Ogrodowe początki

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
drewutnia
1000p
1000p
Posty: 3711
Od: 1 gru 2011, o 13:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Ogrodowe początki

Post »

Witam ,mam na imię Ewa
Chciałabym dołączyć do waszego grona aby nie tyle pokazać swój piekny ogród bo go na razie nie mam;-)tzn ogród mam ale jeszcze nie piekny :oops:
Przeprowadziłam sie tu(tzn wieś) ponad rok temu z miasta,dom powstał w miesiac,dalej przeprowadzka i wykańczanie go na szybcika już mieszkając.Wszystko na wariackich papierach.W ta wiosnę dopiero równałam teren,posadziłam pierwsze drzewko.Dalej latem trawka,wczesna jesienia ogrodzenie.Chciałabym aby mój ogród wyglądał tak pieknie jak wasze najlepiej juz ta wiosna!
poniżej wstawię zdjecia mojego ogrodu
tak dla późniejszych wspominek bo mam nadzieje że u was znajde to czego szukam wiedzy,natchnienia,pomocy,cennych wskazówek.
Obrazek
Dzięki tej roślince trafiłam na ta stronę....mój falstart,kupiłam roślinkę wyrzuciłam etykiete a potem sie dziwiłam dlaczego mi liście zmarzły.
Do tej pory nie mam pewności czy to Canna?
Obrazek
puźna jesień- wielki bajzel po budowie,nierozgarnięte pagóry ziemi,wiało podobnie jak niedawno i porwało nam garaż hehe
http://www.fotoszok.pl/upload/0da506b5.jpg
pierwsza zima na wariata,cięte na bieżąco drewno(głównie pozostałości po budowie)
http://www.fotoszok.pl/upload/117e43fb.jpg
wczesna wiosna,sama obsypywałam fundament,po kawałku równałam teren...
jeszcze nie wiedziałam,ze ziemi jest troche za mało i wjedzie mi kopara i wszystko roz ;:14
nawet posiałam tam trawkę i posadziłam 1róże.
Obrazek
pierwszy kawałek płotu
Obrazek
szkodniki :lol:
Obrazek
Obrazek
posadziłam iglaki,zrobiłam proste obrzeże(obecnie juz go nie ma bo szkodnik wyrwał)
Z tujami mam problem nie wiem czy sie przyjęły,mocno zbrązowiały

-- 3 gru 2011, o 18:29 --

Obrazek
mostek z własnej "rączki".
Obrazek
tu będzie domek dla dzieci w stylu drewutni i mostku(mam nadzieje że wiosną)
Obrazek
jak zwykle wszystko na opak ,ta trawa musi z stąd zniknąć...wsadziłam to co było pod reką.
Bez,różanecznik(2)i,pigwowca,derenia i irge(4)
Obrazek
najtańsza huśtawka dla małej(50zł!)z tyłu drewutnia naszych" raczek"
Obrazek
Obrazek
widok z tyłu działki z boku stawku(jeszcze nie zrobionego do końca)
oj dużo mnie czeka roboty wiosna!
Obrazek
dwa drzewka ozdobne -nowe nabytki,nie moge sie doczekać wiosny!(ciekawe czy sie prz
yjeły)
Obrazek
taras albo jego brak :roll:
Co do tych skarp,posiałam szybko trawe,bo pod nia jest ziemia wygladajaca jak piasek i bałam sie że mi dzieciaki ja zepsują.Wiosna będę ja usuwać stopniowo i nasadzać wielkiego skalniaka do dokoła domu,a przy samym budynku same róże( to może mój owczarek oduczy sie biegania po tym...)
taras

