Moja mała "dżungla" - part II

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
Zablokowany
karcias
100p
100p
Posty: 132
Od: 19 mar 2012, o 23:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moja mała "dżungla" - part II

Post »

wiem wiem, że są - 1 taką mam ( z okropnie dopasowaną podstawką... :oops: ), ale jest z nimi jeden problem - jak się znudzi to trzeba cały kwiatek przesadzać... a tak to tylko plastik do innej osłonki się przełoży :) poza tym jakoś ostatnio ciężko mi na ładne takie trafić - w sklepach widuję same bezdziurkowe...
pozdrawiam
Karolina
Awatar użytkownika
mniodkowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4302
Od: 14 maja 2009, o 15:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Moja mała "dżungla" - part II

Post »

trzynastka pisze:..a potem zawsze brzydko na moich parapetach hehheee

no właśnie, ja nie mam w domu żadnej osłonki, jeśli już to preferuję doniczki ceramiczne z dziurką ;:108 więc te przemysłowe poustawiane są tak w "tłumie" aby za bardzo ich nie było widać :;230
rapunzel pisze:W tym roku jak będę szła po sadzonki na balkon, to zabiorę ze sobą reklamówkę tych doniczek przemysłowych na wymianę, bo u mnie na targu zawsze wybijają rośliny z doniczek i trzeba biegiem je przesadzać

a to to bardzo dobry i chytry pomysł ;:63
karcias pisze:w sklepach widuję same bezdziurkowe...

bo jest "moda" na osłonki ;:223 swoją drogą często piękne, ale ja nadal wolę doniczki od osłonek, choć zawsze to odchodzi podstawka i już jest łatwiej robić misz-masz na parapetach ;:224
rapunzel pisze:jak będziesz w markecie budowlanym, to poszukaj też działu z wyposażeniem do szaf na wymiar czy coś w tym stylu, bo tam też jest pełno rożnych bajerów ze stali nierdzewnej ( ażurowej ) Nawet na dział kuchenny warto się przejść.

dobrze, że w porę to przeczytałam, na pewno popędzę ;:65 tym bardziej, że sobie uświadomiłam właśnie, że przecież w B-stoku ostatnio otworzyli Castoramę i mnie tam jeszcze nie było :shock:
karcias pisze:moje hipeastrum mnoży się na potęgę - chyba mam 50 cebulek

ile?? ;:154 z jednej cebuli tyle?? o rany! z jednej czy niejednej to i tak pogrom ;:179 trzymam kciuki, aby walka się udała
karcias pisze:wszystkich doniczek ściagać jak chcę w lecie okno otworzyć

u mnie od 2 lat mowy nie ma o otwieraniu okien :;230 co najwyżej uchylić i M się z tym pogodził ;:108 (kiedyś jak rzucił hasło komuś, że coś poda przez okno, znaczy zrzuci na podwórko, aby ta osoba nie wchodziła na 3 piętro, to się dobrze uśmiałam, bo same zebranie doniczek zajęło ze 3 razy więcej czasu niż wejście schodami do domu) ; no ale zimą zatarasowałam nawet wyjście na balkon moim przedszkolem fiołkowym i jak zima się skończyła to miałam oburzenie :wink: i muszę szukać sobie/im teraz innej miejscówki...

Życzę wszystkim udanego weekendu, odezwę się jak wrócę z "łowów" ;:224 :;230 (mam nadzieję, że moje kwiatuszki odpoczną od mego wzroku ;:183 )
Pozdrawiam teraz z centrum... Aga
Oto moja mała "dżungla" --> part V; Spis moich wątków
Sprzedaję ładne sadzonki hibiskusa czerwonego pełnego
karcias
100p
100p
Posty: 132
Od: 19 mar 2012, o 23:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moja mała "dżungla" - part II

Post »

mnie się w lecie zdarza spać przy otwartym, bo ja zimnolubna jestem i umieram jak jest więcej niż 20 stopni - w domu mam 17 :D

taaak z jednej - ale cebula sędziwa - na już chyba 15 lat i rozmnożyła się najpierw na 3,4 - są teraz średniej wielkości, a teraz jak szalona wymnożyła pełno maluchów no i te pierwsze dzieci też już się swoich dorobiły - cały kaloryfer mam zarzucony! tak szczerze to nawet nie wiedziałam, że to hipeasrtum, bo ponieważ nie wyciągałam go z ziemi na zimę to kwitł cały rok, ale był taki wiotki.

baw się dobrze i miłych łowów :D

no i oczywiście weekendu (ja już od jutra mam wolne a w przyszłym tygodniu tylko 2 dni :D )
pozdrawiam
Karolina
aga111
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 1965
Od: 9 sie 2011, o 12:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Moja mała "dżungla" - part II

Post »

Hej Aga :!: Kochana , ile tu nowości u Ciebie przybyło :wink: :D Trzyma kciuki za wszystkie Twoje zielone,a szczególnie za te moje-Twoje , co by mi wstydu nie przyniosły ;:196
Awatar użytkownika
rapunzel
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3665
Od: 26 lip 2011, o 18:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kalisz

Re: Moja mała "dżungla" - part II

Post »

mniodkowa, powodzenia w łowach, tylko sobie obmierz to okno, bo potem może się na oko wydawać dobre, a będzie niedobre. Oczywiście o ile trafisz coś odpowiedniego, bo zawsze jest pełno wszystkiego poza tym, co akurat potrzebne. ;:224
karcias, gdybym tak miała dla urozmaicenia przekładać doniczki z osłonki do osłonki, to bym chyba już tylko roślinami się zajmowała całe dnie. :roll:
Awatar użytkownika
Anankee
100p
100p
Posty: 135
Od: 31 sty 2012, o 08:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moja mała "dżungla" - part II

Post »

Kurka - pisałam, pisałam i mi zjadło posta zanim go wstawiłam ;:223
Spróbuję powtórzyć - co do osłonek i doniczek przemysłowych. Osłonki owszem - ładniutkie bywają ale te co naprawdę chciałabym mieć kosztują tyle, że w tej cenie wolę nowego kwiatka. Choć udało mi się jakiś czas temu zakupić śliczne doniczki ceramiczne - będą na kwiatki, które cały rok oko cieszą bo te co zimują gdzieś w piwnicy mogą zostać w przemysłowych.

