Przygotowanie wł. rozsady przez początkujących ogrodników cz.1

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Awatar użytkownika
Ika2008
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2203
Od: 24 maja 2013, o 08:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie-prawie Rzeszów

Re: Przygotowanie wł. rozsady przez początkujących ogrodników

Post »

malgo_up pisze:Ja nie wiedząc, że lawendę trzeba stratyfikować posiałam bez wstępnych zabiegów. Kilkanaście siewek wzeszło dość szybko :) można zrobić doświadczenie i jedna partię wysiać bez stratyfikacji, a drugą po procesie i porównać. Osobiście uważam, że ładniejsze lawendy uzyskuje się, jeśli się sadzonkuje. Moje z siewu mają niecały rok, ale nie są zbyt piękne po zimie w tunelu.
Wysiałam nasionka 4 marca i pięknie wczoraj wzeszły. Zebrane jesienią, trzymane w pokojowej temp. Żadne przechłodzenie nie było im potrzebne...
Pozdrawiam, Marta.
dyrydyry7
500p
500p
Posty: 587
Od: 21 sty 2014, o 00:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Przygotowanie wł. rozsady przez początkujących ogrodników

Post »

beti_h
A ty też przykrywałaś folią? po co właściwie to robicie ?
Awatar użytkownika
beti_h
200p
200p
Posty: 244
Od: 7 mar 2012, o 10:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie Szczecin

Re: Przygotowanie wł. rozsady przez początkujących ogrodników

Post »

dyrydyry7 pisze:beti_h
A ty też przykrywałaś folią? po co właściwie to robicie ?
Nasionka wyłożyłam na talerzyk na papierowy ręcznik i przykrywam folią. Robię tak ponieważ mam w domu dość zimno. Jedt tak ciepło na dworze, ze nie palę już od miesiąca. Temp w domu to około 18 st. Tak więc nasionka na talerzyku przykryte folią są w piekarniku z zapalonym światłem. Wtedy temp dochodzi do 28st a folia zapobiega wysuszeniu podłoża - czyli nasaczonego wodą ręcznika papierowego.

Ale spleśniała mi dopiero ziemia, po tym jak podkiełkowane nasionka poszły do ziemi :)
dyrydyry7
500p
500p
Posty: 587
Od: 21 sty 2014, o 00:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Przygotowanie wł. rozsady przez początkujących ogrodników

Post »

Chodziło mi raczej o tę ziemię, czy przykrywałaś, teraz powinnaś wykorzystać te słoneczne dni i wystawić to do słońca, pleśnie i grzyby giną w promieniach słonecznych raz dwa, przy okazji podgrzejesz ziemię i szybciej ci wykiełkują, kontroluj wilgotność i jak zauważysz, że przesycha to podlewaj.
Awatar użytkownika
krynka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1494
Od: 13 sty 2014, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice stolicy

Re: Przygotowanie wł. rozsady przez początkujących ogrodników

Post »

W promieniach słońca giną pleśnie i grzyby i sadzonki warzyw też- jeśli nie są uprzednio zahartowane :roll:
Pozdrawiam serdecznie- Ela
Awatar użytkownika
Comcia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13425
Od: 9 maja 2008, o 14:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Przygotowanie wł. rozsady przez początkujących ogrodników

Post »

dyrydyry7 pisze:pleśnie i grzyby giną w promieniach słonecznych raz dwa
Ciekawa teoria, szkoda że choroby grzybowe jej nie znają. :;230
Awatar użytkownika
jokaer
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7428
Od: 14 lut 2008, o 08:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pogórze Ciężkowickie 385 m npm; na granicy Małopolski z Podkarpaciem

Re: Przygotowanie wł. rozsady przez początkujących ogrodników

Post »

Wątek został posprzątany.
Forumowicz, który nieświadomie wywołał całą niemiłą w mojej ocenie dyskusję kilka godzin wcześniej,
dostał odpowiedź na swoje pytanie w innym wątku.

