Kawon ( arbuz ) - część 7

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Awatar użytkownika
hanusia19888
100p
100p
Posty: 163
Od: 6 kwie 2017, o 14:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kawon ( arbuz ) - część 7

Post »

Kupilam najbardziej popularna na allegro :-).
Hanuśka
Awatar użytkownika
Marconi_exe
1000p
1000p
Posty: 1493
Od: 10 kwie 2010, o 00:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Tykwowisko środkowopolskie
Kontakt:

Re: Kawon ( arbuz ) - część 7

Post »

Wiciu pisze:Teraz czytając rożne pogody czy to Amerykanów czy z innych krajów do polski temperatura w czerwcu i lipcu będzie w okolicach 28 stopni a w sierpniu ma nam grozić powódź i poważna zima w tym roku :( na razie pogoda się sprawdza mam nadzieje ze na resztę roku nie będzie się sprawdzać xd
Z tego co wiem to nie da się przewidzieć pogody na dłużej niż dwa tygodnie.
rolnik90 pisze:W tym roku zrezygnowałem z agro, nie wiem czemu, ale w roku poprzednim ci co mieli agro, w tym i ja, męczyło nas usychanie krzaczków.
Tak samo miałem ja dwa lata temu, była susza, ziemia pod włókniną jak skała, że woda nawet nie wsiąkała tylko spływała gdzieś dalej jak podlewałem. Ziemi nie było jak spulchnić. Kilka krzaków uschło na amen. W tym roku wszystkie grządki arbuzowe będę się starał wyścielić słomą.

Najlepsze jest to, że ma już nie być przymrozków przynajmniej u mnie, chyba że znowu będę miał w czerwcu :/
Pan stworzył z ziemi lekarstwa, a człowiek mądry nie będzie nimi gardził. Syracha 38
Marek
sky_1989
200p
200p
Posty: 296
Od: 20 mar 2017, o 17:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kawon ( arbuz ) - część 7

Post »

No to teraz sie zastanawiam czy dawać tą włókninę :? U mnie tez juz bez przymrozków najmniej w nocy 6 stopni a tak to 8-10:)
boniu
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 27
Od: 25 mar 2017, o 12:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kawon ( arbuz ) - część 7

Post »

Przymrozki już tyle nawywijały w tym roku że praktycznie niema to znaczenia czy już się skończyły czy jeszcze będą.
Rozsadę można później wysadzić do gruntu i niema problemu z przymrozkami ale sadom które oberwały już nic nie pomoże.
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Kawon ( arbuz ) - część 7

Post »

Ja żadnego problemu z włókniną. Arbuzy urosły jak nigdy przedtem :wink:
To też zależy od gleby, u mnie jest piaszczysta.
Awatar użytkownika
seedkris
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3804
Od: 1 lut 2009, o 11:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podlasie 5 min > Białystok

Re: Kawon ( arbuz ) - część 7

Post »

Moje wzeszły ładnie . Teraz noszę się z rozsadą z namiotu na strych co noc. Te przymrozki dają się we znaki. Dziś miałem -2C na termometrze na oknie.
Pozdrawiam z Podlasia seedkris
Wiciu
200p
200p
Posty: 242
Od: 29 mar 2016, o 19:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląskie

Re: Kawon ( arbuz ) - część 7

Post »

U mnie w końcu swieci cały dzień słońce :) arbuzy wszystkievna parapecie pewnie szczęśliwe XD ale w końcu pogoda zaczła się poprawiać i przez kolejny tydzien mam mieć non stop słońce ;) Butelki pozbierane do nawadniania korzeniowego jutro dam się do tego jak tylko wrócę z pracy ;) Ja również nie mam zadnych problemow co do wlokniny :)
Awatar użytkownika
ASK_anulla
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1701
Od: 25 cze 2013, o 13:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze Zachodnie

Re: Kawon ( arbuz ) - część 7

Post »

U mnie arbuzy na parapecie też się powyciągały, mimo, że stoją tuż przy szybie. W minionym roku siałam rozsadę dyniowatych w tunelu i były piękne, krępe rośliny.
Dla arbuzów rezerwuję kilka miejsc w tunelu z pomidorami (z włókniną i wężem podlewającym).
Mój problem z uprawą arbuzów jest dosyć banalny - nie potrafię rozpoznać dojrzałego. Od razu zaznaczam, że liczenie dni od zawiązania owocu to, u mnie, niewypał. Dwa razy zerwałam i obydwa niedojrzałe. Na ucho zrywałam przejrzałe. W sumie tylko dzięki łutowi szczęścia jadłam własne arbuzy. Zniechęciłam się na tyle, że nie chciałam sadzić, ale synek chciał i nawet własnoręcznie ziarenka siał, więc... Wiadomo, grzeją się na tych nieszczęsnych, nie do świetlnych parapetach, a ja dalej nie wiem, jak rozpoznać, że to już.
Pozdrawiam, Anna.
Jak mówi prof. Bralczyk jest różnica, kiedy robimy komuś łaskę, a kiedy laske... Używajmy polskich znaków!
Potencjalny ogród Anulli cz. 2
sky_1989
200p
200p
Posty: 296
Od: 20 mar 2017, o 17:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kawon ( arbuz ) - część 7

Post »

Anulla ja mam sposób ,który przez nikogo tu nie był podany, ale u mnie działa. Obserwuję kiedy arbuz przestaje rosnąć i w tedy czekam jeszcze +/- miesiąc. Zawsze się sprawdza. Przynajmniej u mnie:)
rolnik90
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1034
Od: 7 kwie 2011, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wierzbica

Re: Kawon ( arbuz ) - część 7

Post »

Ja w tym roku planuje przy zawiazanych owocach, pisac karteczki z datą ich zawiązania. Nie wiem jak to jeszcze technicznie zrobię, może jakieś patyczki a na nich informacja...
Piotr
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9611
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Kawon ( arbuz ) - część 7

Post »

Plama od spodu ma być żółta i liście przy owocu zaschnięte .
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13798
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Kawon ( arbuz ) - część 7

Post »

rolnik90 pisze:Ja w tym roku planuje przy zawiazanych owocach, pisac karteczki z datą ich zawiązania. Nie wiem jak to jeszcze technicznie zrobię, może jakieś patyczki a na nich informacja...

Zapnij tyvke z opisem na ogonku. :)
sky_1989
200p
200p
Posty: 296
Od: 20 mar 2017, o 17:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kawon ( arbuz ) - część 7

Post »

Przyszły mi kolejne arbuzy 1 z grecji 11 z Rosji i Ukrainy i 4 nie wiem skąd;) ale mam nazwy odmian:) Już zasiane:)
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”