Mój kawałek ziemi w ROD

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
imer
1000p
1000p
Posty: 1430
Od: 29 lip 2011, o 15:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Mój kawałek ziemi w ROD

Post »

Witajcie

Na razie nie bardzo jest się czym chwalić, ale KaRo przekonała mnie by założyć własny wątek.

To po kolei... 2 lata temu odziedziczyłem działkę w ROD, którą od jakiś 10 już lat uprawiali moi Rodzice. Gdyby mi ktoś powiedział z 3 lata temu, że działka stanie się moim hobby to bym go wyśmiał ;) Niestety wcześniejsze 2-3 lata tylko kawałek był uprawiany a reszta troszkę zarastała.
Dużego pojęcia o działce wcześniej nie miałem, chociaż czasem pomagając co nieco udało mi się
poznać. Działka 350m2, murowana altanka i "buda na narzędzia", ziemia raczej gliniasta.

A teraz trochę historii (strasznie żałuję że forum to odkryłem dopiero w tym roku i to po sezonie
praktycznie):

Swoją "działalność" rozpocząłem wczesną wiosną 2010 (działka w założeniach głównie rekreacyjna - na grilla, trawka, basen dla dziecka, piaskownica itp.) i to tak jak tylko śniegi zeszły (nawet nie do końca) zacząłem przekopywać i czyścić teren pod trawnik, który to został posiany w długi majowy weekend 2010.

(jakość zdjęć będzie bardzo różna, szczególnie część robiona komórką)

1. Wiosna 2010 - altanka

Obrazek


2. Trawnik został posiany...

Obrazek


3. Wiosenna grządka i trawnik w tle...

Obrazek

4. Po 2 tygodniach coś już z ziemi wyłazi...

Obrazek


5. I po miesiącu...
Obrazek

6. "Skalniak"
Obrazek
7.
Obrazek


Praktycznie pozostała część sezonu minęła na porządkach i oglądaniu tego co wyrośnie :)
A tu parę przykładów:

8. To chyba coś z liliowców?
Obrazek

9. Tu też
Obrazek

10. Oset z biedronką
Obrazek

11. Naparstnica
Obrazek

12. Naparstnica i tojeść kropkowana
Obrazek

13. Jedna z moich róż
Obrazek

14. Rumianek
Obrazek

15. ???
Obrazek


Latem wykopane wszystkie cebulkowe, jesienią przekopane i posadzone i przygotowany kawałek na warzywniak na sezon 2011...
16.
Obrazek
17.
Obrazek

I to krótka historia pierwszego mojego sezonu na działce, później nadszedł 2011 - jeśli chociaż troszkę treść, forma i zdjęcia się podobają to pewnie będzie dalej...

Wielkość obrazków poprawiona, teraz pewnie lepiej troszkę widać i troszkę zedytowane, wybaczcie ale to był mój pierwszy wątek :)
Awatar użytkownika
agatka123
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4159
Od: 23 sty 2011, o 21:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Mój kawałek ziemi w ROD

Post »

Witaj :wit
Fajnie , że z nami jesteś :lol:
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 22029
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: Mój kawałek ziemi w ROD

Post »

Ja też się cieszę :wit

Nie szkodzi ,że prawie po sezonie,przecież długa zima przed nami.
Z przyjemnością będziemy oglądać zdjęcia jakie na pewno masz i czytać to co nam opowiesz o swojej działce i o swoich zmaganiach z nią .
Awatar użytkownika
zwkwiat
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3081
Od: 12 lut 2011, o 09:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pow. legnicki

Re: Mój kawałek ziemi w ROD

Post »

Witaj Remi, początki wszystkiego są zawsze trudne. Ale nie przejmuj się, praktyka czyni mistrza. Mam prośbę abyś wstawiał zdjęcia większego formatu, lepiej się ogląda.
Ogród zwkwiat,cz.aktualnaSzydełko
"Nie starzeje się ten, kto nie ma ma to czasu." Benjamin Franklin
Awatar użytkownika
imer
1000p
1000p
Posty: 1430
Od: 29 lip 2011, o 15:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Mój kawałek ziemi w ROD

Post »

