Ogród 100 róż

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
robaczek_Poznan
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8597
Od: 30 sty 2012, o 23:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ogród 100 róż

Post »

Aniu, właśnie takich widoków mi brakowało ;:138
Przepiękny ogrod - sporo iglakow, różnorodnych roślin, bylin, kamienne ścieżki... a wszystko pięknie skomponowane i ozdobione różami - czego chcieć więcej ;:170
Zabrakło tylko rabaty na środku trawnika - tam jest jakies drzewo, dojrzłam tez białą różę..co jeszcze? I w którym miejscu jest pergola? :lol:
Pozdrowionka :-) Kasiek *aktualny wątek
*moje wątki*
Awatar użytkownika
AnaAn
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1963
Od: 10 gru 2012, o 17:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogród 100 róż

Post »

Dziewczyny, jest mi niezmiernie miło czytać takie słowa... Aż nie wiem co napisać, wobec tego po prostu - dziękuję ;:168
Ogród nie jest taki cudowny i całe szczęście, bo pozwala mi to nieustannie coś w nim zmieniać. Wiem, że tak będzie do końca życia, bo w swoim poprzednim ogrodzie też wiecznie latałam z krzakami... A jeszcze inną sprawą jest fakt, że dzisiaj urządziłabym go zupełnie inaczej ? przede wszystkim zaprosiłabym do niego o wiele mniej gatunków :)

Ania, z tą przestrzenią to wiesz, bez przesady ? takie ujęcie...

Justyś ? z Twoich ust takie słowa... to szczególna pochwała, ale taka mundra to ja nie jestem...

Ewa, cieszę się, że mój ogródek przypadł Ci do gustu. W takim razie liczę na miłe odwiedziny :)
Zamówiłam francuskie róże (http://www.helpmefind.com/rose/l.php?l=2.51199.2 ), ale jeszcze nie wiem na 100% czy je będę miała, więc może będę musiała zmienić koncepcję.

Alexia, mi też w tym sezonie troszeczkę podpadły kordeski, ale tylko dwie ( :;230 ) ? Zaide i Cinderella. Zwłaszcza ta druga. W pierwszym rzucie miała parę marnych kwiatków i cały czas czekam na drugie kwitnienie...
Powinnaś być zadowolona z Granny:)

Monia, no widzisz jaki masz na mnie wpływ :;230
Chciałabym mniej więcej tak intensywny kolor, ale wiadomo ? na fotkach często kolory znacznie odbiegają od tych w realu. Zawsze uważałam, że Rhapsody in Blue jest brzydka i ma straszny kolor... :;230

Aniu, trawniczek to dla mnie priorytet; to taka kropka nad i. Sama też dokładam swoje 5 groszy do jego pielęgnacji ? odchwaszczam i dbam o kanciki. Bez wariacji oczywiście ? jak nie mam czasu ? to jest nie zrobione ? i już :)

Kasia, drzewo to buk odmiany 'Purpurea Pendula'. Ta rabata przewidziana jest do przeróbki, ale dopiero na wiosnę. Planuję tam bukszpan. Drzewo oczywiście zostaje i nie wiem, czy resztę w całości wyeksportować, czy częściowo; będę myślała zimą :)
Pergola stoi vis a vis Lions?ów, za leżaczkami. Przy niej rosną New Dawn i powojniki. Pergolę na wiosnę najprawdopodobniej przemaluję na biało, choć nie wiem na pewno czy to dobry pomysł...



Ostatnie fotki:

Obrazek


Acropolis i Marie Antoinette
Obrazek


Obrazek


Falstaff
Obrazek

Herkules
Obrazek


Obrazek

Obrazek


Natasha Richardson
Obrazek


Obrazek


Munstead Wood
Obrazek

Marie Antoinette
Obrazek

William Shakespeare 2000
Obrazek

Acropolis
Obrazek

William Shakespeare 2000
Obrazek


Obrazek


Falstaff
Obrazek

Sister Elizabeth
Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek
Pozdrawiam, Ania
Ogród 100 róż cz. IV
ewazawady
500p
500p
Posty: 813
Od: 7 kwie 2011, o 14:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: południe Warszawy

Re: Ogród 100 róż

Post »

