Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.2

Zablokowany
Awatar użytkownika
wiridiana
500p
500p
Posty: 529
Od: 1 maja 2017, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wołomin

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.2

Post »

Ja swoje też chyba dziś albo jutro wysadzę, bo szkoda mi je dalej trzymać w garażu. Mimo wszystko puszczają pędy, a światła tam bardzo dużo nie ma.
Awatar użytkownika
Dorja
500p
500p
Posty: 679
Od: 23 wrz 2014, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Okolice Ełku, Mazury,5b.

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.2

Post »

Butelki po wodzie 5l zdają egzamin dla róż z długimi korzeniami. U mnie ziemia ponad 5cm jest zamarznięta.
Awatar użytkownika
Ocia
100p
100p
Posty: 175
Od: 4 maja 2015, o 10:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.2

Post »

Moje też miały już pędy, ale jeszcze krótkie, sądzę że najważniejsze jest porzadnie namoczyć korzenie aby róża się napiła.
Jeśli korzenie będą pozwijane to i tak zbyt dużego porzytku z nich nie będzie, no i oczywiście najbardziej wartościowe są te drobniutkie korzonki.
Pozdrawiam ;:131
Ola
Dziki ogród?
Koteq06
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 18
Od: 15 cze 2017, o 11:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.2

Post »

Kupiłam dziś w biedronce white symphonie i peace korzonki maja ładne, na razie się moczą :D
joasiama
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 11
Od: 20 mar 2018, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.2

Post »

Dorja, dokładnie tak zrobiłam. Ale korzenie te najdłuższe, grube i tak musiałam nieco przyciąć. Teraz siedzą na północnym parapecie chłodniejszego pokoju i nie pozostaje mi nic innego jak trzymać za nie kciuki. ;:215
Po dzisiejszym nocnym przymrozku i prognozowanych u mnie nocnych spadkach temperatury poniżej 0, wolę jednak odczekać ze 2 tygodnie, a jak będzie trzeba to i do połowy maja poczekam. Oby tylko róże wytrzymały.


OciaDziękuję. Jak poradziłaś tak przycięłam.


Kacper, będziesz ją osłaniał co noc, czy tylko jak będą zapowiadali mróz?
wiridiana, daj znać jak się sobie radzą Twoje róże.
Pozdrawiam Asia
Awatar użytkownika
Kacper1999
200p
200p
Posty: 226
Od: 19 lut 2018, o 22:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.2

Post »

joasiama Raczej co noc. Jeżeli prognozy będą wskazywały minimalną ponad +5 stopni może wtedy zrezygnuję :) Pogoda w ciągu dnia śliczna, szkoda mi było ją trzymać w domu :) Zobaczymy co wyniknie :D
joasiama
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 11
Od: 20 mar 2018, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.2

Post »

Na jesieni kupiłam różę w Leroy Merlin, teraz wiosną w Tesco. Może jestem w błędzie, ale zadałabym pytanie nie "czy warto kupować?", bo zapewne warto, tylko "kiedy kupować?".
Nie wiem jeszcze co z moich róż urośnie, ale już teraz wiem, że następne róże będę kupowała na jesieni. Dlaczego?
Jesienią kupiłam, zamoczyłam, wykopałam dołek, wsadziłam różę, podlałam, zakopczykowałam.
Teraz kupiłam, zamoczyłam, róża wystrzeliła z pędami, następnego dnia przeszedł mróz i trzymał przez tydzień, co uniemożliwiło wysadzenie róż w ogrodzie, pędy porosły w tej wodzie po 40cm, dziś za radą forumowiczów zasadziłam do donic. Na dworze nadal nocą temperatura spada poniżej 0, i dalej nie mam pojęcia co z nich będzie, bo gdzie tam jeszcze do wysadzania i przyjęcia w ogrodzie. Stres i jeszcze raz stres, a skutek jest nadal niewiadomą.
Pozdrawiam Asia
Awatar użytkownika
sofijapz
100p
100p
Posty: 187
Od: 11 sty 2015, o 15:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.2