-- 3 gru 2011, o 18:43 --

Obrazek
moja amatorskie kratki,przy kominie rośnie winogrono(ciepło będzie miał to może nie zginie)
przy wejściu róże.
Obrazek
ciagle targam z okolicznych pól kamienie i ciagle mało...
http://www.fotoszok.pl/upload/d0a70d82.jpg
no to by było na tyle
mam czas do wiosny na projekt ogrodu...i jestem otwarta na wasze sugestie,pomysły,rady
aaa co zrobić z tym rowem obłożyć geowłóknina,kamieniami?
Całuję was Ewa z rodzinka
P.S. Chętnie nabędę od was jakieś roślinki
Awatar użytkownika
amatorka015
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1847
Od: 12 kwie 2011, o 17:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zapolice (woj.zachodnio-pomorskie)

Re: ogrodowe początki

Post »

Melduję się jako pierwsza :wit
Początki trudne, ale dasz sobie radę, rodzinka pomoże i stworzysz na pewno piękny ogród...
Pozdrawiam i zapraszam do mnie :D
ZAPRASZAM.. JUSTYNA
Dorobek Amatorki
Awatar użytkownika
sangwinaria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3542
Od: 9 lip 2011, o 14:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontakt:

Re: ogrodowe początki

Post »

Domek ładny to działeczka za 2-3 lata będzie już piękna , ale pracy Duuuuuuuuużo będzie :wit
Awatar użytkownika
drewutnia
1000p
1000p
Posty: 3711
Od: 1 gru 2011, o 13:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: ogrodowe początki

Post »

Dziekuje,
3 lata, pocieszcie mnie, szybko zleci?
Ale ruch tu u was, aż się dziwie, że mój watek został zauważony ;:138
Awatar użytkownika
Bogumilka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3579
Od: 10 lut 2008, o 17:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: ogrodowe początki

Post »

Witaj Ewuniu :wit
Masz dużo pracy w swoim ogrodzie, ale nie martw się, bo czas szybko leci i nawet nie zauważysz jak będziesz od nowa przesadzać roślinki. Pomysłu Ci tu nie braknie, bo jak wejdziesz do naszych ogrodów to sama zobaczysz ;:111 i zaczniesz mieć chciejstwa, choróbska na roślinki i powiadam Ci jak już tu weszłaś to odwrotu nie ma :;230

Pomocniki rosną, więc dodatkowe ręce do pracy masz......... ;:108 ale pewnie więcej szkodzą teraz niż pomagają :;230
Ogród ma moc........więc życzę Ci duuuuuuużo siły do pracy i czasu, ;:138
Ps.Czy ja dobrze doczytałam, że masz rzeczkę w ogrodzie..........no bo mostek też widziałam. :shock:
Miriam
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3338
Od: 16 lip 2011, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: ogrodowe początki

Post »

Witaj :wit Z jakiego regionu jesteś?Dobrze,że zaczęłaś dokumentować od zera,będzie co wspominać i cieszyć się dokonaniami :D Mogę podzielić się skalniakowymi,astrami jesiennymi i myślę,że jeszcze się coś tam znajdzie.O,irysy mogę podzielić...Ale to chyba wiosną,przypomnij się ;:196
Każdy człowiek potrzebuje stale nawet pewnej ilości trosk,cierpień lub biedy,tak jak okręt potrzebuje balastu,by płynąć prosto i równo.(Arthur Schopenhauer) Pozdrawiam Mirka
Mój ci On, Mój ci On cz.2,
Mój ci on cz. 3
kasia230481
50p
50p
Posty: 82
Od: 12 paź 2011, o 15:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: ogrodowe początki

Post »

Witam, :wit Też trzymam kciuki i życzę owocnej pracy :roll:
Awatar użytkownika
drewutnia
1000p
1000p
Posty: 3711
Od: 1 gru 2011, o 13:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: ogrodowe początki

Post »

