Wszystko o pomidorach cz. 16

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
chudziak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2457
Od: 8 maja 2010, o 22:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: gm.Konopiska k/Częstochowy

Re: Wszystko o pomidorach cz. 16

Post »

A nie jest to po prostu wilk ? Wrzuć zdjęcie .
Awatar użytkownika
wanderka
200p
200p
Posty: 201
Od: 26 cze 2008, o 22:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wszystko o pomidorach cz. 16

Post »

No właśnie chyba nie. Wilk chyba zawsze wyrasta przy odejściu liścia? Tutaj jakby łodyga już ok 10-15 cm wcześniej zaczyna dzielić się na dwa (jest takie zgłębienie-jakby dwie syjamskie łodygi/zrośnięte, i później każda ma swoje grono i liście.
Zrobię dziś i uzupełnię foto -jeśli nie będzie lało, bo u nas burze i ulewa cały tydzień :?
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9160
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Wszystko o pomidorach cz. 16

Post »

:wit U mnie nawet dość wysokie odmiany rozchodzą się czasem na dwa .
Tak ma np. Zolotyje Kupola , ale on nie jest ciągłego wzrostu .
Nie sądzę by to było wynikiem błędów w uprawie .
aria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4327
Od: 20 sty 2011, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wszystko o pomidorach cz. 16

Post »

wanderka pisze:No właśnie chyba nie. Wilk chyba zawsze wyrasta przy odejściu liścia? Tutaj jakby łodyga już ok 10-15 cm wcześniej zaczyna dzielić się na dwa (jest takie zgłębienie-jakby dwie syjamskie łodygi/zrośnięte, i później każda ma swoje grono i liście.
Zrobię dziś i uzupełnię foto -jeśli nie będzie lało, bo u nas burze i ulewa cały tydzień :?
To nie jest błąd w uprawie, tylko wada genetyczna pomidora, nie zbieraj nasion do siewu z tego krzaka.
iwonaceae
200p
200p
Posty: 338
Od: 20 lip 2018, o 00:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Ipswich, UK

Re: Wszystko o pomidorach cz. 16

Post »

U mnie całkiem sporo jest takich rozdwojonych łodyg. Często pośrodku jest też grono z kwiatami. Ale przyznam, że nigdy nie zwracałam uwagi z jakich krzaczków zbieram nasiona. Muszę się teraz pilnować! Dziękuję aria za Twoje rady ;:180
Pozdrawiam,
Iwona
Awatar użytkownika
Mirek19
1000p
1000p
Posty: 2167
Od: 20 maja 2016, o 13:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Wszystko o pomidorach cz. 16

Post »

aria pisze:
wanderka pisze:No właśnie chyba nie. Wilk chyba zawsze wyrasta przy odejściu liścia? Tutaj jakby łodyga już ok 10-15 cm wcześniej zaczyna dzielić się na dwa (jest takie zgłębienie-jakby dwie syjamskie łodygi/zrośnięte, i później każda ma swoje grono i liście.
Zrobię dziś i uzupełnię foto -jeśli nie będzie lało, bo u nas burze i ulewa cały tydzień :?
To nie jest błąd w uprawie, tylko wada genetyczna pomidora, nie zbieraj nasion do siewu z tego krzaka.
:wit
Dość często, szczególnie przy pomidorach wysokich, dochodzi do rozdwojenia pędy głównego i nie uważam tego za wadę genetyczną ;:oj .Nasiona oczywiście zbieram do kolejnego wysiewu... ;:333
Pozdrawiam, Mirek
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym, następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.
Awatar użytkownika
Teresa Pszczola
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 978
Od: 6 sty 2016, o 17:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wszystko o pomidorach cz. 16

Post »

Zauważyłam w donicach z pomidorami małe siewki pomidorów. Mają już listki właściwe.
Pewnie nasionka przechowały się w ziemi kompostowej, którą dawałam do donic.
Czy mogła bym te NN -ki hodować jako późne? Czy zdążą wyrosnąć i dojrzeć?
Są takie ładne, krótkie i zielone.
Awatar użytkownika
badzia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1954
Od: 1 lip 2011, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: Wszystko o pomidorach cz. 16

Post »

Na 1 pęd i 1-2 grona może da radę. Eksperymentujmy.
Awatar użytkownika
wanderka
200p
200p
Posty: 201
Od: 26 cze 2008, o 22:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wszystko o pomidorach cz. 16

Post »

Kilka lat temu z wymianami forumowej miałam nasiona megagroniastego i mikropomidorkow wielkości porzeczki, od Kozuli jeśli się nie mylę pochodziły.
Kilka lat nie miałam jak chodowac pomidorów. Aż do tego roku, kiedy już wiem ze będę mogła je sadzić co rok.

Tylko jak zdobyć znów te odmiany? Ktoś je powtarza? Będą w tegorocznej wymianie, jest szansa?
palians
100p
100p
Posty: 148
Od: 18 lip 2010, o 23:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubogoszcz
Kontakt:

Re: Wszystko o pomidorach cz. 16

Post »

Czy ktoś wie, czemu liście pomidorów u wierzchołków więdną? Nie jest to sama gora, tylko powiedzmy jeden liść niższy i to tylko z jednej strony. W zeszlym sezonie taka sama sytuacja. Obojetnie czy podlane czy nie, jakby system korzeniowy był jakiś nie taki, nie wiem :(

Obrazek
Awatar użytkownika
badzia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1954
Od: 1 lip 2011, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: Wszystko o pomidorach cz. 16

Post »

Wanderka, jeśli masz tamte nasiona to są one nadal żywe i możesz je wysiać w przyszłym sezonie. Nawet dziesięcioletnie są żywe, jeśli były dobrze przechowywane. Teraz możesz zrobić próbę kiełkowania.
Awatar użytkownika
Viola K
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2356
Od: 14 mar 2013, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Trzebnicy

Re: Wszystko o pomidorach cz. 16

Post »

NA kilku krzaczkach pojawiły się takie przebarwienia od spodu liści .. co to jest i co zrobić ? Uprawiam w gruncie. Proszę o pomoc


Obrazek





Obrazek




Obrazek
Awatar użytkownika
wanderka
200p
200p
Posty: 201
Od: 26 cze 2008, o 22:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wszystko o pomidorach cz. 16

Post »

badzia pisze:Wanderka, jeśli masz tamte nasiona to są one nadal żywe i możesz je wysiać w przyszłym sezonie. Nawet dziesięcioletnie są żywe, jeśli były dobrze przechowywane. Teraz możesz zrobić próbę kiełkowania.
Niestety nie mam :( syt życiowa była taka ze zmieniliśmy miejsce zamieszkania w trakcie sezonu i nie w głowie było mi aby zabrać owoce a krzaki zostały :/
Co roku jednak o nich myśle ze może kiedyś skąd zdobędę bo ktoś je powtarza.
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”