Altanka - adaptacja kiosku RUCHu -

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
reebuus
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 23 maja 2008, o 01:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Altanka - adaptacja kiosku RUCHu -

Post »

Witam wszystkich!

Chcę postawić altankę - używany kiosk RUCHu... Cena mała, nie palny.... Na narzędzia i herbate w sam raz. Mam jedynie problem z postawieniem go. Kupiłem 6 bloczków betonowych 40 x 25 x 12. Myśle podłożyć je wzdłóż dłuższych boków przybytku jak na rysunku. Boje się żeby nie opadl. Co myślicie? Bez wylewki, tylko na bloczkach.Obrazek
Awatar użytkownika
karmad
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 264
Od: 3 maja 2008, o 15:07
Lokalizacja: Warszawa / Grodzisk Mazowiecki

Post »

Twój nabytek ma podłogę więc spokojnie możesz go postawić na takich bloczkach. żeby wszystko było stabilne to oczywiście musisz wypoziomować bloczki z dość dużą dokładnością ale po poziomowaniu płytek pod garaż u siebie - to tylko trudne się wydaje troszke piachu, poziomiczka ( dłuuuuuuuuga) i chwilka czasu.
Tatuś od 24-12-2008
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Dobrze by było pod blokami ubić z 20 cm warstwę kamieni by utwardzić trochę bardziej grunt. :D
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6516
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

Nasz pierwszy "pałac" na działce to był baraczek ustawiony właśnie na bloczkach, na gołej nieutwardzonej glinie i świetnie się trzymał przez kilka lat użytkowania. Bloczki były ułożone tak jak na twoim rysunku, wypoziomowane drewnianymi klockami, podłoże nieutwardzone, a barak nieco większy niż kiosk (to taki baraczek - przyczepa, co przyjechał na własnych, zdjętych potem kołach, podobne, tylko nowsze i bardziej eleganckie stoją przy budowach czy koło remontowanych dróg - dla pracowników budowlanych).
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
reebuus
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 23 maja 2008, o 01:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Ciesze się, że wkońcu ktoś się zainteresował tematem ;-)

Post »

Sprawy się przeciągnęły i dokładnie za tydzień będę ten kiosk stawiał. Podłoże niestety nie jest utwardzone ale jestem dobrej myśli. Dołożyłem jeszcze 4 bloczki, więc ciężar się rozłoży jeszcze trochę. Wszystkie są wypoziomowane (przynajmniej bardzo się starałem) za pomocą zwykłej i 2 m poziomicy. Jak wszystko pójdzie dobrze to i fotka się tu pojawi :wink: . Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
karmad
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 264
Od: 3 maja 2008, o 15:07
Lokalizacja: Warszawa / Grodzisk Mazowiecki

Post »

Z niecierpliwością będziemy oczekiwać na dokumentację. I na pewno się wszystko uda.
Awatar użytkownika
jokaer
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7436
Od: 14 lut 2008, o 08:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pogórze Ciężkowickie 385 m npm; na granicy Małopolski z Podkarpaciem

Kiosk jako altanka

Post »

do Reebuusa- bardzo Cię proszę o dalsze sprawozdanie, czy kiosk postawiłeś, w jakim był stanie,
ile kosztował w Tarnowie, jak się sprawuje i jak wyglądał transport czyli cena za ta usługę


chciałabym zrobić podobnie, ponieważ posiadam działkę w szczerym polu i nie chcę inwestować
w jakieś drogie altanki, a nie dysponuje obecnie mocami przerobowymi własnymi :),
ale panowie, którzy zajmują się transportem zaśpiewali sobie za dowóz o wiele więcej niż sam kiosk wyniesie
i jestem w kropce :( , bo już oczami wyobraźni widziałam kiosk obrośnięty dzikim winem :)
Awatar użytkownika
E@K66
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2402
Od: 7 gru 2008, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpackie,Przemyśl

Post »