Post »

Ja swoje róże kupione w Auchan posadziłam od razu do dużych doniczek, włożyłam do kartonu, przykryłam folią bąbelkową i wystawiłam na balkon. Jak się ociepli, wyjmę z kartonu i tak poczekają aż miną chłody :) .
Pozdrawiam, Zosia
Floresita
200p
200p
Posty: 440
Od: 2 lis 2014, o 19:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.2

Post »

joasiama: W rozgoryczeniu trochę poszłaś błędnym tropem. A dlaczego? Napisałaś, że nabyłaś w Tesco Iceberga i New Dawn. Problem w tym że ... one były wystawione już co najmniej 2 tyg. wcześniej, stały w ciepłym sklepie i już w tych warunkach powypuszczały sztucznie podpędzone, wątłe przyrosty. Mówiłaś że podczas moczenia te pędy jeszcze urosły do 40 cm! I wtedy (nawet po posadzeniu do donicy) jak taką sadzonkę wystawi się na dwór, gdzie jeszcze w nocy bywają przymrozki to te sztucznie podpędzone przyrosty mogą oklapnąć. Z taką sadzonką trzeba szczególnie uważać. Dlatego tu na forum pilnie śledzimy w jakich marketach pojawiła się dostawa żeby sadzonki kupować jak najszybciej - kiedy są najświeższe, nie wybiegnięte i jeszcze "łyse". Ja np. co roku kupuję w Auchanie a tam dostawa jest 22-25 lutego. Jednak róże są zabezpieczone woskiem i mają dopiero mikroskopijne zalążki kiełków. Od razu wsadzam je do donic i wystawiam na balkon - nawet jeszcze w lutym! I tym łysym sadzonkom nic mróz nie szkodzi. Nie startują, dalej "śpią" a budzą się dopiero z ciepłem wiosennym i wtedy - we właściwym czasie - zaczynają rosnąć. A te wybiegnięte lepiej trzymać w pomieszczeniu, w chłodnym miejscu a na dwór wystawić ją dopiero wtedy jak nawet w nocy temperatura nie będzie spadać poniżej 0. Reasumując - jak najbardziej warto kupować w wiosennych dostawach z marketów tylko trzeba polować na świeże sadzonki, którym leżakowanie w sklepie nie zdążyło jeszcze zaszkodzić :wit
Awatar użytkownika
Ocia
100p
100p
Posty: 175
Od: 4 maja 2015, o 10:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.2

Post »

Ja dzisiaj dokupiłam jeszcze dwie róże w Auchanie, pomimo że większość była wybiegnięta lub ususzona, udało mi się kupić z malutkimi przyrostami. :)
Stwierdziłam że kupię więcej a jak zakwitną to będę wybierać :)
Joasiama - jeśli masz możliwość to wystawiaj na dzień róże na dwor, niech się wzmacnia, tylko uważaj, słońce też może zaszkodzić - popalić liście.
Pozdrawiam ;:131
Ola
Dziki ogród?
Awatar użytkownika
Carmelka00
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 878
Od: 25 lut 2015, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.2

Post »

Dziś w Biedronce wyprzedaż resztek róż była, po 3.99 - marne bo marne, ale kiełki zdrowe wyrastały :D
Pozdrawiam
Lenka

Leśny zakatek...
Awatar użytkownika
wiridiana
500p
500p
Posty: 529
Od: 1 maja 2017, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wołomin

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.2

Post »

U nas w każdej jeszcze do wyboru do koloru i wyprzedaży nie ma. Przecenili tylko drzewka owocowe.
Anastazja80
500p
500p
Posty: 768
Od: 20 mar 2014, o 19:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kobyłka

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.2

Post »

W tym roku w Biedronie róż mega dużo, niestety nie mam miejsca na więcej, musiałam obejść się smakiem.
Pozdrawiam
Joanna Anastazja
Zablokowany

Wróć do „Róże”