Kawon (arbuz) - część 11

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Johanson
50p
50p
Posty: 71
Od: 26 lip 2020, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kawon (arbuz) - część 11

Post »

Ale gąszcz będą ładne zbiory
Krecik22
50p
50p
Posty: 61
Od: 4 mar 2020, o 23:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kawon (arbuz) - część 11

Post »

Acetaminofen Dzięki za sugestię, tak się składa że kilka dni temu opryskałem arbuzy nawozem dolistnym do pomidorów, więc może będzie efekt :)
Johanson
50p
50p
Posty: 71
Od: 26 lip 2020, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kawon (arbuz) - część 11

Post »

[URL=https://www.fotosik.pl/zdjecie/0e17b402ed888161]Obrazek[/URL
U mnie taki dopiero i to najwiekszy
--julian--
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3068
Od: 3 gru 2017, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Leszna,wielkopolskie

Re: Kawon (arbuz) - część 11

Post »

wokan pisze:Ja wybieram i kupuję od lat tylko najdorodniejsze sztuki, bo w ich przypadku szansa na trafienie najsmaczniejszego egzemplarza jest statystycznie największa. Wszystkie Dumary jakie kupiłem miały zawsze grubo pow. 10 kg.
A z tym patrzeniem na etykiety to witamy w klubie ;:306

Ostatnio w Lidlu były arbuzy podpisane Crimson, ale obok Crimsonów to one nawet nie stały, no chyba, że to była paleta "zastępcza" ;:306 ;:306 ;:306
W Lidlu tydzień temu widziałem też arbuzy opisane jako premium - żółte w środku - cena 5 zł/kg :shock: Tani ten lidlowy ryneczek, nie powiem..
W przyszłym roku przestawiaj się na Yellow Lady i podpisuj z nimi umowę na dostawy! :;230
Ja ostatnio wziąłem w Lidlu arbuza premium, ale tego zwykłego i nie miał żadnej pestki! A czekałem na chociaż kilka, bo był bardzo słodki ;:333 Oszukali mnie też trochę, bo arbuz ważył 6 kg, a na paragonie policzyli jako 10 kg. Co oni mają tam za wagi na tych kasach :;230 Za rok muszę większość arbuzów zaszczepić, bo też widzę, że rosną o wiele lepiej. Tylko tykwy coś słabo mi rosną, a właściwie to nie rosną ;:306 Stoją w miejscu jak zaczarowane, może do jesieni coś się ruszy, ale czy nasiona dojrzeją? Tego nie wiem, szanse raczej słabe.
Mój arbuz Charleston Gray, którego chcę prowadzić na mój rekord ma dopiero zawiązki kilkudniowe i jeszcze nie widać który szybciej rośnie. Będę musiał wybrać i zostawić tylko jednego. Krzak jest naprawdę spory. Teraz będę go pędzić kristalonem pomarańczowym.
wokan
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1140
Od: 22 lip 2015, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: DW

Re: Kawon (arbuz) - część 11

Post »

--julian--
Na drugi raz się zrewanżuj wadze 8-) :wink:

Jakbyś nie miał nasion tykwy to mogę garść podesłać awaryjnie, spokojnie.
Ale ja coś do tykwy się zraziłem po tegorocznych przebojach z gniciem zrazów (rolnik90 pewnie też się zraził, a nawet obraził i to na amen, bo nic tu nie pisze :roll: )
i chyba w przyszłym roku przejdę na Shintozę F90.

Moje "Ciemne AliBaby" zaczęły zawiązywać owoce i niestety nie są podobne do rodziców - owszem kształt mają podłużny, ale skórka scimsonowaciała - nie jest jednolicie ciemna tylko pasiasta ;:306 Widać pokrzyżowały się z Crimson Sweetem albo z AU Procucerem. :( Zobaczymy co z tego wyjdzie.

Moje normalne AliBaby dopiero zawiązują owoce i nie wiem czy zdążą dojrzeć bo z 45 dni będą potrzebować minimum, czyli połowa września. To samo z Jubilee (jeden załapał dodatkowo mozaikę).
Carolina Cross z dwóch krzaków ma dopiero jeden rokujący zawiązek, czyli wychodzi gdzieś koniec września... Jeżeli wrzesień będzie ciepły i mączniaki nie zeżrą uprawy do tego czasu to może coś tego będzie.
rolnik90
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1034
Od: 7 kwie 2011, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wierzbica

Re: Kawon (arbuz) - część 11

Post »

wokan pisze:--julian--
Na drugi raz się zrewanżuj wadze 8-) :wink:

Jakbyś nie miał nasion tykwy to mogę garść podesłać awaryjnie, spokojnie.
Ale ja coś do tykwy się zraziłem po tegorocznych przebojach z gniciem zrazów (rolnik90 pewnie też się zraził, a nawet obraził i to na amen, bo nic tu nie pisze :roll: )
i chyba w przyszłym roku przejdę na Shintoze
Nie obraził tylko się nie udziela , ale czyta :wink:
Ja w przyszłym roku tylko na Shintozie będę szczepił.
Przez tykwę wyleciałem z sezonu arbuzowego
Piotr
wokan
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1140
Od: 22 lip 2015, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: DW

Re: Kawon (arbuz) - część 11

Post »

rolnik90 pisze:Przez tykwę wyleciałem z sezonu arbuzowego
Czuję się winny... :|

Ale może nie ma tego złego... Koniec lipca a ja zajadam się arbuzami odmiany mieszańcowej "Hipermarket" ;:306 ;:306 ;:306 ;:306
Rok temu składowałem już własne na stosie jak kartofle w piwnicy...
--julian--
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3068
Od: 3 gru 2017, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Leszna,wielkopolskie

Re: Kawon (arbuz) - część 11

Post »

To u mnie ciemna Alibaba jest faktycznie ciemna :D
W sumie, to może nam na dobre wyjdzie taki rok luzu z arbuzami :;230 Nabierzemy większego apetytu na kolejny rok na arbuzy z ogródka ;:306
A u mnie na tykwie wszystkie się przyjęły. Padła właśnie tylko ta sadzonka zaszczepiona na podkładce do ogórka.
Mam ten jeden krzak na rekord, rośnie bardzo ładnie, ale zawiązane owoce nie chca rosnąć ;:185 Wczoraj dostał trzy konewki wody z pomarańczowym kristalonem, oby ruszył.
Awatar użytkownika
Krzysztof_18
200p
200p
Posty: 432
Od: 29 mar 2020, o 11:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wykroty

Re: Kawon (arbuz) - część 11

Post »

U mnie średnio niby owoce są ale male więc zanim dojrzeją to nie wiem czy coś będzie bo wypada to na koniec września i początek października :;230 Może 3 sztuki są takie co wypada im dojrzeć na początku września więc może choć je skosztuję :D
Wszystko jest trucizną decyduje tylko dawka.
rolnik90
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1034
Od: 7 kwie 2011, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wierzbica

Re: Kawon (arbuz) - część 11

Post »

wokan pisze:
rolnik90 pisze:Przez tykwę wyleciałem z sezonu arbuzowego
Czuję się winny... :|

Ale może nie ma tego złego... Koniec lipca a ja zajadam się arbuzami odmiany mieszańcowej "Hipermarket" ;:306 ;:306 ;:306 ;:306
Rok temu składowałem już własne na stosie jak kartofle w piwnicy...
Hahahaha a to przez ciebie mi szczepienia pogoniły ? :wink:

Po tych deszczach jakie u mnie były , to nie daje szans arbuza na przeżycie, tak że bardzo nie ubolewam, że w tym roku nie posadziłem .
Za to w przyszłym nadrobię zaległości ;:172

Porównując wasze zdjęcia z moimi z tamtego roku to jest masakra jakaś .
Ale pocieszające jest Wokan to, że złodziej nie przychodzi do ciebie :D
Piotr
wingrul
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 948
Od: 8 sie 2015, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: ŁÓDZKIE

Re: Kawon (arbuz) - część 11

Post »

No to się pochwale:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Czy podpowiecie mi czy zrywać czy też czekać ewentualnie mogę wstawić zdjęcie ogonka i plamy na dole. Niestety nie mam daty zapylenia ;:223
aicralf
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 13
Od: 3 cze 2020, o 12:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kawon (arbuz) - część 11

Post »

Czy ktoś wie co to za odmiana?

Obrazek
wokan
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1140
Od: 22 lip 2015, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: DW

Re: Kawon (arbuz) - część 11

Post »

arek9025 pisze:Czy podpowiecie mi czy zrywać czy też czekać ewentualnie mogę wstawić zdjęcie ogonka i plamy na dole. Niestety nie mam daty zapylenia ;:223
Piękne sztuki, w talii równiutko co do centymetra, jak w chińskiej kompanii reprezentacyjnej ;:306 ;:306 ;:306

Ale z tym zrywaniem to nikt Ci nie poradzi bo wróżkami nie jesteśmy. Moon and Star na pewno jeszcz nie bo to dość późna odmiana. Ostatni to Rosario? Jeżeli tak, to w nim bym szukał pierwszego kandydata do ścięcia. Bingo i Crimson jako następne. Ale bez znaków czy daty zawiązania to totolotek.
aicralf pisze:Czy ktoś wie co to za odmiana?
Podobny do Klondike, Jubilee i całej masy innych odmian.

A u mnie...
Tak powinno wyglądać arbuzowisko... ale na początku lipca
Obrazek

Były sobie świnki trzy...
Obrazek

I pierwsza Carolina znaleziona w truskawkach ;:172 Prognozowany czas dojrzewania początek października ;:306 ;:306 ;:306 ;:306
Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”