Przykro mi, ale nie będę tolerować tego rodzaju dyskusji,
które po za niemiłym fermentem nie wnoszą nic mądrego do wiedzy na temat uprawy warzyw.
moderator
Pozdrawiam- Jola Spis treści w uprawie warzyw
----------------------------------------------------
Sprzedam/Kupię/Wymienię Moje krzyżówki Na pohybel zimie
Awatar użytkownika
Marta50
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 30
Od: 12 paź 2013, o 00:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Italia

Re: Przygotowanie wł. rozsady przez początkujących ogrodników

Post »

P O M O D O R O!!!! kupiłam AGROSIL z COMPO jest to mineralny koloid krzemianowy o wielokierunkowym działaniu.Poprawia właściwości gleby , wspomaga rozwój systemu korzeniowego,korzystnie wpływa na kondycję roślin i unieruchamia metale ciężkie.Jest w formie proszku,mieszam go z ziemią przy przesadzaniu kwiatków i mam pytanie, czy byłby dobry do pomidorów które będę przesadzać do kubków 0,5 l - doradż proszę.........
Pozdrawiam Marta
x-s-D
---
Posty: 774
Od: 17 mar 2014, o 17:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Przygotowanie wł. rozsady przez początkujących ogrodników

Post »

.AGROSIL jest jednym ze składników ziemi do wysiewu i pikowania warzyw i ziół wytwarzanej przez COMPO. Aktualnie mam przepikowane pomidorki do tej ziemi .Wartość tej ziemi oceniać będę przy przesadzaniu ale myślę że firma o tej renomie nie może sobie pozwalać na wyrób lipy.POZDRAWIAM JOANNA
Awatar użytkownika
Marta50
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 30
Od: 12 paź 2013, o 00:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Italia

Re: Przygotowanie wł. rozsady przez początkujących ogrodników

Post »

Compo produkuje Italia więc ją znam,ale ogrodnicy do rozsad używają torfu odkwaszonego+perlit,czyżby nie mieli zaufania do gotowców ????
Pozdrawiam Marta
x-s-D
---
Posty: 774
Od: 17 mar 2014, o 17:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Przygotowanie wł. rozsady przez początkujących ogrodników

Post »

Co ogrodnik to inny wybór.Nie wiem jak tam u was ale z moich wiadomości ,które posiadam(szwagier pracuje u Niemca badylarza)COMPO jest nr1 wśród tamtejszych działkowców i nie tylko.Pozdrawiam Joanna.
x-p-o
ZBANOWANY
Posty: 10179
Od: 16 lut 2011, o 19:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Przygotowanie wł. rozsady przez początkujących ogrodników

Post »

Marta50 pisze:.Poprawia właściwości gleby , wspomaga rozwój systemu korzeniowego,korzystnie wpływa na kondycję roślin i unieruchamia metale ciężkie.
Mnie takie banały jedynie śmieszą. Odpowiednio wysokie pH też skutecznie blokuje metale ciężkie.

Osobiście odradzam, bo możesz mieć kłopoty z podlewaniem. Będziesz chciała swojej rozsadzie dogodzić a możesz ją zniszczyć przez nadmierną wilgotność. W przypadku zaś nadmiernego przesuszenia nadmiar koloidu powoduje duży skurcz podłożą co z kolei skutkuje rozrywaniem korzeni.
Słowem, nie kombinuj Marta. Dobre podłoże torfowe, bez zwilżaczy, mączek skalnych czy żelów w warunkach amatorskich jest najlepsze.
Awatar użytkownika
Marta50
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 30
Od: 12 paź 2013, o 00:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Italia

Re: Przygotowanie wł. rozsady przez początkujących ogrodników

Post »

Dzięki za dobre rady!!!!!!!! nie będę kombinować nawet w myślach ,bo proste rzeczy są najlepsze!!! dodałam tylko do trzech przesadzanych kwiatków,może nie zdechną przy upałach bo podlewam 2x na dzień. Pomidorki rosną jak na drożdżach,zażywają kąpieli słonecznych od 8-ej rano do zachodu ;:3 .Czasem muszę je cieniować,bo praży niemiłosiernie ;:3 ;:3 ;:3
Pozdrawiam Marta
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”