Nasze Najlepsze Przepisy - PRZETWORY Z DZIAŁKI

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
Zablokowany
juda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1349
Od: 1 lis 2008, o 20:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie okolice Jasła

Re: Nasze Najlepsze Przepisy - PRZETWORY Z DZIAŁKI

Post »

Suszyłam pomidory bez skórki i też pomyślałam że trochę sflaczałe, na drugi sezon spróbuję ze skórką i bardziej podsuszę .
Jednak 1 raz robiłam suszone pomidory i przypadły do gustu tak że będzie powtórka.
monika ;:215
Awatar użytkownika
cantati
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2120
Od: 10 lut 2012, o 17:00
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Nasze Najlepsze Przepisy - PRZETWORY Z DZIAŁKI

Post »

Monika, SUUUPER!!!
Ja jeszcze w trakcie pomidorów, zdjęcia dam jutro, bo dopiero nadziewam...
Na razie papryczki gotowe :D
Nadziewanie workiem cukierniczym szło szybko, najgorsze obieranie.
Zostało mi papryczek i dorobiłam jeszcze jeden rodzaj farszu - z oliwkami.
No i widzę, że znów podobnie myślimy, bo do pomidorów też oliwek nawaliłam :D
Czyli w sumie mam 3 rodzaje farszu, czosnkowy z ziołami, orzechowy i z oliwkami.
Zobaczymy, który będzie najbardziejszy :lol:

Obrazek
Pozdrawiam, Dorota
Awatar użytkownika
oxalis
1000p
1000p
Posty: 1448
Od: 24 mar 2012, o 00:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bielsko- Biała

Re: Nasze Najlepsze Przepisy - PRZETWORY Z DZIAŁKI

Post »

Dziewczyny, te nadziewane skarby wywołały u mnie ślinotok... ;:138
Kolorystyczne wrażenie mówi mi, że to rarytasy... ;:138
Szkoda, że jak dla mnie to już "po ptokach" w tym roku, chyba że kupne nadzieję.
Ale na przyszły sezon sobie zarezerwuję zapasów odpowiednią ilość.
x-xm-a
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 4107
Od: 9 cze 2006, o 21:28

Re: Nasze Najlepsze Przepisy - PRZETWORY Z DZIAŁKI

Post »

juda gwarantuję Ci, że pomidory suszone bez skórki są o niebo lepsze niż ze skórką. Ja ew w przyszłym roku bardziej dosuszę, bo też takie flaczki częściowo wkładałam do słoika. Ale i tak są genialne w smaku. Swoje trzymam w lodówce, jeden otwarty...tylko ja o tym wiem :D
cantati pięęękne te papryczki. Zdasz relacje jak już będą na stole, prawda? bo robienia papryczek nie mam w planie (jak na razie :wink: ), tonę w jabłkach :!: :!: :!:
Ja pomidory nadziewałam paluchem w rękawiczce ofkors. Z obieraniem tragedii nie było, trzymałam trochę dłużej niż moment nacięte we wrzątku i lodowatej wodzie. I dodanie porządnie posolonego czosnku do podgrzewanej oliwy zmieniło jej smak na leciutko słonawy o co mi chodziło. Ty to pewnie cuda z pomidorów zrobisz. Moje to takie nadziewane klopsy :lol: a surowo zjadłam jednego, dooobre...pyszny jest ser z tą moją pastą czosnkową
Oxalis tylko skorzystasz..my króliki doświadczalne :lol:

A co do jabłek z takiej ilości jak niżej i 2 kg płatków różniastych ze słonecznikiem wyszły 2 słoje 5litrowe i poooorządna miska szklana
Obrazek Obrazek

Cantati to ja czekam :D na inspiracje też :wit
Awatar użytkownika
cantati
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2120
Od: 10 lut 2012, o 17:00
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Nasze Najlepsze Przepisy - PRZETWORY Z DZIAŁKI

Post »

Monika, ta Twoja granola super wygląda, muszę się skusić :D Tylko to już na spokojnie, bo jabłka i tak muszę zakupić, sadzenie jabłonek mam dopiero w planach na wiosnę :lol:
Moje pomidory się studzą, bo dopiero teraz je zapastryzowałam. Wczoraj padłam :lol: Zdjęcia wstawię wieczorem.
Zostało mi trochę oliwek i papryki, więc zrobiłam jeszcze koreczki z mini-mozarellą, wyszły mi 2 słoiczki. Nie pasteryzowałam ich, tylko zalałam dobrze ciepłym olejem, bo bałam się, że mozarella się zrobi "gumiasta". Najwyżej wstawię do lodówki i będą do szybszej konsumpcji :D

