Jak dokończyć kaskadę i oczko?

Oczka wodne, stawy kąpielowe, strumienie, kaskady, skalniaki, rośliny wodne, itp
PiterX
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 27 cze 2008, o 19:40

Jak dokończyć kaskadę i oczko?

Post »

Witam wszystkich!
Mam mały problem z dokończeniem mojej kaskady i oczka rozpoczęliśmy pracę tak jak widać na zdjęciach ale niestety jakoś utknęło...
Mianowicie chodzi o to czy nie za wysoko znajduje sie najwyższy stopien kaskady czyli czy nie wyjdzie mi z tego piramida, druga sprawa to nie bardzo wiem gdzie ułożyć folie na kaskadzie, czy wystarczy zakryć koryto + kilkanaście cm na ściankach?(ktorych jeszcze nie ma :)
Kolejna sprawa to oczko nie wiem czy jest wystarczającej wielkości i czy nie zawala mi sie półki ponieważ ziemia jest raczej "biedna" i po wyschnięciu bardziej przypomina pyl niż ziemie.
Nie wiem tez jak ułoży sie folia na takim kształcie oczka i czy półki nie będą w tym przeszkadzać.
jeśli ktoś ma jakiś ciekawy pomysł jak to dokończyć żeby praca nie poszla na marna to będę bardzo wdzięczny!

Obrazek Obrazek Obrazek
jackon
500p
500p
Posty: 866
Od: 6 sty 2008, o 07:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Władysławowo

Post »

to oczko przypomina mi małe akwarium
zamiast robić kaskadę, wykorzystaj folię na powiekszenie oczka
pamietaj, czym większe oczko tym łatwiej o równowagę biologiczną
oczywiście przy dobrym zagospodarowaniu roślinnością
parametry kaskady w porownaniu do wielkości oczka są rażąco niedopasowane
poszperaj troche na forach, tam uzyskasz dużo podpowiedzi, sporo rad
frytas
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 24
Od: 17 cze 2008, o 22:43
Lokalizacja: Glogow

Post »

ja bym zmniejszył kaskadę o jeden stopień i postawił ja przy węższym brzegu a jakie wymiary ma to oczko??
jackon
500p
500p
Posty: 866
Od: 6 sty 2008, o 07:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Władysławowo

Post »

zdjęcia pokazują dużą dysproporcję wielkościową pomiędzy oczkiem a kaskadą
może lepiej zastosować strumyk i wykorzystać go jako oczyszczalnię-roślinną?
przemyśl takie rozwiązanie
pozdrawiam
Jacek
aniakl
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 27
Od: 2 cze 2008, o 17:22

Re: Jak dokończyć kaskadę i oczko?

Post »

Witaj Piter widze ze masz duzo miejsca to radze ci powiekszyc twoje oczko gdyz po jakims czasie okazuje sie ciagle za male mamy oczko wiem to z doswidczenia ale tez trzeba sobie zdawac sprawe ze duze to i wiecej pracy ale warto gdyz pozniej cieszy nas ladne oczko zobacz jakie jest nasze i od szesciu lat trzy razy powiekszane i ciagle zalujemy ze nie jest wieksze postaram sie jeszcze zrobic zdjecia zebys mial ogolne pojecie ale nie zapomnij ze roslinosc zarasta bardzo szybko . Moje wymiary to ok 3m na 8m http://aniakl.fotosik.pl/albumy/461241.html#e
aniakl
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 27
Od: 2 cze 2008, o 17:22

Re: Jak dokończyć kaskadę i oczko?

Post »

Kilka zdjec moze cos podpatrzysz
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
PiterX
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 27 cze 2008, o 19:40

Post »

Muchos gracias za podpowiedzi co do wielkości oczka!
ale byłbym wdzięczny za pomoc w kilku innych kwestiach o które pytałem.
Przede wszystkim mam tu na myśli sprawę rozłożenia folii na stopniach oczka, bo domyślam sie ze będą one sporym utrudnieniem.
aniakl
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 27
Od: 2 cze 2008, o 17:22

Post »

1 wyciagnas z oczka cegly
2 nadac forme oczku wybrac kamyczki i ostre kawaleczki mogace poprzecinac folie
3 folie ulozyc dokladnie do ziemi i polek do samej gory ziemi i z metr zostawic na brzegi i ewentualne wykonczenia i zabezpieczenie na niewylewanie wody z oczka czy mozliwosc zasadzenia roslin lubiacych wilgoc
4nalac wode ktora pod swoim ciezarem ulozy dokladnei folie
5 kaskada nie wydaje mi sie za wysoka u pana ale tez powina byc wylozona folia i pozniej poukladac na niej kamienie pytaj jeszcze jak cos chcesz powodzenia
kwiatulla
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 5 sie 2007, o 13:43
Lokalizacja: Szkocja

Post »

tak jak napisala aniakl moge jeszcze dodac ze pod spod foli nalezy uzyc agrowlokniny lub waty szklanej ktora zabiezpieczy oczko od ewentualnych uszkodzen.

