Ogórki gruntowe-cz.1 uprawa,choroby,szkodniki

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Awatar użytkownika
bel_a_6a
100p
100p
Posty: 111
Od: 20 lis 2012, o 23:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Ogórki gruntowe

Post »

A ja wysiałam ogórki do palety(wielodoniczek) po 2szt i ładnie mi wzeszły, ale mam pytanie będę je prowadziła na sznurkach stelaż mam w kształcie L i czy jak będę je sadziła to wystarczy odstęp między nimi 20cm i czy mam zostawić po dwie sadzonki tak jak siałam czy jedną zlikwidować a jeszcze takie pytanie jak wyjmować z tej palety aby nie uszkodzić korzeni czy dobrze podlać aby ziemia się nie rozsypywała. Przepraszam może te pytania są błahe ale ja po raz pierwszy będę uprawiała ogórki i nie chciałabym coś schrzanić bo sadzonki są bardzo ładne.
Bożena
Galadier
100p
100p
Posty: 116
Od: 23 maja 2012, o 14:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolina Środkowej Wisły

Re: Ogórki gruntowe

Post »

Uff... wysiałam 40 Cezara i 10 Aladyn i trochę mnie zmroził ten napis "konserwowe"
Pozdrawiam Kinga
x-p-o
ZBANOWANY
Posty: 10179
Od: 16 lut 2011, o 19:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogórki gruntowe

Post »

Bożeno
By można Ci było odpowiedzieć musisz zdradzić, co to za odmiana/ odmiany/ ogórków ?
Awatar użytkownika
bel_a_6a
100p
100p
Posty: 111
Od: 20 lis 2012, o 23:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Ogórki gruntowe

Post »

forumowicz mam odmianę Octopus
Bożena
x-p-o
ZBANOWANY
Posty: 10179
Od: 16 lut 2011, o 19:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogórki gruntowe

Post »

To 20 cm odstępu Ci starczy i zostaw po te 2 rośliny w gnieździe.
bel_a_6a pisze:czy dobrze podlać aby ziemia się nie rozsypywała.
Będzie za mokro to będą problemy z wyjęciem z doniczek. Za sucho tez nie może być bo ziemia się będzie obsypywać.

Nie będę Ci radził aby pomóc sobie łyżeczką od herbaty, bo nie masz wprawy i możesz uszkodzić sobie roślinki. . Trzeba oprzeć sobie paletę pod kątem na lewej ręce i środkowym palcem :D wypychać podłoże z poszczególnych doniczek wraz z roślinkami prawą ręką delikatnie przytrzymując wychodzącą bryłę ziemi z rozsadą. Wcześniej oczywiście trzeba wykopać szufelką dołki pod rozsadę takiej głębokości by po wsadzeniu roślin z bryłą ziemi liscienie znajdowały się ok 2 cm ponad glebą.
Awatar użytkownika
gieru96
200p
200p
Posty: 495
Od: 26 mar 2011, o 10:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Ogórki gruntowe

Post »

Moje ogórki są już od kilku dni w gruncie :) Oczywiście przykryte włókniną.
ostatnia szansa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2974
Od: 26 lis 2009, o 18:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogórki gruntowe

Post »

forumowicz, a jak gęsto można sadzić ogórka Julian na pionowo - mam po 2 i po 3 sztuki w doniczce, mogę oczywiście usunąć (uszczknąć) niepotrzebne sztuki i sadzić pojedynczo.
Moje nowe imię Szansa :)
"Są ludzie, którzy tak boją się śmierci, że rezygnują z życia."
x-p-o
ZBANOWANY
Posty: 10179
Od: 16 lut 2011, o 19:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogórki gruntowe

Post »

Popatrz, tu są moje ogórki sałatowe Suyo long, które mają naprawdę duże liście. Rosną w rozstawie co 30 cm. Czy maja za gęsto ?

Obrazek

Myślę , że jeśli zostawisz po 2 rośliny w gnieździe i dasz rozstaw 25-30 cm, będzie O.K

PS Oczywiście mówimy o ogórkach gruntowych
Awatar użytkownika
GRANIA
500p
500p
Posty: 909
Od: 3 lut 2012, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Ogórki gruntowe

Post »

Dostają na start saletrzak?
x-p-o
ZBANOWANY
Posty: 10179
Od: 16 lut 2011, o 19:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogórki gruntowe

Post »

Tak, dostają. Nie certolę się i podlewam od razu roztworem nawozu rozsadę po wysadzeniu. Przy rozsadzie doniczkowej warzyw można sobie na to pozwolić. Przy rwanej trzeba odczekać z tydzień.
Awatar użytkownika
GRANIA
500p
500p
Posty: 909
Od: 3 lut 2012, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Ogórki gruntowe

Post »

Czyli do wszystkich rozsad warzywnych.Pytam, bo jutro trzeba uciekać do gruntu z ogórkami i innymi.Kubek pod taką kępkę ogórka (2-3szt), czy za dużo? Ziemia mokra, bo pada drugi dzień.
Ile może stać taki roztwór saletrzaku?
Czy później dajesz dla równowagi potas, pamiętając, że pod stopami rośliny mają nawożenie rzędowe obornikiem?
x-p-o
ZBANOWANY
Posty: 10179
Od: 16 lut 2011, o 19:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogórki gruntowe

Post »

Nie daję żadnego potasu. Moja gleba jest od 30 lat corocznie nawożona obornikiem i kompostem i nie mam takiej potrzeby. Potas nie jest tak szybko wymywany z gleby jak azot, stąd na start idzie nawóz azotowy.

Saletrzak jest chemicznie stabilny w roztworze wodnym więc stać może całe lato.

Ile pod sadzonkę ?. To zależy jaka roslina. Na pewno pod ogórka mniej niż pod pomidora. Nie martw się jeśli dasz roztworu więcej .On się rozleje po większej powierzchni i wsiąknie głębiej, więc stężenie nawozu w każdym miejscu będzie jednakowe. Zasolenie Ci tą drogą nie grozi.
chudziak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2459
Od: 8 maja 2010, o 22:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: gm.Konopiska k/Częstochowy

Re: Ogórki gruntowe

Post »

GRANIA pisze:Pytam, bo jutro trzeba uciekać do gruntu z ogórkami i innymi.
A ja swoją rozsadę ogórków i innych dyniowatych dopiero w następny weekend wysadzam -teraz leje, w dodatku z poniedziałku na wtorek ma być tylko 4 stC to u mnie bedzie pewnie mniej :| a potem aż do piątku nie będę miała czasu .
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”