Maliny - jak się ich pozbyć?

Drzewa owocowe
ODPOWIEDZ
misiooo1
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 19 cze 2008, o 17:15

Maliny - jak się ich pozbyć?

Post »

Witam serdecznie,
Mam problem otóz przed moim domem rosną maliny, obszar około 8m x 4m.

Problem polega na tym, iż chce wyrównać podwórko wiec pozbyć się malin ale nie wiem jak to zrobic.
Pocatkowo pomyslalem "wezme sekator i wytne" ale pomyslelem przeciez one zapewne odrosn a, pozostana brzydkie korzenie. Jaki jest sposob aby pozbyć się malin?
Nie wyobrażam sobie ze musiałbym powydzieraćje z korzeniami :( moze jakies srodki wypalajace?
Prosze o porady
Awatar użytkownika
KaeR
1000p
1000p
Posty: 1051
Od: 10 maja 2007, o 18:09
Lokalizacja: Zgierz
Kontakt:

Post »

Witam.

Maliny zniszczyłem u siebie opryskując je Roundupem 360SL , niestety dopiero w trzecim roku
definitywnie, dawkę dawałem potrójną.


Pozdrawiam, Krzysztof
misiooo1
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 19 cze 2008, o 17:15

Post »

Nie no ja potrzebuje sie ich jak najszybciej pozbyć!
Co sadzicie o przycieciu, wycieciu ich sekatorem potem moze jakims srodkiem je podlac (te wystajace lodygi) no i po jakims czasie przysypac ziemia??
PODAJCIE JAKIES RADY BO ONE SZPECA MI PODWORKO ;(
Awatar użytkownika
Gabi_43
50p
50p
Posty: 65
Od: 3 maja 2007, o 18:24
Lokalizacja: Konin

Maliny

Post »

Jak jesteś niecierpliwy , to musisz z widłami zaryć się głęboko w podłoże i wydłubywać
- trudno jednak gwarantować , że uda Ci się wszystkie rozłogi usunąć - chociaż serdecznie
życzę powodzenia. Jak za rok - dwa wychylą się - łatwiej już będzie pojedyńcze zwalczyć.
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7794
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Post »

Misio, zniszczyłam maliny za drugim podejściem randapem. Możesz też je zniszczyć , ale chyba poczwórna dawka albo i więcej, już nie pamiętam ale randapu nie żałowałam. I tak musisz czekac aż pozamierają dokładnie, to może potrwac pewnie ze 2 miesiące , środek musi dotrzeć z liści do korzeni i je unicestwić, inaczej oprysk na nic się nie zda,i za rok odrosną.
spider2007
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 48
Od: 11 lut 2008, o 16:42
Lokalizacja: Będzin

Post »

a ja bym chciał tylko zapytać czy maliny można okorować?? (jestem len i nie chce mi się co jakiś czas ich plewić :D )
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”