Datura,dyskusje,prezentacje kwitnień cz.III (02.2009-05.2014)

Rośliny doniczkowe
Zablokowany
Awatar użytkownika
gertaw1
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 31 sty 2009, o 23:59
Lokalizacja: mazowieckie

Datura,dyskusje,prezentacje kwitnień cz.III (02.2009-05.2014)

Post »

cz.I - http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?t=2065
cz.II - http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?t=19996
cz.III - http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?t=19997





Witajcie. chcę dołączyć do waszego forum. Datury mam od dobrych kilku lat ale takie odmiany i kolory tu zobaczyłam po raz pierwszy.
W mojej kolekcji są popularne kolory: biały, łososiowy, pomarańczowy i biała pełna mam tez łososiową wariegate. Czy ktoś poda mi adresy gdzie mogę je zamówić...i ceny w przybliżeniu.....proszę pomóżcie.
Również chciałabym sie pochwalić tym co mam i udało mi się uwiecznić :lol: Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Marzenia się spełniają ;)
Awatar użytkownika
Raczek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3475
Od: 31 mar 2007, o 21:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Post »

gertaw1 zajrzyj do ogrodu Iwiki i napisz do niej na PW.
To jest na tym forum Królowa odmian datur.

http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?t=7842

Napisz na proszę trochę jak pielęgnujesz swoje datury.
Widzę,że masz takie wielkoludy ,czy wszystkie masz w donicach,czy też sadzisz do gruntu?
Pozdrawiam Ania
Ogródek Raczka 7
Awatar użytkownika
darla80
1000p
1000p
Posty: 1299
Od: 29 sie 2008, o 10:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sokółka/podlaskie

Post »

gertaw1 pisze:Witajcie. chcę dołączyć do waszego forum. Datury mam od dobrych kilku lat ale takie odmiany i kolory tu zobaczyłam po raz pierwszy. Gdzie można zamówić takie odmiany jak:Angel,Dark Rosetta i wiele innych podobnych kolorystyką.
W mojej kolekcji są popularne kolory: biały, łososiowy, pomarańczowy i biała pełna mam tez łososiową wariegate. Czy ktoś poda mi adresy gdzie mogę je zamówić...i ceny w przybliżeniu.....proszę pomóżcie.
Również chciałabym się pochwalić tym co mam i udało mi się uwiecznić
Żywopłoty z datur :shock: -CUDO :!:
Wszyskie dorosłe-gdzie ty je wszystkie teraz trzymasz?Chyba masz do dyspozycycji jakiś niezły schron :lol:
Czym ty je karmisz,że tak Ci się odwdzięczają?
Też je uwielbiam i czekam lata :P
Witamy na forum :!:
Awatar użytkownika
gertaw1
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 31 sty 2009, o 23:59
Lokalizacja: mazowieckie

Post »

..Darla - mam "prawie" schron.. :lol: duuużą nie zbyt jasną piwnice. Karmie je 2 razy w tygodniu zaczynając od kwietnia zwykłymi nawozami "polifoską" (rozpuszczam ją w wodzie) i najzwyklejszy "Planton S" (nawóz do surfinii) ale najcenniejszym pokarmem dla nich jest moje serduszko. Ja po prostu je kocham a one o tym wiedzą :wink:
Marzenia się spełniają ;)
aniaop
200p
200p
Posty: 232
Od: 17 maja 2007, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: opolskie

Post »

witam
bardzo rzadko się odzywam na forum, taką mam już naturę... ale oglądając te zdjęcia przypomniałam sobie dzieciństwo , kiedy mama hodowała daturę... piękne czasy...
i tak sobie pomyślałam że może któraś z forumowiczek ma jakieś zaplątane niepotrzebne kawałki z których mogę rozmnożyć sobie tą piękną roślinkę... zapłacę za przesyłkę. najbardziej marzę o łososiowym, ale może być jakikolwiek... serdecznie pozdrawiam
ania
Awatar użytkownika
GERTRUDA
1000p
1000p
Posty: 1327
Od: 25 lis 2007, o 17:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: woj.Pomorskie
Kontakt:

Post »

