Wszystko o pomidorach cz. 18

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
deltoro
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 890
Od: 10 mar 2017, o 22:27
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Słupsk

Re: Wszystko o pomidorach cz. 18

Post »

KamilK02 pisze: 30 maja 2024, o 22:56 deltoro u mnie krzak Dark galaxy jest dość zwarty, ciemne liście, zawiązki wyglądają jak miały by być befsztykami.
Dobrze wróży :)
Mogę porównać krzak Dark Galaxy do dwarfów w kwestii wzrostu, potężnie się rozkrzewia, o ile się mu na to pozwoli. Ja właśnie chcę wybrać jak największe owoce, na kolejne sezony. Odmiana warta grzechu ;)
Historycznie z nasion z roku miałem 2019, a później z 2019 te 2020. Ale o ile pamiętam, to owoce były mniejsze, niż te z nasion z roku 2017.
pozdrawiam,
Tomek
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9111
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Wszystko o pomidorach cz. 18

Post »

Tomek , jak będziesz zbierał z niego nasiona to i dla mnie ze 2 nasiona . Mam nasiona Dark Galaxy ,
ale nie jest taki dobrze wyselekcjonowany .
Zle napisałam , że to roślina wyłącznie decyduje . Staram się nie dopuszczać na nadmiernego zagęszczenia . :oops:
Na 2 pędy puszczam te , które mają drobniejsze owoce , rzadkie grona , zrzucają kwiaty . Taki np. Aussie mimo , że
ma duże owoce jednak mus prowadzić go na 2 pędy bo gron na pędzie ma mało .
Czarny , dobrze się zapowiadający u mnie w tym sezonie Red Beauty , wczesny , wiąże dużo owoców aż trzeba grona regulować .
Kasia , plenny ten Romanesco . Skoro nadaje się do wysiewu wprost do gruntu to warto spróbować .
KamilK02
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2966
Od: 10 kwie 2016, o 20:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ropica k. Gorlic

Re: Wszystko o pomidorach cz. 18

Post »

Pokażę moje 2 mieszańce
Kam1Af3, kształt został, budowa grona też wiązanie lepsze, ciekawe czy będzie dalej malinowy
Obrazek
Kam13 F1, owoce łapią się pod kształt serca, czy to już śliwka?
Obrazek

Kolejna część wątku (19) jest tu :arrow: https://www.forumogrodnicze.info/viewtopic.php?t=127606
Pozdrawiam Kamil
Porównanie siły wzrostu podkładek jabłoni1 2
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”