Pamietaj aby wypoziomowac brzegi oczka, ulatwi Ci to pozniejsze maskowanie folii.
Zrob przynajmniej kilka polek na rosliny pamietaja tak samo o zachowaniu poziomu, tak aby roslinki ktore posadzisz w doniczkach nie spadaly.
Jezeli chcesz posiadac rybki pamietaj o odpowiedniej glebokosci przynajmniej 1.0-1.20 m.
Im wieksze wymiary oczka tym latwiej zachowac rownowage biologiczna.

Co do kaskady, budujac ja zacznij od dolu powoli przesuwajac sie ku gorze.
Na nasypie z piasku uformuj ksztal jak chcesz aby posiadala. Nastepniej tak jak w przypadku oczka uzyj jakiegos podkladu pod folie.
Ukladaja kamienie jako uszczelniacza mozesz uzyc cementu lub silikonu albo gliny. A jezeli nie jestes zwolennikiem tego typu mozesz tak jak w moim przypadku obyc sie bez tego ukladajac kamienie na folii. Musisz sie liczyc z tym, ze nie bedzie ona szczelna w 100% i woda moze splywac takze po folii, ale mi to nie przeszkadza.

Zycze milej pracy :D
Pawel Woynowski
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 1551
Od: 24 sty 2007, o 11:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Jak dokończyć kaskadę i oczko?

Post »

PiterX pisze:Witam wszystkich!
Mam mały problem z dokończeniem mojej kaskady i oczka rozpoczęliśmy pracę tak jak widać na zdjęciach ale niestety jakoś utknęło...
Jeśli ktoś ma jakiś ciekawy pomysł jak to dokończyć żeby praca nie poszla na marna to będę bardzo wdzięczny!
TUTAJ masz dokumentację fotograficzną z budowy kaskady z małym oczkiem wodnym, a w zasadzie zbiornikiem z formy. Jeśli będziesz miał jakieś pytania to wal śmiało.
Pozdrawiam, Paweł Woynowski
"MIKRO JEZIORO"- Projektowanie i budowa założeń wodnych w ogrodach, konserwacja i doradztwo.
"PORADNIK" - Oczko Wodne
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Pooglądałem Pawle te zdjęcia i powiem że roboty to było przy tym bardzo dużo, tylko szkoda że budujący nie zrobił do tak ładnej kaskady przynajmniej czterokrotnie większego oczka, ten zbiorniczek nie bardzo pasuje do tak dużej kaskady aczkolwiek wykonanie zasługujące na pochwałę. :D
Pawel Woynowski
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 1551
Od: 24 sty 2007, o 11:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post »

Pawel Woynowski pisze:
Przemo pisze: ...i powiem że roboty to było przy tym bardzo dużo, tylko szkoda że budujący nie zrobił do tak ładnej kaskady przynajmniej czterokrotnie większego oczka, ten zbiorniczek nie bardzo pasuje do tak dużej kaskady ...
Też tak i proponowałem, lecz ze względu na małe dziecko (żywy jak srebro chłopaczek), właścicielka nie zdecydowała się na większe. To małe oczko, miało być przykryte, dodatkowo rusztem, z położonymi na nim drobniejszymi płaskimi kamieniami, lub otoczakami rzecznymi, tak że, wody nie było by widać. Podejrzewam, że teraz tego trochę żałuje, że nie zrobiliśmy większego, chociaż nie mówiła mi o tym, tak się po prostu domyślam. :wink:
Pozdrawiam, Paweł Woynowski
"MIKRO JEZIORO"- Projektowanie i budowa założeń wodnych w ogrodach, konserwacja i doradztwo.
"PORADNIK" - Oczko Wodne
goni@k
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2318
Od: 18 wrz 2006, o 13:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: między Łodzią a Warszawą
Kontakt:

Post »

Pawel Woynowski pisze:
Pawel Woynowski pisze:
Przemo pisze: ...i powiem że roboty to było przy tym bardzo dużo, tylko szkoda że budujący nie zrobił do tak ładnej kaskady przynajmniej czterokrotnie większego oczka, ten zbiorniczek nie bardzo pasuje do tak dużej kaskady ...
Też tak i proponowałem, lecz ze względu na małe dziecko (żywy jak srebro chłopaczek), właścicielka nie zdecydowała się na większe. To małe oczko, miało być przykryte, dodatkowo rusztem, z położonymi na nim drobniejszymi płaskimi kamieniami, lub otoczakami rzecznymi, tak że, wody nie było by widać. Podejrzewam, że teraz tego trochę żałuje, że nie zrobiliśmy większego, chociaż nie mówiła mi o tym, tak się po prostu domyślam. :wink:
A ja myślę ,że jednak nie żałuje :wink: :lol: :D
Powiem więcej ,podoba jej się tak jak jest :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „OCZKA wodne, kaskady, skalniaki, rośliny wodne”