Działka z dębami - Wiślanka - agape

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
agape
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2127
Od: 23 lip 2008, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Działka z dębami - Wiślanka - agape

Post »

Witajcie!

Dziś udało mi się dotrzeć na działkę we właściwym (czyli ciepłym) stroju.

Pogodna zmieniała się trzykrotnie. Trzy razy zbierałam się do domu. Ale zwlekałam, bo miałam ciepłą herbatę... i znów wychodziło słońce. Tym samym trzy razy rozbierałam się do samej koszulki, podczas prac i słońca, oraz ubierałam się w grubą "alaskę" czapkę rekawice i szalik, podczas gdy wiało i padał grad...Sama była zadziwiona, że tak zmienna może być pogoda. Zupełnie jak w górach...

Mam też oznaki wiosny!

Tulipany czerwone, spod jabłoni, które dostałam w podarunku od miłej Sąsiadki:

Obrazek

Śniedki:
Obrazek

Bez:
Obrazek

Poza tym nie mogłam nacieszyć się ziemią...Odmarzła! Jest...aksamitna...!!!
Nie jest już taka "gliniasta", jak gdy pada i jest mokro....
Obrazek

Nie sądziłam, że się uda...ale wyciągnęłam grabie, i tak na próbę...a okazało się że już da się pracować!!!

Tylko tak po wierzchu, wygładziłam grządki, na których sa tulipany i żonkile...Będę je musiała wyrównać, bo są górki i dołki...

Obrazek
Obrazek

Poza tym okazało się, że cały żywopłot, od strony scieżki jest podsadzony ...różami. Tylko bardzo osłabłymi...

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Powinnam je teraz pościnać????

Chciałam też podziękować za rady co do sposobu kopania ziemi! Naprawdę cała darń rozłożyła się wspaniale, powstała świetna warstwa kompostu, wystarczy trącić skiby grabiami i po zimie, wspaniale się rozkłada w ziemię...Myślałam, że będę musiała wytrzepywać ją , zbierać multum patyków, kłączy korzeni...a to wcale nie tak dużo....większość rozpadła się w glebę...
To najbardziej mnie martwiło, że będzie druga tak wielka praca jak to skopanie. Ale to jest o niebo lżejsza praca!Mam nadzieję, ze zdołam zatem zagrabić ten teren na warzywniak...

Powinnam niebawem posiać do gruntu marchew i pietruszkę, koperek...
Awatar użytkownika
Comcia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13425
Od: 9 maja 2008, o 14:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Niewiele rzeczy tak mi utkwiło w głowie jak to że róże przycina się gdy kwitną forsycje.
Przemawia to do mnie niesłychanie wyraźnie, bo przecież w różnych rejonach kwitną w różnym czasie i mogą być właśnie wyznacznikiem
gdzie i kiedy można ciąć róże :D
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8924
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Post »

Piękny widok! Właśnie tak według mnie powinna wyglądać działka wiosną...Czysta ziemia gotowa na przyjęcie nasion i roślin ( a nie jak u mnie - zapyziała trawa...). Dobrze, ze się skusiłaś jesienią na sadzenie cebulowych... Masz teraz własne zwiastuny wiosny, a za kilka tygodni będziesz mogła podziwiać kwiaty...
Te różyce to pewnie przygłuszone i "głodne" pod tym żywopłotem. Jak je poprzycinasz, nawieziesz będą wyglądały znacznie lepiej. Za odrobinę opieki i troski odwdzięcza Ci się.
Mam nadzieję, że to rozbieranie i ubieranie nie wyjdzie Ci bokiem. Pogoda w marcu jest zmienna i niebezpieczna. Trzeba uważać, bo łatwo o przeziębienie.
Awatar użytkownika
agape
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2127
Od: 23 lip 2008, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Post »

Dziękuję za rady co do różyczek. Też jestem ciekawa "kim są"? Działka należała do pani doktor, ale sadził na niej chyba jeszcze jej ojciec...Miałam tam plany co do róż...ale chyba w tym roku dam tym szansę...

Chyba się zahartowałam, bo lekko kłuło mnie w korzonkach, ale minęło. Za to wtedy, nad Wisłą jak lało-przeziębiłam sobie ucho.

