Glicynia wisteria - cięcie

Drzewa ozdobne
ODPOWIEDZ
Poganin
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 11 cze 2007, o 16:22
Lokalizacja: student

Cięcie Glicyni chińskiej

Post »

Witam Wszystkich serdecznie. Mój pierwszy post na forum :) Mam pytanie odnośnie Glicyni chińskiej.Wiosną kupiłem sadzonke,przesadziłem ją i z dwóch badyli roślina dosłownie wyskoczyła do góry.Po 2 miesiącach mam dwa potężne 4 metrowe pędy,oraz kilka krótszych.Problem w tym,że te krótsze dosłownie staneły w miejscu,przestały rosnąć :( Jeden z tych dłuższych pędów przyciąłęm,drugi zostawiłem.Zrobiłem to dwa tygodnie temu i jak na razie rośnie tylko ten nieprzycięty ,a reszta stoi w miejscu :( Myśłałem,że po przycieciu roślina wybija z nowymi pędami i będzie bardziej gęsta.Tymczasem ona stanęła w miejscu :(
Awatar użytkownika
paco
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2235
Od: 17 gru 2006, o 20:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świebodzice
Kontakt:

Post »

Myślę, że nie ma sensu tutaj cytować wypowiedzi innych fachowców po prostu zobacz tutaj:

http://www.clematis-nursery.com/wms/wmsg.php/4068.html

lub wpisz w Google " glicynia cięcie" i poczytaj.
Pozdrawiam, Andrzej
Nasz ogród,
Awatar użytkownika
Jasiek
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 36
Od: 21 maja 2007, o 08:17
Lokalizacja: Zalesie

Post »

cholerka, a moja glicynia 3 lata stoi jak wryta - taki ładny 20cm krzaczek i ani rusz :roll:
sadzić, sadzić sadzić:-))))))))))
Awatar użytkownika
Marta_
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 29
Od: 23 kwie 2007, o 15:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: z Julianowa między Warszawą a Piasecznem

Glicynia- kiedy ciąć i jak?

Post »

Mam glicynie które mają chyba 5 lat. Nigdy nie kwitły. Są na wschodniej stronie ogrodu więc mają słońce od świtu do południa. W tym roku oczywiściw przymarzły i straciły pierwsze liście ale teraz odbiły i wyglądaj,ą wspaniale. Problem w tym, że mają ok.4 m wysokości, są bardzo splątane ale zdrowe. Na przełomie lipca i sierpnia czyli przed zawiązaniem pąków kwiatowych powinnam je ostro przyciąć. Jak tego dokonać w tej plątaninie - nie mam pojęcia. Najchętniej ucięłabym wszystko jak grzywkę ale to będzie paskudnie wyglądać, one obrażą sie i dalej nie będą kwitły. Zdobyłam ziemię z nawozem krowim, podobno to lubią, ale kiedy podsypać - też nie wiem. Czy jest KTOŚ biegły i mądry w tej dziedzinie?
Awatar użytkownika
Gofka
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 32
Od: 28 maja 2007, o 16:06
Lokalizacja: Jarosław, Podkarpacie

Post »

Witaj Marto, może tutaj znajdziesz pomocne informacje

http://dom.gazeta.pl/ogrody/1,72078,1372102.html


Gośka
Wszystko można co nie można, byle z wolna i z ostrożna
Awatar użytkownika
Marta_
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 29
Od: 23 kwie 2007, o 15:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: z Julianowa między Warszawą a Piasecznem

Post »

Dziękuję Gofko, postaram się wykazać na początku sierpnia! zobaczymy co uda mi się zrobić, bo bardzo chciałabym mieć wreszcie kiwiaty.
grigori24
---
Posty: 1613
Od: 18 paź 2007, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Post »

Mocno tnij będzie lepiej kwitła , im więcej cięcia tym mocniej kwitnie .
Awatar użytkownika
aniawoj
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3696
Od: 9 paź 2005, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Klucze - Małopolska
Kontakt:

Post »

Griggorii ma rację. Wystarczy jak zostawisz 3 oczka z tegorocznego przyrostu i tak corocznie. Jeśli po sierpniowym cięciu urosła zbyt dużo ,to cięcie możesz powtórzyć wiosną.
http://kalina-rosliny.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
grigori24
---
Posty: 1613
Od: 18 paź 2007, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Post »

Glicynia lubi cięcie młodych pędów .Młode pędy przycinamy do 6 oczka lub jak kto woli do 6 liścia. Im więcej tniemy tym bardziej obfite kwitnienie glicynii.Glicynia jest rośliną żarłoczną i trzeba często nawozić, potrzebuje dużo wody.
grigori24
---
Posty: 1613
Od: 18 paź 2007, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Post »

Moja glicynia posiada wielkie pąki żeby tylko na wiosnę nie przemarzła. :D
basiacz
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 1 wrz 2008, o 15:12

Glicynia wisteria - cięcie

Post »

Mam wisterię dopiero od wiosny a już niektóre jej pędy mają długość 3m. Czy teraz jesienią mogę je przyciąć czy czekać na wiosnę? Muszę także ją przesadzić w inne miejsce kiedy to zrobić?
Awatar użytkownika
miwia
500p
500p
Posty: 680
Od: 2 gru 2007, o 22:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Jeleniej Góry

Post »

Witaj :)
Nie przycina się już teraz wisterii. Ostatnie cięcie wykonuje się końcem lipca, na młodych pędach, nad czwartą parą liści. Wiosną przycina się lekko, to, co zmarzło, uschło, zachorowało. Nie wiem, kiedy się przesadza. Ale mogę Ci napisać, że ja wstrzymałabym się do wiosny, bo wisteria jest wrażliwa, a nasza pogoda ostatnimi laty nieprzewidywalna :) I pamiętaj, że młodą wisterię należy na zimę zabezpieczyć (okopczykować i okryć, np. włókniną).

Pozdrawiam
Mirka
Awatar użytkownika
aleksandra2323
500p
500p
Posty: 529
Od: 28 cze 2008, o 00:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

W Mai w ogrodzie było mówione, aby nie ciąć wisteii przez pierwsze 3 lata.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”