Obrazek
Pozdrawiam, Dorota
Awatar użytkownika
AAleksandra
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2777
Od: 5 wrz 2009, o 10:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Nasze Najlepsze Przepisy - PRZETWORY Z DZIAŁKI

Post »

Świetnie wyglądają takie koreczki. Już oczami wyobraźni widzę je na świątecznym stole.
Dzisiaj chyba wypróbuję przepis na ostre papryczki nadziewane fetą. A koreczki można zrobić ze dwa tygodnie przed świętami. Przegryzą się w oliwie przez ten czas. Dzięki za inspirację :D
Pozdrawiam serdecznie,
moje wątki
x-xm-a
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 4107
Od: 9 cze 2006, o 21:28

Re: Nasze Najlepsze Przepisy - PRZETWORY Z DZIAŁKI

Post »

Dziewczyny jakie te 196. placki pomidorowe dooobre ;:138 http://kuchnianagazie.blogspot.com/2009 ... orowe.html
196. placki pomidorowe
Trochę zmieniłam oryginalny przepis, bo dałam w dodatku trochę na oko
? ok 1 kg (może trochę więcej) pomidorów ze skórką pokrojonych w plastry i potem jeszcze na ćwiartki
? kilka suszonych pomidorów (a niech tam)
? dużo posiekanej pietruszki,
? dużo posiekanej bazylii,
? kilka pokrojonych cienkich porów, ub/i drobno pokrojony szczypiorek
? kilka plastrów pokrojonej wędliny podwędzanej lub wędzonego boczku
? kilka dużych plastrów żółtego sera drobno pokrojonego
? 4 ząbki czosnku,
? sól, pieprz chili,
? 2 duże jajka,
? sporo mąki

Koperek średnio tu pasuje, a z boczkiem na pewno będą lepsze.


Pomidory+suszone pomidory+zielenina+czosnek+wędlina+żółty ser+ przyprawy wrzucamy do gara i dobrze mieszamy. Zostawiamy na chwilę, żeby pomidory puściły sok. Dodajemy roztrzepane jajka, mieszamy i dodajemy tyle mąki, żeby ciasto było gęste. Smażymy na rozgrzanym oleju jak placki ziemniaczane
Naprawdę znakomite, na zimno też ;:136
Świetny pomysł na pomidory ;:333

Cantati ja czekam 8-)
Awatar użytkownika
cantati
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2120
Od: 10 lut 2012, o 17:00
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Nasze Najlepsze Przepisy - PRZETWORY Z DZIAŁKI

Post »

Monika, no już wklejam, wklejam... :lol:
Ze wszystkim jestem ostatnio spóźniona, z obiecanymi zdjęciami też... Wieczorem mi się goście pojawili i głupio tak było na forum siedzieć :twisted: :twisted: :twisted:
A więc :wink: Z suszonymi w wersji "w całości wydrążone" porażka :D
Flaczki jak nic. Nawet się nadziały, bo ser wypełnił te oklapiuchy, ale po włożeniu do słoika "rozplaszczały" się i nadzienie wyłaziło ze środka :twisted: Zrobiłam więc i postawiłam na stół, polane oliwą i posypane ziołami, zniknęły, więc chyba było zjadliwe :lol:
Żółte i zielone (ciekawe, czy zielone nie będą gorzkie...) zrobiłam już bez podsuszania, żółte obrałam, zielone ze skórką. Nacięłam na krzyż, wydrążyłam łyżeczką do melonów, wcisnęłam workiem cukierniczym nadzienie (feta, serek śmietankowy, rozgnieciony czosnek (duuuuużo), posiekane oliwki, sól, pieprz, oregano, bazylia). Wsadziłam do słoiczków, zalałam ciepłym olejem i pasteryzowałam w 100*C przez 20 minut.
Posoliłam też trochę oliwę a do każdego słoiczka dałam chilli, czosnek i oliwki.

Obrazek

A te placki wyglądają super, zapisane do wypróbowania (tylko kiedy, to ja nie wiem ;:219 )
Pozdrawiam, Dorota
x-xm-a
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 4107
Od: 9 cze 2006, o 21:28

Re: Nasze Najlepsze Przepisy - PRZETWORY Z DZIAŁKI

Post »

tak czułam :D , ale takie flaczki nadziane, czyli właściwie surowe nadziana pomidorki, które dałaś na stół na pewno niebo w gębie, bo próbowałam swojego surowego.

