Mój świat - Tamaryszek -cz.2

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Tamaryszek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2749
Od: 13 lip 2009, o 20:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Mój świat - Tamaryszek -cz.2

Post »

Pierwsza część mojego wątku znajduje się tutaj ( także pierwsza część relacji z Chelsea Flower Show ) http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 65&start=0

WITAM MIŁYCH GOŚCI W MOIM ŚWIECIE !

Ogród cały czas się rozwija, więc i ogrodowy wątek także rozpoczyna część 2.
Mam nadzieję, że dzięki Waszym odwiedzinom będzie tak dalej. Zapraszam serdecznie !
Jak wygląda dzisiaj mój ogród...?

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam , Tamaryszek
Mój świat --- Wizytówka
Awatar użytkownika
Donneczka
200p
200p
Posty: 348
Od: 16 cze 2009, o 00:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: ELBLĄG OKOLICE

Re: Mój świat - Tamaryszek -cz.2

Post »

Ale ślicznie u Ciebie w ogrodzie....Wszystko takie wypielegnowane i zadbane...Podziwam...
Awatar użytkownika
Cebulla
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1343
Od: 10 lut 2009, o 22:43
Lokalizacja: prawie Wrocław

Re: Mój świat - Tamaryszek -cz.2

Post »

Jak wygląda Twój ogród? CUDNIE! Zaznaczam, żeby mi nie zginął!
Tamaryszek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2749
Od: 13 lip 2009, o 20:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mój świat - Tamaryszek -cz.2

Post »

Odpowiadam na Wasze opinie z końcówki starego wątku i przepraszam za zamieszanie :


MARGO ? Gosiu, bardzo dziękuję ! Tak się cieszę, że mój ogród się podoba...
Całą poprzednią zimę siedziałam i planowałam ten Biały Ogród...i cały czas coś zmieniam . Wczoraj kupiłam klasyczne tuje Szmaragdy, żeby uspokoić trochę ten zakątek i wprowadzić akcenty pionowe. Jeszcze dosadzę małe, smukłe jałowce Arnold.
A ławeczka kupiona na wyprzedaży... Kiedy rośliny wokół się rozrosną ( i ta brzoza nad nią...) nie będzie tak dominującym akcentem.
Tak właśnie myślałam , żeby wykorzystać pomysły z tego wspomnianego przez Ciebie ogrodu... ? równoważącą rolę zielonych kul bukszpanu, delikatne kolory kwiatów ( biel i błękit ) i ich bezpretensjonalny urok. Może się uda....

VERTIGO ? dziękuję , Moniu ! Moje rośliny też przecież małe...Musimy czekać cierpliwie na pełen efekt ze 3 lata minimum. Ciekawa jestem, jak to u Ciebie będzie wyglądać.

MAG ? Magda, gdzie mi tam do tej perfekcji...Ale dążę, dążę....Może na następne Chelsea...
Ja też zdecydowanie za Prowansją...Może śródziemnomorski styl nie jest moim wymarzonym, ale rustykalne klimaty lubię. Tamten zbyt luksusowy dla mnie ( paradoksalnie zimny ? mimo tropikalnej roślinności )

TAJKA ? Tajko, takie klimaty chwytają za serce...! Ale np. mieszkając mieście nie bardzo można sobie coś takiego sprawić, prawda ? Byłby to kompletny dysonans. Sądzę, że ogród musi harmonijnie wtapiać się w otoczenie. Ale na wsi...o, to, co innego...! To taki klimat jak naszych wiejskich ogrodów. Też to lubię.
Mam nadzieję, że zwrócisz uwagę na zdjęcie lawendy z wystawy poniżej..?

EVLUK ? oj, Ewa, lubimy te klimaty...! Bezpretensjonalny wdzięk, naturalność, ciepło...

AGUSKAC ? witaj w moim ogrodzie ! Cieszę się, że moja relacja się przydaje.

PAMELKA ? Jolu, jestem wzruszona...Znaczy, że jestem na dobrej drodze ! Ale mam świadomość, że do celu jeszcze spory kawałek...
Mnie też są bliższ tradycyjne klimaty, ale takie też przecież były na Chelsea i kilka nawet już pokazałam.
Roślin nie przywiozłam żadnych ! W centrum ogrodniczym przy Wisley ceny były kilkakrotnie wyższe niż w Polsce ! No i bałam się transportu roślin. Ale kilka osób z grupy wycieczkowej przywiozło całe walizki roślin ( ciuchy wioząc w torebce pod pachą np.) Za to przywiozłam pomysły i już część roślin kupiłam w szkółce!

LUCY - ...a ja zawsze się cieszę z odwiedzin ! Kiedy pracowałam zawodowo, uczono nas , że mamy być nastawieni na cel... A ja zawsze uważałam, dziś także, że ważniejsza jest DROGA do celu. Ten początek także jest fascynujący ? wszystko jest możliwe ! Powodzenia!