Bogusia
wiosna płynie tam rzeka,teraz jest sucho,jest to rów
Dzieci absorbujące, na razie dużo się nie zrobi no chyba że faktycznie rodzina pomoże.:)
Mirka
wiosna cały tir roślin by mi sie przydał :lol:
Uzależniona już jestem bo o niczym innym nie myślę, ciągle czytam rysuje itp.
Do tego stopnia że sprzedałam mieszkanie w Gdańsku i przeprowadziłam sie 25 km dalej po to aby w końcu móc wypić kawkę o świcie na własnym tarasie i ubrudzić sie potem mocno ziemią:P
Awatar użytkownika
Bogumilka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3579
Od: 10 lut 2008, o 17:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogrodowe początki

Post »

Ewuniu pracowita z Ciebie kobita :heja
Sama widzisz, że to nasze forum jest bardzo koleżeńskie i przyjazne. Miriam już zaproponowała roślinki do Twojego ogrodu, a jak Ci coś wpadnie w oczko u mnie to też się podzielę, ale ja to mam tylko iglaki i........ iglaki i........ chyba iglaki :;230 No ale coś się tam znajdzie hi hi do podziału.
Ja w tym roku to zaprzyjaźniłam się z żórawkami i mam je :heja a teraz męczę inne forumowiczki i chryzantemy niskie. Zakochałam się w nich i już ;:224 Myślę jeszcze o dokupieniu różyczki rabatowej, ale jak zadługo będę myśleć to będzie następna zima :;230

na pewno jakieś malutkie miejsce na warzywka sie u Ciebie znajdzie i owoce dla dzieci :wink: Ja posadzilam w tym roku maliny, agresty, porzeczki, truskawki dla moich wnucząt. Kradnę każdy kawałek trawki, żeby coś dosadzić. Mam jeszcze jeden plan o poziomkach, ale teraz to już zima, zrobię to wiosną.
Pozdrawiam serdecznie.Bogumiłka :wit
Miriam
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3338
Od: 16 lip 2011, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Ogrodowe początki

Post »

Wróciłam tu z rana i jeszcze raz przejrzałam te Twoje włości i zauważyłam na skarpie imitacje schodów.Moja wyobrażnia zaczęła pracować...Ciekawa jestem co Ty tam nakreśliłaś w tych swoich planach :wink: Nadal nie wiem z jakiego regionu jesteś :roll:
Każdy człowiek potrzebuje stale nawet pewnej ilości trosk,cierpień lub biedy,tak jak okręt potrzebuje balastu,by płynąć prosto i równo.(Arthur Schopenhauer) Pozdrawiam Mirka
Mój ci On, Mój ci On cz.2,
Mój ci on cz. 3
Awatar użytkownika
Tajka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11411
Od: 23 sty 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Ogrodowe początki

Post »

Ewuniu witaj. :wit
Początki będą z pewnością trudne i pracochłonne, ale można zrobić tam u Ciebie piękny ogród.
Dom śliczny już masz.
Moim zdaniem wielkim atutem jest rów- rzeczka. ;:138
Od niej zaczęłabym zakładać ogród.
Boki można obsadzić roślinami tolerującymi zalewanie wodą, zagospodarować skarpę i pozostałe wnętrze ogrodu. :)
Awatar użytkownika
zwkwiat
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3081
Od: 12 lut 2011, o 09:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pow. legnicki

Re: Ogrodowe początki

Post »

:wit Ewuniu, Tajka ma rację i duże doświadczenie.
też uważam, że nie powinnaś do strumyka / bo tak go nazywaj/ dawać żadnej folii i kamieni. Ewentualnie kamienie w okolicy brzegów jako dekoracje i też nie dużo. Mogłabyś posadzić w pobliżu mostka jakieś drzewa lubiące wodę.
Będę Ci kibicować, ja w roku 2001 zrobiłam to samo co Ty wprowadziliśmy się w roku 2003. Jak obejrzysz mój wątek to będziesz miała wyobrażenie jak szybko rosną rośliny. Tym bardziej, że większość pochodzi z własnoręcznego siewu lub ukorzeniania, albo też była darowana przez sąsiadów mała sadzonka.
Ogród zwkwiat,cz.aktualnaSzydełko
"Nie starzeje się ten, kto nie ma ma to czasu." Benjamin Franklin
Awatar użytkownika
drewutnia
1000p
1000p
Posty: 3711
Od: 1 gru 2011, o 13:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Ogrodowe początki

