Ogród Georginii (Alicji ) cz. 1

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Georginia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6067
Od: 10 lis 2009, o 16:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sochaczew

Ogród Georginii (Alicji ) cz. 1

Post »

:wit Chciałabym zaprezentować mój ogród wiosną .Mam sporo roślinek cebulowych .Byliny zakwitające wiosną ,trochę krzewów i drzew ozdobnych . Piszcie kochani co wam się podoba a co nie ,zawsze można coś ulepszyć ,wiadomo " co dwie głowy to nie jedna" :D

A wygląda to tak ...


Irysy Żyłkowane :

Obrazek

Obrazek

Krokusiki :

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Żonkile i narcyzy :

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Sasanka :

Obrazek

Korona Cesarska :

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Tulipany :

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Powojnik :

Obrazek

Hiacynt :

Obrazek

Pierwiosnki :

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Omieg Wschodni :

Obrazek

Bergenia i Żurawka :

Obrazek

Lilak Meyera "Palibin" :

Obrazek

Irysy Bródkowe :

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Irys Syberyjski :

Obrazek

Wiąz Holenderski 'Wredei' :

Obrazek

Pęcherznica Kalinolistna 'Diabolo' :

Obrazek

Piwonie :

Obrazek

Obrazek

Złotokap na pniu :

Obrazek

Dyptam Jesionolistny :

Obrazek

Posłonek :

Obrazek

Bodziszki :

Obrazek
Awatar użytkownika
Tajka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11411
Od: 23 sty 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Ogród Georginii (Alicji ) cz. 2 (Wiosna 2009)

Post »

Witaj Georginio- jakie piękne kwiaty masz w ogrodzie, śliczne zdjęcia i wszystkie podpisane. :roll:
Awatar użytkownika
agnieszka72
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 3848
Od: 22 lip 2008, o 20:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogród Georginii (Alicji ) cz. 2 (Wiosna 2009)

Post »

Alicjo piękny żonkil na 3 i 4 zdjęciu :shock: .
Ale najbardziej podoba mi się sasanka :wink: .
Awatar użytkownika
Georginia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6067
Od: 10 lis 2009, o 16:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Ogród Georginii (Alicji ) cz. 2 (Wiosna 2009)

Post »

Poprzednia Sasanka była lekko przerośnięta ;D .Właściwa jest już na swoim miejscu .Pozdrawiam i dziękuję . :lol:
Awatar użytkownika
gosia2501
200p
200p
Posty: 208
Od: 28 lut 2008, o 15:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ogród Georginii (Alicji ) cz. 1 (Róże 2009)

Post »

Witaj sąsiadko :wink:, wreszcie ktoś kto mieszka kilka km. ode mnie. :wink: :D Róże prześliczne, chyba zostanę stałą bywalczynią Twego ogrodu. :wink: :D :D


Alicjo z krainy czarów... tak, tak dokładnie, masz niezwykle czarowny ogród i olbrzymią różnorodność roślin, a jak rozumiem to zaledwie ułamek liczby gatunków roślin porastających Twój ogród. Z przyjemnością obejrzę dalsze odsłony Twego ogrodu. :D
Pozdrawiam Gosia
Awatar użytkownika
Georginia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6067
Od: 10 lis 2009, o 16:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Ogród Georginii (Alicji ) cz. 1 (Róże 2009)

Post »

Witam Cię Gosiu serdecznie cieszę się bardzo że odwiedziłaś mój ogród a najbardziej że mieszkasz niedaleko.Dobrze jest mieć kogoś blisko kto podziela twoje zainteresowania. Już się cieszę na współpracę ;:138 Gorąco pozdrawiam :wit


Oczywiście Gosiu.Kronikę powstawania ogrodu prowadzę od początku mam zdjęcia w albumach a cyfrówką zaczęłam pstrykać dopiero w ubiegłym roku.Więc mam w komputerze tylko 2009r.W tym roku postaram się nadrobić zaległości.Myślę jednak że pokazać należy tylko naprawdę ładne zdjęcia,takie które cieszą oczy.Pomijam przypadki gdy się chce zasięgnąć porady/rośliny chore itp./Pozdrawiam ;:136
aleb-azi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3833
Od: 29 gru 2009, o 18:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krakowa okolice
Kontakt:

Re: Ogród Georginii (Alicji ) cz. 1 (Róże 2009)

Post »

Alicjo - czyżby z Krainy Czarów? Setka róż - zapowiada się wyśmienity sezon 2010. Już się cieszę. Proszę o zdjęcia :wit


Alicjo - najpierw wpadłam w Twoje róże. Teraz zobaczyłam wiosnę 2009. Widzę, że Gosia też zidentyfikowała krainę czarów. Piękna jest Twoja wiosna ;:138 Czy możesz coś napisać o swoim ogródku? Zwłaszcza jaką masz ziemię - proszę, uchyl rąbka tajemnicy. No i proszę o zdjęcia. Masz piękne rośliny i robisz świetne zdjęcia. Irysy - cudne. I sasanka, i ... cała reszta :)
Awatar użytkownika
Georginia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6067
Od: 10 lis 2009, o 16:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Ogród Georginii (Alicji ) cz. 2 (Wiosna 2009)