MINISMOK ? Smoku, zapraszam na ciąg dalszy ! Jest jeszcze mnóstwo do pokazania ! Zwróciłaś uwagę na charakterystyczny trend z wystawy, co podkreślali komentatorzy ? mniejsza rola architektury w ogrodzie, decydującą rolę odgrywają drzewa i w ogóle rośliny. I to te niewyszukane , w swobodnych kompozycjach. Było też kilka konkursowych ogrodów, programowo skomponowanych według idei bioróżnorodności .
? Ogród nie może być męką doprowadzania żywego-ułomnego do idealnego ,idealnego wyobrażenia o żywym w sztucznej ,wysublimowanej konwencji ?
?To początek końca flory jako dodatku do architektury!? ? przypadły mi do gustu te Twoje stwierdzenia !
Co do geometrii ? była widoczna , ale zwykle przełamana i złagodzona bujną, niewyszukaną roślinnością.

AGNIEŚ ? Agieszko, lawenda była często wykorzystywana w prezentowanych ogrodach. A ilość i różnorodnosć odmian na stoiskach producentów ? ogromna. Oto przykład :

Obrazek


RENIM- witam kolejną wielbicielkę rustykalnych klimatów i lawendy! Dziękuję za uznanie ! Kokornak na ścianie cierpi, przypala go słońce... To pnącze cieniolubne, a gdy go sadziłam - w tym miejscu był cień z wielkich sosen, które potem zwaliła wichura. Mam nadzieję, że jakoś się przystosuje, zanim podrosną nowo posadzone drzewa. Ale przykro mi patrzeć na jego przypalone liście...

KARINA ?Karinko, dostał srebro pozłacane ! Pokażę niedługo inny ogród z Chelsea w tym stylu, zapraszam!

DODAD ? Dorotko, cieszę się, że Tobie także się podoba. Ale to nie spróchniały pień ? to tak stare drzewko oliwne w tym ogrodzie !
I dziękuję za wyróżnienie mojego Białego Zakątka !
Trzymam kciuki za Twoją fotergilię.
Pozdrawiam , Tamaryszek
Mój świat --- Wizytówka
Tamaryszek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2749
Od: 13 lip 2009, o 20:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mój świat - Tamaryszek -cz.2

Post »

DONNECZKA ? witaj Dorota, na pierwszej wizycie u mnie ! Mam nadzieję,że będziesz stałym gościem. Dziękuję za pochwały ! Nie wszystko jest tak wypielęgnowane i zadbane ! W niektórych miejscach pokrzywy rosną po pas...właśnie się zabieram za zagospodarowanie tych rejonów ogrodu, zapraszam na fotorelację!

CEBULLA ? Dagmara, dziękuję za dobre słowo! Zapraszam częściej, szczególnie , że ciąg dalszy relacji z Chelsea nastąpi.



Zapraszam na dalszy ciąg relacji z Chelsea !
Dziś , tak jak ostatnio, dwa kompletnie różne ogrody.

Pierwszy przygotowany przez Włochów ( Decembrini i Zanzi ), inspirowany krajobrazem Alp. To jeden z małych ogrodów dziedzińcowych, otrzymał brązowy medal. Oprawę dla roślin tworzą lustra ( pochlapane białym sprayem...?) i lustrzane piramidy (szczyty gór..?)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A to kolejny złoty medalista ! ( kategoria mniejszych ogrodów) .
Zaprojektowany przez Chrisinę Williams, na rocznicę festiwalu muzyki klasycznej. Tu znów mamy klimat nieskażonej przyrody angielskiej prowincji.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam , Tamaryszek
Mój świat --- Wizytówka
Awatar użytkownika
mag
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4381
Od: 20 mar 2008, o 09:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: pod Wrocławiem

Re: Mój świat - Tamaryszek -cz.2

Post »

Izulku, a co to za śnieżnobiały kwiatek na przedostatniej fotce :?: Śliczny :!:

Ooo, w międzyczasie wkleiłaś kolejne ogrody. To może pierwszemu koszmarkowi podziękujemy :twisted: Drugi natomiast, może nie jako cały ogród, ale jako zakątek, bardzo mi przypadł do gustu :D
Pozdrawiam cieplutko. Magda
Spis treści.Wizytówka.
Awatar użytkownika
abeille
1000p
1000p
Posty: 5035
Od: 4 mar 2009, o 12:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: spod Paryża

Re: Mój świat - Tamaryszek -cz.2

Post »

