Kroton - gubi liście

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
fraszka
200p
200p
Posty: 453
Od: 22 maja 2009, o 14:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Kroton - gubi liście

Post »

W ubiegłym roku miał wszystkie liscie, kwitł
TEraz nie ma żadnego listka :(
Co robic??
UCiać łodyge ?
przsadzić ??
Awatar użytkownika
Zielona_Ania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3917
Od: 2 mar 2010, o 17:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Kroton - jak mu pomóc

Post »

Kroton dość trudno utrzymać w warunkach domowych - u mnie pomogło zwiększenie wilgotności powietrza- spryskuję go codziennie i ładnie pączkują nowe liście. Najlepiej rósł, kiedy stał nad akwarium, bo woda parowała.
fraszka
200p
200p
Posty: 453
Od: 22 maja 2009, o 14:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kroton - jak mu pomóc

Post »

miał zapewniona wiglotnosc powietrza... zraszałam czesto
Moze przeciąg...
Pytanie co dalej mam zrobic
Awatar użytkownika
Zielona_Ania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3917
Od: 2 mar 2010, o 17:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Kroton - jak mu pomóc

Post »

W tej sytuacji nie wiem, u mnie zawsze opadanie liści wiązało się z suchym powietrzem. Nie próbowałam ciąć, tylko zraszałam. Może ktoś doradzi co zrobić w tym przypadku.
fraszka
200p
200p
Posty: 453
Od: 22 maja 2009, o 14:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kroton - jak mu pomóc

Post »

byłoby szkoda wyrzucic roslinke :cry:
Awatar użytkownika
Majorek
500p
500p
Posty: 571
Od: 9 lis 2009, o 21:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Kroton - jak mu pomóc

Post »

Wrzuć jakieś zdjęcie krotona, najlepiej dwa z strony frontalne i z tyłu.
Coś się zaradzi, a jak nie cóż, wypadki się zdarzają.
Bo z samego opisu, to mało można wywnioskować. :lol:
pozdrawiam.
Życzę miłego dnia
Tomek.
kaktusiarz128
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 36
Od: 28 lip 2010, o 21:01
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

problem z krotonem

Post »

Witam!Mam na imię Przemek jestem z Pabianic.Mam problem z krotonem.Ciagle opadaja mi liscie.Podlewam raz na tydzien.temperatura ok 20 stopni w pokoju.Zimą centralne ogrzewanie i raczej tez gorąco.Suche powietrze.W tamtym roku scialem go calego i to z niego wyroslo.Jak mu pomoc zeby mial normalne duze liscie i do tego kolorowe.Teraz stoi na podlodze wiec pewnie ma za malo slonca.Jak stal na oknie poludniowym to opadaly liscie i sie przypalaly.Prosze o pomoc.

Obrazek

to moj kroton moze zdjecia pomoga
Awatar użytkownika
Madzik_J-Ch
200p
200p
Posty: 310
Od: 12 lip 2010, o 22:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: problem z krotonem

Post »

Witaj :wit

Liście będą mu opadać właśnie przez suche powietrze. Ja zabrałam od koleżanki takiego, który składał się tylko z samej gołej łodygi, nawet jednego liścia nie miał. Był już przeznaczony do wyrzucenia, dlatego zabrałam go do siebie. Postawiłam go na większej podstawce, nasypałam na nią keramzyt i zawsze jest tam woda, ale w taki sposób aby nie dostawała do doniczki. W miejscach, gdzie były kiedyś liście puścił odnóżki a nowe liście mają się dobrze.
Twój jeszcze dobrze wygląda :D Zwiększ mu tylko wilgotność powietrza, np właśnie przez takie ustawienie na podstawce. One nie lubią również przesuszonej ziemi, zawsze musi być chociaż lekko wilgotna.
Kolorki też będzie miał od słońca, tylko rzeczywiście bezpośrednio padające promienie przez okno mogą go przypalać. A masz możliwość ustawienia go w miejscu dobrze oświetlonym ale nie bezpośrednio na parapecie, pomoże np. oddzielenie go firanką.
Skoro puścił po przycięciu to znaczy, że ma chęć do życia :D
Pozdrawiam:) Madzia
Moje zielone linki. Zapraszam
Wierzę, że są kwiaty, które się rodzą ze spojrzeń ludzkich oczu (Kazimierz Przerwa-Tetmajer)
kaktusiarz128
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 36
Od: 28 lip 2010, o 21:01
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: problem z krotonem

Post »

Dzięki za rady.Mam nadzieje ze ruszy.Moge go postawic na biurku i sprobuje zwiekszyc wilgotnosc powietrza.Moze ma za malo swiatla i dlatego liscie sa malutkie
Awatar użytkownika
Madzik_J-Ch
200p
200p
Posty: 310
Od: 12 lip 2010, o 22:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: problem z krotonem

Post »

Jak widzę na zdjęciu jego liście nie są aż tak małe. Poza tym może są jeszcze młode i jeszcze urosną. Kolorów nabierają też z wiekiem, młode listki u krotona zawsze są zielone.
Pozdrawiam:) Madzia
Moje zielone linki. Zapraszam
Wierzę, że są kwiaty, które się rodzą ze spojrzeń ludzkich oczu (Kazimierz Przerwa-Tetmajer)
kaktusiarz128
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 36
Od: 28 lip 2010, o 21:01
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: problem z krotonem

Post »

Dzięki za odpowiedz.na razie przestawilem w jasniejsze miejsce moze cos sie zmieni bo z tego co wiem to kiedys rosł szybciej niz teraz
Awatar użytkownika
Majorek
500p
500p
Posty: 571
Od: 9 lis 2009, o 21:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: problem z krotonem

Post »

Liście wielkością ma w porządku, podlewaj raz na 10 dni nawozem dla roślin zielonych.
Stanowisko jakie powinieneś zaoferować swojemu krotonowi to na pewno parapet okna:
wschodniego
północnego (z tym, że na północy kolor będzie mniej intensywny)
Na oknach słonecznych liście będą opadały, lub parzyły się jeżeli spryskujesz roślinę.
Okna słoneczne "wchodzą w grę" tylko w przypadku jeżeli kroton stoi za czymś co będzie rozpraszało promienie np. żaluzja, roleta, firanka.
Na przyszłość rób zdjęcia z boku, a jeżeli ktoś poprosi to w tedy od góry.
Gdyż takie zdjęcia z "lotu ptaka" dają mały obraz na całkowity stan rośliny.
Życzę miłego dnia
Tomek.
kaktusiarz128
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 36
Od: 28 lip 2010, o 21:01
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: problem z krotonem

Post »

ja niestety dysponuje oknem poludniowym wiec raczej nie da rady go ustawic na parapecie.Teraz postawilem troche blizej slonca.Ogolnie to ostatnio bardzo powoli rosnie a przed cieciem nawet kwitnąl.Wlozylem ostatnio do doniczki paleczki nawozowe
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”