Post »

Witam Cię Izo w moim ogródku .Miło mi że wpadłaś.Mój ogród to kilkuletnia historia,na początku był zagajnik z kolczastych akacji .Kilka lat pracy i kwitną róże,schemat wielu z nas :tan Niestety ubolewam nad tym ale ziemia u mnie kiepściutka 20-30 cm jako tako a potem piaseczek.Wiesz z czym to się wiąże -zakup ciężarówek z dobrą ziemia,zaprawianie dołów pod rośliny i wiecznie podlewanie.Tym większa potem radość a może zdziwienie że coś wyrosło i jeszcze kwitnie.Pisma ogrodnicze i książki ulubiona literatura,no i od kilku miesięcy kopalnia wiadomości i fachowych porad -Forum ogrodnicze ;:180 .Pomnik dla tego kto to wymyślił.Przez tydzień przeczytałam wszystkie strony o różanecznikach i dowiedziałam się jak potraktowałam swoje 2 biedaki i dlaczego się na mnie obraziły.Jeszcze w grudniu "poleciało" kawał trawnika w cieniu i tam dopiero będzie się działo :D .Ale to dopiero na wiosnę.Niestety za oknem ciągle zima ,dzisiaj mróz i pada śnieg.Przeglądałam róże i niestety większość pow. poziomu śniegu będzie prawdopodobnie do wycięcia /parkowych/Twój region jest trochę cieplejszy pewnie roślinki lepiej przezimowały.Pozdrawiam Alicja :wit
Awatar użytkownika
agnieszka72
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 3848
Od: 22 lip 2008, o 20:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogród Georginii (Alicji ) cz. 2 (Wiosna 2009)

Post »

Alicjo musiałam fotki zobaczyć jeszcze raz :D .
I wiesz co jest najpiękniejsze?Takie dorodne kępy-już wiem że jak wykopię cebule jak przekwitną to potem wsadzę razem ;:138 .
A ziemia wcale nie kiepściutka-widocznie roślinkom odpowiada :D .
No i czekam co wiosną wyczarujesz ;:138 .
Awatar użytkownika
Georginia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6067
Od: 10 lis 2009, o 16:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Ogród Georginii (Alicji ) cz. 1

Post »

Witaj Agnieszko. Nie jestem z zawodu architektem krajobrazu,ale urządzając swój ogród sporo na ten temat czytałam.Jeśli chcemy uzyskać dobry efekt i pokazać urodę roślin ,należy je sadzić w większych grupach.Im mniejsze roślinki tym powinno być ich więcej.Oczywiście respektując ich wymagania dotyczące rozstawy.Np. tulipany prezentują się najlepiej gdy jest ich w grupie co najmniej 10 szt.Sadząc tak roślinki otrzymujemy barwne plamy.Dobrze jeśli dobierzemy wysokość -z tyłu wyższe,kolor i termin kwitnienia.Nie jest to łatwe bo wymaga znajomości wymagań rośli i cech np.jaka dana roślina będzie za 10 lat i jak szybko rośnie.Dlatego usługi zawodowego projektanta są drogie.Ale można pobawić się samemu,przecież zawsze można roślinę przesadzić i uczyć się na własnych błędach w tym cała frajda.Pozdrawiam.Alicja :wit
magnolia15
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 994
Od: 26 sty 2009, o 14:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: biesal.warmia i mazury

Re: Ogród Georginii (Alicji ) cz. 1

Post »

Alicjo :D . Piękne kwiaty posiadasz w Swoim ogrodzie.będę częściej tu zaglądać jeśli można.
pozdrawiam Marzena.
Moje wątki
Zapraszam,Marzena
Awatar użytkownika
Georginia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6067
Od: 10 lis 2009, o 16:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Ogród Georginii (Alicji ) cz. 1

Post »

Gosiu.Przepraszam że jeszcze się nie odezwałam ale mam jakieś kłopoty techniczne ;:223

Witam Cię Marzenko szczególnie serdecznie.Mieszkasz w krainie bliskiej mojemu sercu.Pochodzę z centralnej Polski ale miejsce gdy się wjeżdża do Olsztyna od strony Warszawy po lewej jest mi szczególnie bliskie :D
aleb-azi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3833
Od: 29 gru 2009, o 18:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krakowa okolice
Kontakt:

Re: Ogród Georginii (Alicji ) cz. 1

Post »

Hm... wątki się złączyły :?: Tak czy siak odnotowuję sobie kolejną "babkę piaskową". No i z ubolewaniem stwierdzam, że u mnie roślinki jakieś takie... chudsze.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”