Skoanna-Uprawa pojemnikowa warzyw-dobór odmian, nawożenie, nawadnianie, ochrona

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Awatar użytkownika
Rubia
200p
200p
Posty: 382
Od: 19 paź 2015, o 17:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Otwocka

Re: Skoanna-Uprawa pojemnikowa warzyw-dobór odmian, nawożenie, nawadnianie, ochrona

Post »

U mnie straszliwe mszyce obsiadły bakłażany, które zresztą bardzo ładnie kwitną. Chyba zrobię herbatkę tymiankową na bazie tymolu (HT), przy okazji zadziała profilaktycznie na ewentualne choroby grzybowe.
Awatar użytkownika
jeszcze
1000p
1000p
Posty: 1565
Od: 22 sty 2017, o 18:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legionowo

Re: Skoanna-Uprawa pojemnikowa warzyw-dobór odmian, nawożenie, nawadnianie, ochrona

Post »

Na moich też mszyce, wieczorem prysnę Agricolle. Na razie oczyściłam ręcznie.

Rubia,
z HT na tymolu ostrożnie dawkuj, kiedyś popaliłam sobie truskawki pryskając maksymalnym stężeniem przeciw mszycom.
Iza
werutka
200p
200p
Posty: 352
Od: 13 mar 2017, o 14:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląsk

Re: Skoanna-Uprawa pojemnikowa warzyw-dobór odmian, nawożenie, nawadnianie, ochrona

Post »

jeszcze pisze:Na moich też mszyce, wieczorem prysnę Agricolle. Na razie oczyściłam ręcznie.

Rubia,
z HT na tymolu ostrożnie dawkuj, kiedyś popaliłam sobie truskawki pryskając maksymalnym stężeniem przeciw mszycom.
Iza doświadczony ogrodnik, myślisz że moge codziennie tym octem i czosnkiem, już nawet je splukalam skąd one się biorą!
Pozdrawiam, Werka
Awatar użytkownika
jeszcze
1000p
1000p
Posty: 1565
Od: 22 sty 2017, o 18:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legionowo

Re: Skoanna-Uprawa pojemnikowa warzyw-dobór odmian, nawożenie, nawadnianie, ochrona

Post »

Nie wiem, skoro ma opakowaniu jest, że co 3 dni a już raz pryskałaś, to może ten preparat po prostu nie działa. Spróbuj sobie codziennie na 1 papryce i zobaczysz :)
Iza
werutka
200p
200p
Posty: 352
Od: 13 mar 2017, o 14:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląsk

Re: Skoanna-Uprawa pojemnikowa warzyw-dobór odmian, nawożenie, nawadnianie, ochrona

Post »

jeszcze pisze:Nie wiem, skoro ma opakowaniu jest, że co 3 dni a już raz pryskałaś, to może ten preparat po prostu nie działa. Spróbuj sobie codziennie na 1 papryce i zobaczysz :)
Może tak być ze za słaby ale wydaje mi się, że trochę jest mniej, ale nie wypełniły się do końca.
Pozdrawiam, Werka
GrazynaW
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 6699
Od: 14 sty 2009, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Skoanna-Uprawa pojemnikowa warzyw-dobór odmian, nawożenie, nawadnianie, ochrona

Post »

Wybiłam tymolem dokładnie wszystkie mszyce a miałam ich ogrom na pelargoni. A jakie wypasione!
Początkowo pryskałam rozcieńczoną coca colą i też był efekt. Wydaje mi się, że one z wiatrem są niesione, od kilku dni nie znalazłam żadnej.
Awatar użytkownika
Mirek19
1000p
1000p
Posty: 2167
Od: 20 maja 2016, o 13:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Skoanna-Uprawa pojemnikowa warzyw-dobór odmian, nawożenie, nawadnianie, ochrona

Post »

Ja przeciwko mszycom stosuję opryski mleka z wodą .
Pozdrawiam, Mirek
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym, następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.
werutka
200p
200p
Posty: 352
Od: 13 mar 2017, o 14:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląsk

Re: Skoanna-Uprawa pojemnikowa warzyw-dobór odmian, nawożenie, nawadnianie, ochrona

Post »

Mirek19 pisze:Ja przeciwko mszycom stosuję opryski mleka z wodą .
Mirek a możesz mi pow jaki stosunek? Cola próbowałam z soda i płynem co prawda na oko ale nie wiele to dało i w dodatku mieszkam na4 piętrze ;p
Pozdrawiam, Werka
Awatar użytkownika
Mirek19
1000p
1000p
Posty: 2167
Od: 20 maja 2016, o 13:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Skoanna-Uprawa pojemnikowa warzyw-dobór odmian, nawożenie, nawadnianie, ochrona

Post »

Pół szklanki mleka mieszamy z połową szklanki wody i spryskujemy rośliny., czyli w proporcji 1:1 ;:333
Pozdrawiam, Mirek
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym, następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.
werutka
200p
200p
Posty: 352
Od: 13 mar 2017, o 14:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląsk

Re: Skoanna-Uprawa pojemnikowa warzyw-dobór odmian, nawożenie, nawadnianie, ochrona

Post »

Mirek19 pisze:Pół szklanki mleka mieszamy z połową szklanki wody i spryskujemy rośliny., czyli w proporcji 1:1 ;:333
dziękuję Mirek, mam dziś świeże od krowy :heja
Pozdrawiam, Werka
almera
50p
50p
Posty: 59
Od: 25 kwie 2018, o 21:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Skoanna-Uprawa pojemnikowa warzyw-dobór odmian, nawożenie, nawadnianie, ochrona

Post »

U mnie co ś zaatakowało ogórki. Mszyca albo zmienniki. Pryskałam Naturenem, potem Biochronem. Po tych opryskach jakby popaliło mi liscie najmłodszych ogóreczków. Po 2 dniach efekt bójczy na szkodniki był niewielki, więc dałam oprysk HT na tymolu wczoraj. Dzisiaj znalazłam 2 szt szkodnika, ale nie wiem, czy żywe. Spryskałam jeszcze raz HT, może za często, ale trudno ...
A tak swoja droga, ryzykowac jeszcze sadzenie ogórków ? Niby piszą,że siać w maju, ale może jeszcze warto spróbowac ?
viewtopic.php?uid=71467&f=36&t=106199&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Rubia
200p
200p
Posty: 382
Od: 19 paź 2015, o 17:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Otwocka

Re: Skoanna-Uprawa pojemnikowa warzyw-dobór odmian, nawożenie, nawadnianie, ochrona

Post »

No, bakłażany spryskane :)

Iza, mam nadzieję, że nie będzie złych skutków, gdyż dałam najmniejszą zalecaną dawkę - 1ml na litr wody z krochmalem. Zostało mi jeszcze trochę płynu, jutro wypryskam na pomidory.

Almera, na sianie ogórków to już chyba trochę za późno - ale na targowiskach ciągle jeszcze sprzedają sadzonki. W sobotę kupiłam bardzo ładny ogórek szczepiony na dyni - ma już mikre owocki :D Wróciłam potem, żeby dokupić jeszcze dwa, lecz sprzedawca już ich nie miał...
Generalnie, jest jeszcze spory wybór różnych sadzonek, można wykorzystać puste doniczki, jeśli jakieś się gdzieś uchowały :D
Awatar użytkownika
jeszcze
1000p
1000p
Posty: 1565
Od: 22 sty 2017, o 18:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legionowo

Re: Skoanna-Uprawa pojemnikowa warzyw-dobór odmian, nawożenie, nawadnianie, ochrona

Post »

Almera,
ja bym posiała, spokojnie zdąża urosnąć w taką pogodę. Przecież dopiero czerwiec :D

Rubia,
jak dałaś 1 ml to będzie git. Ja dałam 5ml i pryskałam młode listki.
Iza
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”