Jednak wiecie jak to jest- człowiek zakutany, spocony, czapka się zsuwana oczy jak się schyla, pot się leje po czole...kaptur na oczy leci...szlag by trafił. Trzeba albo dostać ataku "szału" z niemocy i ograniczenia ruchów, albo...się gwałtowanie "rozkutać", zrzucając wszystko co tak cholernie irytuje!!!Wybrałam drugie, choć wiem że ryzykowałam, ale byłam tak wsciekła, że było mi już obojętnie. Wtedy wyszło słonko i miło grzało mi plecki...Jak zaczęło wiać migiem się ubrałam. Dziś jest ok. Jestem naprawdę dumna, że tak mam poprawioną kondycję.

W tym roku chyba nawet nie chorowałam. :!: Chyba coś na jesieni było jeno...

Do ucha mam kamforę na watce, babcina metoda ale działa.

UWAGA- w Obi są kompostowniki drewniane po 34 zł. Kupiłam. Ale abyście widzieli, jaki był ciężki!
Ledwie go doniosłam.

Będę miała dwa kompostowniki- ten będzie podręcznym-ulokowanym w obrębie warzywniaka, aby nie biegać jak głupia z każdym wiaderkiem z chwastem przez całą działkę.

A drugi, ten z tej szafki, który mam rozłożony na części w piwnicy, będzie do trawy, i odpadków wymagających dłuższego kompostowania, liści, badyli, z ozdobnej części działki, będzie ukryty za domkiem. Jak się okaże, że dwa to za dużo, to jeden zlikwiduję. Ale na razie mam górę kompostu z zeszłego roku, który potrzebuje jeszcze rok- ten zajmie miejsce za domkiem. A nowy będzie na ten rok.

Ręce mi się trzęsą jak galareta...
Awatar użytkownika
ada.kj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5076
Od: 2 gru 2008, o 12:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Aguś. Widzę, zaczęłaś działać. Też kupiłam takie same dwa kompostowniki i wiem, że na pewno to nie będzie za dużo a raczej za mało. W razie czego do tej pory miałam pryzmę ziemną i też było dobrze. Bądź pewna, że szybko Ci się będą zapełniać. A pomysł z postawieniem blisko grządek warzywnych jest chyba dobry. Ja przy pieleniu mam zawsze pod ręką wiaderko. Tak trzymaj ;:215 ;:215 ;:215
Co my wiemy to tylko kropelka. Czego nie wiemy to cały ocean.
Pozdrawiam cieplutko Ada vel Krysia
Księżycowe rabatki u Adki adolinki
Awatar użytkownika
rivendel
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2030
Od: 28 sie 2008, o 22:29
Lokalizacja: dolnośląskie

Post »

Aguniu, gratuluję serduszka :D !!!

Obrazek
Pozdrawiam-AgnieszkaIntro, czekanie na wiosnę
Awatar użytkownika
rivendel
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2030
Od: 28 sie 2008, o 22:29
Lokalizacja: dolnośląskie

Post »

Agunia, jakie te kompostowniki?/
Daj fotę, błagusiam!
i litraż podaj, Serce!
Pozdrawiam-AgnieszkaIntro, czekanie na wiosnę
Awatar użytkownika
agape
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2127
Od: 23 lip 2008, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Post »

Witajcie!

Ado- dziękuję, cieszę się, że nie uznałas tego za mój "szczyt lenistwa" ...W końcu działka ma tylko 300m2, za dużo bym się nie "nachodziła" ... :lol:

Agnieszko!
Kompstownik drewniany z takich desek, składanych na zakładkę, że jest przewiew...
450 litrów. Są takie drewniane na allegro ale drogie, z przesyłką po 80-90 złotych lub więcej. Latem on był po 55zł, teraz w promocji. Bardzo dobrze nasączony czymś do drewna.

Serduszko- u mnie?- Rzeczywiście!

Jestem zadziwiona! :oops: Ale od kogo? Z jakiej to okazji!?

Mogę ciężej pracować na działce aby były piekne fotki na Forum, bo jak zejdę na zawał, to mam zapasowe!!! :lol:

Ale tak serio- to za co ja mam to wyróżnienie? Komu dziękować za taki miły gest?

