Adenium (róża pustyni) cz.5

Rośliny doniczkowe
Zablokowany
newka
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 39
Od: 7 maja 2013, o 17:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom

Re: Adenium (róża pustyni) cz.5

Post »

Witam, mam problem z moimi siewkami. Z każdym dniem wyglądają coraz gorzej. Nie wiem jaka może być przyczyna. Bardzo proszę o poradę.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ewa
http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 36&t=88143" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
jorkis
500p
500p
Posty: 865
Od: 24 cze 2012, o 18:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Adenium (róża pustyni) cz.5

Post »

Według mnie siewki mają za mało wody, widzę że podłoże jest dość przepuszczalne, daj im więcej pić i powinno być OK, ale niech się też inni wypowiedzą.
Pozdrawiam Marzena
Moje kaktusy i sukulenty
Awatar użytkownika
Akwelan_2009
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7587
Od: 10 sty 2009, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom

Re: Adenium (róża pustyni) cz.5

Post »

newka - jak Ty je podlewasz, tz co ile ? Patrząc na podłoże, które wydaje się bardzo suche, że Twoje bardzo młodziutkie sadzonki są spragnione systematycznego dostarczania wody do podłoża. Napisz co ile je podlewasz coś więcej będzie można podpowiedzieć i w jakich warunkach stoją Twoje sadzonki Adenium ?
Pamiętaj o bliskich, jeśli chcesz by oni pamiętali o tobie !!!
Mieczysław
Sukulenty, ale nie kaktusy cz. I. cz. II. cz. III. cz. IV. cz.V
newka
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 39
Od: 7 maja 2013, o 17:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom

Re: Adenium (róża pustyni) cz.5

Post »

Podlewam je co drugi dzień ale bardzo malutko. Siewki stoją na parapecie okna południowego.
Ewa
http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 36&t=88143" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Akwelan_2009
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7587
Od: 10 sty 2009, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom

Re: Adenium (róża pustyni) cz.5

Post »

Przy tak małych sadzonkach Adenium, podłoże przy podlewaniu, najlepiej przez podsiąkanie powinno, stać się całe wilgotne, ale nie zalane. Następne podlanie dopiero po przeschnięciu podłoża w taki sam sposób.
Siewki stoją na parapecie okna południowego.
- jeżeli Twoje sadzonki Adenium są oświetlane przez bezpośrednie promienie słoneczne, musisz im dozować czas przebywania na słońcu. W godzinach południowych musisz sadzonki cieniować lub przestawiać w miejsce gdzie nie będą oświetlane przez bezpośrednie promienie słoneczne. Gdy stoją na słońcu muszą mieć zapewniony intensywny przepływ - wymianę powietrza, żeby się nie "ugotowały". Czy hartowała - stopniowo przyzwyczajałaś swoje sadzonki do przebywania w bezpośrednich promieniach słonecznych ?
Pamiętaj o bliskich, jeśli chcesz by oni pamiętali o tobie !!!
Mieczysław
Sukulenty, ale nie kaktusy cz. I. cz. II. cz. III. cz. IV. cz.V
newka
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 39
Od: 7 maja 2013, o 17:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom

Re: Adenium (róża pustyni) cz.5

Post »

Od wysiewu nasion stoją w tym samym miejscu. Może faktycznie są przypieczone. Zaraz je przestawię i podleję.
Ewa
http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 36&t=88143" onclick="window.open(this.href);return false;
AleksandraBdg

Re: Adenium (róża pustyni) cz.5

Post »

Wysiew 13.05 :) Rosną jak na drożdżach. Cztery największe ( najszybciej wykiełkowały)
Obrazek

Razem z rocznymi A.Arabicum oraz A.Thai:
Obrazek
Obrazek

I całe "towarzystwo"
Obrazek


I moja ponad roczna A.Obesum:
Obrazek
Awatar użytkownika
buniabunia85
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 36
Od: 21 lis 2012, o 09:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łącko

Re: Adenium (róża pustyni) cz.5

Post »

AleksandraBdg super kolekcja, najładniejsza sadzonka to ta ostatnia;)
AleksandraBdg

Re: Adenium (róża pustyni) cz.5

Post »

Dziękuję bardzo!
Ta ostatnia mnie samą zachwyca, za ilość gałązek jak i za pokrój.
Mam jeszcze 3 sztuki 1,5 rocznych. Przycięłam je, zostawiając tylko przewodnik z nadzieją,że może doczekam się kwiatów.....
Awatar użytkownika
onectica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7899
Od: 16 sie 2012, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/skraj zachodni

Re: Adenium (róża pustyni) cz.5

Post »

AleksandraBdg pisze:Przycięłam je, zostawiając tylko przewodnik z nadzieją,że może doczekam się kwiatów.....
A nie szkoda Ci było?...
Blues w kaktusach cz.aktualna Do części 1-2-3 trafisz tędy,
Zielona bonanza - różne zielone.
AleksandraBdg

Re: Adenium (róża pustyni) cz.5

Post »

Nieeeee :) Już puszczają na każdej przyciętej gałązce po 2-3 nowe gałązki. Ładnie się zagęszczą i przytyją w brzuszkach.
Miały długaśne pędy,a mi bardziej zależy na kaudeksie.
Przewodnik natomiast został właśnie dla kwiatów.
Nadmienić muszę,że te sadzonki mam dzięki wielkiej uprzejmości Daszki
Tak wyglądały przed cięciem:
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Akwelan_2009
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7587
Od: 10 sty 2009, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom

Re: Adenium (róża pustyni) cz.5

Post »

Bardzo ładnie rosnące i zadbane sadzonki Adenium. Sadzonka na drugiej (pierwsza z lewej) i trzeciej (pierwsza z lewej w górnym rzędzie) fotce była już przycinana ?
Pamiętaj o bliskich, jeśli chcesz by oni pamiętali o tobie !!!
Mieczysław
Sukulenty, ale nie kaktusy cz. I. cz. II. cz. III. cz. IV. cz.V
AleksandraBdg

Re: Adenium (róża pustyni) cz.5

Post »

Mieczysławie, pytasz o te dwie sadzonki?
Obrazek

Z prawej to A.Thai Petch Baan Na, z lewej A.Arabicum Dwarf Black Knight. Mam jeszcze z tego samego wysiewu A.Thai Golden Crown nie pokazane na zdjęciach.
Wszystkie trzy sadzonki były przycinane 2 razy,natomiast w ogóle się nie rozgałęziły. Uzyskałam wręcz odwrotny efekt od zamierzonego, gdyż od listopada do maja rośliny nie rosły w ogóle.
Zabiegiem,który pobudził je do wzrostu i krzewienia się było (ok 2 miesięcy temu) przycięcie korzeni palowych u tych sadzonek.
Na chwilę obecną wszystkie rośliny odbudowały masę korzeniową,w efekcie A.Arabicum oraz Thai Golden Crown zaczęły się rozgałęziać ( zaczątki są jeszcze na tyle małe,że ich nie widać).

Wiem,że z tegorocznym wysiewem postąpię zupełnie inaczej i co najmniej do osiągnięcia przez nie roku nie zostaną poddane żadnym zabiegom podcinania,skracania,uszczykiwanie itp.
Zablokowany

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”