Wyglądają przepięęęknie. Fajne to nacięcie na krzyż, ja się bałam, że przy wydrążaniu rozwalę pomidora
Ciekawa jestem co Ci wyjdzie z zielonych. Próbowałaś je na surowo?
Przy okazji powiem Ci ku przestrodze, że koktajlówki dodane do ogórków kiszonych są niezjadliwe, bleee ;:222 ..chyba, że to za krótko stało, jakaś gorzkawa skórka a w środku nijakia surowizna, ale ogóreczki pycha
Obrazek

Namawiam Cię na placki pomidorowe, rewelacja, bo widzę że mamy kubki smakowe na tych samych falach. Robi się błyskawicznie, i to też ma ogromne zalety, kroisz, siekasz, mieszasz i na patelnię. pięć minut roboty
Awatar użytkownika
cantati
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2120
Od: 10 lut 2012, o 17:00
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Nasze Najlepsze Przepisy - PRZETWORY Z DZIAŁKI

Post »

Też się obawiałam, że porozwalam jak tak ponacinam, na początku kilka żółtych udało mi się zepsuć, będzie zupa na obiad 8-) Zielone drążyły się idealnie, bo twardsze.
Te podsuszone były obrane ze skórki i nawet takie się zrobiły fajne w piekarniku, nie były takie całkiem surowe.
Na stole, ułożone w jednej warstwie trzymały formę, ale w słoiku jeden na drugim nie dały rady :lol: Ale smaczne były :D
Zielonych nie próbowałam na surowo, jakoś nie miałam odwagi :D
Zobaczymy za parę tygodni, jak się "przegryzą". Eksperymentalnie to potraktowałam i zrobiłam tylko 2 słoiki zielonych. Resztę zieleńców jednak zrobię w occie jako sałatkę.
Pomidorów kiszonych nigdy nie robiłam, jakoś się nie przekonałam do nich.

Kusisz tymi plackami, może w ramach obiadu strzelę w takim razie :D
Pozdrawiam, Dorota
x-xm-a
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 4107
Od: 9 cze 2006, o 21:28

Re: Nasze Najlepsze Przepisy - PRZETWORY Z DZIAŁKI

Post »

oczywiście że na obiad, ja jeszcze w tej panierce dziabnęłam paski piersi indyka, palce lizać :!: strasznie to syte bo dużo soku to i dużo mąki :D

A wracając do pomidorów to mi by do takich suszonych pasowałoby nadzienie o którym pisałam wcześniej -typu pasta: żółty ser+orzechy+czosnek+zielenina, formujesz kulkę, wtykasz i pomidorek jakoś trzyma formę :D

Mam jeszcze mnóstwo pomidorów to może czerwone tak nadzieję do oliwy (ale też bez skórki).
Zielone jeśli nie dojdą pójdą na kompost, dla mnie są niezjadliwe, ciekawa jestem czy w oliwie się sprawdzą.

I wiesz co..a może tak śliwki węgierki... :D
Surowa przekąska śliwka bez pestki oczywiście tak częściowo otworzona nadziana serem z połówką orzecha włoskiego w środku ;:224 jadłaś? (a już z brie albo pleśniowym ;:333 ).. ciekawe jakie to by było w oliwie :D
Awatar użytkownika
cantati
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2120
Od: 10 lut 2012, o 17:00
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Nasze Najlepsze Przepisy - PRZETWORY Z DZIAŁKI

Post »

;:oj Jak miałam jeść, skoro dopiero co przepisa stworzyłaś :lol:
A może w słodko-kwaśnej zalewie zamiast oliwy? Takiej porządnie słodkiej i porządnie kwaśnej..
Mogłoby też być dobre...
To nadzienie, które robiłam do papryki słodkiej z orzechami, serem kozim i śmietankowym próbowałam na surowo, myślę, że pasowałoby do takich śliwek słodko-kwaśnych...
To nadziewaj czerwone i zdaj relację, to nadzienie z serem żółtym i orzechami bardzo mi się widzi do pomidorów :D
Pozdrawiam, Dorota
x-xm-a
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 4107
Od: 9 cze 2006, o 21:28

Re: Nasze Najlepsze Przepisy - PRZETWORY Z DZIAŁKI

Post »

No i musiała być powtórka :D zażyczono sobie, bo prace ogrodowe idą pełną parą a do pifka jak znalazł.
Tym razem bez żółtego sera i zamiast pora drobno pokrojony seler naciowy, aaaa i czosnku dużo więcej. Piękny pomarańczowo złoty kolor, a zapach... ;:3
Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”