Co do zajętych parapetów - ja nie mam w ogóle parapetów więc nie mam tego problemu. Ale za to pół ławy zajęte jest kwiatami. Ostatnio jeszcze mój M postawił na niej doniczki z pomidorami bo stwierdził, że im smutno i ciemno gdzieś z boku i w ten sposób pozbawiliśmy się ławy ;:223 Byle do wiosny ;:215
Awatar użytkownika
Marudzia
200p
200p
Posty: 376
Od: 11 sty 2012, o 22:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Moja mała "dżungla" - part II

Post »

ja też preferuje doniczki ceramiczne z dziurką :)
kwiatek wsadzam zawsze do plastikowej +podstawek i taki zestaw dopiero jest w ceramicznej
mam dopasowane plastikową do ceramicznej zeby w oczy nie gryzło -i w razie "w" jeśli mam ochote pozmieniac nie ma problemu z wyciągnięciem :)
Awatar użytkownika
justus27
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16354
Od: 18 mar 2009, o 18:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorlice/małopolska

Re: Moja mała "dżungla" - part II

Post »

Ach... u Ciebie już wiosna...
Zaległości miałam sporo (więc siedzę sobie z kubeczkiem gorącego soku z czarnej jeżyny i ...czytam...)
Fiołeczki pieknie z maluszkami wyglądają ;)
Wielka paczka od Agnieszki. I gratuluję pączków na skrętniku ;:138
parapetowce
Tylko marzenia serca się spełniają.
Awatar użytkownika
mniodkowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4302
Od: 14 maja 2009, o 15:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Moja mała "dżungla" - part II

Post »

Witam się po weekendzie ;:196
Wyjazd udany ;:108 nakupiłam doniczek i nie tylko ;:224 (nie miałam możliwości przesadzenia i obfocenia, ale jedno moje chciejstwo spełnione :heja ) urwałam liścia fiołka i koleuska :tan a po powrocie... narobiłam głupoty bo zechciało mi się obciąć łyse pędy u storczyka giganta z wyprzedaży za 10zł i tak go oglądałam i nie dopatrzyłam się nowego pędu i co? obcięłam ;:223 ;:145 po prostu bez komentarza...
Pomysł na szklaną półkę się rozwinął - M powiedział, że najlepiej będzie jak udam się do stolarza po wycięty odpowiedni kawałek i do tego z jakiegoś grubszego szkła bo doniczki lekkie nie są przecież, więc teraz zostało mi wypytać o szklarza, bo pojęcia nie mam gdzie taki się znajduje, no i poszukać muszę nóżek do tych półek...

rapunzel pisze:gdybym tak miała dla urozmaicenia przekładać doniczki z osłonki do osłonki, to bym chyba już tylko roślinami się zajmowała całe dnie

tutaj zgadzam się z koleżanką, bo i ja nic innego bym nie robiła już zupełnie jak te przekładanie z oslonki do osłonki, a tak to cóż - muszę się głęboko zastanowić czy kwiatek do danej doniczki będzie pasował i przesadzam ponownie jak jest już konieczność ;:108
karcias pisze:(ja już od jutra mam wolne a w przyszłym tygodniu tylko 2 dni

ja niestety cały tydzień do pracy ale mam nadzieję na wolne w piątek już od ok 12 bo muszę zdążyć dojechać do mamy bo tam umówiłam się ze swoją fryzjerką, wiosna przyszła, pofarbowałam się sama i jakoś to wygląda ale na podcinanie to już odwagi nie mam :;230

Widziałam w kwiaciarni skrętniki przekwitnięte (kiedyś były podobno "jakieś różowe i fioletowe"), teraz same liście i 11 zł... i to po przecenie 50% :shock: poszalała baba ;:14
Pozdrawiam teraz z centrum... Aga
Oto moja mała "dżungla" --> part V; Spis moich wątków
Sprzedaję ładne sadzonki hibiskusa czerwonego pełnego
Awatar użytkownika
mniodkowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4302
Od: 14 maja 2009, o 15:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Moja mała "dżungla" - part II

Post »

Kochani - dziękuję, że zechcieliście razem ze mną współtworzyć ten wątek ;:cm Dostałam wiele cennych rad ;:108 dzięki nim moja dżungla nie obkurczyła się ;:224 fajnie było też pośmiać się do łez czytając nasze pogawędki :;230 Zapraszam zatem do 3 odsłony "mojej małej dżunglii" a na zamknięcie zostawię bukiet tulipanów jakie dostałam TYDZIEŃ temu w sobotę od mego M (bez okazji :shock: ) które stoją pięknie do dziś ;:108

Obrazek
Pozdrawiam teraz z centrum... Aga
Oto moja mała "dżungla" --> part V; Spis moich wątków
Sprzedaję ładne sadzonki hibiskusa czerwonego pełnego
Zablokowany

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”