Witaj Jokaer
Wczoraj z nudow " łaziłam" po forum i zobaczylam Twoj post.Przypomnialam sobie ze w moim Ogródku Dzialkowym
ktos posiada taki domek z kiosku ruchu.Korzystajac z wolnego dnia od pracy poszlam na spacer i oto efekt.
Moze w jakis sposob ci to pomoze :D pozdrawiam ewa Obrazek
Awatar użytkownika
jokaer
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7436
Od: 14 lut 2008, o 08:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pogórze Ciężkowickie 385 m npm; na granicy Małopolski z Podkarpaciem

Post »

Wiesz ja wiem, że to nie jest atrakcja, ale mam przede wszystkim ograniczone możliwości finansowe;
w ogóle kioski są różne, ja ewentualnego swojego jeszcze nie oglądałam.

Potrzebuję czegoś, gdzie będę mogła schować się w razie deszczu zamiast siedzieć w samochodzie,
schować narzędzia, itp.itp., więc ogólnie rzecz biorąc nie są mi potrzebne luksusy, zważywszy, że działka w szczerych polach;
wprawdzie nic mi do tej pory nie zginęło, poza jednym ściętym jałowcem na samym początku, ale po co kusić los.
Wiem, że nic na tej działce nie będziemy budować, więc też nie ma sensu inwestować od tej strony.

Dzieci studiują, plany mają najróżniejsze, więc też nie ma sensu zawracać im jeszcze głowy przyszłością działki,
na razie niech sobie rośnie to co posadzone.

Tylko panowie od ewentualnego transportu zaśpiewali niezłą kwotę i stąd moje rozterki.

pozdrawiam Jola :)

Lit, pomid.
Awatar użytkownika
E@K66
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2402
Od: 7 gru 2008, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpackie,Przemyśl

Post »

Witaj Jolu
Ja uwazam kiosk ruchu za swietny pomysl.Dobrze kombinujesz i masz racje nie ma co inwestowac.Zrobilam fotke po to abys mogla zobaczyc jak to zrobil ktos z dzialkowiczow( chodzi mi o fundament).Szkoda ze ci panowie sa tacy pazerni.Ale nie na nich swiat sie konczy , moze znajdziesz kogos bardziej ludzkiego.Ja swoja bude kupilam na bazarze, poprzedni wlasciciel sprzedawal w niej zapiekanki , a przywiozlam ja traktorem.Moze i ty znajdziesz kogos takiego , kto ci to przetransportuje traktorem taniej.
Tak to wygladalo po przywiezieniu:

Obrazek


A tak wyglada to teraz: Obrazek
Taras zrobil mi stolarz natomiast cala resze robie sama, korowanie oflisa,obijanie domku,malowanie itd.Ja w karzdym razie stosuje zasade "ziarnko do ziarnka" bo po prostu nie mam kasy. Zycze Ci powodzenia , gdybys chciala o cos zapytac to wal.Goraco pozdrawiam EWA
'
Awatar użytkownika
jokaer
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7436
Od: 14 lut 2008, o 08:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pogórze Ciężkowickie 385 m npm; na granicy Małopolski z Podkarpaciem

Post »

No po prostu rewelacja :D :shock:

Jutro poniedziałek, szukam tańszych przewoźników :!:

Swoją drogą na moim osiedlu odkąd wybudowano supermakety, jest sporo takich opustoszałych budek różnych,
pozdrawiam :) Jola
Awatar użytkownika
E@K66
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2402
Od: 7 gru 2008, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpackie,Przemyśl

Post »

Masz racje trzeba szukac,jak juz zainteresowalas sie takimi budkami to pamietaj pytajac zwroc uwage na to czy mozna ja rozkrecic , ja swoja przywiozlam w elementach ,podloga i sciany osobno(rozne warianty transportu) :D
Awatar użytkownika
jokaer
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7436
Od: 14 lut 2008, o 08:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pogórze Ciężkowickie 385 m npm; na granicy Małopolski z Podkarpaciem

Post »

Ano właśnie, bo się zastanawiałam ile chłopa dźwigało altankę :roll: :D :lol:
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”