Właśnie zamówiłam na Allegro daturę jednoroczną pełną o kwiatach biało fioletowych [ nasiona ] . Piszą że można ja przechować przez kilka sezonów i nie musi być jednoroczną , czy to prawda ? Zawsze miałam zwykłe datury wieloletnie . Ciekawi mnie też jak obficie kwitną te fioletowo białe cuda ? I czy szybko kiełkują - może ktoś podzieli się ze mną swoją wiedzą ? Bo teraz mam ćwieka czy było warto - najwyżej będę w plecy 10zł [ zrazem z kosztem wysyłki ] :oops:
Każdy początek ma swój koniec ,a każdy koniec miał swój początek ........
Awatar użytkownika
GERTRUDA
1000p
1000p
Posty: 1327
Od: 25 lis 2007, o 17:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: woj.Pomorskie
Kontakt:

Post »

Hm.. w piątek dotarły nasionka mojej datury Double Purple namoczyłam jak kazali w instrukcji w wodzie na 24h [ a w zasadzie na 48 h bo zapomniałam o nich :lol: ] i dzisiaj wpakowałam do ziemi . :roll: I czekam na efekt :oops:
Każdy początek ma swój koniec ,a każdy koniec miał swój początek ........
Awatar użytkownika
Agii
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 978
Od: 2 lip 2008, o 20:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Białegostoku woj.podlaskie

Post »

aniaop pisze:witam
bardzo rzadko się odzywam na forum, taką mam już naturę... ale oglądając te zdjęcia przypomniałam sobie dzieciństwo , kiedy mama hodowała daturę... piękne czasy...
i tak sobie pomyślałam że może któraś z forumowiczek ma jakieś zaplątane niepotrzebne kawałki z których mogę rozmnożyć sobie tą piękną roślinkę... zapłacę za przesyłkę. najbardziej marzę o łososiowym, ale może być jakikolwiek... serdecznie pozdrawiam
ania
Aniu ,co roku w Biedronce w kwietniu są w sprzedaży sadzonki datur za grosze. :D Jeśli nie upolujesz w Biedronie to przypomnij się wiosną jak już daturki ruszą ze wzrostem, coś się znajdzie dla Ciebie u mnie. W tej chwili wszystkie śpią :wink:
Awatar użytkownika
gertaw1
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 31 sty 2009, o 23:59
Lokalizacja: mazowieckie

Post »

Wczoraj zrobiłam nowe sadzonki z daturek :) powyciągałam wszystkie stare doniczki jakie miałam...było trochę tego.. Obrazek
Marzenia się spełniają ;)
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 22029
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

gertaw1 pisze:Wczoraj zrobiłam nowe sadzonki z daturek :) powyciągałam wszystkie stare doniczki jakie miałam...było trochę tego.. Obrazek

;:111 To się ukorzeni?
Masz już takie doświadczenie?
Awatar użytkownika
gertaw1
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 31 sty 2009, o 23:59
Lokalizacja: mazowieckie

Post »

W taki sposób rozmnażam datury od kilku lat...to sie ukorzeni..może kilka sztuk odpadnie jak zawsze ale większość zakwitnie jeszcze w tym roku. Chętnie sie dzielę i na pewno trochę z tych sadzonek pójdzie w "dobre ręce" :lol:
Marzenia się spełniają ;)
Awatar użytkownika
LeNka
1000p
1000p
Posty: 4675
Od: 23 sie 2008, o 07:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Piękne są te twoje datury. Ja na nie zachorowałam w zeszłe lato, kiedy to wlazłam do ogrodniczego, i stało tam takie cudeńko. :P Mam nasionka, ale nie wiem czy coś z nich będzie
Awatar użytkownika
Raczek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3475
Od: 31 mar 2007, o 21:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Post »

gertaw1 pisze:W taki sposób rozmnażam datury od kilku lat...to się ukorzeni..może kilka sztuk odpadnie jak zawsze ale większość zakwitnie jeszcze w tym roku. Chętnie się dzielę i na pewno trochę z tych sadzonek pójdzie w "dobre ręce" :lol:
A ja mam pytanie,skąd ty o tej porze roku nabrałaś tyle badylków do ukorzenienia?
Pozdrawiam Ania
Ogródek Raczka 7
Zablokowany

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”