Aniu, ja u Ciebie bywam regularnie.
Mam 2 Palais Biron kupione latem u Kamili w małych doniczkach jako Purple Lodge. Choć jeszcze czekają na wysadzenie do gruntu (rabata w powijakach ;:219 ) to kwitną pięknie drugi raz. Cudowny nasycony kolor. Warto na tę różę poczekać, moim zdaniem.
Mnie jeszcze zachwyca Purple Eden. Bardzo zmienny kolor. Nie mogę się jeszcze o niej kompetentnie wypowiadać bo też czeka w doniczce (choć dużej, 14 litrowej) na wysadzenie ale kształt kwiatu i kolor już podbil moje serce. Rzuć okiem na to zdjęcie na helpie http://www.helpmefind.com/rose/l.php?l=21.227587 U mnie zrobiła właśnie coś takiego ale oczywiście w duuużo skromniejszym wydaniu. A do tej pory lubiłam tylko odcienie różu i kremu ;:24
BTW, zrobiłaś piękny portret Herkulesowi ;:177
Pozdrawiam
Ewa
Awatar użytkownika
gajowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3220
Od: 11 maja 2011, o 07:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie/Ponidzie

Re: Ogród 100 róż

Post »

O, tym razem powaliłaś mnie na kolana swoim trawnikiem! ;:oj Tak pięknie utrzymany...będzie mi się teraz śnił po nocach :D
Acropolis dawno za mną chodzi...jesteś z niej zadowolona?
pozdrawiam - Ewa
Moje wątki
Awatar użytkownika
majka411
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13235
Od: 12 sie 2009, o 18:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, ogród k/Wyszkowa

Re: Ogród 100 róż

Post »

:wit Ania śliczna odsłona pięknego ogrodu. ;:180
Bardzo ładne aranżacja i bardzo zadbany ogród..... ;:333
Jak się nazywa roślinka na przed ostatnim zdjęciu niska ciemnoniebieska.
Drugie kwitnienie róż wspaniałe..... ciekawa jestem nowej rabaty i jakie odmiany tam wybierzesz. :D
Awatar użytkownika
Jule
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7091
Od: 10 kwie 2011, o 19:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: DSlask 7a

Re: Ogród 100 róż

Post »

Przydreptalam poogladac Elizabetke i jestem pod wrazeniem ;:167 Moja jest marna :roll: pomimo tego, ze sadzonka byla naprawde pierwsza klasa i bardzo dobrze ukorzeniona w donicy, to jednak cos jej u mnie nie pasuje za bardzo ... na pewno to ciagle przesadzanie :;230
Awatar użytkownika
justi177
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3222
Od: 22 wrz 2011, o 17:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze, 6a/6b

Re: Ogród 100 róż

Post »

;:oj :shock: :shock: :shock:
No i kolejna porcja ogrodu ;:180
Wiesz Co Ania? Ten zwierzak to ma dobrze, bo sobie osobiście podskakuje na tej pięknej trawce, ja mogę tylko popatrzeć na zdjęcia :;230 ;:306 U Ciebie aż się chce skakać z zachwytu ;:180
Tzn......ja mam akurat efekt wmurowania i stania z otwartą..... ;:306
Nieprzywoicie pięknie teraz kwitną twoje róże. Przepięknie ;:63

Edit.
Wróciłam popatrzeć jeszcze raz.
;:180
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
AnaAn
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1963
Od: 10 gru 2012, o 17:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogród 100 róż

Post »

Ewa, w takim razie czekam :) Doczytałam też, że Palais Biron jest bardzo zdrową różą.
No nie mogę ;:oj i masz jeszcze Purple Eden. Ona też jest na mojej liście, przewidziana na kolejną rabatę - wyrwaną płożącym iglakom :;230 . Cały czas tylko biję się z myślami teraz, czy na wiosnę, bo oczywiście lista zawiera parę pozycji... Gdzie ją kupiłaś?
Dzięki, ale Herkules sam w sobie jest fotogeniczny, choć ilością kwiatów jeszcze nie powala...
Ja lubię te kremy i pastele cały czas, ale te mocniejsze kolorki też :D

Ewciu, to mam nadzieję, że to nie będą koszmary :;230
Z Acropolisa jestem bardzo zadowolona; co chwilę pieję peany na jego cześć :;230