;:4
Awatar użytkownika
bishop
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5152
Od: 4 cze 2008, o 22:54
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: ze wsi/prawie środek Polski
Kontakt:

Post »

rivendel pisze:Agunia, jakie te kompostowniki?/
Daj fotę, błagusiam!
i litraż podaj, Serce!
Byłem dziś m.in. w OBI. Przechodziłem koło tych kompostowników i nie rzuciły mnie na kolana. Taki jakiś... surowy. Drewno z zadziorami, gabaryty niewielkie... Chyba, że mówimy o innych. Była też pergola nad furtkę. W gazetce ładna, na żywo już nie. Niestarannie wykończona, nieoheblowane deski :twisted: Za 100 zł to może sam zrobię sobie kiedyś. Może...
I mnóstwo roślinek, ale ceny gorsze niż w szkółkach. I różne żywotniki, trzmieliny, takie jakieś... fluorescencyjne. Jakby z barwnikami :twisted:
Za to w Auchan róże z nazwami własnymi, co mnie zdziwiło. Nie było np. Czerwona pachnąca, tylko Hanna :shock:
Ale było też np. pudło zawierające 100 cebulek mieczyków za 20 PLN :shock:

Aga, gratuluję serduszka
Pozdrawiam - Krzysiek
Mój czasopożeracz
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8924
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Post »

Aguś! Gratuluję serducha :!: :!: :!:
Awatar użytkownika
jolami
500p
500p
Posty: 995
Od: 12 lip 2008, o 23:53
Lokalizacja: opolskie

Post »

Aga widzę pierwsze siewy pomidorków..Super..Mówię Ci skuś się szybko na inne roślinki i siej póki jeszcze czas.. :lol: A i widzę, że już na działce popracowałaś...Ja jeszcze nie byłam,,..pada i pada
Awatar użytkownika
agape
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2127
Od: 23 lip 2008, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Post »

Jolu, Izo, Krzysztof- dziękuję!

Ano, ten kompostownik tak, jest taki surowy, dokładnie. Ale przecież to kompostownik i tak będzie zarośnięty pnączem...i wypełniony odpadkami. Jeśli zgnije za kilka lat, to kupię drugi za te 30 zł...Gorzej, jak się kupi plastikowy, za 200 a pękną nity spajające...itd. Myślę, że za tę cene nie ma co wymagać więcej...Na kolana to on mnie powalił, jak go wlokłam, bo mały, zwarty, ale ciężki, że wytrzeszcz oczu...jakby był wielki, to nie dałabym razdy donieść bez taksy, więc dla mnie to plus. :oops:

Zrobię fotki, w niedzielę.

Dziś dokupiłam jeszcze kalarepę gigant. (jakbym miała mało warzyw)...yhy. I 400 metrów rafii. Będę znaczyć grządki, rowki, itd.

Załozyłam zeszyt z miesiącami i datami wysiewów (szklarenka domowa/grunt), bo już nie wiem kiedy będzie największa praca. A tak przynajmniej 1/3 mi odeszła na lipiec, sierpień...

Też dziś nie skusiłam się na ani jedną cebulę, ani kłącze. Choć były ładne hosty...i cebula siedmiolatka tak błagała abym ją kupiła...

Dobra. Tak dla śmiechu- Zimą odkryłam śmietnisko nad Wisłą, postanowiłam tam wrócić, gdy odmarznie, ale jeszcze nie będzie ..hm...parowało;)
Chciałam nazbierać cegieł, albo na warzywnik, albo na rabatę ziołową...Oto moje środki lokomocji. Chciałabym aby już było zielono i mniej zgrzebnie. Ale póki co, nie mam innych zdjęć...Walizkę znalazłam tuż obok cegieł, zatem mam komplet ;0...Dobrze, że na działkach nic nikogo nie dziwi...;)

Obrazek
Awatar użytkownika
agnieszka72
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 3848
Od: 22 lip 2008, o 20:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

:;230 :;230 :;230 tylko ci złomu w wózku brakuje :lol:
Aguś gratuluję ;:167
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”