Zdjęcia powyżej to tylko miniaturki, po kliknięciu otworzą się w większym formacie, ale na przyszłość będę rzeczywiscie wstawiał większe (tylko jakie by nie rozsypały forum?) bo łatwiej się ogląda bezpośrednio a nie klikając.
dziękuję za odwiedziny i zapraszam ponownie, niedługo w skrócie bieżacy sezon.
Awatar użytkownika
agatka123
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4159
Od: 23 sty 2011, o 21:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Mój kawałek ziemi w ROD

Post »

Remi wstawiaj fotki w wymiarze 640 x 480 i będzie ok :wink:
Awatar użytkownika
imer
1000p
1000p
Posty: 1430
Od: 29 lip 2011, o 15:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Mój kawałek ziemi w ROD

Post »

Sezon 2011 przywitał mnie długo leżącym śniegiem, przez co trawnik niestety nie był już taki ładny. Ale dla mnie ten sezon rozpoczął się przygotowaniem po raz pierwszy warzywniaka.

Wiosna 2011:

18. Moja działka kończy się na tych płytkach po prawej, dalej to już sąsiadka...
Obrazek

19. Aż dziwne :wink: bo prawie wszystko rosło!
Obrazek
Prawie wszystko, bo marchewka okazała się strasznie marna - króciutkie korzenie, ale z tego co pamiętam nigdy wcześniej rodzicom nie chciała tu rosnąć (zła ziemie?), mimo iż po sąsiedzku rosła pięknie.

20. a czasem aż za dużo i nie było gdzie rozsadzać
Obrazek

21.
Obrazek


c.d.n..
Awatar użytkownika
empuza
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4296
Od: 4 cze 2007, o 09:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Mój kawałek ziemi w ROD

Post »

Witaj :wit

Pięknie się zapowiada. Foteczki eleganckie, wszystko widać jak na dłoni.
Masz przed sobą długie wieczory, więc nadrobisz zaległości w "kształtowaniu wizji".
Musisz tylko wiedzieć, że to forum uzależnia! :wink:
Zaznaczyłam wąteczek, żeby częściej zaglądać.
Pozdrawiam.
"Gdy w jednym domu światło gaśnie i ogród przestaje żyć, w drugim rodzi się nowe życie."
Empuzka i jej ROD-wy świat-rok 2012
Awatar użytkownika
imer
1000p
1000p
Posty: 1430
Od: 29 lip 2011, o 15:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Mój kawałek ziemi w ROD

Post »

Witaj Empuzko :wit , dziękuję za odwiedziny i miłe słowa :D
Twój podpis natchnął mnie aby pokazać parę róż, które mam na działce. Staram się nimi opiekować jak mogę, w czym dużo pomogło mi to forum. Niestety kompletnie nie znam ich nazw, może ktoś pomoże je nazwać.

23. Pokazana już w pierwszym poście
Obrazek

24.
Obrazek

25.
Obrazek

26.
Obrazek

27.
Obrazek

28.
Obrazek

29. Pnąca, albo przynajmniej tak puszczona.
Obrazek

Jest jeszcze jedna pnąca, puszczona po drugiej stronie tej pergoli, która w tym roku wyrosła na dobre 3,5m ale gdzieś zapodziało się zdjęcie. Jest jeszcze parę innych "zwykłych". Jak znajdę to pokażę.
Awatar użytkownika
imer
1000p
1000p
Posty: 1430
Od: 29 lip 2011, o 15:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Mój kawałek ziemi w ROD

Post »

Lato 2011 niestety jakie było każdy widział, czerwiec ładny, a później to już tak sobie, szczególnie w weekendy kiedy było więcej czasu.

