;:173


Obrazek
Kupiłam:
wiśnię Kanzan, ledwie się zmieściła do samochodu
wiąz holenderskiCamperdowni
Imperaty Red Baron
Miskant Morning Light
Bylicę pursha Silver Queen
Thuję Golden Tuffet
Pęcherznice Diabolo szczepioną a raczej wyprowadzoną na taki szczepiony okaz
świerk Inversa
świerk kłujacy pendula
Miskanty Zebrinus

uff, to chyba wszystko...

Wiśni musiałam zmienić miejscówkę bo się nie zmieściła :;230


Obrazek sorki że zdjęcia nie odwróciłam ale mi się zawiesza więc lepiej tak niż wcale ;:218


Na razie tyle bo coś technika mi się buntuje...
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”