Majuś, dzięki za życzliwą ocenę :)
Jeśli chodzi o drugie kwitnienie ? to tak różnie. Widać to na zdjęciach; są różyce, które wystartowały szybciutko, ale jest wiele, które się ociągają...
Na nowej biało ? fioletowej, oprócz wspomnianych Palais Biron będą: Old Port, dla złagodzenia nastroju - Spirit of Freedom, a z białych - Artemis i White Meidiland. W przyszłym roku okaże się, czy wybór był słuszny :roll:

Jule, cieszę się, że przydreptałaś, bo ja czasami podglądam Twoje różyce i Twoje psiaki :)
No, skoro ciągle z Elcią wędrujesz po ogrodzie, to biedaczka nie może się naprawdę wykazać... :;230 Tylko niech Cię moje fotki nie zmylą; u mnie rosną 2 krzaki koło siebie :)

Justyś ;:196 Z tym zwierzakiem, to mamy trzy światy... Wczoraj był za późno wypuszczony na dwór. Zrobiło się ciemno i królik zniknął. Zaczęły się poszukiwania....Strach w oczach ? królik na przechowaniu... A ta małpa schowała się pod funkią i ani myślała wracać do klatki ... :;230



I fotki na dziś:

Obrazek

Obrazek


Kontrowersyjny Novalis :;230
Obrazek


Granny
Obrazek


Obrazek


Obrazek


Lions Rose
Obrazek
Pozdrawiam, Ania
Ogród 100 róż cz. IV
Awatar użytkownika
robaczek_Poznan
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8597
Od: 30 sty 2012, o 23:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ogród 100 róż

Post »

Aniu, skrzętnie omijasz aparatem środkową rabatę i taras, nie bądź taka tajemnicza... ;:224 Pozostałe zdjęcia jak zwykle piękne ;:180
Przypomnij mi, jak duży jest Twój ogród?
Miłego dnia :wit
Pozdrowionka :-) Kasiek *aktualny wątek
*moje wątki*
Awatar użytkownika
reniuniek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4611
Od: 30 sie 2010, o 08:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Czerwionka koło Rybnika

Re: Ogród 100 róż

Post »

Witaj Aniu :wit
Obejrzałam kilka ostatnich stron towjego wątku z zapartym tchem!!!
I co mam pisać! Masz cudnie skomponowany ogród! Wszystko bardzo współgra ze sobą. Nasadzenia jak dla mnie, wzorowo dobrane i taki porządek. Widze brzoze i cudne kulki koło niej . Róże sadzone po kilka sztuk, efekt nieziemski . Trawnki ;:180
Będę u ciebie częstym gościem, jeżeli pozwolisz :wink:
Mój zielony kwadrat cz.5-aktualna
Zapraszam :-) Renata
Awatar użytkownika
justi177
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3222
Od: 22 wrz 2011, o 17:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze, 6a/6b

Re: Ogród 100 róż

Post »

Króliczysko..., rzeczywiście trochę emocji dostarczył.....a zdjęcie z jezówką i perowskią....cudowne połączenie, zapamiętam sobie, pozwolisz?
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
AnaAn
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1963
Od: 10 gru 2012, o 17:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogród 100 róż

Post »

Maju, zapomniałam ? ta roślinka o którą pytałaś ? to szałwia, tylko po przycięciu będzie już niższa.

Kasiek, bo ona jest nieciekawa :;230 . Będzie poddawana metamorfozie na wiosnę...
A cała działka ma ok. 1300 m2.
Tobie też miłego dnia :wit
Pozdrawiam, Ania
Ogród 100 róż cz. IV
storczyk098
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 24 sie 2013, o 12:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Kontakt:

Re: Ogród 100 róż

Post »

Marzy mi sie taki ogród. A mam tylko balkon w bloku:(
Trzeba przyznać w tym momencie jedno - kredyty dla firm http://www.doradztwo-kredytowe.com.pl/kredyty-dla-firm" onclick="window.open(this.href);return false; są dla większości polskich przedsiębiorców czymś absolutnie niezbędnym. Niby w jaki sposób osiągniemy sukces w biznesie bez kasy?
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”