Post »

Miriam pisze:Wróciłam tu z rana i jeszcze raz przejrzałam te Twoje włości i zauważyłam na skarpie imitacje schodów.Moja wyobraźnia zaczęła pracować...Ciekawa jestem co Ty tam nakreśliłaś w tych swoich planach :wink: Nadal nie wiem z jakiego regionu jesteś :roll:
Mirka pochodzę z Gdańska tam sie urodziłam i wychowałam...
potem zapragnełam własnej ziemi i zaryzykowałam sprzedałam kawalerkę i kupiłam ziemie (chwatowisko:)) w Mierzeszynie to pomorskie jakieś 25-28km od Gdańska:)
hihi schodki ładne nie? W planach na wiosne ma być tam wylewka na gruncie,jakieś dookoła kratki mini daszek,zobaczymy,no i normalne schody...
Plany zawsze mam wielkie, gorzej z realizacja;)

-- 5 gru 2011, o 17:09 --
Bogumilka pisze:Ewuniu pracowita z Ciebie kobita :heja
Sama widzisz, że to nasze forum jest bardzo koleżeńskie i przyjazne. Miriam już zaproponowała roślinki do Twojego ogrodu, a jak Ci coś wpadnie w oczko u mnie to też się podzielę, ale ja to mam tylko iglaki i........ iglaki i........ chyba iglaki :;230 No ale coś się tam znajdzie hi hi do podziału.
Ja w tym roku to zaprzyjaźniłam się z żórawkami i mam je :heja a teraz męczę inne forumowiczki i chryzantemy niskie. Zakochałam się w nich i już ;:224 Myślę jeszcze o dokupieniu różyczki rabatowej, ale jak zadługo będę myśleć to będzie następna zima :;230

na pewno jakieś malutkie miejsce na warzywka sie u Ciebie znajdzie i owoce dla dzieci :wink: Ja posadzilam w tym roku maliny, agresty, porzeczki, truskawki dla moich wnucząt. Kradnę każdy kawałek trawki, żeby coś dosadzić. Mam jeszcze jeden plan o poziomkach, ale teraz to już zima, zrobię to wiosną.
Pozdrawiam serdecznie.Bogumiłka :wit
No to na wiosnę i Ciebie pomęczę o roślinki :lol:
Warzywka...a wiesz że siałam(tam za rowem,za drewutnia),tylko nie miałam odchwaszczonego miejsca,wszystko to co było przekopane wybijało.Miałam groszek,marchewkę,fasolkę ,cukinie o duzo by wymieniać,nie wszystko sie udało...ale zbiory jakies były nie powiem.Teraz wszystko zarosło,zamiast pielić warzywka ja latałam z grabiami i równałam pozostałe miejsca w ogrodzie.Myśle że na wiosnę potraktuje tamto miejsce rundapem,może rów też i więcej czasu poświecę tej tematyce.Tylko trochę mi bedzie z czasem żal miejsca na warzywa...
aaa na jesień wsadziłam też,porzeczki 7szt,agrest,jeżyny bezkolcowe 2,maliny 5,drzewka też mam
grusze,morele,orzech wł,jabłoń,sliwe(tam przy oczku) czereśnie posadziłam wiosną,nie przyjeła sie,kupiłam jesienią następną i też raczej sie nie przyjęła.Gdzieś czytałam że nie powinno sie sadzić w tym samym miejscu(mój błąd)

pozdrawiam wszystkich serdecznie i oglądam wasze piękne ogrody
i ucze sie ,czytam mam czas do wiosny ;:7
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”