Esteci i łakomczuchy.

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
mamba9991
1000p
1000p
Posty: 1530
Od: 13 paź 2008, o 19:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Esteci i łakomczuchy.

Post »

Witam, od zeszłego roku mieszkam w Szczecinie i mam działkę, która była przez 30 lat zaniedbana. Na razie mało widać efekty moich starań, by przywrócić jej dobry wygląd, ale dobrze mi się z tą działeczką współpracuje i powoli , powoli zastępuję chwasty ozdobnymi roślinami. No i warzywami, bom łakomczuch :D Drzewa owocowe są bardzo stare (reneta jeszcze sadzona za Niemca), no i owocują co drugi rok. Tego roku rozpoczęło się cięcie jabłoni, niezbyt radykalne, rozłożone na lata, ale już jest więcej światła. To jest kilka fotek z niedzieli:
Obrazek
To letnia rabata - piwonie, ostróżki, czosnki, irysy... ostróżki wysiałam zeszłego lata i miło mi, że tak wyrosły (byliny), irysy przywiozłam z Gdańska, niestety nie zakwitną w tym roku.

Obrazek Bratki wśród żurawek.
Obrazek
Przez sobotę i niedzielę zbudowaliśmy domek dla pomidorów i papryki, trochę krzywy, ale takie pręty były, cała kasa idzie na domek dla nas, więc szklarnia może w przyszłym roku :D
Tu jest dużo fajnych, starych roślin:
bukszpan (20 letni)
Obrazek,
parzydło (jakieś 15 lat):
Obrazek.
Staram się zachować to, co jest, nie zmieniać klimatu działki, tylko dosadzać rośliny, które będą pasowały.
Tego roku przybyły już jaśminowce i wierzba mandżurska.
Obrazek
U mnie będzie raczej dziko, bez wyznaczonych rabatek i ścieżek, zobaczymy, co z tego wyjdzie.
Nigdy nie można powiedzieć o ogrodzie - uff, gotowe. I to mnie właśnie zachwyca!!!!!!!!!!
Esteci i łakomczuchy
Esteci i łakomczuchy cz.2- aktualna
Awatar użytkownika
empuza
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4296
Od: 4 cze 2007, o 09:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Esteci i łakomczuchy.

Post »

Witaj Joasiu :wit

W końcu się zdecydowałaś założyć wątek ;:138 ;:138
No jak wy w takim tempie bedziecie pracować to ;:224 ;:224 moja droga...
Poproszę o większe foty, bo ślepak jestem :)
Zaproszenie nadal aktualne
"Gdy w jednym domu światło gaśnie i ogród przestaje żyć, w drugim rodzi się nowe życie."
Empuzka i jej ROD-wy świat-rok 2012
x_P-42
---
Posty: 3612
Od: 27 maja 2009, o 01:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Esteci i łakomczuchy.

Post »

No w końcu się doczekaliśmy !Mamba pokazuje nam swoje włości. :tan
Zazdraszczam tych starych roślin a że ogród zaniedbany? Od tego są ręce, widły, opryskiwacze i kupa dobrych chęci.
Mambo, plizzzz... dawaj większe zdjęcia, bo okulara nie mam pod ręką a rozwijać każde... to tyle roboty.... :D
Awatar użytkownika
mirdem
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3033
Od: 26 sty 2010, o 11:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bielsk Podlaski

Re: Esteci i łakomczuchy.

Post »

Mambo witaj :wit :wit spotykałam Cię już w różnych wątkach miło ,że założyłaś Swój :) :)
mamba9991
1000p
1000p
Posty: 1530
Od: 13 paź 2008, o 19:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Esteci i łakomczuchy.

Post »

Dziękuję bardzo za wizyty, dla mnie forum to doping do pracy w ogrodzie. Chciałabym się też móc czymś pochwalić :D Cóż, na razie jestem skupiona na ratowaniu tego, co zastałam, a chwasty kryją niejedną niespodziankę: kosaćce Obrazek, wykopałam w kwietniu i kwitną sobie w doniczkach, trochę juk, mnóstwo drobnocebulowych, nachyłki, paprocie, wszystko to trzeba znaleźć w trawie, przesadzić, odmłodzić. Zeszłej jesieni było wykopywanie piwonii: Obrazek, te niższe są odmłodzone, a wielkie w środku rabaty czekają na swoją kolej. Część liliowców wygląda jeszcze tak: Obrazek, a część tworzy kulturalny szpalerek przy wejściu: Obrazek. Dużo pracy, ale taka praca to przyjemność. Na razie największe są lubczyk i parzydło: Obrazek, reszta sobie podrasta, bo wszystko z nasion, np kocimiętka i jeżówka Obrazek.
Nigdy nie można powiedzieć o ogrodzie - uff, gotowe. I to mnie właśnie zachwyca!!!!!!!!!!
Esteci i łakomczuchy
Esteci i łakomczuchy cz.2- aktualna
mamba9991
1000p
1000p
Posty: 1530
Od: 13 paź 2008, o 19:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Esteci i łakomczuchy.