Izo, Twój ogród to złoty medal ;:77 , lepszy od ogrodów Chelsea, choć ten prowansalski też bliski sercu. Widać tam dokładnie to
na co inni już zwrócili uwagę. Jest to kompozycja dobrana na ta okazję a nie po to by ostał się w czasie. Najlepszy dowód że lawenda
nie kwitnie w tym samym czasie co irysy nawet na południu Francji, choć kolorami do siebie świetnie pasują ;:138
Niestety kompozycja nie jest do podrobienia u siebie a szkoda :cry:
Cieplutko pozdrawiam Wiesia
Wątki Pszczółki
Wątek Wisienki i nasze klimaty "Francja znana i nieznana"
Awatar użytkownika
dodad
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5859
Od: 21 cze 2009, o 18:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska Gorlice

Re: Mój świat - Tamaryszek -cz.2

Post »

Musze dokładnie pooglądać zdjęcia tego ostatniego zakątka. Coś tak czuję, że jakaś jego cząstka może się u mie znaleźć ;:108
Ogród - moje miejsce na ziemi
Zapraszam serdecznie - moje linki
Pozdrawiam, Dorota
Awatar użytkownika
fela
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1565
Od: 23 lut 2009, o 17:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Fr

Re: Mój świat - Tamaryszek -cz.2

Post »

Oj prowokujesz Tamaryszku, prowokujesz. W ogrodzie pierwszym mógłby pewnie mieszkać James Bond, dla mnie jednak ten ogród to błąd. Drugi, bardziej mi bliski, a jeszcze bardziej pewnemu kloszardowi, czyli SDF (sans domicile fixe) jak nazywają go obecnie z właściwą sobie elegancją Francuzi. Kloszard znaczyło jednak coś więcej niż brak dachu nad głową, więc bez obrazy Tamaryszku drogi, zamieszkał tam dziś pewien kloszard ? pasjonat ogrodowy. Dobrze mu tutaj. Zawroty głowy i inne miłe oszołomienia już tylko za sprawą woni lawendy, kojącego szumu strumienia.
Tamaryszku, przyjemnie powrócić do Twego ogrodu. Przepysznie jest tutaj !
Nie dla mnie Chelsea Flower Show, choć z zainteresowaniem oglądam .
Ogród Chrisiny Williams bardzo naturalny, a przyroda jest zawsze doskonałym tłem do muzyki.
Ale, ale, zapomniałabym o pewnym drobiazgu. Na ostatnim zdjęciu dostrzegłam szpulę do zwijania węża. Jeśli to takie samo urządzenie jakie mam ja, to współczuję Ci serdecznie. Zawsze zwijając mam ochotę pogryżć tego, kto tę bzdurę wymyślił. Czy istnieją bardziej inteligentnie zaprojektowane kołowrotki?
Ogródek Feli
A tu wątek Wisienki i nasze klimaty "Francja znana i nieznana"
Awatar użytkownika
pamelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7283
Od: 30 gru 2009, o 00:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Mój świat - Tamaryszek -cz.2

Post »

Izka, jestem w nowym wątku :wit Ale cuda ;:111
Awatar użytkownika
jaroZONE
50p
50p
Posty: 91
Od: 3 lut 2010, o 18:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mój świat - Tamaryszek -cz.2

Post »

:wit Ciesze się że wróciłaś :) i gratuluje drugiego wątku o ogrodzie ;:132

Oglądam zdjęcia z wystawy i szczerze żaden ogród mnie nie zachwycił :roll:
oprócz jednego ... ale po chwili skapowałem że to przecież foty z twojego ogrodu :;230
Tamaryszku Twój ogród mi się bardziej podoba ;)
Mój Romantyczny Ogród: http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=52&t=35274" onclick="window.open(this.href);return false;

"Nie pozwól aby twoje marzenia zarosły chwastami".
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Mój świat - Tamaryszek -cz.2

Post »

:wit piękne rozpoczęcie nowego wątku ;:63
Rewelacyjne zakątki na fotkach ;:63
Awatar użytkownika
riane
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 921
Od: 24 lut 2008, o 12:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: otulina Kampinosu (mazowieckie)

Re: Mój świat - Tamaryszek -cz.2

Post »

No to ja na przekór. Ogród-SPA owszem, owszem. Jako ... SPA. Nie miałabym nic przeciwko wakacjom w takim miejscu, masażom, drinkom, upalnej plaży i pięknym zachodom słońca.

Lustrzany ogród prowokujący, ale kompletnie nierealny. Nie da się go używać. Nijak. Ani go obejrzeć, ani po nim chodzić, ani nawet zrobić zdjęcia (tłum gapiów, w najlepszym razie sam fotografujący). Lustra z tyłu z motywem gór (jeśli motywy były dobrze wykonane) nawet fajne. Do pierwszego deszczu :wink: . Szklane góry w środku - porażka. Gdyby chociaż były obłe, jakoś się wtapiały i ukrywały wśród kamieni. A tak straszą.

Chatka z lawendą przecudna. Szkoda, że ani lawenda, ani tym bardziej wiekowe oliwki, u nas dobrze nie rosną...
Agata
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”