Begonie z nasion cz.1

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
joanna8509
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 17
Od: 4 lut 2015, o 20:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Begonie z nasion

Post »

Pochwalę się swoimi :D Obrazek Obrazek Obrazek
Pozdrawiam
Asia
x-o-a
---
Posty: 764
Od: 13 mar 2015, o 18:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Begonie z nasion

Post »

Asiu. Piękne, ogromne i kwiaty na czubeczku. Wspaniałe. Zdradź wszystkie sekrety. Kiedy siane, skąd nasiona, czym karmione i na jakim parapecie trzymane. Naprawdę wyjątkowo udane.
joanna8509
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 17
Od: 4 lut 2015, o 20:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Begonie z nasion

Post »

Dziękuję jolu, bardzo o nie dbałam i dwa razy w trybie ekspresowym ratowałam przed różnymi choróbskami. Ale po kolei, siałam 9 stycznia, nasiona kupiłam przez internet, niestety nie pamiętam jaka firma, pikowałam dwa razy, ziemia taka zwykła- do siewu, dostępna chyba w każdym markecie ogrodniczym, a zasilam je od jakiegoś czasu florowitem do pelargonii. Cały czas stoją na południowym parapecie, chociaż od dwóch tygodni wyprowadzam je na spacer na caly dzień idą na dwór, do cienia bo jak zostawiłam je na słońcu to bardzo dużo liści im popaliło, teraz stoją od kilku dni na parapecie bo pogoda u mnie deszczowa, ale w poniedziałek pójda do gruntu. To mój debiut jeżeli chodzi o begonie, mam nadzieję że będzie udany. Forum jest dla mnie fantastycznym źródłem wiedzy, nie udałoby mi sie gdybym nie czytała godzinami waszych porad.
Pozdrawiam
Asia
x-o-a
---
Posty: 764
Od: 13 mar 2015, o 18:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Begonie z nasion

Post »

Asiu. U mnie taka sama pogoda, bo mieszkamy w tym samym województwie. Moje na dworze od dawna. Myślę, że twoje begonie takie udane przez ten południowy parapet. Moje nie rosły tak dobrze bo nie miały takiego luksusu. Kilka, które dałam babci i stały na południu rosły wspaniale. Jeszcze raz gratulacje. Bardzo udany debiut.
Awatar użytkownika
amarylis384
500p
500p
Posty: 740
Od: 5 sty 2014, o 18:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Begonie z nasion

Post »

Margo_margo jeszcze raz gratuluję wyhodowania begonii bulwiastych, trzeba mieć "rękę" i dużo szczęścia.
Asia ;:138 jakość i ilość imponująca.
Pozdrawiam :wit
Awatar użytkownika
Margo_margo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1887
Od: 27 lip 2014, o 13:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Begonie z nasion

Post »

amarylis384 Nie dziękuję bo do końca sezonu daleka droga ale mam nadzieję, że już niebawem pokażę wszystkie w pełni kwitnienia ;:180

Asia Twoje begonie są naprawdę wzorcowe. Gratuluję ;:138
Pozdrawiam Małgosia
Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz
Spis moich wątków
Awatar użytkownika
asta6265
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2409
Od: 8 sty 2012, o 12:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Begonie z nasion

Post »

Asiu cudowna rozsada ;:215
Mój kawałek świata
Pozdrawiam Anka
Awatar użytkownika
emilka79
200p
200p
Posty: 358
Od: 29 maja 2014, o 12:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Begonie z nasion

Post »

Asiu- śliczne! Ja też siałam pierwszy raz, też dzięki wiedzy czerpanej z FO ;:63
Pozdrawiam -Marta
Awatar użytkownika
Margo_margo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1887
Od: 27 lip 2014, o 13:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Begonie z nasion

Post »

Aktualizacja

Obrazek

Obrazek Obrazek
Pozdrawiam Małgosia
Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz
Spis moich wątków
Destin365
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 25 maja 2015, o 15:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Begonia - Problem z kwiatami

Post »

Witam. Od trzech lata wysiewam begonie i niestety co roku nie umiem dobrac odpowiedniego nawozu aby roslina dostala pieknych, duzych kwiatów. Wszystkiego begonie jakie mam mają ladne liscie lecz bardzo maly kwiat. Posiada ktoś wiedze na ten temat jak zadbać o rosline zeby dostala duzy kwiat? Pozdrawiam :)
x-o-a
---
Posty: 764
Od: 13 mar 2015, o 18:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Begonie z nasion

Post »

To chyba nie do końca jest tak. Wydaje mi się, że to zależy od odmiany. Moje zielonolistne mają duże grube liście i duże kwiaty. Ciemnolistne są intensywnie rozkrzewione, liście są drobniejsze i mają małe drobne kwiatki. Dbałam o nie tak samo.
Spróbuj je traktować może florovitem do pelargonii. Ma niewiele azotu to nie pójdą w liście a spora dawka potasu wpłynie na kwiaty.
Awatar użytkownika
Margo_margo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1887
Od: 27 lip 2014, o 13:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Begonie z nasion

Post »

Jola, zauważyłaś, że odwiedzamy ten wątek zazwyczaj w tym samym czasie? ;:306

Obiecałam zdjęcia pełnej stale kwitnącej. Pierwszy pączek otworzył się ale szczerze powiedziawszy spodziewałam się większego "wow"

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Małgosia
Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz
Spis moich wątków
x-o-a
---
Posty: 764
Od: 13 mar 2015, o 18:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Begonie z nasion

Post »

Ja tak patrzę, że większość obietnic to ściema Wszystko wychodzi podobne. Miło mi Gosieńko spotykać się z Tobą. Pokaż to cudo.
Masz rację. Niewielkie wow. Może się rozkręcić. Wiedziałam w Internecie po siedem zł sadzonki. Pokazują miniaturowe róże?
Zablokowany

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”