Ankowo

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Zielona_Ania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3917
Od: 2 mar 2010, o 17:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Ankowo

Post »

Witam wszystkich zielono zakręconych :wit Zapraszam do mojego i mojej Rodziny ogródka. Początki mojej w nim pracy to końcówka lat 90-tych, kiedy zainteresowałam się światem roślin i zaczęłam z zapałem kopać, sadzić , siać - powstawały wtedy moje pierwsze nasadzenia krzewów i bylin na zaniedbanych, dawniej uprawianych pod warzywa skrawkach działki. Choroba działkowa (wysoce zaraźliwa :;230 ) kazała stopniowo poszerzać areał upraw roślin ozdobnych. Do dalszych prac przyczyniła się cała Rodzina, uczestnicząc w założeniu trawnika i odnawiając (na razie częściowo) starą szopkę (dawniejszą królikarnię). Wszelkie prace nieustannie trwają, apetyt rośnie :lol: tylko miejsca brak ;:223

Obrazek Obrazek

Działka ma (razem z domem) niespełna 19 arów. Ziemia jest piaszczysta, miejscami mogłaby robić za pustynię ;:14 Wiele roślin wypadło z powodu trudnych warunków. Zostają mistrzowie przetrwania. Część rabat wymaga jednak nawadniania w czasie letnich susz, które są coraz częstsze.

Obrazek

Obrazek

Ostatnio moim zainteresowaniem cieszą się rośliny użytkowe - już szykuję się na nowy sezon ;:137 Zeszłoroczny ogródek warzywny:
Obrazek

Najbardziej lubię w moim ogródku maj - kiedy kwitną kosaćce i żarnowce, a trawa jest jeszcze zielona :heja

Obrazek
Obrazek
magdala
1000p
1000p
Posty: 2062
Od: 15 kwie 2009, o 23:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ankowo

Post »

Zielona Aniu :wit Wiedziałam (i miałam nadzieję),że pokażesz swój ogródek !
I czekałam.

Bardzo urokliwy ogród , zielony domek z czajniczkami -bajkowy!
Widzę takie samo połączenie kwiatów jak u mnie- Przegorzan z żółtym Krwawnikiem :D
Jakie warzywa zamierzasz uprawiać w tym roku (oprócz tego "innego" karczocha- jak on się nazywał?)
Awatar użytkownika
Zielona_Ania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3917
Od: 2 mar 2010, o 17:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ankowo

Post »

Tak, przegorzany z krwawnikiem rosną sobie razem :D Bardzo lubię to połączenie. Ta zielona szopka, to teraz taka graciarnia (czytaj schowek ogrodowy), ale chcę tak umieścić kury, tylko po remoncie wewnątrz. Co do warzyw, no lista jest długa: rzodkiewki (duuuużo), groszek cukrowy, bób, cebula (Wenta i czerwona z dymki), szalotka, marchew, fasolka szparagowa, burak ćwikłowy, burak liściowy (trzy kolory), kukurydza, cukinia, patison, ogórek, pomidor, ziemniak...Pewnie jeszcze coś z kapustnych (kalarepka, jarmuż). Nie mam oczywiście tyle miejsca żeby się tym wyżywić i zrobić zapasy, ale co za przyjemność skubnąć tu i ówdzie świeżej jarzynki :D
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Agatra
500p
500p
Posty: 678
Od: 23 lis 2009, o 17:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie/Płock

Re: Ankowo

Post »

Witaj :wit . Ogród super. Ja tez taki chcę. A zwłaszcza warzywnik. I malwy cudne. ;:138 A tam na jednym zdjęciu to piwonia?
Pozdrawiam. Kasia
Awatar użytkownika
lena666
200p
200p
Posty: 332
Od: 2 lut 2009, o 17:54
Lokalizacja: Zamość

Re: Ankowo

Post »

Witaj!!! myślę że te kury jakoś ogrodzisz bo zniszczą ci wszystko ;:7 A poza tym to przepieknie u ciebie ;:138
Kwiaty - NAJPIĘKNIEJSZA mowa świata.Moje wymarzone miejsce
Awatar użytkownika
Zielona_Ania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3917
Od: 2 mar 2010, o 17:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ankowo

Post »

Cieszę się Kasiu że się podoba mój zielony zakątek :D Sprawia mi on dużo radości. Masz rację, na zdjęciu widać piwonię drzewiastą -ma olbrzymie kwiaty :wit .

Lena-dla kurek będzie specjalny wybieg z siatką. Dostaną za to dużo zielonego z ogródka, a ja będę mieć i jajka i nawóz :D Dziękuję za odwiedzinki i zapraszam ponownie, zjdjęcia będą się pojawiać w miarę możliwości...
Awatar użytkownika
7koliberek9
200p
200p
Posty: 407
Od: 17 mar 2008, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Ankowo

Post »

Bardzo urokliwe letnie widoczki, taki tajemniczy klimat a zarazem swojski ;:138 Można powiedzieć że się rozmarzyłam, to lek na moje stęsknione ciepła serce :tan Szczególnie że spadł u mnie dziś śnieg :roll:
Awatar użytkownika
Tajka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11411
Od: 23 sty 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Ankowo

Post »

ZIELONA ANIU- witaj. :) :) :) Wzruszył mnie ten piękny zielony domek z tą uroczą okiennicą,zatopiony w zieleni ogrodu. Bardzo fajne widoczki, piękna piwonia drzewiasta,której jeszcze nie mam. :roll: Zaciekawił mnie taki duży krzew o czerwonych liściach, pomimo że jest lato.
Pozdrawiam. :wit
Awatar użytkownika
4rafko4
200p
200p
Posty: 228
Od: 21 gru 2009, o 11:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sokółka/Podlaskie/Londyn

Re: Ankowo

Post »

:wit Fajne fotki z ogrodu

ps:czekamy na wiecej zdięć :lol:
Awatar użytkownika
Zielona_Ania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3917
Od: 2 mar 2010, o 17:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ankowo

Post »

Dziękuję Wam za odwiedziny i tyle miłych słów :oops:
Koliberku -właśnie takie swojskie klimaty są mi bliskie. Nie znajdziecie u mnie żadnych szczepionych rarytasów, ani równiutko przyciętych roślin i trawy. Natura ma tu dużo do powiedzenia :lol:
Tajko - żałuj że nie widziałaś jaka z tej szopki była wcześniej rudera :D A teraz robi za wizytówkę ogródka. Jeśli chodzi o krzew z czerwonym ulistnieniem który widać w głębi na zdjęciu warzywnika, to jest to odmiana zwykłej leszczyny (prezent od sąsiadów, którym się zanadto rozrosły). A na zdjęciu z grupą krzewów na czerwono kwitnie żarnowiec.
Igorze -wiosna powiadasz....a kiedy to będzie? ;:223 Na razie musi wystarczyć zeszłoroczna
Rafko, dziękuję, i proszę bardzo wklejam:

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Zielona_Ania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3917
Od: 2 mar 2010, o 17:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ankowo

Post »

I jeszcze kilka wiosennych obrazków:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Zielona_Ania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3917
Od: 2 mar 2010, o 17:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ankowo

Post »

No dobrze, to co chcesz zimę? :evil:
Proszę bardzo :twisted:
Obrazek Obrazek Obrazek
I zimowe "kwiaty" dla Ciebie:
Obrazek
Awatar użytkownika
Tajka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11411
Od: 23 sty 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Ankowo

Post »

Jakie piękne liście mróz namalowal. :roll:
Robisz artystyczne zdjęcia. :)
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”