Post »

Nie mam wielu roślin kwitnących o tej porze roku, tylko maki i margerytki się panoszą, ale lubię je, więc zostaną sobie. Obrazek W tunelu zamieszkały dziś papryka i pomidory Obrazek. Czekam niecierpliwie na letnie kwiaty, by je sfotografować, wiosną były tulipany i inne cebulowe, teraz mam przerwę w kwitnieniu, to poważny błąd, trzeba wprowadzić kwiaty wczesnego lata. Wiosną miałam pastelowo: Obrazek
Nigdy nie można powiedzieć o ogrodzie - uff, gotowe. I to mnie właśnie zachwyca!!!!!!!!!!
Esteci i łakomczuchy
Esteci i łakomczuchy cz.2- aktualna
x_P-42
---
Posty: 3612
Od: 27 maja 2009, o 01:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Esteci i łakomczuchy.

Post »

Parzydło jest boskie!
Wiem,że jestem monotematyczna, ale jeśli to parzydło takie olbrzymie urosło, to jak hosty by u Ciebie rosły. Mniammmm.... ;:138
mamba9991
1000p
1000p
Posty: 1530
Od: 13 paź 2008, o 19:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Esteci i łakomczuchy.

Post »

No i się doczekałam, są letnie kwiaty, na razie mało, ale czego się spodziewać po jednym sezonie działania :D Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Nigdy nie można powiedzieć o ogrodzie - uff, gotowe. I to mnie właśnie zachwyca!!!!!!!!!!
Esteci i łakomczuchy
Esteci i łakomczuchy cz.2- aktualna
mamba9991
1000p
1000p
Posty: 1530
Od: 13 paź 2008, o 19:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Esteci i łakomczuchy.

Post »

Podoba mi się dalia kołnierzykowa, podobno dorasta do 170 cm, na razie osiągnęła końcówkę, czyli 70: Obrazek
Nigdy nie można powiedzieć o ogrodzie - uff, gotowe. I to mnie właśnie zachwyca!!!!!!!!!!
Esteci i łakomczuchy
Esteci i łakomczuchy cz.2- aktualna
mamba9991
1000p
1000p
Posty: 1530
Od: 13 paź 2008, o 19:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Esteci i łakomczuchy.

Post »

Nie mam okazów i "bógwico", ale cieszę się, że ratujemy co się da z tej zapuszczonej dzialki, a rośliny wysiane z nasion przezimowały i nieźle sobie radzą. Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Nigdy nie można powiedzieć o ogrodzie - uff, gotowe. I to mnie właśnie zachwyca!!!!!!!!!!
Esteci i łakomczuchy
Esteci i łakomczuchy cz.2- aktualna
mamba9991
1000p
1000p
Posty: 1530
Od: 13 paź 2008, o 19:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Esteci i łakomczuchy.

Post »

Do zjedzenia i popatrzenia, czyli tak jak lubię :D Obrazek
Nigdy nie można powiedzieć o ogrodzie - uff, gotowe. I to mnie właśnie zachwyca!!!!!!!!!!
Esteci i łakomczuchy
Esteci i łakomczuchy cz.2- aktualna
mamba9991
1000p
1000p
Posty: 1530
Od: 13 paź 2008, o 19:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Esteci i łakomczuchy.

Post »

Łakomczuchy z nas wielkie, ale leniwce do pielenia też, więc pomidory, papryka i dyniowate są na macie. Obrazek
Nigdy nie można powiedzieć o ogrodzie - uff, gotowe. I to mnie właśnie zachwyca!!!!!!!!!!
Esteci i łakomczuchy
Esteci i łakomczuchy cz.2- aktualna
mamba9991
1000p
1000p
Posty: 1530
Od: 13 paź 2008, o 19:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Esteci i łakomczuchy.

Post »

I jeszcze tawułki - szok, miała być cienista działka, a po przycięciu poniemieckich jabłoni już jest słoneczna, a to tylko wstępne cięcie po 20 latach zaniedbania :D ale tawułki zostaną, bo je kocham i przyjechały ze mną z Gdańska, taki mój posag :D :D :D , a tam na końcu my - wariaty działkowe, może ktoś poradzi, jak ten wątek dodać do podpisu, bo rośliny rozumiem coraz lepiej, a komputer coraz gorzej :wink: Obrazek
Nigdy nie można powiedzieć o ogrodzie - uff, gotowe. I to mnie właśnie zachwyca!!!!!!!!!!
Esteci i łakomczuchy
Esteci i łakomczuchy cz.2- aktualna
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”