30. Chociaż bywały dni że można było grilla zrobić i odpocząć...
Obrazek

31. Koper się udał
Obrazek

32. Troszkę ziół: Mięta pieprzowa z "Biedronki" - taka kupiona na dziale warzywniczym w doniczce, byłem pewien, że nic z tego nie będzie, ale zaryzykowałem i jednak udało się oraz bazylia siana wiosną z nasion, długo nic nie wschodziło. Obok był posiany tymianek, który w ogóle nie wzeszedł. Trochę później rozsadziłem tu jeszcze lubczyk, który rósł w innej części ogródka.
Obrazek

33. Słoneczniki
Obrazek

34.
Obrazek

35. A takie cudo wyrosło z nasion słonecznika ozdobnego
Obrazek

36. Hmmm... 3 sadzonki ogórków posadzone w 2 tygodniu lipca, tak wyglądały na przełomie lipca i sierpnia, myślałem że nic z nich nie będzie a jednak się myliłem. Do połowy września dały całkiem sporo owoców.
Obrazek

37. Moje pierwsze aksamitki, w przyszłym sezonie będzie więcej, bo wyglądają wspaniale.
Obrazek

38. Tojeść kropkowana
Obrazek

39. "Mimozami jesień się zaczyna..." Nawłoć kanadyjska, pewnie dla niektórych chwast, ale jak się nie ma za dużo roślin, które kwitną jesienią to nie ma co narzekać :wink:
Obrazek


Ufff i w ten sposób wyszedłem prawie na bieżąco :) Następny post już bardziej jesienny.
Awatar użytkownika
imer
1000p
1000p
Posty: 1430
Od: 29 lip 2011, o 15:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Mój kawałek ziemi w ROD

Post »

Jesień 2011

Moje truskawki

Mam na działce spory kawałek, który od przynajmniej 5 lat nie był uprawiany, zarósł strasznie, chociaż zielsko wyrywałem gdy tylko dało radę by nie zakwitło. Połowę z niego przeznaczyłem pod truskawki. Roboty było dużo: przekopać i usunąć wszystko wraz z korzeniami, poczekać trochę aż to co zostało jeszcze powyłazi, żeby znowu odwchwaścić i jeszcze raz przekopać dodając odrobinę dolomitu i sporo dobrze przerobionej ziemi kompostowej (miałem jej naprawdę sporo, o konsystencji prawie że piasku, dżdżownice już nawet się z niej wyniosły :lol: ). Tak przygotowana grządka czekała na sadzonki, które miałem obiecane z zaprzyjaźnionej plantacji. Jednak plantacja dostałe je strasznie późno (a może i nie - nie znam się na tyle) i ja w związku z tym również. Dokładnie zostały sadzone 24 września - mam nadzieję, że ciepła końcówka września i początek października pozwolił im się ukorzenić. Długo zastanawiałem się nad agrowłókniną (naczytałem się ile jest walki przy sadzeniu) jednak w końcu zdecydowałem się na jej zastosowanie (biorąc pod uwagę że poletko było mocno zachwaszczone). Udało mi się posadzić bodajże 73 sadzonki Senga Sengana Elite.

40. Poletko przygotowane pod truskawki. Po lewej stronie widać jak ten kawałek działki wyglądał jeszcze miesiąc wcześniej...
Obrazek

41. Zaczynam..
Obrazek

42. Po jakiś 2h pierwsze 25 krzaczków
Obrazek

43. I całość
Obrazek

44. Rośnijcie... proszę!
Obrazek

Doglądałem je co drugi dzień, podlewając i dosypując troszkę ziemi, nie wiedziałem że aż tak osiądzie.

Po prawej zostawiłem trochę miejsca na kwiaty, jeszcze nie wiem co tam będzie, ale myślę że na pewno trochę aksamitek, zaś pod płot przesadzone zostały konwalie, które rozpleniły się obok.

Trzymajcie kciuki za moje truskawki :)
Awatar użytkownika
rogo
200p
200p
Posty: 286
Od: 22 maja 2011, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Mój kawałek ziemi w ROD

Post »

a jednak masz sporo do pokazania, lubię wątki o dopiero powstających ogrodach :uszy

Fotki kwiatów jak i fotografowane obiekty rewelacyjne ;:63
moje skromne początki

pozdrawiam Robert
Awatar użytkownika
SoniaM
100p
100p
Posty: 157
Od: 3 paź 2011, o 19:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Mój kawałek ziemi w ROD

Post »

Bardzo ci zazdroszczę własnego ogródka,ja mam tylko skrawek pod oknem,ale jak się nie ma co się lubi,to się lubi co się ma.Pozdrawiam! :)
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”